Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

E JA GLASNO PRICAM

JA NE VICEM

Nemoj ovo shvatiti kao uvredu,ali postoje pravila kojih se svi pridrzavamo i postujemo,a opisano je ovde:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=3002.0

 

pod stavkom 8 koja glasi ovako:

 

8. Nemojte pisati velikim slovima.

Kada neko pise velikim slovima onda to znaci da vice na nekoga.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Jasminko idi u Adu, covek je umetnik. 100 evrica i ima da pevate i ti i Afrika :D

 

jes vala, cuo sam kako zvuci Benjaminov TA i dodje mi da se i ja odreknem vizuelnog efekta koji ima fabricki izduv na TA na ustrb zvučnog koji daje taj iz Ade. :)

 

posle 5000 km, benjamin ide da zatvori taj isti izduv :(

 

nisam nikad ni hteo zvuk, a to je jedino što sam dobio ... potpuno je ugušen motor iznad 4k obrtaja, potpuno neupotrebiv za duga putovanja ... bezveze ... upuvan ... fuj ... ovo nije TA ...

 

za Roberta reči hvale, i znam da ćemo ga napraviti kako valja, ali ljudi pazite se, loše uklopljen izduv, radi jačeg zvuka koji češće nervira nego što je gotivan, vas mogu koštati potrošnje (menji skace i do 50 %), i performansi ...

 

putni motor ne treba da ima otvoren izduv i tačka :) (Benjaminovo mišljenje i stav)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Benjamine, slažem se sa tobom u potpunosti!

Ja sam bio presretan kada sam prvi put čuo zvuk moje Afrike! Na drugarev komentar da zvuci kao "uštrojeni skuter", samo sam ga sa sažaljenjem pogledao ;)

Tiha je i takva i treba da bude. Ne smeta na dužim putovanjima. Potrošnja, kakva se samo poželeti može za motor star gotovo 20 godina: ispod 6 lit, sa saputnicom, tri tesno napakovana kofera i još prtljaga zavezanih za motor...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Jasminko idi u Adu, covek je umetnik. 100 evrica i ima da pevate i ti i Afrika :D

 

jes vala, cuo sam kako zvuci Benjaminov TA i dodje mi da se i ja odreknem vizuelnog efekta koji ima fabricki izduv na TA na ustrb zvučnog koji daje taj iz Ade. :)

 

posle 5000 km, benjamin ide da zatvori taj isti izduv :(

 

nisam nikad ni hteo zvuk, a to je jedino što sam dobio ... potpuno je ugušen motor iznad 4k obrtaja, potpuno neupotrebiv za duga putovanja ... bezveze ... upuvan ... fuj ... ovo nije TA ...

 

za Roberta reči hvale, i znam da ćemo ga napraviti kako valja, ali ljudi pazite se, loše uklopljen izduv, radi jačeg zvuka koji češće nervira nego što je gotivan, vas mogu koštati potrošnje (menji skace i do 50 %), i performansi ...

 

putni motor ne treba da ima otvoren izduv i tačka :) (Benjaminovo mišljenje i stav)

 

ahaa, tako znaci. ja sam mislio da je to "zvuk i performance" bio komplet u prvobitnom paketu :-\ doduse ti si ono svratio bukvalno nakon montaze pa jos nisi imao ovo iskustvo. ajd javi, bas me zanima kako ce da vuce a i da zvuce na TA nakon zatvaranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Pre mesec dana je zavrseno farbanje afrike, pa k'o velim, da se pohvalim.  ::)

 

Lepo izgleda... RD07 sema na RD04. Kod koga je radjeno i za koje pare? Ko je radio nalepnice?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pre mesec dana je zavrseno farbanje afrike, pa k'o velim, da se pohvalim.  ::)

 

Uuuu, baš lepo izgleda! ... Koliko te je koštalo to zadovoljstvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Odgovor Benjaminu:

 

Ovo o cemu ti pises moze da bude samo neka teska greska u auspuhu ili totalno rastelovan motor. Ugradio sam auspuh ali sam pre toga obisao sve sajtove poznatih firmi auspuha i tu moze da se vidi grafikon sta ti sa auspuhom dobijas. Do 5000 obrtaja dovijas jaci i zivlji motor a preko toga performanse su iste sa starim auspuhom. Nema lazi i naklapanja ides i vidis. Robert to nije izmslio sam vec kopirao poznate marke. Drug na motoru ima kompjuter i nije povecao potrosnju ni malo a i meni isto pokazuje, kod svakog tocenja racunam potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Odgovor Benjaminu:

 

Ovo o cemu ti pises moze da bude samo neka teska greska u auspuhu ili totalno rastelovan motor. Ugradio sam auspuh ali sam pre toga obisao sve sajtove poznatih firmi auspuha i tu moze da se vidi grafikon sta ti sa auspuhom dobijas. Do 5000 obrtaja dovijas jaci i zivlji motor a preko toga performanse su iste sa starim auspuhom. Nema lazi i naklapanja ides i vidis. Robert to nije izmslio sam vec kopirao poznate marke. Drug na motoru ima kompjuter i nije povecao potrosnju ni malo a i meni isto pokazuje, kod svakog tocenja racunam potrosnju.

 

ma da o tome i pričam, razgovarao sam još onda sa njim i dogovarali smo se da cemo exsperimentisati.

 

experiment, otvoreni izduv na putnom motoru, mi se ne dopada, sad cemo ga malo prigušiti i mislim da je to to :)

 

(ps. da ogromna je mogucnost da mi je rastelovan motor, šta će mukica :D rekli mi da je to honda i da se to ne pipa nikad :D a ja vooooziooooo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Pre mesec dana je zavrseno farbanje afrike, pa k'o velim, da se pohvalim.  ::)

 

Lepo izgleda... RD07 sema na RD04. Kod koga je radjeno i za koje pare? Ko je radio nalepnice?

 

 

 

Hvala, hvala i Jageru. Ova sema je legla na RD-04 k'o budali samar.

Radjeno je u Sapcu. Boja je pravljena original Hondina po kodovima i ona je 100 evra. Nalepnice su bile najveci problem. Odradio ih je moj dobar prijatelj koji je firmopisac 17 godina. Izrada i lepljenje nalepnica je trajalo preko 12 radnih sati.

Farbar Damir je isto odradio ekstra svoj deo posla.

Iskreno, ovakav rad je nemoguce naplatiti u danasnje vreme i mogli su da uzmu 5 puta vise para, da nisu radili moj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Zemun polje
  • Motocikl: YAMAHA XJ900

Vidim da sam na pravom mestu  ;)

 

Nameravam da kupim jednu Afriku. Zanima me da li je to pametan potez uzimajući u obzir da sam početnik? Vaše mišljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Meni je Afrika drugi motor u zivotu, a prvi enduro, sto ce reci da bas nemam preterano iskustva u voznji motora. Svi utisci su neverovatno pozitivni! Veoma je vozljiva, bar moja sa suvozacem i napakovana trosi manje od 6 lit, snage ima koliko ti treba... a ja vozim RD03 od 650 ccm. Zamisli kako onda ide 750-tka!

Ne da smem da ti dam savet da je kupis, vec smem da ti kazem da ces grdno pogresiti ako to ne ucinis :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Zemun polje
  • Motocikl: YAMAHA XJ900

Iako znam da je teško odabrati ipak ću vas moliti za mišljenje... RD 03, RD 04 ili RD 07? Koliko sam shvatio ima razlike... Koji od modela je najlakši za održavanje? za koji model ima najviše rezervnih delova?

Izvinite što vas gnjavim ali zaista ne bih uletao grlom u jagode...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ako imas dovoljno para, svakako RD07, za malo manje para RD04, za naj manje para RD03. Normalno da je RD 07 naj bolja solucija!!!!! Delova imas za sve modele, ali koju god da kupis delovi ti nece cesto trebati!!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ljudi, trebam relej anlasera za RD07, a mislim da je isti za sve Africe, čak i druge Honde bi

trebale imati isti... Ako tko ima, nek mi pošalje PP!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...a imaju isti ili vrlo sličan većina kineskih motorina, čisto kao ideja za brže nalaženje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Naravno da može, s' tim što Honde imaju na kućištu relea kućište za osigurač od 30A. Naravno, to je vrlo lako ugraditi pored ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja