Jump to content

Moto Zajednica

Zašto vozimo motore?

Recommended Posts

  • Integrisan, 12818 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja ne vidim vezu između:

 

hutchinson-practice.jpg

 

i na primer ovog:

 

Harley-Davidson.jpg

 

 

Mene APSOLUTNO ništa ne povezuje sa "vetar u kosi" ekipom. Delimično zato što nemam kosu ali mnogo više zato što me NIŠTA ne povezuje s tom ekipom. Ni ne osećam se kao da sam video motor kad vidim te HD-ove (i kopije). Za razliku od MZ-a koji doživljavam kao motor i drago mi je kad ga vidim. Mišljenja sam da bih morao da budem pričvrljen nekom višom silom da bih pogledao taj film.

 

@Ghostmile: opcija 5. nema veze sa motoindustrijom nego je neki Harlijevac vikendaš skontao da može da proda lepo upakovano govno.

 

Iskreno!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

..., jer nije za svakoga motor,..

 

Не бих могао да се сложим са овом тврдњом! Ја бих то пре рекао овако:

 

"Мотор је за свакога, али није свако за мотор!"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5889 postova

Procitao sam temu i prvo mi je za oko zapeo post el muerte-a kojm sam i dao plus. Zato sto motore vozim (sa pauzama) preko 20 god i nikada se nisam osecao kao "bajker" niti cu. Volim motore, volim da se vozim ali necu da pripadam nikakvoj "posebnoj sorti ljudi" jer nisam. Pre svega sam covek imenom i prezimenom a ne bajker, onda sam otac pa muz pa prijatelj pa sin pa brat i sve ostalo pa bih tek na kraju posle profesije mogao da budem "bajker". Onda mi nije jasno sta je tu posebno kada je to na 10-tom mestu minimum.

Drugo imao sam dovoljno godina u ovoj napacenoj zemlji da vidim kako su svrstavanja medju posebne dovela do najgorih stvari. Tu su bili posebni (nebeski) Srbi, pa posebni Hrvati, posebni Bosnjaci... tako da cim cujem grupa posebnih ljudi pomislim na neko zlo.

Trece ta "bajkerska" kultura pripadnosti je koliko znam (mozda gresim) posela na tlu USA a kao vid organizovanja kriminalnih grupa pod pokriljem ljubavi prema motorima o cemu postoji neiscrpna dokumentacija.

I cetvrto ono sa cime se najvise slazem je post to crank-a gde samo mogu da kazem da zaista nikakvu slicnost ne vidim izmedju dva primera koja je naveo. Licno mislim da su pre ista grupa ljudi Sebastijan Fetel i Mark Markez npr nego ja i Markez a obojica vozimo motore (cak i ja R :P)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5889 postova

I samo da se dopunim, sve gore napisano ne znaci da ne volim da se vozim u grupi i ne znaci da kada sam sa ljudima koji voze motore ne pricam o motoru ili nacinu voznje, naravno da pricam ali ne osecam se posebnim zbog toga.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jos jedan elitisticki dokumentarac, kao da su vozaci motocikala "posebna" grupa ljudi.

Od ovakvih stvari trebaju mi 2 rolne toalet papira...da ne upotrebim neki drugi izraz.

 

Ne znam gde si ti sve to video.

 

Ja iz ovog trejlera vidim samo poruku da je lepo voziti motor.

 

Tacno to je i poenta filma - lepo i zabavno je voziti motor. Nije poenta da su motociklisti, ili koji god drugi naziv koristili, neka posebna grupa ljudi. Ja sam tako shvatio taj filmic.

 

Mislim da je dobro sto je takav film napravljen, makar kao pokusaj da se objasni ta ljubav prema voznji motora i taj osecaj uzivanja u zivotu, koji voznja motora stvara. A totalno je drugo pitanje da li je ta ljubav ista kod svih koje voze motore. I naravno da nije ista jer ni ljudi nisu isti. Neko voli da se trka, neko voli da putuje, neko voli da ga provoza Nedeljom popodne kad je temperatura preko 25 stepeni, a neko voli da samo poseduje motor. Sve je to u redu i prihvatljivo, dok god ne narusava prava drugih ljudi i tako kreira negativne predrasude o ostalim motociklistima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ni ne osećam se kao da sam video motor kad vidim te HD-ove (i kopije).

 

Cemu to sluzi,a pritom i ne radi?

Potpuno podrzavam ovu tvrdnju. To nije motor za putovanje,to je pokusaj amerikanaca da da naprave mehanickog konja. I uspeli su - tako se i ponasa. Zar nema X boljih ideja za putovanje na dva tocka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

...Onda mi nije jasno sta je tu posebno kada je to na 10-tom mestu minimum.

 

Mozda je tebi na 10.-om mestu jer razmisljas, usudjujem se reci, pravilno, znas ko si i sta si i ne treba ti vodjstvo. Ima jedna tema na forumu o tome...

 

Trece ta "bajkerska" kultura pripadnosti je koliko znam (mozda gresim) posela na tlu USA a kao vid organizovanja kriminalnih grupa pod pokriljem ljubavi prema motorima o cemu postoji neiscrpna dokumentacija.

 

Pripadnici MC-ova bi te zbog ove recenice sad najradije rastrgli kad bi mogli... Ali o tome je sad zabranjeno pricati...

Inace, o ovim pitanjima mislimo isto.

 

Ja vozim motor zato sto volim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Motor,priroda,put i ja.

Motor-koliko paznje i novca i svega ostalog treba njemu dati da bi mogao (sigurno?)krenuti na neki put...pa opet moze da izda a kako cu ga ostaviti pored puta,nije to auto,zakljucas i odes po pomoc.Dusa boli kada se tako nesto desi,pa opet hrlim sa njim,jebes auto.

Priroda-sunce,kisa,sneg,vetar,dan,noc,magla..nije to auto voznja bre,to je sjedinjavanje sa prirodom.Nirvana.

Put-sta tu reci o putevim i drugim ucesnicima u saobracaju??Mnogo opasno a tako je dobro pa makar psovali sve po spisku drugima,opet se vracam kao hipnotisan ili lud mozda ali volim to.

Ja??Pojma nemam sta sam i ko sam ali znam da je motor ne na nekom desetom mestu u zivotu,jer tih prvih deset mesta budu i prodju a motor ostaje zauvek u srcu,mozgu,dusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Treba prvo razdvojiti babe i zabe. <_< Bajkeri su ljudi koji su puni ko brod i zive tim stilom zivota jer ima je omoguceno da se ponasaju kako hoce i pokazu svoju moc u svakom pogledu. Nose stalno bajkersku odjecu ( kozu ili drugu odjecu u tom stilu ) posto su "gazde" i boli ih uvo za okolinu,a tako se i ponasaju. Ima i ona druga grupa koja je sa druge strane zakona, pa i njih boli uvo za "okolinu". Druga grupa su motoristi kojima motocikl sluzi kao prevozno sredstvo, nacin zabave - hobi, sport ili jednostavno vole da se "pokazu" u drustvu. Svakodnevno su obicni ljudi koji rade za platu ili imaju neki privati obrt, ali u sustini se ne razlikuju od ostalog svijeta sem kad sjednu na motocikl.

Sad neka svako pokusa ovdje naci sebe, pa ce znati staje: Bajker ili Motorista. :hej::moto3:

 

Edit:

 

Da se zna ko je bajker. :D

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/97499-toma-bajker/page__p__1571886__fromsearch__1#entry1571886

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Utjerivac odlicno si ovo rekao!!!!!Kad se ode na moto skup tamo se propozna odma ko je Bajker a ko Motorista!!!!Bajkeri sede piju pivo,druze se,slusaju muziku,kampuju....!a Motoristi dodju,parkiraju svoje opake motore,drndaju ih i turiraju do crvenih,i cim krene svirka uzivo oni se oblace pale ljute masine i idu sa moto skupa!!!Ispravite me ako gresim1zdravo.gif

 

NIJE DOVOLJNO SAMO DA VOZIS MOTOR DA BI BIO BAJKER!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

Gledam, čitam i razmišljam o besmislenosti rasprave. Bajker, motorista, ljubitelj ili šta ti ja znam...kao da je to bitno. Svako vozi ono što voli ili ono što može da vozi. Kao i u svemu na ovom svetu i svetu motocikala vladaju klišei, i reč bajker je kliše i svako može imati neko svoje tumačenje. Jedino što priznajem je sam doživljaj vožnje motora, nebitno da li me neko gleda ili ne, da li sam u grupi ili sam, da li imam ovakvo ili onakvo odelo. Nemam potrebu da pripadam bilo kakvoj grupi na bilo koji način, a opet sa druge strane mogu da budem deo iste ako to ima svrhu. Znam da čovek od praistorije ima potrebu da pripada negde ali pripadati samo da bi se pripadalo je veoma glupo.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Nije to pitanje slobode već osjećaj da si samo ti odgovoran i snosiš rizik. Da sve zavisi od tebe. Da imaš sve konce u svojim rukama. Da jedan pogrešan potez može u smrt da me odvede ali isto tako da me pravilan redosled istih odvede u sigurnost. Kontrola nad svojim životom. To je ono što mi/nam danas nedostaje, a što mi vožnja motora pruža.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa vozim motor posto sam suvise lenj da vrtim pedale na bajsu :lol: :lol:

Bajs je moja prva ljubav na dva tocka. Voleo sam sa kumom da se vozikam do besvesti. A onda smo porasli obojica pa imali 50cc pa smo jos porasli pa sada imamo 1000-1300cc ;) Evolucija!

Mislim da svako ima razlicite razloge, moji su prosti. Volim dva tocka od kada sam bio klinac, volim ekstremne sportove i brzinu.

Nemam ambicija da hvatam ribe na motor niti sam imao,ni sminka me ne zanima. Ja se po gradu skoro i ne vozim. Za to imam kola sa klimom! Ali se ne lozim na price to je sloboda nacin zivota itd... To mi je hobi i zanimacija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ovo mi se mnogo dopada sa hvatanjem riba sa motorom. To je ono kada se vozis po kraju a kaciga ti stiti lakat ili ono kada blokiras pesacima prolaz pored kafica ili joj pokazujes oziljke od padova 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ovo je nesto slicno kafanskoj raspravi o tome zbog cega neko pije. Jedan pije jer je nesretan u ljubavi. Drugi jer ga kinji sef. Treci jer ga sekiraju deca, a u stvari svi piju zato jer to vole!!! Pa tako bajker, motorista, roker ili sta znam vec voze motor zato sto to vole i uzivaju o tome. Ende!!! 1neznam.gif

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovo je nesto slicno kafanskoj raspravi o tome zbog cega neko pije. Jedan pije jer je nesretan u ljubavi. Drugi jer ga kinji sef. Treci jer ga sekiraju deca, a u stvari svi piju zato jer to vole!!! Pa tako bajker, motorista, roker ili sta znam vec voze motor zato sto to vole i uzivaju o tome. Ende!!! 1neznam.gif

Dade mi ideju za film.

Biće o ljudima koji piju, priča kako je to zabavno i kako ih svjet ne razumije. Odslušajte prvih 23sekunde trejlera da steknete utisak :D "It's my medicine in this crazy world" :cirka1: "don't be scared, it's fun" :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja