Jump to content

Moto Zajednica

Gde ima da se kupi "Carapa" za kacigu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Naime, interesuje me da li ima da se kupi "carapa" za kacigu kao na slici dole kod nas?

 

Nasao sam je u Madjarskoj, u Budimpesti, u www.shox.hu, tacan link je http://shox.hu/webshop/, pa otici na "termo" deo...

Nazalost, kada sam bio u ovoj radnji pre 2 nedelje da kupim kacigu i jos stosta, toga nije bilo da se kupi...

 

Ako ce neko da ide do Budimpeste, bio bih zahvalan da mi ovo ponese...a radnja je inace extra, ima svega, postovacu slike i izvestaj uskoro...

 

Slika:

 

post-1015-12878992876666_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

To je extra stvar. Ja na mojoj HJC AC-10 imam samo napred i jako puno mi koristi. Pogotovo sada kada je hladnije. Nema da duva nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ima u POLO-u, kosta 15e

 

http://www.polo-motorrad.de/group/1088/product/141034/dmc_mb3_search_pi1.num/12/dmc_mb3_search_pi1.page/12/Produktdetail.productdetails.0.html

 

Pronadji nekog dobavljaca u rubrici "prodavnice" da ti donese...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Hvala, to resava problem :)...a i dosta je jeftinije nego u Madjarskoj (doduse, ne znam od kojeg je materijala ni jedan ni drugi, tj. kakav je kvalitet)...ona u Madjarskoj je bila oko 35e...

 

Mislio sam da necu naci, jer kod nas nisam video nikoga da to nosi, a slabo prelistavam Polo katalog...

 

Hvala jos jednom, moze lock.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Trebalo bi da je univerzalna za sve integralke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Izgleda da nije lock :)

 

Pa jeste, univerzalna je carapa, znaci i od kacige koja ne dihtuje bas najbolje dole i nije najbolje profilisana, napravice zatvorenu kacigu...extra stvar za zimu :)

 

Pa hajde, ako je jos ko zainteresovan, da narucimo vise komada, bar cemo troskove transporta podeliti.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

imas i u louis katalogu,nije skupo.nesto oko 10-15e

 

Ja ga ne nađoh. Ako imaš link ili kataloški broj a ti ga postavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

donmarkoni, ja bre znam Louis katalog napamet :D, tesko da ga ima tamo..ali hajde, mozda mi je promaklo, salji kataloski broj ako imas, iz Louisa mi lakse i jeftinije naruciti (oni sto salju bez provizije iz Horgosa).

 

Pozrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2871 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako bi mi neko objasnio razliku izmedju te carape i potkape? U udobnosti, mislim. Potkape ima kod nas, na berzi u Kuglasu, 600 din cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Pa oboje sluze za isto - da zastite od hladnoce, s' tim sto potkapa ima i higijensku ulogu - da malo pokupi znoj i zastiti unutrasnjost kacige od prljanja (mada ja u principu ne kupujem kacigu koja nema potpuno perivu unutrasnost).

 

Razlika je sto ova carapa sprecava duvanje sa unutrasnje strane vizira ako kaciga nema stitnik za vetar na prednjem delu, a i izoluje strujanje sa strane kod obraza, pozadi...znaci maltene se pripija uz vrat kada nosis kacigu...sto mnogo znaci kada je hladno...nemas ono duvanje hladnog vazduha po nosu, ocima...ili suvise hladnog vazduha (cak i ako nosis tanku potkapu) koje smeta disanju kad je dosta hladno...

 

E sad...i potkapa ima tanjih, debljih, kvalitetnijih, manje kvalitetnih...za zimu su najbolje one koje u gornjem delu glave imaju coolmax ili neku drugu tkaninu koja propusta i odvodi znoj i omogucuje disanje glave, a od polovine nosa nadole neki windstopper materijal koji se spusta do ramena i stiti od vetra i hladnoce...pa udises kroz to...utopljava vazduh...

Takva potkapa ti je 40e u Louis-u...ono u kuglasu su obicne tanke pamucne potkape, i kostaju u louis-u 2 evra, mislim.

 

U principu, kad je hladno, najbolje oboje ko je zimogrozljiv (kao ja naprimer :D )

 

Eto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2871 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Hvala Shesti, detaljno. Ja nosim tu potkapu iz Kuglasa, sasvm sam zadovoljan temperaturom, ali mi se magle naocare. Sad mi je jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja