Jump to content

Moto Zajednica

(Ne)Zaštićeni motoristi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Evo,juče se desila još jedna sobraćajna nesreća,u Šabcu gde se za život bori još jedan motorista.Kažu da mu je izletela žena sa kolima.Koliko ljudima treba utuviti u jebenu glavu (izvinjavam se na uzrujanosti i psovkama)

da prvi ljudi KOJI SU NEZAŠTIĆENI u saobraćaju su pešaci,pa MOTORISTI.A i opet,pešak može da pretrči,naglo stane,uvek ima prednost,sto ga pak U JEDNU ruku čini sigurnijem,no što su motoristi.Pročitao sam negde tekst-ko ga isto zna,ispravite me ako grešim-u Japanu,ako vozač automobila udari motoristu,automatski se dobija od 2-5 godina robije,i neka cifra od 10 000$.Jer kažu u Japanskom saobraćaju stručnjaci,da automobilisti,kamiondžije ili vozaci autobusa,su bezbedniji u saobraćaju nekih 78% no što su motoristi i pešaci.NJihova bezbednost,automatski lančanom reakcijom povlači i odgovornost na NEZAŠTIĆENE učesnike u saobraćaju.Pa ti vidi da li ti se isplati da se kurčiš pa da čukneš motoristu. Ali džaba ovo pišem,i vi se mučite da odgovovarate,da zajedno stvorimo pravdu zbog incidenata u saobraćaju,ali uzalud,kad je ovo Srbija gde svaka šuša sedne u kola jer mu dosadno i naravno uvek on/ona ima prednost,a ostale ko je...e,i naravno ta pravda neće nikad izbiti na videlo.  >:( >:(

Pozdrav svima i molim vas da se pazite.  :-[  U zdravlje.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

jel se smije znat brzina kretanja motocikliste ?

Ništa se ne zna,ali po slikama-po prednjoj viljušci i po felni,...ne bih rekao da je vozio mnogo brže no što je dozvoljeno,a i Jugo nema neko ozbiljno udubljenje.Barem po meni  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

jel se smije znat brzina kretanja motocikliste ?

Ništa se ne zna,ali po slikama-po prednjoj viljušci i po felni,...ne bih rekao da je vozio mnogo brže no što je dozvoljeno,a i Jugo nema neko ozbiljno udubljenje.Barem po meni  :-\

I meni se tako cini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

O cemu ti to ako nije tajna? Imas li neki predlog? Poenta posta je? itd... itd...

Nije tajna  :)

1) Pričam o tome,kako se kod nas saobraćaj odvija u smislu-samo da stignem,i ako neko nekom svira što je napravio prekršaj,krivac je u stanju da izađe iz auta i da se pobije,sa razlogom-šta je? šta sviraš,svirnem ti,...Dosta ljudi neshvata činjenicu (ima izuzetaka,kojima skidam kapu),da kad sednu u vozilo,mogu ugroziti nečiji život ili svoj.(nedao Bog da se to desi).Tu su krivci i policajci-opet kažem ima izuzetaka-koji mrtvi ladni primaju mito.Ne prijatelju,ima da platiš kaznu i tačka.Poenta ovog dela je kako neki ljudi neshvataju vožnju kako treba,te ta njihova ‚‚ozbiljnost u saobraćaju‚‚ uglavnom se plaća tuđim glavama  :-[

2) Kada se pogleda iz svih uglova,treba promeniti dosta stvari kod svih vozača.Više apelujem na vozače kola,i sam vozim auto,pa slušam kako si opušteniji u kolima,sigurniji si,ako se čukneš negde,nije strašno,..to stoji,ali i to je problem,jer po nekom mom razmišljanju:sigurnost+opuštenost prouzrokuje do manje koncentracije,što dovodi do zakasnele reakcije.Problem je što ljudi nerazmišljaju,negledaju,uključuje se na auto-put sa 40 direktno u levu traku,...Možemo da nabrajamo i nabrajamo takvih situacija. A oko 40 % ljudi nekoriste bočne retrovizire-kao da nepostoje.Ja sam se sada uhvatio za kola  ::) ,znam.Ali i kao vozač auta mogu da stojim iza ovoga što sam naveo,jer sve ove situacije sam video,ili sam umalo bio žrtveno jagnje.Nisam ni ja ćvećka  ::),ali barem sam čuo za migavce,retrovizore,semafor i znak STOP  ;).

3) Svako gleda svoje dupe i uvek je u pravu-kako,pa eto tako,nema solidarnosti na drumu,i respekta prema slabijim učesnicima  :-\ .Mada mislim da je malo diskutabilna poenta,jer se mogu zaključiti i još neke stvari.Kad bi policija bila malo oštrija...i kazne veće,pogotovo za upotrebu mobilnih telefona u vozilima jer on je jedan od faktora koji najviše odvlači pažnju vozaču.Kazem ima pojedinaca koji zlata vrede kao uzrok,kako se treba ponašati u saobraćaju.

 

pozdrav,i hvala na pitanjima  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

jel se smije znat brzina kretanja motocikliste ?

Ništa se ne zna,ali po slikama-po prednjoj viljušci i po felni,...ne bih rekao da je vozio mnogo brže no što je dozvoljeno,a i Jugo nema neko ozbiljno udubljenje.Barem po meni  :-\

I meni se tako cini...

Oko 40-50 km/h za motor.Odokativno  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja