Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pomoglo bi da kazes "kakav si sa iskustvom", kakav si sa parama, da li kupujes nov ili polovan motor...

Moj glas u svakom slucaju ide za KLE, kao sto mozes videti na forumu od srca ga preporucuju pocetnicima tako da ako tek pocinjes nece biti problema.

Druga stvar to je Japanac.Ovim ne zelim da kazem da su BMW ili Aprilija losi, daleko od toga!Ali vecina motora kod nas su Made in Japan tako da ces lakse doci do delova, lakse ces naci dobrog majstora...A i jeftiniji je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Nista konkretno ne mogu da ti kazem osim da procitas temu

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=11664.0

gde ima reci o F650 (mislim da se i KLE spominje na par mesta).

Trebas uzeti u obzir i svoju visinu jer BMW F650 ima najnize sediste u toj klasi za razliku od KLE-a na koji se nekako popnem ali ne mogu da sidjem  >:(

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Pomoglo bi da kazes "kakav si sa iskustvom", kakav si sa parama, da li kupujes nov ili polovan motor...

Moj glas u svakom slucaju ide za KLE, kao sto mozes videti na forumu od srca ga preporucuju pocetnicima tako da ako tek pocinjes nece biti problema.

Druga stvar to je Japanac.Ovim ne zelim da kazem da su BMW ili Aprilija losi, daleko od toga!Ali vecina motora kod nas su Made in Japan tako da ces lakse doci do delova, lakse ces naci dobrog majstora...A i jeftiniji je.

 

te detalje sam potpuno zaboravio da napomenem

 

pocetnik sam(nikad nesto ozbiljnije od skutera nisam vozio)  i visok 193 tako da mi je visina sedista jako bitna

 

uzeo bih polovan, nikako nov za pocetak jer znam da cu imati u pocetku mozda i neki manji pad, ali svakako ne zelim ni da za pocetak dam previse novca, tj ne bih dao preko 2500 za KLE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Nisam odavno pratio cene ovih motora ali cini mi se da za 2500 mozes da uzmes solidan KLE, doduše malo stariji...I to ti je po meni najbolja solucija, lakse ces naci polovnog KLE nego ova dva a i jeftinije ces proci pri kupovini a i kasnije ako dodje do tih "nepredvidjenih ulaganja" koja si pomenuo, a nadam se da nece. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moj glas ide za apriliju pegaso,jer ti je u sustini ona isto sto i bmw f650,samo ima jedan ventil u glavi vise,rotaxov agregat,novije imaju minareli,,,a inace ga aprrilija pravi,e a ako si pocetnik ipak uzmi kle a,,to je motor za pocetnike jer nije prgav kao bmw i aprilija,jeste nesto nestabilniji jer italijani u bmw a i apriliju  ugradjuju seriski dobro ogibljenje i kocnice,ali oprasta dosta vozacevih gresaka,ja vozim pegasa i nebi ga dao za dva kle a 500,ali to je moje misljenje,kod nas se jos uvek nije omasovila aprilija jer je ovde ipak japanac u prvom planu,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Varadero 1000

Moja preporuka je KLE. Ja sam ga kupio pre dva meseca i nisam baš imao priliku da ga isprobam na svim poljima ali sam se dobro raspitao pre nego što sam obavio kupovinu. Nisam početnik i KLEom se lako igram ali ako nemaš iskustva budi oprezan, nije to naivan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Japanci su precenjeni! Taj KLE ne vredi toliko para dok kod aprilije i BMWa dobijas kvalitet i pouzdanost. Moja preporuka - BMW! (Ne kazem da je KLE los, vec da je BMW bolji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam totalno zaboravio da navedem medju ostale i Yamahu XT600, recimo izmedju XT600 i KLE koja je razlika?

 

Znam da su oba jako dobra motora ali recimo neko poredjenje izmedju ta dva modela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Kawasaki-Koliko para,toliko muzike.Slažem se da za te parice možeš naci OK KLE-a,lak je za vožnju,lakše ćeš naći delove,sa obzirom,da si dosta visok-mislim da ne bi štrčao na njemu.

BMW-.................BMW je BMW,ali tu ti je problem što ćeš se malo pomučiti da ga nađeš solidnog za te pare.

Aprilia-Kako je rekao Bokilić,sve FULL,po meni....ok motor,samo mi se čini da je malo manjeg gabarita nego KLE.

Yamaha....koliko je popularna,delove možeš naći i na buvljaku  ;D ;D ;D.Šalim se,motor je super,ako si zavisnik andrelina,može da se vozi i "kulturno" ali takođe voli igru "drive me like a BAD BOY"samo nisam siguran koja mu je cena  ??? mislim da može da se nađe za te parice.  ;) Pozdrav

A moje mišljenje se račva između Kawe i Yamahe.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Cene KLE i XT-a se ne razlikuju mnogo, po onome sto sam mogao da pronadjem na mobile.de su skoro identicne, naravno uzeo sam u obzir i da jos nije velika ponuda jer sezona nije ni blizu da pocne.

 

recimo '97 KLE 1850e a za skoro iste pare i XT ali '94, kilometraze su skoro iste, naravno svako ceni svoga konja, ali dok ne vidis licno nema nista

mada kod nas sam nasao KLE za 2500e '95 i sa nekih 17000km

 

verujem da kad se poveca ponuda i cene ce biti nesto nize

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Uzmi Xt-a redovno odrzavanog-moze da bude i `90-to ako je redovno odrzavan-i uzivaj...To je kvalitetan motor koji moze da sluzi i za putovanja,voznju po gradu pa i off road...Kle se ne moze uporediti sa Yamahom jer nije sposoban za voznju van puta(ne racunajuci makadam)...A i Xt ti je kod nas kao Golf-kupis ga sad i ko zna-mozda za par godina nesto i zaradis na njemu... ;DMoje misljenje je da u ovoj konkurenciji,gledajuci odnos cena/dobijeno,Xt je najbolje resenje... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

A jel moze neko da mi da neke detalje XT-a i KLE-a, tipa visina sedista, tezina motora i sl. jer je meni samo problem visina, naravno ne motora nego moja(193)

 

Kle 500

Seat height: 850 mm (33.5 inches) If adjustable, lowest setting.

Dry weight: 181.0 kg (399.0 pounds)

 

XT660

Seat height: 865 mm (34.1 inches) If adjustable, lowest setting.

Dry weight: 172.0 kg (379.2 pounds)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

A jel moze neko da mi da neke detalje XT-a i KLE-a, tipa visina sedista, tezina motora i sl. jer je meni samo problem visina, naravno ne motora nego moja(193)

 

Pa ti soft-enduro motori ti se svi vrte oko 850+-mm visine sedista...za nesto vislje, moraces da gledas hard-enduro/adventure modele, sto ti u ovom trenutku ne treba...

Nece ti biti mali ni jedan ni drugi, ima i krakatijih od tebe, siguran sam ;)

 

Sto se tice razlike izmedju ta dva, Xt malo vise off-road orijentisan (veci klirens), a KLE vise putno (zastita od vetra, manji klirens).

Xt je jednocilindras, znaci imace vise snage dole i ne zahteva da se vrti. Kle ima vise snage gore, dva cilindra, i trazi da se vrti (ali se moze voziti i polako na malim obrtajima).

Znaci KLE zgodniji za putovanja, za dvoje (posebno verzija sa "stepenastim" sedistem, ali ovo mozes i sam da modifikujes), mada se moze putovati lepo i sa XT, vazna je volja :)

Xt je vazdusar, a kle ima vodeno hladjenje (razmisli i kuda ces voziti).

KLE ima vise snage, ali na gornjim obrtajima, znaci kad se vrti, dok Yamaha vuce lepo od niskih obrtaja, i to se maltene i ne primeti.

 

Ne znam sta bi te jos moglo zanimati (razlika izmedju ova dva motora)...

 

 

Oba motora mogu sluziti za izuzetno opreznog pocetnika, to ti niko nije naglasio (ne znam koliko si iskusan i koliko imas predjenih kilometara, ali moj savet je nesto sa brzinama 125cc 4t bar jednu sezonu, pa onda veci motor...videh ybr yamahu negde u oglasima za 800e...ili neki Suzuki DR125 - seat heght 900mm ;), ili bar Suzuki Dr350 - isto visoko sediste, ali oko 27 konja, znaci slabiji od ta dva koja trenutno razmatras).

Ako smatras da si dovoljno mirnog temperamenta i disciplinovan si, neces pogresiti ni sa jednim od ova dva motora sto se tice pouzdanosti/odrzavanja/vrednosti za date pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako smatras da si dovoljno mirnog temperamenta i disciplinovan si, neces pogresiti ni sa jednim od ova dva motora sto se tice pouzdanosti/odrzavanja/vrednosti za date pare.

 

definitivno sam dovoljno mirnog temperamenta, jer samo zelim da uzivam u voznji, u poslednje vreme ni kola ne teram na auto putu preko 120, iziveo sam se, ipak posle 200.000km(najveci deo kolima predjenih, 99%)  coveku ne treba vise neka brzina.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

verujem da kad se poveca ponuda i cene ce biti nesto nize

 

kad se poveća ponuda povećaće ti se i cena, jer će krenuti sezona. motor se kupuje u zimu, nemoj previše da razmišljaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

E ovako, dvoumim se tj troumim izmedju KLE, KLR-a i Pegasa

 

to je prema onome sto sam video u oglasima i sto mi se svidja, pa bih vas molio da mi preporucite sta mi je bolje ili pametnije

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

provozaj KLE-a i Pegaso pa ce ti se samo reci  ;)

KLR je loshiji za putovanja od kle-a i pegasa ali je za offroad mnogo bolji...

 

jedini problem su delovi za apriliju ali ako je uzmesh u dobrom stanju nemash shta da razmishljash...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja