Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Jeste da starije afrike nemaju izrazen problem sa pumpama goriva kao ove nove, ali teorija da je to zbog signalnih lampica na RD03 i na RD04 mi nekako ne pije vodu.

Vlasnici starijih afrika ne pune cesce rezervoare kao vlasnici ovih mladjih. I onako, na svakoj starijoj africi te lampice ne rade, tako da vecina, medju kojima sam i ja bio, gleda u brojac kilometara i prema tome odredjuje kada je doslo vreme za sipanje goriva. Svaki vozac ima neke svoje navike povodom toga. Ja sipam, uglavnom, posle 200-300 predjenih km od sipanja ,,do chepa''. Verujem da je to neki prosek ali i medju vozacima RD03 i RD07 postoji podjednak procenat onih koji sipaju gorivo posle 400km, kada goriva skoro da i nema u rezervoaru. Sad, na novijim afrikama pumpa crkne, a na starijim ne crkne. Zasto? Ne verujem da su lampice u pitanju. Ima neki drugi vrag...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1102 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Taj 'vrag' se zove kvalitet. Ako je bas ista pumpa na starom i novijem, isti proizvodjac, onda su popustili sa kvalitetom izrade i to verovatno svesno i namerno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Taj 'vrag' se zove kvalitet. Ako je bas ista pumpa na starom i novijem, isti proizvodjac, onda su popustili sa kvalitetom izrade i to verovatno svesno i namerno.

 

Mislim da nije BAS ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Nesrecnim slucajem je za Africu RD 07, kao za mnoge japanske motore tog vremena , odabrana

mitsubisijeva elektricna pumpa sa platinskim dugmadima u sebi cije je istrosenost problem na

istima .

Naravno da ume biti neugodno kada zakaze ali se tokom decenija ustalilo da je za ocekivati tako

nesto.Svakako je problem sa pumpom na RD 07 minoran spram kompletne pouzdanosti agregata

i ostalih komponenti. Sta vise vremenom su se dokazale mnoge zamenske pumpe poput

Facet-a 40105 ...http://www.aircraftspruce.com/menus/ep/fuelpumps_0facetelectric.html

 

Facet je inace pumpa namenjena malim sportskim avionima . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Evo jos jednog korisnog linka u vezi originalne afrikine pumpe

 

http://www.wemoto.com/bikes/Honda/XRV_750_T_V_W_RD07_Africa_Twin/96-98/picture/Fuel_Pump_Repair_Kit_-_Point_Switch/

 

Umesto da se kupuje i menja cela pumpa, moze se kupiti samo deo koji crkava - platina pumpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Evo jos jednog korisnog linka u vezi originalne afrikine pumpe

 

http://www.wemoto.com/bikes/Honda/XRV_750_T_V_W_RD07_Africa_Twin/96-98/picture/Fuel_Pump_Repair_Kit_-_Point_Switch/

 

Umesto da se kupuje i menja cela pumpa, moze se kupiti samo deo koji crkava - platina pumpe.

 

Obzirom na cenu Facet pumpe nema potrebe zahebavati se koje cime . 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Druga;ija i nema probleme...

 

Uh, dobro je :)

Na 20 god starom motoru samo gledaš šta će sledeće da rikne ;) .. pa da se spremaš na vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

 

 

Uh, dobro je :)

Na 20 god starom motoru samo gledaš šta će sledeće da rikne ;) .. pa da se spremaš na vreme...

 

E, al Afrika nije motor. Ona je Kraljica  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Jedno pitanje, jel neko vozio rd04 bez auspuha??  ;D

 

Ja sam to ucinio sinoc, morao sam da zakrpim auspuh, bio je poluraspali.. I rekoh ajde da vidim kako ide...........

Lele, drugi motor.. Us*ao sam se kad me povukao... Drugi motor....  :o Ali sto grmi!!! Beze svi! :D

Trecom sam isao 110-120 i odvrnem gas a on skace kao kreten..  :o Pa bez auspuha bi navukao 200 bez problema imam takav osecaj.. Samo ne valja, razvrteo bi agregat..  ;) dize obrtaje kao lud bez auspuha..

 

I jel ovaj standardni auspuh ima katalizator?? Mozda je i on zapusen..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

BEZ AUSPUHA?!?! Auuuu, svaka čast ;) Garant su te čuli 20km dalje...

 

Aha  ;D Grmi! A sto je najcrnje tako sam kasnije mamu spustio do maxi-ja tu u kraj! :D Nije se zalila! Kaze da je bolje tako  ;D

Tacnije skinuo sam samo lonac! Da ne bude zabune :)

Jos sam isprobavao svakakve lonce na njemu da cujem zvuk  ;D natakarim jedan, pa drugi, pa neki treci :) Ali od automobila u glavnom..

Svaki daje drugaciji zvuk..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jedno pitanje, jel neko vozio rd04 bez auspuha??  ;D

 

Ja sam to ucinio sinoc, morao sam da zakrpim auspuh, bio je poluraspali.. I rekoh ajde da vidim kako ide...........

Lele, drugi motor.. Us*ao sam se kad me povukao... Drugi motor....  :o Ali sto grmi!!! Beze svi! :D

Trecom sam isao 110-120 i odvrnem gas a on skace kao kreten..  :o Pa bez auspuha bi navukao 200 bez problema imam takav osecaj.. Samo ne valja, razvrteo bi agregat..  ;) dize obrtaje kao lud bez auspuha..

 

I jel ovaj standardni auspuh ima katalizator?? Mozda je i on zapusen..

Ne bi razvrteo agregat, ima elektronsku blokadu obrtaja, al bi razvrteo sebi i okolini usi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Mmmm, znaci moze bez auspuha!  ;D

Ne dobih odgovor, jel ima on katalizator? Mislim da ima, ali ajde da pitam.. i gde se nalazi u kom delu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Znači.... SKIDAM AUSPUH :)

 

Probaj.. Napravi jedan manji krug.. :) barem na njima se lako skida..

E sad, jedan drugi moj komsija je skinuo lonac na rd03 i kaze da mu se gusio vec na 4000 obrtaja da ne moze da ide..

Ali kaze da njemu potrosnja ne prelazi 6l.. Na otvorenom ispod 5...

A  mom, potrosnja oko 7l mesovite voznje! Sto mislim da je mnogo.. Znaci dobija vise goriva i zato je bez lonca isao kao kreten.. Morace stelovanje karbova, ili ima da se menja neka "membrana" ili sta vec kao kod super tenere.. Cime se smanji potrosnja.. mislim da znate na sta mislim? Ispravite me ako gresim.. Mozda to kod africe nema  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

 

Ne dobih odgovor, jel ima on katalizator?

 

Nema nishta .. Pre neki dan smo skinuli izduv, detaljno ga gledali i stavili Adin "otvoren" lonac .. Bike mnogo lepshe dishe (poletniji je), grmi izuva i troshi identicno kao sa fabrickim (cisto da razbijem i taj mit)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

E sad, jedan drugi moj komsija je skinuo lonac na rd03 i kaze da mu se gusio vec na 4000 obrtaja da ne moze da ide..

Ali kaze da njemu potrosnja ne prelazi 6l.. Na otvorenom ispod 5...

A  mom, potrosnja oko 7l mesovite voznje! Sto mislim da je mnogo..

 

E ovo su već interesantni podaci .... ja NIKADA nisam uspeo da mi potrošnja bude ispod 5. Ispod 6 da, ali na otvorenom, ako vozim lepo i penzionerski, do 100 km/h... Probao sam i da je cepam Subotica-Beograd-Subotica 140km/h prosek i onda je popila 7.5 lit!

Vrlo je verovatno da i kod mene treba "malo" štelovanja, dobijm malo crnog dima pri većim obrtajima ili kada dodam naglo gas. A to bi trebalo da znači prebogatu smešu... valjda zato i više troši.

Ali "ispod 5"... MISAONA IMENICA ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne bi razvrteo agregat, ima elektronsku blokadu obrtaja, al bi razvrteo sebi i okolini usi :)

 

elektronsku sta...??

ajd pojasni natenane, bas me zanima

Ne znam na obajsnjavam natanane, u CDI ima fabricki "upisan" maksimalan br. obrtaja koji stiti masinu od ostecenja, ako si nekad video i cuo na moto skupovima kako pijani R-asi drze gas zavrnut do kraja u leru to je to. Proverio sa Afrikom tako sto sam pao, rucica se zabola u blato sa gasom do kraja, motor se cuo bas kao da sam pijana budala na moto skupu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja