Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Kako da se proceni koliko vredi polovan KLE? Nov je 4800 a polovnih ima od 1990. do 1995. po istoj ceni od oko 2500 a od 1995 do 2007. ih uglavnom nema. Evo ima jednog iz 2007. od 4000e. Koliko vredi u dobrom stanju realno onaj iz 1991 a koliko onaj iz 1995 a koliko oz 2000.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd
link=topic=14291.msg203524#msg203524 date=1202813543]

provozaj KLE-a i Pegaso pa ce ti se samo reci  ;)

KLR je loshiji za putovanja od kle-a i pegasa ali je za offroad mnogo bolji...

 

A kakav je KLR za pocetnika, ne totalnog ali pocetnika?

 

link=topic=14291.msg203524#msg203524 date=1202813543]

jedini problem su delovi za apriliju ali ako je uzmesh u dobrom stanju nemash shta da razmishljash...

 

U kom smislu su problem? jel ih nema ili su skupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako da se proceni koliko vredi polovan KLE? Nov je 4800 a polovnih ima od 1990. do 1995. po istoj ceni od oko 2500 a od 1995 do 2007. ih uglavnom nema. Evo ima jednog iz 2007. od 4000e. Koliko vredi u dobrom stanju realno onaj iz 1991 a koliko onaj iz 1995 a koliko oz 2000.?

 

Koliko sam ja shvatio do sada, cena motora se ne gleda prema godistu vec prema tome kako je ocuvan i odrzavan, moze da bude i 85 ako je dobar onda neces imati nikakvih problema sa njim.

 

inace imas na mobile.de KLE koji je 97 godiste ali cena je 1990e, kod nas su retki 2000god jer se ne isplate za dovozenje jer bi bila mala razlika u ceni recimo izmedju onog iz 2000 i onog iz 2007, ali takodje i vlasnici istih verovatno ih slabije prodaju jer su relativno novi a i zar bi ti prodao motor koji si platio 4800 koji je star 3 godine za 3500 recimo a nemas sta pametnije da kupis za te pare? ja ne bih nego bi i dalje vozio ovaj 3 god star jer sam ga do tada dobro upoznao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Da, ali ta filozofija vazi izgleda samo za pojedine modele u koje spada i KLE dok ostalima pada cena kao i automobilima. Recimo, moj drugi izbor Honda Varadero kosta nov 6150 evra a 2002. moze da se nadje kod nas za 1950 evra, gde je tu logika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Da, ali ta filozofija vazi izgleda samo za pojedine modele u koje spada i KLE dok ostalima pada cena kao i automobilima. Recimo, moj drugi izbor Honda Varadero kosta nov 6150 evra a 2002. moze da se nadje kod nas za 1950 evra, gde je tu logika?

 

medju modelima kojima ne pada cena ti se jos nalazi i Afrika, Transalp, Tenere, XT kao i jos neki modeli mada ovo su glavni enduro modeli.

na zalost kod motora nema logike, to ti je kao za golfa 2 kome ne pada cena kod nas nikako i tako ludaci traze 3500e za 91god. iako za 4500e mozes da biras auto 2002 god u istoj klasi, dok je u nemackoj taj isti auto izmedju 500 i 1000e.

 

sve u svemu, logiku kod motora nemoj da primenjujes vec zakone trzista i kvaliteta. a to ti je da sto je kvalitetniji motor, tj sto se bolje pokazao u realnom zivotu taj model vredi vise.

 

zato KLE mozda ima visu cenu nego sto vredi ali zato je kao motor odlican i na kraju se mozda ispostavi da je vredeo svake pare koju si dao ali ima i nekih drugacijih slucajeva naravno ali su to izuzeci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Pre bih dao 4000 za ovaj iz 2007. nego 2500 za onaj iz 1991.

ne vozim Golfa i iskreno gnusam se onih ljudi koji kupuju VW uopste a narocito legendu Gnoj 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pre bih dao 4000 za ovaj iz 2007. nego 2500 za onaj iz 1991.

ne vozim Golfa i iskreno gnusam se onih ljudi koji kupuju VW uopste a narocito legendu Gnoj 2

 

Pa kad vec tako razmisljas, zasto onda ne dodati 600-700e i kupiti nov? Garancija, i novo je novo... Neko jednostavno ne raspolaze tim sredstvima, a moze KLE da se nadje to godiste i jeftinije (1800-2000e) sasvim pristojan...cak recimo i 94-95-to za te pare. Naravno da bi svako kupio nov kad bi mogao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=14291.msg203524#msg203524 date=1202813543]

provozaj KLE-a i Pegaso pa ce ti se samo reci  ;)

KLR je loshiji za putovanja od kle-a i pegasa ali je za offroad mnogo bolji...

 

A kakav je KLR za pocetnika, ne totalnog ali pocetnika?

 

link=topic=14291.msg203524#msg203524 date=1202813543]

jedini problem su delovi za apriliju ali ako je uzmesh u dobrom stanju nemash shta da razmishljash...

 

U kom smislu su problem? jel ih nema ili su skupi?

ima delova samo moraju da se chekaju... ja sam dve nedelje chekao filter vazduha koji je smeshno jeftin i zato kupish 2 komada za rezervu i nema frke...

moja aprilija je preshla 30000km i ni jedan jedini kvar nije imala... u stvari jeste, lezhaj volana i jedna zamena semeringa...

Aprilija ima 45mm promer prednje viljushke i USD viljushku(Marzocchi) shto nema ni jedan drugi motor u klasi, 5 ventila, brembo napred/pozadi, 2-1-2 izduv sa prigushivachima, odrzhavanje je slichne skupoce kao i za kle-a ali recimo ozbiljniji delovi - bregasta je 3x skuplja, o karikama da ne pricham, dihtunzima itd. itd.

ako je kupish u dobrom stanju nemash o chemu da razmishljash jer se stvarno ne kvare...

pogledaj iskustva ljudi na stranim forumima o pegasu pa cesh i sam videti... kupi model 1997-1999 jer kasniji modeli imaju problema sa ubrizgavanjem(zbog losheg benzina, do 2005. mislim)  i nemaju usd viljushku a i jeftinije je odrzhavanje za karburatore... btw. stariji model ide bolje od novije...

ima veci rezervoar od kle-a za 6 litara i veci obrtni moment...

 

KLR-a nisam vozio, tako da nishta ne znam sem da je bolji za offroad...

 

srecno sa kupovinom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd
link=topic=14291.msg203936#msg203936 date=1202893174]

ima delova samo moraju da se chekaju... ja sam dve nedelje chekao filter vazduha koji je smeshno jeftin i zato kupish 2 komada za rezervu i nema frke...

moja aprilija je preshla 30000km i ni jedan jedini kvar nije imala... u stvari jeste, lezhaj volana i jedna zamena semeringa...

Aprilija ima 45mm promer prednje viljushke i USD viljushku(Marzocchi) shto nema ni jedan drugi motor u klasi, 5 ventila, brembo napred/pozadi, 2-1-2 izduv sa prigushivachima, odrzhavanje je slichne skupoce kao i za kle-a ali recimo ozbiljniji delovi - bregasta je 3x skuplja, o karikama da ne pricham, dihtunzima itd. itd.

ako je kupish u dobrom stanju nemash o chemu da razmishljash jer se stvarno ne kvare...

pogledaj iskustva ljudi na stranim forumima o pegasu pa cesh i sam videti... kupi model 1997-1999 jer kasniji modeli imaju problema sa ubrizgavanjem(zbog losheg benzina, do 2005. mislim)  i nemaju usd viljushku a i jeftinije je odrzhavanje za karburatore... btw. stariji model ide bolje od novije...

ima veci rezervoar od kle-a za 6 litara i veci obrtni moment...

 

KLR-a nisam vozio, tako da nishta ne znam sem da je bolji za offroad...

 

srecno sa kupovinom  ;)

 

Ja sam cuo da modeli posle 94 imaju problema sa ubrizgavanjem jer od 94 imaju injection a mozda sam ja lose to razumeo, sve u svemu model koji sam video je 94 god ali naravno ne bih bunio ako bi uzeo 97 ali samo me malo ogranicava novcana situacija, ali koja stotka gore bi se skupila tako da nije ni to neki problem.

 

interesuje me jos sta bi trebalo da gledam na apriliji a sta na KLE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

sto se tice xt-a odusevice te,nijesam vozio kle ali yamaha je stvarno extra,i po gradu jer povuce odma,ali bukvalo a i na otovorenom,vjetar neces osjecati dok se kreces do 100km/h i strasno je udoban. e i da strasno zabavan za voznju.

kazem nijesam vozio kle ali sam zato jamahom prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=14291.msg203936#msg203936 date=1202893174]

ima delova samo moraju da se chekaju... ja sam dve nedelje chekao filter vazduha koji je smeshno jeftin i zato kupish 2 komada za rezervu i nema frke...

moja aprilija je preshla 30000km i ni jedan jedini kvar nije imala... u stvari jeste, lezhaj volana i jedna zamena semeringa...

Aprilija ima 45mm promer prednje viljushke i USD viljushku(Marzocchi) shto nema ni jedan drugi motor u klasi, 5 ventila, brembo napred/pozadi, 2-1-2 izduv sa prigushivachima, odrzhavanje je slichne skupoce kao i za kle-a ali recimo ozbiljniji delovi - bregasta je 3x skuplja, o karikama da ne pricham, dihtunzima itd. itd.

ako je kupish u dobrom stanju nemash o chemu da razmishljash jer se stvarno ne kvare...

pogledaj iskustva ljudi na stranim forumima o pegasu pa cesh i sam videti... kupi model 1997-1999 jer kasniji modeli imaju problema sa ubrizgavanjem(zbog losheg benzina, do 2005. mislim)  i nemaju usd viljushku a i jeftinije je odrzhavanje za karburatore... btw. stariji model ide bolje od novije...

ima veci rezervoar od kle-a za 6 litara i veci obrtni moment...

 

KLR-a nisam vozio, tako da nishta ne znam sem da je bolji za offroad...

 

srecno sa kupovinom  ;)

 

Ja sam cuo da modeli posle 94 imaju problema sa ubrizgavanjem jer od 94 imaju injection a mozda sam ja lose to razumeo, sve u svemu model koji sam video je 94 god ali naravno ne bih bunio ako bi uzeo 97 ali samo me malo ogranicava novcana situacija, ali koja stotka gore bi se skupila tako da nije ni to neki problem.

 

interesuje me jos sta bi trebalo da gledam na apriliji a sta na KLE?

 

uh, pobrkao si ti neshto...

pegaso se radio:

1990.-1994. prvi model 600ccm - (pegaso 1)

1994.-1997. drugi model sa 650ccm i 5 ventila - (pegaso 2)

1997.-1999. treci model, isti agregat kao dvojka - (pegaso 3)

ove tri verzije su karburatorske a ostale (cube, i.e.,strada, trail...) su injection... i one imaju problema sa ubrizgavanjem (gase se na naglom otpushtanju gasa, na semaforima...) koliko sam upucen i xt660 ima ovih problema jer se od tada ugradjuju minareli agregati koje pravi aprilija a ne rotax sa 5 ventila(kod aprilije)...

moja preporuka ti je pegaso 3 jer je moje mishljenje da za male pare dobijesh dosta dobar motor, chak mislim i bolji od cube i i.e.  ;)

na apriliji treba kao i na kle-u sve da gledash  :D

shalim se, malo vishe obrati pazhnju na apriliju zbog delova i ona mozhe dosta jeftino kod nas da se pazari a za ulozheno najvishe pruzha...

 

ne znam ni ja neshto posebno oko aprilije pa ovo malo shto znam nadam se da ce ti pomoci...

 

valjda ce bokilic da se prikljuchi diskusiji jer on zna mnoogoo vishe od mene tj. doktorirao je pegasa a i mehanichar je...

 

ako te josh neshto zanima, pitaj pa cu valjda znati da ti odgovorim  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd
link=topic=14291.msg204260#msg204260 date=1202934698]

uh, pobrkao si ti neshto...

pegaso se radio:

1990.-1994. prvi model 600ccm - (pegaso 1)

1994.-1997. drugi model sa 650ccm i 5 ventila - (pegaso 2)

1997.-1999. treci model, isti agregat kao dvojka - (pegaso 3)

ove tri verzije su karburatorske a ostale (cube, i.e.,strada, trail...) su injection... i one imaju problema sa ubrizgavanjem (gase se na naglom otpushtanju gasa, na semaforima...) koliko sam upucen i xt660 ima ovih problema jer se od tada ugradjuju minareli agregati koje pravi aprilija a ne rotax sa 5 ventila(kod aprilije)...

moja preporuka ti je pegaso 3 jer je moje mishljenje da za male pare dobijesh dosta dobar motor, chak mislim i bolji od cube i i.e.  ;)

na apriliji treba kao i na kle-u sve da gledash  :D

shalim se, malo vishe obrati pazhnju na apriliju zbog delova i ona mozhe dosta jeftino kod nas da se pazari a za ulozheno najvishe pruzha...

 

ne znam ni ja neshto posebno oko aprilije pa ovo malo shto znam nadam se da ce ti pomoci...

 

valjda ce bokilic da se prikljuchi diskusiji jer on zna mnoogoo vishe od mene tj. doktorirao je pegasa a i mehanichar je...

 

ako te josh neshto zanima, pitaj pa cu valjda znati da ti odgovorim  :D

 

taj detalj oko problema oko ubrizgavanja sam cuo, tj negde na forumu sam procitao

bas ti detalji su me i interesovali

video sam 2, 3 komada od 97 do 99 pociframa od 2500 do 2900e sto je relativno povoljno i pogledacu i te modele

 

upravo sutra idem kod bokilic-a da pogledam njegovu, a primetio sam da se dosta razume oko nje, pa posto je doktorira kod njega cu da je i teram da mi je popravi ako nesto ne valja :D

 

a mislim da je njegova bas ova 2. i cuo sam lepe stvari o njima

 

Hvala ti na pomoci i na objasnjenju oko modela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

taj detalj oko problema oko ubrizgavanja sam cuo, tj negde na forumu sam procitao

bas ti detalji su me i interesovali

video sam 2, 3 komada od 97 do 99 pociframa od 2500 do 2900e sto je relativno povoljno i pogledacu i te modele

 

upravo sutra idem kod bokilic-a da pogledam njegovu, a primetio sam da se dosta razume oko nje, pa posto je doktorira kod njega cu da je i teram da mi je popravi ako nesto ne valja :D

 

a mislim da je njegova bas ova 2. i cuo sam lepe stvari o njima

 

Hvala ti na pomoci i na objasnjenju oko modela

 

jeste, njegova je druga... nije losha, naprsla joj je glava, a varena je i radilica... u principu sve ostalo je ok!    :D ;D

shalim se... bokijeva je u super stanju! mislim da ti je i sigurnije da kupish motor od nekoga ko je mehanichar i ko je sa foruma  ;)

a i s' obzirom koliko zna, nema shanse da joj neshto fali  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto ljudi da vam se pohvalim da sam izabrao motor, izabrao sam ga jos pre nedelju dana ali nisam hteo nista da pisem da ne preudiciram.

 

Uzeo sam Suzuki DR650R Dakar, znaci odusevio sam se.

Ima da se odradi servis na njemu zamena ulja, lanac i lancanici i to je sve, i ovo je predostroznosti radi.

 

hvala opet svima na savetima, bili su korisni mnogi od njih, zeleo sam KLE ali ovo je iskrslo povoljno i videcemo kako ce biti

 

vidimo se na nekom od okupljanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Eto ljudi da vam se pohvalim da sam izabrao motor, izabrao sam ga jos pre nedelju dana ali nisam hteo nista da pisem da ne preudiciram.

 

Uzeo sam Suzuki DR650R Dakar, znaci odusevio sam se.

Ima da se odradi servis na njemu zamena ulja, lanac i lancanici i to je sve, i ovo je predostroznosti radi.

 

hvala opet svima na savetima, bili su korisni mnogi od njih, zeleo sam KLE ali ovo je iskrslo povoljno i videcemo kako ce biti

 

vidimo se na nekom od okupljanja

 

Bravo SKI MANIJACE drago mi je da si usao i u svet motociklista pozzzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto ljudi da vam se pohvalim da sam izabrao motor, izabrao sam ga jos pre nedelju dana ali nisam hteo nista da pisem da ne preudiciram.

 

Uzeo sam Suzuki DR650R Dakar, znaci odusevio sam se.

Ima da se odradi servis na njemu zamena ulja, lanac i lancanici i to je sve, i ovo je predostroznosti radi.

 

hvala opet svima na savetima, bili su korisni mnogi od njih, zeleo sam KLE ali ovo je iskrslo povoljno i videcemo kako ce biti

 

vidimo se na nekom od okupljanja

 

Bravo SKI MANIJACE drago mi je da si usao i u svet motociklista pozzzz...

 

ko bi rekao gde nas manijaka sve nema

vidimo se negde na snegu do proleca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

 

E bato moj kako je krenulo s temperaturama pre cemo se videti na nekoj voznji nego na skijanju sto uopste nije lose ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

 

E bato moj kako je krenulo s temperaturama pre cemo se videti na nekoj voznji nego na skijanju sto uopste nije lose ...

 

 

pa to sa temperaturama je malo j....no ali mozda zagusti u martu opet kao prosle godine sto je bilo, kraj marta bilo metar snega ali ako ne padne imamo sta da radimo mi i po lepom vremenu :):)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja