Jump to content

Moto Zajednica

Pozicija tela na motoru

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5969 postova

Kada je ova tema otvorena ukljucio sam se sa velikim interesovanjem i nadom da cu od clanova kao sto su to crank, aleks r6, ares i drugi koji voze na stazi ili voze trke ( lizvinjavam se ako sam neko ime pogresno napisao) procitati korisne savete a pretvorilo se u to da se vodi rasprava da li postoji nekakav cs ili ne. Bez uvrede ducatista ali koliko vidim imas 17 god sto znaci da nemas ni A kategoriju pa ne mogu da prihvatim tvoje savete u smislu popravljanja moje voznje na cbr600rr. Nije bitno sto razne motore vozim punih 26 god jer sam na ovom motoru uvideo da polozaj tela znaci mnogo vise nego na enduro ili nakedu pa i sm koje sam do sada vozio a vidim jako mnogo prostora u svojoj voznji da je unapredim u cilju da bih se osecao komotno pri vecim brzinama. Veoma sam zainteresovan da cujem savete i cak i da u praksi pokupim nesto od iskusnijih ukoliko ih to ne smara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12918 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

U suštini ko je šta imao pametno da kaže rekao je do posta 70 otprilike. Posle toga nas uhvatio proliv! U stvari onaj moj predloženi experiment iz posta 83 nije sraćka, koga ne mrzi nek proba! Prosvetljujuće je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Kada je ova tema otvorena ukljucio sam se sa velikim interesovanjem i nadom da cu od clanova kao sto su to crank, aleks r6, ares i drugi koji voze na stazi ili voze trke ( lizvinjavam se ako sam neko ime pogresno napisao) procitati korisne savete a pretvorilo se u to da se vodi rasprava da li postoji nekakav cs ili ne. Bez uvrede ducatista ali koliko vidim imas 17 god sto znaci da nemas ni A kategoriju pa ne mogu da prihvatim tvoje savete u smislu popravljanja moje voznje na cbr600rr. Nije bitno sto razne motore vozim punih 26 god jer sam na ovom motoru uvideo da polozaj tela znaci mnogo vise nego na enduro ili nakedu pa i sm koje sam do sada vozio a vidim jako mnogo prostora u svojoj voznji da je unapredim u cilju da bih se osecao komotno pri vecim brzinama. Veoma sam zainteresovan da cujem savete i cak i da u praksi pokupim nesto od iskusnijih ukoliko ih to ne smara

 

 

1- Necu da kazem da nemam iskustvo , ma koliko ono bilo malo

2 -Ja motore vozim 11 godina

3- Ne znas koje kategorije imam ( nemam punu A , ali imam A1 i za mesec dana dobijam A2 , cisto ako te zanima )

4- Vozio sam i ja sportske motore , a sada vozim SM ( a vozio sam i enduro ) tako da mi je poznata razlika izmedju tih klasa.

5- Ja nikoga ne teram da me slusa , samo sam izneo moje misljenje ( za to forum i sluzi i ako gresim da me neko ispravi )

 

 

Naravno da bih i ja pre poslusao savet trkaca ili iskusnog vazaca sa staze da nemam svoj nacin i plan napredovanja ( sto naravno ne znaci da je dobar )

 

PS. Kategorija ne oznacava kako neko vozi ( da li je dobar vozac ili nije ) npr. Lorenco je tek pocetkom sada vec prosle godine dobio dozvolu , a sigurno vozi bolje i od mene i od tebe .

PPS. Ako nije bitno to sto motore vozis 26 godina zasto si to pomenuo , meni to lici na nesto drugo :stabre:

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ok..kad tako kazes....evo pustam...

da naucim nesto i ja..ko zna sta sam sve propustio za 25godina..mozda nista nisam ni naucio...:zbunjen: pa cu od mladjih nauciti..moz se desi :stabre:

sam da dodam da nije isti f od 230kg i r od 180 kg nevoze se bas isto f i r....

samo toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

Ducatista izvinjavam se ako sam te uvredio nije mi bila namera. Spominjati Lorenca i Markeza ili bilo koga drugog nema smisla oni su klasa za sebe. Nije presudno ni mojih 26 god "iskustva" kao ni tvojih 17 zivota nego sam nedoreceno i trapavo pokusao da kazem da ni posle tog iskustva nisam u stanju da "vladam" R-om kako bih ja zeleo i cak mislim da ga mnogo sporije vozim kroz krivine od SV nakeda koji sam vozio pre. Ranije sam spomenuo da imam utisak da mi previse "tezine" ostane na rukama i zbog toga kao da guram prednji tocak sto izaziva nelagodu i strah i toga zelim da se resim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

ok..kad tako kazes....evo pustam...

da naucim nesto i ja..ko zna sta sam sve propustio za 25godina..mozda nista nisam ni naucio...:zbunjen: pa cu od mladjih nauciti..moz se desi :stabre:

sam da dodam da nije isti f od 230kg i r od 180 kg nevoze se bas isto f i r....

samo toliko

Razlika moje F Honde i RR Honde je 4,1kg, a u konjazi 6.5 konja :P

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

ok..kad tako kazes....evo pustam...

da naucim nesto i ja..ko zna sta sam sve propustio za 25godina..mozda nista nisam ni naucio...:zbunjen: pa cu od mladjih nauciti..moz se desi :stabre:

sam da dodam da nije isti f od 230kg i r od 180 kg nevoze se bas isto f i r....

samo toliko

Razlika moje F Honde i RR Honde je 4,1kg, a u konjazi 6.5 konja :P

 

 

 

 

Samo to,i drugacije vesanje,ubrizgavanje,kocnice,polozaj tela...itd Nije slucajno izmisljeno slovo "F" i "R"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ducatista izvinjavam se ako sam te uvredio nije mi bila namera. Spominjati Lorenca i Markeza ili bilo koga drugog nema smisla oni su klasa za sebe. Nije presudno ni mojih 26 god "iskustva" kao ni tvojih 17 zivota nego sam nedoreceno i trapavo pokusao da kazem da ni posle tog iskustva nisam u stanju da "vladam" R-om kako bih ja zeleo i cak mislim da ga mnogo sporije vozim kroz krivine od SV nakeda koji sam vozio pre. Ranije sam spomenuo da imam utisak da mi previse "tezine" ostane na rukama i zbog toga kao da guram prednji tocak sto izaziva nelagodu i strah i toga zelim da se resim.

 

Nisam se uvredio , ja znam da treba jos mnooooogo da naucim o voznji i slusam savete starijih i da nemam bas mnogo iskustva .

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ne treba ove stvari shvatati kao uvredu, jednostavno shvatam kao ispravku u vozhnji, zato sam i trazhio savet od iskusnijih.

vishe mi znachi shta che mi rechi momci sa ogromnim iskustvom sa staze nego da mi neko pricha o tehnici vozhnje od pre 30god, kako god taj neko vozio. ako se neko pronadje u ovome, nisam vredjao.

 

chak shta vishe, ako nadjemo neki "poligon" ja sam za da se nas nekolicina skupi i da platimo gorivo i jedan dobar ruchak za nekoga od vas iskusnijih za dan obuke?

da nas i u praksi chovek lepo pozicionira i da nam govori gde gde greshimo.

1 dan obuke mozhda nije nishta naspram njegovog znanja i onoga shta nas cheka dok savladamo razne tehnike, ali che nam bar dati pravi smer u kom da se krechemo.

 

shta vi mislite o tome?

 

 

shto se tiche F/R rasprave, F neche mochi da pegla krivine kao R al neche ni mnogo zaostajati. vozim F jer volim i zhelim da putujem, a opet zhelim i da znam da obaram. to imam i sa tim vozim. opet ponavljam, ne mislim obarati rekorde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa,ko zna,posto neki /neznamo/ neka napise kako i sta.pod neki motor se kaze zaleze,neki se gura pod sebe..neki,nemomra ni da se nesto obara niti ...ima efekta...

mislim da tema ipak treba da bude pozicija tela i motorcikla u krivini,a sigurno da je svojstvena svakom motoru ponaosob,i vozacu naravno...

kad bi pod moj suzuki od 240kg 1hmm.gif zalego .............onako muski i navko na sebe....bogami....a dovoljno je samo malo da :nanana: istrcis s njega...ipak je to f........

nije isto ogibljenje kranku na r motoru za stazu i charliju na obicnom f,u...

lako je izac na stazu i primeniti razno razne tehnike,,tu se najlakse uci,a posle na ulici..trazi sebe i svoj stiil..

eto neka neko proba da objasni to bolje ja neumem,al znam da je velika razlika izmedju 240 kg i 160kg...i nacinu drzanja tela...

ko zna,treba probati svasta nesto..covek se uci dok je ziv...ono ja sam na tezi nacin naucio da je ogibljenje bitno,,tako skrljo sam se jureci ivicu gume s nekom cbr,kom..

al dzaba na izlazu krivine..trese prednji kraj pa trese..trazio gresku u meni a bila je u prednjoj viljusci,,jeste da sam gumu obrijo al dzaba..nisam spozno granicu..sto je jako vazno...

posle sam skapiro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ne treba ove stvari shvatati kao uvredu, jednostavno shvatam kao ispravku u vozhnji, zato sam i trazhio savet od iskusnijih.

vishe mi znachi shta che mi rechi momci sa ogromnim iskustvom sa staze nego da mi neko pricha o tehnici vozhnje od pre 30god, kako god taj neko vozio. ako se neko pronadje u ovome, nisam vredjao.

 

chak shta vishe, ako nadjemo neki "poligon" ja sam za da se nas nekolicina skupi i da platimo gorivo i jedan dobar ruchak za nekoga od vas iskusnijih za dan obuke?

da nas i u praksi chovek lepo pozicionira i da nam govori gde gde greshimo.

1 dan obuke mozhda nije nishta naspram njegovog znanja i onoga shta nas cheka dok savladamo razne tehnike, ali che nam bar dati pravi smer u kom da se krechemo.

 

shta vi mislite o tome?

 

 

shto se tiche F/R rasprave, F neche mochi da pegla krivine kao R al neche ni mnogo zaostajati. vozim F jer volim i zhelim da putujem, a opet zhelim i da znam da obaram. to imam i sa tim vozim. opet ponavljam, ne mislim obarati rekorde...

 

taj neko ce morati tvoj f da proba pa kad oseti motor da ti da savete, ............tako ces najbolje nauciti...

nemoze neko sa r, om ili sm,om da ti da neki savet i da ti pokaze nesto..morra da proba sa tvojim motorom da ti to pokaze...bar su meni tako neki iskusniji vozaci pokazli,ukazali na neke sitnice,ogibljenje itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Moj dobar drugar sa kojim se cesto vozim vozi F-a a nije nesto finansijski potkovan, hocu reci da nista na tom F-u nije u top stanju, ni gume ni ogibljenje ni kocnice, nista bas, a guma stalno puna i preko falca. Uzme mog R-a, opet napuni gumu preko falca i to sve na magistralnom putu punom saobracaja, vozi istom tehnikom i F i R, tako da nemojte te price razlika je ogromna, treba svetlosna godina da se navikne na motor i slicne gluposti. Najveca razlika je u znanju i neznanju, samo sto neki nece da priznaju da neznaju nego palamude na razne nacine.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

To i kazem, nije razlika u nacinu voznje R i F motora, isto se oni voze, samo treba znati.

 

Upravo tako,ne vozi motor nego vozac.Mnogima je "los" motor samo izgovor neznanja,ali dobar vozac itekako oseca razliku izmedju F i R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Znam da je ovo off topic, ali moram da pitam. Charliev i moj motor su F modeli. Pazi sad. Ovi nasi motori su neka posebna vrsta, tj. hocu reci nigde nisu pristali. Govoricu konkretno za moj, jer ne znam specifikacije Charlievog. Dakle, moja Dzulia je F model, ali nije R. Ona izleda kao trkalica, ima skoro istu konjazu i kilazu kao trkalica, ona u stvari jeste trkalica, ali nije za trkanje :stabre: . Za duza putovanja moze, ali generalno nije, da stavim koferce na nju, izgledace mi ruzno, tako da, sta je ovo moje sokocalo ustvari. Nije za putovanja, a nije ni za trkanje( a ja se i ne trkam), hmmm zasta li je onda? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa ni R nije baš za stazu, prepun je uličnih kompromisa, tvoj F je umekšana varijanta, GSXF je neka stara priča, baš onako penzija, ima i Honda CBF koji upada u taj kalup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pa ono, nemoj da mi govoris kao politicari, reci nesto konkretno. Sve mi isprica, a nista mi nisi rekao :lol: . I ja kontam da je neka blaza varijanta trkalice, ali nije trkalica, a nije ni za krstarenja poput, ne znam fazera ili BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa konkretno to što su oni stavili F na kraju ne znači skoro ništa, sem da je slabiji od R varijante :nanana:

 

Proizvođači sa tim oznakama samo olakšavaju kupcima da razlikuju određene modele, to što je oznaka F ili S ne znači da je motor napravljen specijalno za namjenu kojoj odgovara većina ostalih modela koji nose istu oznaku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ma ja ti kazem da je on slabiji citavih 6 konja od R i tezi 4 kg, a to je nista. Jedino, ogibljenje, polozaj tela itd su drugaciji, sto kaze Bokilic, ali koja je poenta onda ovog motora, sta, do kafica i nazad?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

ne treba ove stvari shvatati kao uvredu, jednostavno shvatam kao ispravku u vozhnji, zato sam i trazhio savet od iskusnijih.

vishe mi znachi shta che mi rechi momci sa ogromnim iskustvom sa staze nego da mi neko pricha o tehnici vozhnje od pre 30god, kako god taj neko vozio. ako se neko pronadje u ovome, nisam vredjao.

 

chak shta vishe, ako nadjemo neki "poligon" ja sam za da se nas nekolicina skupi i da platimo gorivo i jedan dobar ruchak za nekoga od vas iskusnijih za dan obuke?

da nas i u praksi chovek lepo pozicionira i da nam govori gde gde greshimo.

1 dan obuke mozhda nije nishta naspram njegovog znanja i onoga shta nas cheka dok savladamo razne tehnike, ali che nam bar dati pravi smer u kom da se krechemo.

 

shta vi mislite o tome?

 

 

shto se tiche F/R rasprave, F neche mochi da pegla krivine kao R al neche ni mnogo zaostajati. vozim F jer volim i zhelim da putujem, a opet zhelim i da znam da obaram. to imam i sa tim vozim. opet ponavljam, ne mislim obarati rekorde...

 

FJCharlie svaka cast....covek otvorio temu, i covek daje najbolje predloge :takoje:

 

Sedimo na forumu i citamo ove stvari i sprdamo se, a realno teorijsko znanje ako se ne isproba na prolece nista nismo uradili...

Tako da, cim bude stiglo prolece, da otvorimo novu temu i da se prijavimo za jedan trening (moze neki poligon ili Ada Huja mozda) i da neko od trkaca dodje i ukaze nam na greske i pravilno nas usmeri prakticno....E to je pravi pogodak :moto3:

A naravno bice rucak i pivce :Bokilic:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja