Jump to content

Moto Zajednica

Rupa u ubrzanju

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Motocikl: Honda NX 650 Dominator

Ako naslov nije jasan, objasniću o čemu se radi. Dakle, Honda pali na dodir tastera i vruća i hladna, pod čokom, naravno. Međutim, ler gas je nestabilan kada vratim čok, gasi se uz neku detonaciju koja nije preglasna i ne dolazi iz auspuha nego kao da je negdje iz usisne grane. Prilikom ubrzanja, javlja se "rupa" na nižim obrtajima, tako da je to dosta neudobno i nervira me. NA višim obrtajim vuče kao blesava i zaista fino ubrzava, ali po gradu se gasi na semaforima. Da li da sumnjam u podešavanje karburatora, membranu ili CDI, za koji ne znam kako se ponaša kad je pokvaren?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Motocikl: Honda NX 650 Dominator

Svjećica je nova, NGK, ne znam sad napamet model, ali znam da je po specifikaciji. Baš me nervira kada se "zagrcne" ili kada se ugasi na semaforu i sl. Hvala, odvešću ga nekome ko se zna igrati time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Proveri i kabel od svecice. Ako imas mogucnosti da vidis kabel dok motor radi. upali motor navece i gledaj u kabel da li negde probija varnicu na blok motoro ili na ram...ako je kabel los ili dotrajao to hoce da se desava. Ali bi ja najpre proverio da li je karb podesen kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Vozio sam Viraga koji je bio daleko jednostavnije konstrukcije..šta je dekompresor, koja mu je funkcija, btw., gdje stoji?

Dekompresor ima ulogu da u toku paljenja na kurblu (a i na pojedinim modelima sa alnaserom) delimicno otvori jedan izduvni ventil i tako smanji kompresiju na klipu, koja bi inace trebala biti toliko jaka da ne mozes zakurblati motor bez njega, i olaksa verglanje. Dekompresor moze biti u dve varijante- manuelni i automatski. Manuelni je u vidu rucice na kormanu koja se potegne i tako se aktivira dekompresor, i automatski je kad u togu kurblanja na bregastoj postoji jedan breg koji podize jedan izduvni ventil. Nadam se da sam ti imalo pomogao. Ako nisam nesto dobro napisao, ili sam nesto izostavio, neka me neko ispravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa ako ti dekompresor ostane ukljucen, tj. Ako se ne vrati ventil do kraja i ostane poluotvoren, hoce i zbog toga da brljavi u radu, ali to se manifestuje manjkom snage a ti si rekao da tvoj lepo vuce kwd ode malo u obrtaje. A posto nisi ni znao sta je dekompresor, sigurno ga ni nemas manuelnog pa ni ne moze on biti problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Motocikl: Honda NX 650 Dominator

Da, on definitivno dobro vuče, odlično ubrzava i iz nižih obrtaja samo kad uspijem izbjeći to štucanje. Ostaje još karburator mada sam čuo negdje da i ta membrana zna praviti probleme, ali ne znam kakve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kod mene se slicno desava ponekad a moje cudo je cvaja tako da mislim da je nesto mnogo bazicnije kao mulj u rezervoaru koji zacepi karb na nizim obrtajima a kad ga odvrnes onda produva diznu i vuce redovno. Otvori cep rezervoara kad si skoro prazan tj. u poodmakloj rezervi i pogledaj da li imas mulja. Moram to da sredim kod mene, pranje tanka, vodova goriva i karba, cim se ne bude vozilo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Prema svemu što si opisao, trebalo bi samo podesiti šraf za smešu za rad na leru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Na hornetu sam imao slican problem...u pitanju je bila rupa na kablu jedne svecice, rupa je bila toliko mala kao da je napravljena iglom...to je bio problem...izolovano trakom i to je bilo i jeste trajno resenje...

Pa probaj da kablove detaljno ispitas...

Srecno!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

" Ostaje još karburator mada sam čuo negdje da i ta membrana zna praviti probleme, ali ne znam kakve. "

Do membrane ti nije verovatno, inace nebi ti tako ubrzavao i vukao. Najverovatnije ti je neka fina zezalica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Da, neka glupost koju treba ustanovirti...

 

Ali, krenes ti tako redom:

 

1. Svecica ti je nova

 

2. Proveris kabal po mraku, ili ga zamenis (daj Boze da je do njega), medjutim, i on bude dobar.

 

3. Ocistis karburator (Vidik ti najavio da nije do membrane... u pravu je ;)), i utvrdis da i nije bio nesto prljav, al` ajd, ko za kada je to otvarano i cisceno. Smesa ti je tacno po manuelu.

 

4. I CDI ti je ok, jel da.

 

... kad ono, opet ista prica! UH! Hoces kosu da pocupas, osim ako nisi osisan na celovo. ;)

 

 

Retko ko uvrsti zamenu lanca bregaste osovine (i klizace) u "redovan" servis. To je ipak veci zahvat u zavisnosti od modela agregata, ali mnooooogo znaci.

Ne zelim da te plasim, a i nije to Petrovo slovo, ali, kada sve isproveravas i ocistis, ako se i dalje bude isto ponasao, promeni taj lanac bregaste. Naravno, otvoris poklopac glave i proveris u kakvom je stanju, poziciju spanera itd.

 

Srecno i neka bude neka "glupost". ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

pre nego sto bilo sta pocnes da cackas i rasturas proveri filter za vazduh. kada ga skines i produvaj ga kompresorom na nekoj benzinskoj pumpi ili bilo gde drugde. ako se desi da nastavi isto da se ponasa provozaj ga malo bez filtera za vazduh da vidis koja je razlika u ppnasanju agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Motocikl: Honda NX 650 Dominator

Prvo, odgovor BusManu. Ćelav sam, pa sam i tu u problemu sa eventualnim čupanjem kose. :neznam: Karburator čišćen, svjećica nova ali je stara bila crna prilično. Filter vazduha nisam skidao i to ću morati prvo uraditi, noću ne vidim da kabal probija tako da nema još mnogo gluposti koje bi mogle zezati. Javim vam kad se danas ili sutra uhvatim u koštac sa zvjerkom. Sad mi je jedino mrsko opet skidati trista oklopčića da bih došao do bilo čega..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Motocikl: Honda NX 650 Dominator

Odem kod majstora, objasnim o čemu se radi i kada ga je upalio, primijetio je ono što sam i ja ranije, a to je da se negdje oko one gume koja je između cilindra i karburatora nabije nekakav pritisak, onda se čuje kao da negdje probije i ugasi se motor. Kad ga upalim, opet radi dok ne nabije taj pritisak i ne ugasi. Rekao mi je da nabavim tu gumu pa ćemo dalje sređivati. Skinem je i vidim da je sa donje strane pukla u dužinu oko 4 cm a sa unutrašnje strane oko 1,5. Naručiću je i nadam se da će se nakon toga moći uštimati i da je samo to problem bio. Jel to nabijanje pritiska ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja