Jump to content

Moto Zajednica

poljubih asvalt i ja

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Izgubio si par prstiju na nozi, sto i nije zivotno opasno, ali si stekao mudrost koja ce da ti spasi zivot u saobracaju. Ko god je pao, pa i pri brzini od 50 km/h, ima neke posledice. Neko gore, neko bolje. Mene levo rame ziga kad god se menja vreme, a levi lakat je bila rupa do koske i ostetio sam zivac pa mi povremeno trne leva podlaktica. Znam i sada malo ludje da vozim, kada mi se vozi tako, ali gledam saobracaj i ljude u njemu skroz drugim ocima. Pad je mozda najbolja stvar koja moze da ti se desi kad vozis motor. Glupo zvuci, ali upravo to ce ti spasiti zivot u sledecim kriticnim situacijama. Moja lekcija je bila da odmah cim sam skinuo zavoje kupim opremu tj. jaknu i rukavice i da sviram kad god nisam 100% ubedjen da me iz poprecne ulice vidi covek/zena za volanom. Izbegao sam jos 5-6 identicnih kriticnih situacija ove godine samo zato sto sam svirnuo sirenom. Zelim ti sto pre da se vratis u sedlo, ne zbog nas, nego da opet osetis tu slobodu i da vidis da si ziv i zdrav i prav i da je jos puno novih kilometara pred tobom koje treba istraziti, na nacin koji ti zelis, brzinom kojom se osecas udobno u tom trenutku, sa osmehom koji te vraca kuci. Sve najbolje i mozda se i sretnemo na putu negde, dva prsta dole za pozdrav i put pod gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pozdrav drugari,sta da vam kazem,ide na bolje polako ali sigurno,prohodao sam,stake sam bacio u kantu:)

 

Cini mi se da svaki dan hodam sve bolje i bolje,bas kada se neko zagleda u mene,moze da primeti da malo hramljem,poceo sam da vozim biciklu svakodnevno,polako vracam snagu u levu nogu,jos uvek je vidljivo tanja od desne noge ali i to se polako vraca u normalu.

 

Jedini problem koji jos imam je otok na stopalu koji nocu spadne a preko dana se povecava zavisno od toga koliko sam aktivan,lekari kazu da ce to da traje i do 1 godine.Psihicki sam se vratio u normalu,cak sam bolji nego sto sam bio pre nesrece,jer sam shvatio neke stvari,ono sto sam ranije smatrao problemom sada vidim da je smesno.

 

A sto se tice saobracaja,Ivane u pravu si,vozim kao baba neka,gde je ogranicenje 70 ja vozim 50 :neznam:, a i kad ponovo sednem na motor,bicu mnogo,mnogo oprezniji a voznju cu da smanjim na jednom do dva puta nedeljno i to po nekim kozijim stazama,od grada cu da bzim maksimalno...

 

ps

 

Sta mislite o banditu 650?Dvoumim se da li da uzmem naked ili verziju sa oklopima?2009-to ili 2010-to godiste +- 3000e

 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mislim da ce mi odgovarati,slican je on kao gsxf,mada mi je mnogo zao sto sam brzopleto prodao fjr,on mi je lezao savrseno,gledam ih nesta po oglasima ali nema sanse da za oko 3 soma naleti nesto pristojno,sve neke kante od 100 000 + km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Preporuka, kupi neki BMW boxer i imaces dobru zastitu i grejanje za noge. O njegovoj, stabilnosti, komforu...ne treba ni govoriti, receno je vec.

Na kraju ga svi kupuju... kad sazru. Iskustvo imas a zrelost si dobro platio. 1neznam.gif

 

pozdrav prijatelju 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Za moj budzet se u stvari bolje uklapa r1100rt,ali sam cuo da imaju nekih problema sa abs-om??Da li se isplati dati 1000+e za r1150rt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Za moj budzet se u stvari bolje uklapa r1100rt,ali sam cuo da imaju nekih problema sa abs-om??Da li se isplati dati 1000+e za r1150rt

 

Modeli rt pruzaju odlicnu zastitu od vetra1care.gif no ja licno ne volim taj oklop tu plastiku, i ako ima dobru funkciju zastite... ako rt, motor padne u mestu sto je neizbezno, kad tad, stete su velike. Vise volim model bez oklopa, i lepsi mi je.

Za r1150 kazes treba ti 1000e vise, licno bih uzeo 1100 a hiljadarku potrosio na neko putovanje. Ako kupis ispravan i dobro odrzavan ABS ti i nece praviti probleme. BMW2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Za R1100RT u dobrom stanju treba oko 3000e ima ih i za 2000e ali su svi preko 120000km,a za r1150rt da je dobar treba 4000e sklopocija moze i za 3000e,pod tim dobar mislim da ima oko 50000km na satu,sad tu ima mogucnosti vracanja kilometraze,posto u Belgiji ne postoji tehnicki pregled za motore,za aute su odlicno resili stvari i tu skoro pa da nema sanse da se vrate km ali sa motorima mogu da rade sta hoce.Licno mi se 1150 vise svidja,malo mu je moderniji izgled,1100 mi je bas pravi oldtimer,pocinjem da skupljam lovu pa cu da se isprsim za nekog dobrog 1150:))..A sto se tice duzih putovanja,to ce malo da saceka dok ne steknem ponovo samopouzdanje na motoru,trebace mi dosta vremena da razbijem strah a do tada cu pokusati da vozim samo nedeljom kad ima malo saobracaja(takav je dogovor sa zenom pao),ranije nisam silazio sa motora,znao sam da ustanem u sred noci i da idem da se vozim :neznam:

 

Ja nesta ne mirisem te ogoljene bmw-e,eventuelno mi se svidja k1000rs,ali je i on sa oklopima a i ne zelim te zujalice..Imam vremena do proleca pa ce naleteti valjda nesto,a do tada sam na bajsu:)))))))pozzzz drugar

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Zelim svim kolegama Sretnu Novu godinu,puno zdravlja,srece i naravno puno predjenih kilometara na vasim ljubimcima,sto se mene tice zelim da se ova 2013-ta nikada vise ne ponovi.......:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12772 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Živ bio Krstomire, drago mi je da si se ovako brzo oporavio od udesa, želim ti puno sreće sa i bez motora u 2014!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Danas sam dobio ponudu iz suzukija za novi vstrom 650,daju ga na cetri godine bez kamate,traze 7300e za ful verziju sa koferima i nekim stitnicima za motor,ima abs i jos nekih cudesa..Da li je to bolja opcija ili 10 godina stari bmw r1150rt??S tim sto je bmw 4000e ali u kesu:)))Sedeo sam na vstromu i savrseno mi lezi,a bmw isto tako mi je udoban,mozda i udobniji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ja bih uzeo novog suzukija bez razmisljanja. Novo je novo, a veliki je plus sto ima ABS, to nzm da li ima BMW :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Svaka cast BMW-u, ali em Strom, em nov. Da zivim ista severozapadnije, ne bih ni nanosekunde razmisljao.

A za 4k mozes i dobrog polovnog da razmotris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Ljudi, stvarno ne razmijem o čemu pričate pa poredite babe i žebe. Poredite storma novog koji košta 7300e i BMW koji košta 4000e!? Pa razlika je skoro dupla u cijeni, jedno je za keš drugo a drugo uzimanje duše na slamku godinama a o tome da motori nisu u istoj klasi neću ni da pričam. Takođe porediti udobnost i vozne karakteristike Stroma i BMW GS je apsurdno. Mislim nikakvih dodirnih tački. Prvo, dobro se skontaj za šta ti treba motor, neka ozbiljnija putovanja ili vozikanja po gradu?. Ako planiraš na duga putovanja sa suvozačom i pod punim opterećenjem onda ti od srca savjetujem BMW.

PS

Za razliku u cijeni možeš tri godine da ideš na putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Ljudi, stvarno ne razmijem o čemu pričate pa poredite babe i žebe. Poredite storma novog koji košta 7300e i BMW koji košta 4000e!? Pa razlika je skoro dupla u cijeni, jedno je za keš drugo a drugo uzimanje duše na slamku godinama a o tome da motori nisu u istoj klasi neću ni da pričam. Takođe porediti udobnost i vozne karakteristike Stroma i BMW GS je apsurdno. Mislim nikakvih dodirnih tački. Prvo, dobro se skontaj za šta ti treba motor, neka ozbiljnija putovanja ili vozikanja po gradu?. Ako planiraš na duga putovanja sa suvozačom i pod punim opterećenjem onda ti od srca savjetujem BMW.

PS

Za razliku u cijeni možeš tri godine da ideš na putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova
  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

taj je Mile odlican, ja imam istog, jedina mu je mana sediste, mada ima dodatak da se stavi na sediste ili se kupi celo sediste i uzivas. Odlican je u gradu, lepo vuce i sa mali obrtaja, a dobar je i na otvorenom, pogotovo ako se ne vozi preko 130-140.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja