Jump to content

Moto Zajednica

Cross Podmladak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Pošto se moj klinac približavao devetom rođendanu i definitivno smo utvrdili da je prerastao svoju kinesku krosericu :) , odlučio sam da mu kupim veći motor. Postavio sam predlog za ovakvu temu u "Predlozi i Sugestije", ali pošto sam tamo bio iskuliran od strane režije, odlučih da postavim novu temu. Nadam se da na ovom forumu ima još ljudi moje krvne grupe koji uče svoje klince da voze motor pa se nadam da ćemo imati ekipu za ćaskanje.

Posle detaljnog listanja oglasa, kako naših tako i stranih, odlučio sam se za Tomos MC 80 Senior. Malo smo mu personalizovali motor tako da je cela stvar bila još interesantnija :) . Trenutno mu je malo veliki, ali ima vremena da poraste još koji cm do sledeće sezone. Cena im se kreće oko 500 e za 2006- 2007. godište. Delovi mogu da se nađu, agregat je od Yamahe PW 80 tako da i delovi mašine nisu neki problem.

Deci u ovom uzrastu već odgovaraju brojevi za odrasle,pa smo kupili kacigu Madhead u Louis-u koja je na sniženju bila 39 e.

 

post-4251-0-52194500-1384947806_thumb.jpg post-4251-0-94830700-1384947817_thumb.jpg post-4251-0-24594600-1384947834_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I meni je interesantna ova tema posto upravo gledam sta da kupim klincu. Da li ovaj MC 80 ima ovaj menjac sa tri brzine polu automatcki ili klasika. Inace klinac mi ima sada osam godina i do prosle godine je vozio onog klineskog veceg krosa pa posto sada vozimo malo ozbiljnije i dalje ture moram da ga ponovim sa necim malo ozbiljnijim.

Gledao sam one Orion od 75 - 125 ccm ali im je visina sedista oko 75 cm sto je za 8 cm vise nego sto treba.

Koja je visina ovog?

 

Neke od slika sa 5 - 6 godina

 

Straja_1.jpg

 

Straja_2.jpg

 

Straja_3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Svaka cast za klince1moto3.gif samo nek od malih nogu uce sta je najbolje!

e da su meni moji stari ovo zadovoljstvo dali kad sam bio mali, ehh0plac.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

pozdrav,

 

odlicna tema. meni tri sina voze samnom na glinari (cetvrti se priprema za sledecu godinu kada napuni 5).

to je opustenija varijanta od cross staze i nema potrebe za velikom konjazom. dvojica (10 i 11 god) voze malaguti grizzly 12, a najstariji (13 god) apriliu mx 50. dugo sam za njega trazio adekvatan motor zbog njegove visine od 145cm. cvaje od 85cc su mu bile taman ali nisu pogodne za sume i brda jer traze obrtaje, tako da smo uzeli ovu apriliu i prezadovoljni smo. tockovi su 18 i 21, 5 brzina, nije jaka masina ali istera gde god on naumi i sme.imao sam problem da nadjem polovnu opremu pa sam morao da kupim sve novo osim cizama. za njih mi je zao da dam lovu jer ce da ih prerastu za sezonu. jurim polovne ali nigde ne mogu da nadjem brojeve 36, 38, 40. ako neko ima nesto u ponudi neka javlja.

 

post-16546-0-29165200-1384968237_thumb.jpgpost-16546-0-30055900-1384968260_thumb.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Moj drugar iz Kumodraza ima par motora.Medju njima je i neki loncin 110ccm,a drugar ima 25 godina i vozi ga.Nije nista posebno visok i mislim da bi odgovarao deci tog uzrasta 7-10 godina.Taj motoric ide bas solidno.Napred i nazad diskovi sa,cini mi se kocnice po dva klipica.Moze da se nadje za 350-450e kao nov da bude.Sve preporuke za to motorce...Inace 4t je motor :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

pozdrav,

 

odlicna tema. meni tri sina voze samnom na glinari (cetvrti se priprema za sledecu godinu kada napuni 5).

to je opustenija varijanta od cross staze i nema potrebe za velikom konjazom. dvojica (10 i 11 god) voze malaguti grizzly 12, a najstariji (13 god) apriliu mx 50. dugo sam za njega trazio adekvatan motor zbog njegove visine od 145cm. cvaje od 85cc su mu bile taman ali nisu pogodne za sume i brda jer traze obrtaje, tako da smo uzeli ovu apriliu i prezadovoljni smo. tockovi su 18 i 21, 5 brzina, nije jaka masina ali istera gde god on naumi i sme.imao sam problem da nadjem polovnu opremu pa sam morao da kupim sve novo osim cizama. za njih mi je zao da dam lovu jer ce da ih prerastu za sezonu. jurim polovne ali nigde ne mogu da nadjem brojeve 36, 38, 40. ako neko ima nesto u ponudi neka javlja.

 

post-16546-0-29165200-1384968237_thumb.jpgpost-16546-0-30055900-1384968260_thumb.jpg

 

 

 

 

E druze,kad si vec tu,kako sluze rukavice koje sam ti prodao? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Drago mi je da ima zainteresovanih za ovu temu :takoje:

@ Zeka - Tomos MC 80 ima tri brzine, poluautomatske, znači nema kvačilo, samo šaltuješ "na suvo". Neutal je skroz dole i naravno ostale brzine idu na gore . Visina sedišta je 75, što i nas trenutno malo muči, ali porašče klinci.

@ Dejan Intruder - Svaka čast za tim :takoje: tako nešto nema cenu, čestitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Pozdrav svima,

Tema me je odmah zainteresovala pa reko da postavim i ja komentar...

Prosao sam sa sinom kroz faze tori,kinez,mc 80 i mislim da je tori pretezak i pomalo prevazidjen motor za ucenje(posebno za decu 4-6 godina).

Generalno sam protiv kineza jer se previse kvare mada ko ima volje da ih sredjuje mogu da budu zahvalni za ucenje.

MC 80 je odlican i pouzdan motor,sposoban za izlete u prirodu i bas je napravljen za uzivanje u voznji(nije previse zahtevan za decu).Nazalost mana su mu kocnice i raspored snage!Kada dete pozeli da malo potera tesko da moze da nadje pravu brzinu-da ima barem cetiri bilo bi sjajno...

Misljenja sam da je za decu 8-11 godina najbolje resenje nesto od 65cc!Vec za 700-900 eur moze se naci Kawa ili KTM!Jeste da su zahtevniji za voznju ali deca tako brzo svladaju kocenje i saltanje da je to neverovatno...Visina sedista je nebitna dokle god moze normalno da menja brzine i koci,a kad treba da stane uvek se nadje neko brdasce da se nasloni noga...

Neka berza polovne opreme bi dobro dosla s,obzirom da je oprema preskupa a deca rastu...

Tema sjajna,nazalost premalo zainteresovanih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Bravo ljudi svaka cast :takoje:

 

I ja sam jedan put otvoriio slicnu temu i trazio za klinca neki motor jer je onaj mali kineski vec prerso i niko nista . Radujem se kad vidim kako klinci vole ovakve stvari a ne one R-ove i trkanje po ulicama .

Inace i ja sad imam problem sta da kupim klincu . Gledao sam one kineske Orion od 125 ccm koji i nisu tako veliki . Razlog zbog cega ih gledam je taj da prijatelj ima isti takav samo sto ga je modifikovao za njegovu visinu iivozi se evo vec punih 5 godina bez kvara na masini . Ne forsira ga samo lagano i trejace mu vecnost . Inace bavi se fotografijom pa mu je bilo potrebno da izadje ovamo onamo ad mu treba .

 

Ako neko ima neki predlog neka aze ili neko da proda nesto a ja kad nadjem sliku stavicu sta planiram da mu kupim .

 

Pozdrav za klince :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Siguran sam da ima još zainteresovanih za ovu temu, ali se tema nalazi u delu foruma koji je predviđen za enduro zaljubljenike a taj deo foruma ne posećuju često (ili nikada) ljudi koji voze drugi tip motora- iako im klinci možda voze kroserice. To govorim iz ličnog iskustva, nekada sam vozio enduro pa svratim ponekad, ali masa ljudi ne.Mislim da bi otvaranje podforuma "Dečiji Motori" dalo mnogo bolje rezultate - sad sve zavisi od urednika foruma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Ovo je tako slatko sta rade malisani !!! 0takoje.gif

Svaka cast ljudi ....

Nisam znao sa ovu Tomos masinu bez kvacila ali ipak sa menjacem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

Hvala za lepu rec oko fotografije...

Imam ih dosta ali samo ponekad pustim neku...

POENTA price oko dece i motora je u tome da po novom zakonu o saobracaju dete do 16 godina(ako se ne varam nekad je bilo do 14!)nemaju pravo da ucestvuju u saobracaju!Ono malo nas koji zelimo da uvedemo decu u ovaj svet na vreme (da ne bude:tata-imam 18,kupi mi R1 ili R6)imamo samo livadu i sumske puteve kao opciju...

A sta nam vise i treba...

Savrsen nacin da potrosis popodne je da osvojis neko novo brdo ili neki novi vidikovac sa sinom koji upija svaki trenutak proveden na lomivratu...

Kao sto rekoh pre par meseci " premalo interesovanja za temu "...

A tema bitnija od bilo koje druge!

Potpisujem ovo sto napisah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pozdravljam temu, prva liga.....1care.gif

Ja imam ćerkicu koja uskoro puni 7 godina i jaaaako jaaaako želi motor......

E, sad, tajo ju nagovara na cross, ali ona bi nešto "prizemnije".

Od njene 3. godine je vozam na rezervoaru, tako da je zavoljela zvuk motora i sad hoće i ona da se oproba u tom svijetu.......

Ove godine će da dobije svoj prvi motor, finalno je odlučeno. Zbog trenutno malo slabije finansijske situacije odlučio sam se za home-made krosera od 30-ak kubika, sa automatskim kvačilom, itd......čini mi se da je to mašina od motorke 1aha.gif.

Ovdje ih ljudi prave i prodaju za cca 100€.

Šta mislite o takvim stvarima i da li je neko to posjedovao?

Pozdrav iz Banja Luke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Tek sad sam video ovu zanimljivu temu jer i moj klinac merka nesto za sebe, cini mi se da Malaguti Grizzly nije los izbor za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Pratim temu i divim se 0takoje.gif

Svaka cast prvo klincima na umecu! A onda i roditeljima jer ih podrzavaju!

Moji klinci su jos uvek mali za motore Teodora 2 meseca i Djordje 18 meseci!

Iako stariji bebeac nema jos ni 2 godine vec ga ucim da voli motor i povremeno ga provozam polako po dvoristu 1moto3.gif

Da vidite samo kako se raduje! Prohodao pre svega par meseci a vec sad kad se napolju igramo pokusava da se popne na motor 1hej.gif

Mama nam je malo zastitnicki nastrojena ali i ona polako popusta i povremeno i sama trazi da je provozam 1moto3.gif

 

Inace sam pobornik da decu ne treba sputavati ni u cemu i podrzati ih koliko god je to moguce! I naravno u opasnim sportovima im obezbediti adekvatnu opremu, a vidim da su svi klinci ovde u full opremi sto posebno pozdravljam!0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja