Jump to content

Moto Zajednica

Garage sale

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Doslo vreme da rascistim gajbu viska stvari, pravim studio u ovom delu stana, mozda neko nadje neku sitnicu za sebe. Stavljam slike u najkrace vreme, kako postavljam stvari. 063 7716 465. BGD.

 

1. 6 komada celih neispravnih baterija za motorolu gp 300 (mogu da se prepakuju) - 500 dinara.

 

2. Kozna jakna rokerica ali fancy varijanta, braon, hocu da se pojedem sto su kratki rukavi ali avaj,,,struk oko 100 cm rukavi 60, za osobu visine 178cm, ne krupnu. Bas bas dobra debela koza. izasla me 5.021 dinar pre desetak dana, dajem za -4500. din.

 

3. Zelena jakna za lovce ribolovce, dugacka, postavljena, pvc, dodatne ramfle u rukavima, za osobu preko 180 cm, moze jaceg gabarita, bila 2000 moze za - 1000 din.

 

4. Poklopac rezervoara za cbr 600f, cbr 1000f, original, bez bravice, montirao sam novi, motor sam kupio sa ovakvim, ovaj se srafcigecicem normalno otvara i zatvara, i tako sam ga koristio 2 godine, normalno dihtuje...--500 dinara. (cena ispravnog polovnog je 40 jura cca) PRODAT LIMENOM:)

 

5. 2 michelin alpin gume nove ili kao nove jbg, 185 65 14 dot 2007 zajedno su---80 eur. (cena jedne nove u trgovinama je od 9-12000 din)

 

6. 4 blica starija, Hanimex, Luxon, Brown, Brown svi rade perfektno, okidaju se trigerom bez problema, cena za sva 4 - 1000 din. REZERVISNO ZA LUCKY VLADANA DO UTORKA.

 

7. 1 komad Lucas ventilator, ispravan na 12v, koliko vidim z Yuga, u koji K duva, nemam pojma, moguce da je za kabinu, pes surdulica mg20. Kao nov, 5 peraja. Cena 500 dinara.

 

8. Jet kaciga VR1 u super kozmetickom stanju, vizir perfektan, kacket iznad vizira za sunce, bez unutrasnjeg textila koga sam dodao u moju shoei radi udobnosti. Dakle stiropor unutra normalno, ko voli moze da zalepi unutra kapu il sta god. Cena 600 din.

slika (ista samo crna) : Tekst koji želiš

 

9. Verbatim futrolica za foto kartice, cf,sd itd. Mala 5x5 cm.. cena 200 din.

 

10 Crna duza kozna jakna od prevrnute koze za osobu 180 etak cm, odlicna, 2000 din.

 

11. Elektroshocker rucni, na 9 v bateriju, radi, odnosno baca varnicu, na srecu nisam probao ni na kome :) - cena 15 eur.

 

12. Vr171 Philips VHS kasetni player, nov, 500 din.

 

13. 3 nastavka za m42 objektive za macro, 15 eur.

 

14. Sony crveno sivi strap, za preko ramena, za fotoaparat. Nekoriscen. -200 din.

 

nastavljam dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Cao!

Jel mozes da mi rezervises do recimo preksutra ova cetri blica (kompletna stavka 6) ?

Moram nesto da proverim da li sam jednu temu na nekom foto foruma pravilno shvatio (navodno uz neku kocku mogu da sluze kao slave blicevi za DSLR). Ako moze, bice super.

Skoro sam 100% siguran da moze, i da ih uzimam.

TNX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Mogu da sluze uz kockicu, mogu uz trigger, mogu na pc kabal, mogu na aparatu al U TOM SLUCAJU ne radi tj ne citaju ttl JER GA I NEMAJU. Full manual radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

E jbj, kad bi ja znao sta je TTL... :neznam:

Ono zasta bi meni trebalo je da kupim DSLR sa blicem, i da ta 4 blica (uz kupovinu te (1-2-3-4) kockice reaguju na svetlost ovog na foto-aparatu i okinu istovremeno. Treba mi da slikam robu u sobnim uslovima, cak sam hteo da napravim vellliki beli "BOX" od nekakve teflonske tkanine.

E sad, ako se neko razume u problematiku, bilo bi lepo da mi kaze "oce to da moze ili ne" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

E jbj, kad bi ja znao sta je TTL... :neznam:

Ono zasta bi meni trebalo je da kupim DSLR sa blicem, i da ta 4 blica (uz kupovinu te (1-2-3-4) kockice reaguju na svetlost ovog na foto-aparatu i okinu istovremeno. Treba mi da slikam robu u sobnim uslovima, cak sam hteo da napravim vellliki beli "BOX" od nekakve teflonske tkanine.

E sad, ako se neko razume u problematiku, bilo bi lepo da mi kaze "oce to da moze ili ne" ?

 

Treba probati sa kockicom sa foto celijom, trebalo bi da moze, a ima kockica i sa pc kablom koji takodje rade. Ja sam ih za to i koristio ali moras onda voditi racuna o tome ce jedna blenda na 4 blica koji pucaju razlicitom snagom tesko pomiriti toliko razlicite bljeskove:) Mislim da ce dva odjednom biti sasvim dovoljni, od kojih jedan od plafon, jedan sa strane.

 

To sto ti hoces sa 4 blica sa podesavanjem snage i trigerima ili foto celijom u samom blicu kosta oko 800 eura 0takoje.gif,, da se valjano uradi. 4 stativa, 1 triger i 4 receivera osim ako nemas nikon blic, ili aparat novije generacije koji ima radio signal i isti takvi blicevi koji nisu ispod 250 jura po komadu. Opticki blic pritom koliko se secam kanona okida samo jedanput odna mora da ga iskljucis i ukljucis a to je velika zajebancija.

 

Zato ovi moji mali glupi blicevi rade dobro i uvek okidaju ali imaju fiksiranu duzinu trajanja bljeska tj snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

E, to sam i citao o nekim okidacima sa foto-celijom, i to su likovi pravili od foto-celije sa kineskih digitrona (pa je jedan lik kupio digitron na kome foto-celija nije bila prava, nego je parce plastike samo tako izgledalo :lol: ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Da ne komplikujes, postavi aparat na stativ, okini aparat tj namesti da sam okine , sin nek ti odmah okine oba blica rucno i stavi trajanje ekspozijije 1 - 2 sekunda na aparatu, podexponiraj i malo se sigraj. Ne trebaju ti kockice da bacas pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja trenutno slikam sa nekim KODAK-ovim idiotom, ali mi je plan da kupim (najverovatnije) Canon 600D i neki odgovarajuci blic (dok je bilo suncanih dana, po lepom vremenu ovi idioti u senci, u stanu daju sasvim zadovoljavajuce rezultate). To je ono za sta sam svesan da moram da se ispruzim. E za sve ostalo gledam da ne pucam ogromne pare. Napravicu belu komoru "box" sa stranicom kocke od oko 1,5m. Posto bi me, kako i sam kazes, dodatni blicevi i osvetljenje kostali kao svetog petra kajgana, gledam mogu li uz pomoc stapa i kanapa da dobijem zadovoljavajuce (ne odlicne) rezultate. Znaci: 600D sa pripadajucim blicem okida, a ti obicni "analogni" blicevi preko nekog okidaca sa foto senzorom registruju svetlo sa primarnog blica i okidaju iza ovog (ili nekog slicnog) teflonskog platna. Njihovu snagu bi redukovao udaljavanjem ili priblizavanjem bliceva kacigama, jaknama itd. Znaci, bez ikakvog direktnog kontakta, osim svetlostnog. `Bes par stotki, racunaj da je kupljeno, pa cu da probam. Cujemo se sutra ili preksutra za primopredaju, OK?

:zdravo:

PS: izvini za OFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Daj sliku sokera. Boze kad cu prestati da kupujem ovakve stvari...

 

Hahah nikad matori, kao ni ja,,to je jedna slatka bolest :)Zato i prodajem deo stvari jerbo nemam hangar....

 

Uslikam ga sutra i postavljam slidzu.

 

Lucky opusteno, nema off, nassi smo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vidi, skupo ce da te kosta to sto smo svoji, jer ce ti trebati jedno 3-4 sata za primopredaju bliceva (dok te podrobno ne propitam sta i kako da radim) :lol::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja trenutno slikam sa nekim KODAK-ovim idiotom, ali mi je plan da kupim (najverovatnije) Canon 600D i neki odgovarajuci blic (dok je bilo suncanih dana, po lepom vremenu ovi idioti u senci, u stanu daju sasvim zadovoljavajuce rezultate). To je ono za sta sam svesan da moram da se ispruzim. E za sve ostalo gledam da ne pucam ogromne pare. Napravicu belu komoru "box" sa stranicom kocke od oko 1,5m. Posto bi me, kako i sam kazes, dodatni blicevi i osvetljenje kostali kao svetog petra kajgana, gledam mogu li uz pomoc stapa i kanapa da dobijem zadovoljavajuce (ne odlicne) rezultate. Znaci: 600D sa pripadajucim blicem okida, a ti obicni "analogni" blicevi preko nekog okidaca sa foto senzorom registruju svetlo sa primarnog blica i okidaju iza ovog (ili nekog slicnog) teflonskog platna. Njihovu snagu bi redukovao udaljavanjem ili priblizavanjem bliceva kacigama, jaknama itd. Znaci, bez ikakvog direktnog kontakta, osim svetlostnog. `Bes par stotki, racunaj da je kupljeno, pa cu da probam. Cujemo se sutra ili preksutra za primopredaju, OK?

:zdravo:

PS: izvini za OFF

 

600d +objektiv+ blicevi = najmanje 700-800e plus potrebno znanje i muka oko svega toga se ne isplati.

 

Skupis robu, platis coveka 20-30e slika ti sto treba i gotovo ;) 4-5 slikanja godisnje <150e ;)

 

Jedino sto imas aparat, pa mozes da fotkas gole zeMske haha (mala sala) ;)

 

Izvinjavam se i ja za off :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Kakva crna 4-5 slikanja godisnje. Slikam ponesto svakih par dana, imam preko 200 oglasa a nisam oglasio gomilu toga. Mogu da pozovem drugara sa 600D, ali nije to to dok nemas svoje i koristis kad, kako i gde ti odgovara. Moram da imam svoje, i na kraju cu uloziti u bas-bas opremu, ali mislim da jos nije doslo vreme za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Fotke rokerice:) Jasa mnogo depse izgleda na muskarcu, jer je muska, ali nemrem sam sebe slikat.

Mogu li slike odsnirane jakne, na modelu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Fotke rokerice:) Jasa mnogo depse izgleda na muskarcu, jer je muska, ali nemrem sam sebe slikat.

Mogu li slike odsnirane jakne, na modelu :D

 

..moze na meni duso 1nanana.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja