Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

... Kako ti se čini razlika između vožnje čopera i putnog endura?

 

Na ovo pitanje ti i ja mogu odgovoriti, iz iskustva....

Osećaj je potpuno drugačiji i MNOGO bolji na Africi, pogotovo prilikom dužeg putovanja... Ne osete se rupe po putu, ne trese....

I mogu da pređem 500km u cugu i da posle toga siđem sa Afrike ODMORAN ;) Na Shadowu to nije bilo moguće....

 

Uze mi rec iz usta  :D, upravo tako sa Intruderom posle 50km pocinje da te boli zadnjica pocinjes da se premestas levo desno,

ali sa africom.. boze... ::) pricamo o glupostima pa na kraj sveta sa 3 pauze je dovoljno  :D

 

Da da - a sediste afrike je jos najgora stvar na njoj.

 

500 km moze, ja presao jednog dana preko 900 a znam likove koji su vozili 1500.

 

Evo ga PARYS na primer, on je otisao na odmor u junu i tek se sad vratio, jos ako je vozio dnevno 500 km -  ihaaaa pa obidje on svet par pute ;)

 

@PARYS

Sala mala ;) Pa gde si ti nema te ko sengena u pasosu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Bio sam za vikend do Kladova i bas sam isprobao nove gume i utisci su vise nego dobri. Motor sam pada u krivine i primetio sam da mi guma drzi volan motora kao da imam amortizer na kormanu. To su bas bitne razlike u odnosu na Bridgestone. Guma je za svaku preporuku.

 

E 'el se secas da sam ti rekao da tu 140 ne mozes da oboris do kraja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Setih se neceg sto mora da vam ispricam:  ;D

 

U subotu popodne spremih se ja i natovarih Africu za put, podjoh neregistrovan i bez dozvole  ::)(imam A ali nemam 18.)

krenuh ka Markovcu gde sam trebao da sacekam drugove iz jagodine i tako ja u Svilajncu dosao do pumpe, sipao mu 15L super,

izlazim iz Svilajnca kad ono kod mosta murja.. :o usporih malo i sa nekih 30kmh idem ka njima (znaci sve sam se najezio..)

kazem sebi: Gile budi hrabar, sada nema povratka, i idem ja pravim se lud ne gledam ka njima, prolazim kraj njih oni gledaju u mene i nista..

Ja nasred mosta, kad ono susreli se kamion i par auta nemogu da prodju zastoj SHIT!!

Pogledam u retrovizor ono strumfomir stao nasred put i gleda na mostu sta se desava i videce da nemam tablicu. Reko KRAJ sad ce da potrci ka meni a ja nemam gde u klopci sam  >:( auuu.. (doslo mi da pobijem onog profesionalnog vozaca  >:() u sledecem trenutku , neznam kako prodje rascisti se guzva prodjose oni pored kamiona i ja VATRA  ;D

aa

Voznja do smedereva je bila extra, za moj ukus Afrika ima taman snage koliko treba, ali tako je svakom pocetniku kad sedne na veci motor,

ista situacija se odigrala prosle godine kada sam probao Intrudera 125 (isti kao sto sad imam) od drugara, reko sam ne treba mi jace za putovanja i to, ali vec posle 2 meseca mi je postao kilav i imao sam potrebu za necim vecem  :-\

Mada ja sam prosle godine bas na ovoj africi naucio da menjam brzine, bio je to prvi motor nma koji sam seo posle skutera  :P

 

E stvarno zarazna ova Afrika mamu joj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Nema na njoj u od udobnog (u odnosu na neke razne druge "putne" motore), iako je prelepa za woznju, ali i nije predwidjena da bude preterano udobna, tj. za tu namenu  ..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Tu i tamo

Da da - a sediste afrike je jos najgora stvar na njoj.

 

500 km moze, ja presao jednog dana preko 900 a znam likove koji su vozili 1500.

Evo ga PARYS na primer, on je otisao na odmor u junu i tek se sad vratio, jos ako je vozio dnevno 500 km -  ihaaaa pa obidje on svet par pute ;)

 

@PARYS

Sala mala ;) Pa gde si ti nema te ko sengena u pasosu :D

 

Mister ja predjoh 6.ooo km. Ova sezona do sada mi je nekih 1o.ooo.

 

A da budem u stvari precizniji u onom "preko" 900 u jednom danu - u povratku jednog dana sam krenuo u 6.30 ujutro. 12 sati kasnije stignem do Komarom/Magyarorszag sto mi je nekih 860 pa onda sa majstorima iz madjarskog kluba jos do Budimpeste preko nekih sela kojih se vise i ne secam i Budimpesta nocu obala Dunava oko ponoci. E sto je to tamo lepo!! Samo mi na cajgeru vec bilo 1.045 km pa mi bilo ono... sve jedno od prilike.

 

Hocemo li vikendom negde?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Tu i tamo

Setih se neceg sto mora da vam ispricam:  ;D

 

U subotu popodne spremih se ja i natovarih Africu za put, podjoh neregistrovan i bez dozvole  ::)(imam A ali nemam 18.)

krenuh ka Markovcu gde sam trebao da sacekam drugove iz jagodine i tako ja u Svilajncu dosao do pumpe, sipao mu 15L super,

izlazim iz Svilajnca kad ono kod mosta murja.. :o usporih malo i sa nekih 30kmh idem ka njima (znaci sve sam se najezio..)

kazem sebi: Gile budi hrabar, sada nema povratka, i idem ja pravim se lud ne gledam ka njima, prolazim kraj njih oni gledaju u mene i nista..

Ja nasred mosta, kad ono susreli se kamion i par auta nemogu da prodju zastoj SHIT!!

Pogledam u retrovizor ono strumfomir stao nasred put i gleda na mostu sta se desava i videce da nemam tablicu. Reko KRAJ sad ce da potrci ka meni a ja nemam gde u klopci sam  >:( auuu.. (doslo mi da pobijem onog profesionalnog vozaca  >:() u sledecem trenutku , neznam kako prodje rascisti se guzva prodjose oni pored kamiona i ja VATRA  ;D

aa

Voznja do smedereva je bila extra, za moj ukus Afrika ima taman snage koliko treba, ali tako je svakom pocetniku kad sedne na veci motor,

ista situacija se odigrala prosle godine kada sam probao Intrudera 125 (isti kao sto sad imam) od drugara, reko sam ne treba mi jace za putovanja i to, ali vec posle 2 meseca mi je postao kilav i imao sam potrebu za necim vecem  :-\

Mada ja sam prosle godine bas na ovoj africi naucio da menjam brzine, bio je to prvi motor nma koji sam seo posle skutera  :P

 

E stvarno zarazna ova Afrika mamu joj..

 

Lepo si ono sve ispisao - ali ako mene pitas mogu ti reci da za mene nisi faca uopste. Znaci ono - bez registracije, osiguranja, vozacke?

Po meni ne mas ti cime da se hvalis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

E, da vi pitam nešto....

 

Pošto u poslednje vreme razmišljam da se afrikaniziram, merkam razne parametre motora. U vožnji pre neki dan sam primetio da Afrika ima dosta niži "gaz" iliti na srpskom klirens ;) od moje Terene. Da li to može na neki način da se poveća? Pretpostavljam da bi moralo da se radi i na prednjem i na zadnjem vešanju... Da li može da se podigne samo nekim podešavanjem, ili menjanjem nekiih sitnijih delova, ili ipak moraju da se menjaju veći sklopovi (ceo amortizer, viljuške...)?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

E, da vi pitam nešto....

 

Pošto u poslednje vreme razmišljam da se afrikaniziram, merkam razne parametre motora. U vožnji pre neki dan sam primetio da Afrika ima dosta niži "gaz" iliti na srpskom klirens ;) od moje Terene. Da li to može na neki način da se poveća? Pretpostavljam da bi moralo da se radi i na prednjem i na zadnjem vešanju... Da li može da se podigne samo nekim podešavanjem, ili menjanjem nekiih sitnijih delova, ili ipak moraju da se menjaju veći sklopovi (ceo amortizer, viljuške...)?

 

 

Pa wideo si kod mene .. Stapowi su mi izwuceni do kraja, jedino shto je zadnji amortizer opushten do kraja, ali to utice samo na twrdocu/mekocu wesanja, wisina tu nije dobijena niti izgubljena .. mozda santimetar najwishe .. ali to ti ne zawrshawa posao .. Ono o cemu pricash i meni smeta, ali bojim se da se to rewshawa jedino nekim white power wiljushkama i slichno ..

 

Meni takodje smeta i odnos prenosa, koji bih woleo da za moj ukus bude malo kraci, pa se nadam da mozda postoje i after market opcije i za lanchanike koji bi "reshili" apsolutni nedostatak 6. brzine, tj. poprilichno "slab" tork na niskim obrtajima ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

E, da vi pitam nešto....

 

Pošto u poslednje vreme razmišljam da se afrikaniziram, merkam razne parametre motora. U vožnji pre neki dan sam primetio da Afrika ima dosta niži "gaz" iliti na srpskom klirens ;) od moje Terene. Da li to može na neki način da se poveća? Pretpostavljam da bi moralo da se radi i na prednjem i na zadnjem vešanju... Da li može da se podigne samo nekim podešavanjem, ili menjanjem nekiih sitnijih delova, ili ipak moraju da se menjaju veći sklopovi (ceo amortizer, viljuške...)?

 

 

Pa wideo si kod mene .. Stapowi su mi izwuceni do kraja, jedino shto je zadnji amortizer opushten do kraja, ali to utice samo na twrdocu/mekocu wesanja, wisina tu nije dobijena niti izgubljena .. mozda santimetar najwishe .. ali to ti ne zawrshawa posao .. Ono o cemu pricash i meni smeta, ali bojim se da se to ewshawa jedino nekim white power wiljushkama i slichno ..

 

Otvrdnjavanjem zadnjeg vesanja tj. amortizera motor manje legne kad sednes sto moze uzrokovati vecim klirensom od 5-10cm ali je i motor dosta tvrdji jelte. Za svako vece povecanje potrebne su zamene koje kostaju. Kolko ja znam rd03 ima najveci klirens.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

E, da vi pitam nešto....

 

Pošto u poslednje vreme razmišljam da se afrikaniziram, merkam razne parametre motora. U vožnji pre neki dan sam primetio da Afrika ima dosta niži "gaz" iliti na srpskom klirens ;) od moje Terene. Da li to može na neki način da se poveća? Pretpostavljam da bi moralo da se radi i na prednjem i na zadnjem vešanju... Da li može da se podigne samo nekim podešavanjem, ili menjanjem nekiih sitnijih delova, ili ipak moraju da se menjaju veći sklopovi (ceo amortizer, viljuške...)?

 

 

Pa wideo si kod mene .. Stapowi su mi izwuceni do kraja, jedino shto je zadnji amortizer opushten do kraja, ali to utice samo na twrdocu/mekocu wesanja, wisina tu nije dobijena niti izgubljena .. mozda santimetar najwishe .. ali to ti ne zawrshawa posao .. Ono o cemu pricash i meni smeta, ali bojim se da se to ewshawa jedino nekim white power wiljushkama i slichno ..

 

Otvrdnjavanjem zadnjeg vesanja tj. amortizera motor manje legne kad sednes sto moze uzrokovati vecim klirensom od 5-10cm ali je i motor dosta tvrdji jelte. Za svako vece povecanje potrebne su zamene koje kostaju. Kolko ja znam rd03 ima najveci klirens.

 

To dosta zawisi i od kilaze wozacha, tako da na moju skromnu kilazu od 62kg, sumnjam da uticem za 5-10cm na klirens, stelowanjem weshanja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

E, da vi pitam nešto....

 

Pošto u poslednje vreme razmišljam da se afrikaniziram, merkam razne parametre motora. U vožnji pre neki dan sam primetio da Afrika ima dosta niži "gaz" iliti na srpskom klirens ;) od moje Terene. Da li to može na neki način da se poveća? Pretpostavljam da bi moralo da se radi i na prednjem i na zadnjem vešanju... Da li može da se podigne samo nekim podešavanjem, ili menjanjem nekiih sitnijih delova, ili ipak moraju da se menjaju veći sklopovi (ceo amortizer, viljuške...)?

 

 

Kao prvo moras da se socializujes sa sektom tj platis pice i klopu, pa cemo ti otkriti tajne ;D ;D

A posle cemo da vecamo da li da te primimo u sektu jer dolazis iz protivnickog klana :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

E, da vi pitam nešto....

 

Pošto u poslednje vreme razmišljam da se afrikaniziram, merkam razne parametre motora. U vožnji pre neki dan sam primetio da Afrika ima dosta niži "gaz" iliti na srpskom klirens ;) od moje Terene. Da li to može na neki način da se poveća? Pretpostavljam da bi moralo da se radi i na prednjem i na zadnjem vešanju... Da li može da se podigne samo nekim podešavanjem, ili menjanjem nekiih sitnijih delova, ili ipak moraju da se menjaju veći sklopovi (ceo amortizer, viljuške...)?

 

 

Pa wideo si kod mene .. Stapowi su mi izwuceni do kraja, jedino shto je zadnji amortizer opushten do kraja, ali to utice samo na twrdocu/mekocu wesanja, wisina tu nije dobijena niti izgubljena .. mozda santimetar najwishe .. ali to ti ne zawrshawa posao .. Ono o cemu pricash i meni smeta, ali bojim se da se to ewshawa jedino nekim white power wiljushkama i slichno ..

 

Otvrdnjavanjem zadnjeg vesanja tj. amortizera motor manje legne kad sednes sto moze uzrokovati vecim klirensom od 5-10cm ali je i motor dosta tvrdji jelte. Za svako vece povecanje potrebne su zamene koje kostaju. Kolko ja znam rd03 ima najveci klirens.

 

To dosta zawisi i od kilaze wozacha, tako da na moju skromnu kilazu od 62kg, sumnjam da uticem za 5-10cm na klirens, stelowanjem weshanja  ;)

 

Kilaza je vise na Cehov racun ;D Ja sam kod mene na TA spustio motor za 3-5cm malim popustanjem zadnjeg amortizera (75kg), a kad sedne suvozac spustanje je mnogo vece cak i nekako neprijatno pa planiram da opet ocvrsnem vesanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Kao prvo moras da se socializujes sa sektom tj platis pice i klopu, pa cemo ti otkriti tajne ;D ;D

A posle cemo da vecamo da li da te primimo u sektu jer dolazis iz protivnickog klana :P

 

Momci, ajde da ne offujemo vise, ovo je podforum Motori. Za sva prepucavanja, nabavke, cascavanja postoje Opste teme.

 

Hvala!

 

2 Shejtan - No Spam Please!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Klirens bilo koje Afrike vam nece biti problem za prelazak terena koji ona konacno

svojom tezinom i gabaritima uopste moze da prodje ...tako da nema problema oko toga . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Klirens bilo koje Afrike vam nece biti problem za prelazak terena koji ona konacno

svojom tezinom i gabaritima uopste moze da prodje ...tako da nema problema oko toga . ;)

 

Lichno sam se uwerio i siguran sam da moze mnogo wishe nego shto joj klirens dozwoljawa ..

 

Npr. silazak niz jedne saswim obichne stepenice je prethodio, fantasticnom udarcu u sholju, pre spushtanja .. (Cheh je imao priliku da widi i chuje), a sholju sam zakacio i nasadio na razne stwari, prewishe puta cak i u jednoj "banalnoj" i ne prewishe zahtewnoj off- road woznjici ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pitanje za Afrikance...

Planiram da odem do Race Exhaust-a u Adi i moju RD03 častim novim izduvom, krajnje joj je vreme ;)

E sad, pitanje je KAKAV izduv tražiti? Oni će ljudi napraviti sve što mi padne na pamet... Da li sa karbon oklopom (koji mi se, uzgred, izuzetno dopada) ili bez?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Lichno sam se uwerio i siguran sam da moze mnogo wishe nego shto joj klirens dozwoljawa ..

 

Au, brate Hitmane... kupiću ti ja novu tastaturu ako ti je već to slovo V crklo... ;D

Bez ljutnje, izuzetno iritira i otežava čitanje tvojih postova koje, inače, rado čitam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Tu i tamo

Kao prvo moras da se socializujes sa sektom tj platis pice i klopu, pa cemo ti otkriti tajne ;D ;D

A posle cemo da vecamo da li da te primimo u sektu jer dolazis iz protivnickog klana :P

 

Momci, ajde da ne offujemo vise, ovo je podforum Motori. Za sva prepucavanja, nabavke, cascavanja postoje Opste teme.

 

Hvala!

 

2 Shejtan - No Spam Please!  ;D

 

 

E ovo ti je dobro.

Vidi ovako - ja imam 174 cm i jedva stizem poluprsti da se oslanja na tlo kad stanem. Sa druge strane poznajem devojku sto vozi afriku sa celih 164cm i naslanja se lepo celim stopalom. Dodam da vozi off i on a pre neki dan je stigla do Bhutana (od 2og maja 27.000 km!!!).

Ono sto momci pricaju za tvrdocu (kao i brzina reakcje amortizera) moze ali to ti se vise odnosi na stil voznje - znaci kako ides u krivine da te ne izbacuje ili vec ono off ili on voznja.

Za visinu motora preporucujem druge stvari, e sad zavisi koliko hoces. U svakom slucaju pazi da ti je SAG ogdovarajuci.

Ceh: Samo ono - javi gde je ono pivo i klopa  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Tu i tamo

Pitanje za Afrikance...

Planiram da odem do Race Exhaust-a u Adi i moju RD03 častim novim izduvom, krajnje joj je vreme ;)

E sad, pitanje je KAKAV izduv tražiti? Oni će ljudi napraviti sve što mi padne na pamet... Da li sa karbon oklopom (koji mi se, uzgred, izuzetno dopada) ili bez?

 

Pusti ti njih neka rade te tzv "karbone" za skutere. Koji ce ti to k... ovo nije nie pravi karbon nego neka nalepnica najobicnija. A i da je pravo nije za Afriku.

Uzmi prav Remus Revolution ili Leo Vince.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pošto u poslednje vreme razmišljam da se afrikaniziram, merkam razne parametre motora. U vožnji pre neki dan sam primetio da Afrika ima dosta niži "gaz" iliti na srpskom klirens ;) od moje Terene. Da li to može na neki način da se poveća? Pretpostavljam da bi moralo da se radi i na prednjem i na zadnjem vešanju... Da li može da se podigne samo nekim podešavanjem, ili menjanjem nekiih sitnijih delova, ili ipak moraju da se menjaju veći sklopovi (ceo amortizer, viljuške...)?

 

Mozda da potrazis neku dobru RD03? Ona ima 5cm (!) visi klirens od RD04 i RD07 modela, a i dosta je laksa. Dodji do mene na probnu voznju, ako zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

@PARYS

 

Hvala ti na odgovoru, no u svakom slučaju ne želim da mi se motor dere. Pređem godišnje oko 12-13.000 i bilo bi suviše opterećujuće slušati dranje motora tako dugo... ;) Nije zbog komšija, majke mi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja