Jump to content

Moto Zajednica

2014 - MV Agusta Rivale 800

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Evo i malo podataka:

 

• Engine in-line three-cylinder, 798 cc

• Bore 79.0 mm, stroke 54.3 mm

• Maximum power: 125 bhp (92 kW) at 12,000 rpm

• Maximum torque: 84 Nm at 8,600 rpm

• Rev limiter at 13,000 rpm

• Dry weight: 178 kg

• Power to weight ratio: 1.42 kg/hp

• Tyres: Pirelli Diablo Rosso II 120/70 - ZR 17 (front) and 180/55 – ZR 17 (rear)

 

 

mv-agusta-rivale-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Lepo...ali nista revolucionarno.

 

Pa jest, 3 cilindričnih supermoto mašina baš ima na svakom koraku. A i skoro svaki ima radilicu koja se okreće suprotno od točkova i proglašen na EICMA 2012 za najlepši motor, a i svaka druga je MV. Jedan potpuno uobičajeni motor... tuzno.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd

Supermoto od 3 cilindra nije supermoto. Jedino ako ugao radilice nije takav da oponaša pravi SM

A što se tiče smera okretanja radilice, zanima me koje konkretno to koristi donosi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Lepo...ali nista revolucionarno.

 

Pa jest, 3 cilindričnih supermoto mašina baš ima na svakom koraku. A i skoro svaki ima radilicu koja se okreće suprotno od točkova i proglašen na EICMA 2012 za najlepši motor, a i svaka druga je MV. Jedan potpuno uobičajeni motor... tuzno.gif

Izgledom su kopirali i to poprilicno Dukatijev Hypermotard, a motor je pretstavljen jos pre par godina na F3. Odatle i komentar da nije nista revolucionarno. To ne znaci i da nije interesantno, ali s' obzirom na cenu i namenu, mislim da ce imati jako uzak krug postovalaca i sto je vaznije onih koji ce efektivno i da ga voze. Ne samo da uzivaju u gledanju.

Znam da ti se jako dopada italijanska tehnika, ali imam(o) valjda pravo da ih volim(o) malo manje nego ti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Jedino ako ugao radilice nije takav da oponaša pravi SM

A što se tiče smera okretanja radilice, zanima me koje konkretno to koristi donosi

 

Šta ti znači da radilica oponaša SM?

Suprotna rotacija radilice smanjuje žiroskopski efekat od točkova i omogućava lakše promene pravca.

 

@pronto

 

Pa normalno da kopiraju Ducati, glavnog konkurenta. Možda bi kopirali i "neke" druge ali bi onda napravili beskonačnu petlju, kopirali kopiju i tako u krug. :) F3 je predstavljen pre manje od 2 god. i još je vrloo svež, aktuelan i poprilično revolucionaran. MV je uvek bio i biće za vrlo uzak krug ljudi, tako da cena tu i nije presudan faktor.

Volim ja sve što je zanimljivo, evo recimo nova Yamaha MT09 mi je odlična, konačno neka promena u moru "inventivnih" japanskih motora.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Interesantna teorija. Znači postoji supermoto ugao radilice? 0stabre.gif

 

 

 

Verovatno misliš na crossplane radilicu koju ima aktuelni R1? Navodno će sledeća generacija R6 i R1 imati 3 cilindra i crossplane radilicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne matori ne znači da postoji SM radilica, i ti to znaš nego se praviš pametan.

Pravi supermoto motori su sa jednim cilindrom, dvocilindrični motor može da oponaša jednocilindrični, kao što i dvocilindrični redni može da oponaša V2.

 

Glavna karakteristika SM je eksplozivnost a to se ne dobija običnim rednim trocilindrašem.

 

I ne, ne mislim na krosplejn radilicu, jer nju odlikuje linearnost, što je poželjno kod sportskih motora a ne i SM, kao fun bike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Ne matori ne znači da postoji SM radilica, i ti to znaš nego se praviš pametan.

Pravi supermoto motori su sa jednim cilindrom, dvocilindrični motor može da oponaša jednocilindrični, kao što i dvocilindrični redni može da oponaša V2.

 

Glavna karakteristika SM je eksplozivnost a to se ne dobija običnim rednim trocilindrašem.

 

I ne, ne mislim na krosplejn radilicu, jer nju odlikuje linearnost, što je poželjno kod sportskih motora a ne i SM, kao fun bike

 

Jasno je meni šta ti misliš, ali ne znam kako bi to tehnički mogli da reše sa 3 cilindra. Vozio sam sve moguće kombinacije cilindara, osim 6, i svaki je specifičan. 1cilindar je eksplozivan od starta ali brzo odumre kad uđe u obrtaje. V2 živne malo kasnije i kida jednako jako skoro do kraja, 3 cilindra živnu još malo kasnije ali vuče jače kao rastu obrtaji. Kod 4 cyl. nema ništa, ništa i onda popizdi u viskom obrtajima i baš zbog toga postoji crossplane radilica da i niži obrtaji budu upotrebljivi. Po meni 3 cilindra su dobra kombinacija jer je ima obrtnog momenta dovoljno nisko za normalnu vožnju, a na višim obrtajima ne gubi dah.

A uostalom svi maxi supermoto su dalekooo od pravog SM pre svega po težini, ali takva je moda sad i meni se sviđa. 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa znam da ne može to sa 3 cilindra, ali može next best thing.

Znači da ga podese kao da ima koji cilindar manje

 

Ok, možemo nazvati sve to Maksi Supermoto kao skroz novu klasu, kod onih na koje smo navikli sve i jeste u tome da divljački ubrzava, da je izuzetno lak, i da ima brutalno jake kočnice=fun bike.

Niko od njega ne traži veliku krajnju brzinu.

 

Mada ne znam kako onda može da se razlikuje ovo od MT09?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja