Jump to content

Moto Zajednica

Tomos karburator

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Da je u pitanju fals vazduh motor bi lose palio, imao nestabilan ler. . . Moguce je da je u pitanju stelovanje paljenja, 0,35 ti je zazor platina, ali kad baca varnicu,koliko mm pre GMT. Sto je motor vise "navijen"trazi vece predpaljenje. Svecica pali kad platina pocinje da se otvara. Ja imam uredjaj za stelovanje platina i cim zujalica na uredjaju promeni zvuk tad baca varnicu. To mozes uraditi tako sto otkacis kondenzator i bobinu od platina,napravis kolo struje i stavis probnu lampu, polako okreces magnet u smeru okretanja i podesis da se probna lampa ugasi 2,5-3mm pre gornje mrtve tacke, zakacis bobinu i kond. i to je to.Obavezno stavi svecicu vise toplotne vrednosti, neces pogresiti. Ako je svecica mnogo jaka mozes imati problem samo sa hladnim startom. Za navijen motor ti je najbolje elektronsko paljenje, pasujeti od pente Tomos 4,5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

ja nisam nikad imao predpalenje nisam ga namestao samo plocu na sredinu zazor platina 0,35 i tako vec godinama vozi svecica cigle boje uvek palio na zub sa 65 bosnom sta je sad nemam blage sutra probam sa f75

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Bice isto ako ne uradis stelung, po svoj prilici imas "kasno"paljenje. Da to moze tako, ne bi postojala mogucnost pomeranja platina i ploce, ti si promenio performanse motora, levi karter(gde se kaci paljenje) sto zahteva stelovanje paljenja. Pomeri plocu do kraja u desno i videces promenu. Ne pricam ti napamet, ovaj posao radim 21 godinu! pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Bice isto ako ne uradis stelung, po svoj prilici imas "kasno"paljenje. Da to moze tako, ne bi postojala mogucnost pomeranja platina i ploce, ti si promenio performanse motora, levi karter(gde se kaci paljenje) sto zahteva stelovanje paljenja. Pomeri plocu do kraja u desno i videces promenu. Ne pricam ti napamet, ovaj posao radim 21 godinu! pozz

Mislim da ce opet napisati da je to njemu radilo dosad tako i tako treba i da ostane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Prosto nemogu da verujem.Pa kolega mikamoto ti sve lepo objasnio sta sad ima jos da se objasnjava.Jedino bih dodao da za tomos predpaljenje treba podesiti na 1.5 do 1.8 mm pre GMT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Danas namestam na 1.8mm pre gornje mrtve tacke platine 0.35 zazor svecice 0.5 ploca na sredini svecica bosna F75 sa upustenom elektrodom

 

Koliko vidim parametri su ti ostali isti: 0,35 zazor platina, ploca na sredini ... Sta si onda stelovao, kad je sve isto bilo i juce ?! Svi smo se potrudili da ti u tancine sve objasnimo, ali ne ide izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova

svecica nije vise tako bela doterao sam paljenje sad ide ubija malo se gusi promenicu kondezator karburator i svecicu f75 danas sam probavao sa 65 kad kupim karb i svecicu bice ekstra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja