Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nije AT ali na mom TA kad osetim takve simptome, lepo ustanem i vozim stojeći jedno 10 minuta i mogu opet da "ožežem" bar 45 minuta ;D

 

Generalno, endurače imaju drvenu hoklicu umesto sedišta, tako da jedino nekim žešćim tapaciranjem možeš popraviti situaciju...škorpiljavo dupe i tvrdo sedište ne idu zajedno ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Sediste je dobro koliko mogu da vidim na slici a sto se tice bola i meni se u pocetku isto desavalo a sad ga vise ni ne osecam. Jedna od retkih mana Afrike je sediste. Ono stvarno nije udobno a narocito za suvozaca. Kad budes imao vremena prelistaj ovaj forum pisali smo o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

U svakom slucaju cestitke na novom Kontinentu.

 

O tome cemo kad budem imao saobracajnu i kljuchewe kod sebe  :D

 

Znam Arakis da su endurache "twrdje" (imao sam neke krosaljke ranije) ali sam ochekiwao od Afrike ipak da je malo wishe "setowana" za duze staze ..

 

Hwala u swakom sluchaju, samo pokushawam da ustanowim jel kod swih Afrika slichno ili je owde u pitanju neka "srpska budzewina" ...

 

p.s. (pocecu da sumnjam da je Dane zaprawo wozio do Tokia  ;D, video montaza je chudo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Moguce da ti je sediste spustano, pa je zato toliko tvrdo. Ono jeste neudobno, ali bas toliko nije. U svako slucaju prepravis sediste za 50e i imas fotelju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sediste kod RD07 je iz nekog razloga dosta tvrdje od sedista na RD03, ne znam kako je na RD04. Kako kaze Arakis, ako mora da se vozi vise od dva sata bez stajanja, vozi se stojeci nekoliko kilometara i sve bude OK.

 

Drugo resenje je da se, kad preuzmes motor, javis Bobanu iz Zemuna - covek je specijalista za moto sedista. Uradice ti "sprat" na zadnjem delu, tako da ti saputnik ne pada na ledja, a i prosirice prednji deo sedista tako da se oslanjas vecom povrsinom na njega, sto smanjuje pritisak, pa samim tim i bol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Moguce da ti je sediste spustano, pa je zato toliko tvrdo. Ono jeste neudobno, ali bas toliko nije. U svako slucaju prepravis sediste za 50e i imas fotelju :)

 

Aca ti lepo rece, posto je AT ipak veliki motor, jako se cesto desava da su sedista spustana, licno sam video nekoliko primeraka gde je citav sloj sedista skinut da bi bio nizi sto povlaci pitanje udobnosti kad se skine sloj. A opet, ti si dosad aktivno spucao ko zna koliko km na totalno drugacijem motoru (polozaj sedenja, sve) tako da je i navika jaako bitna.

Ja na RD04 imam fabricko sediste i mogu da sabijem X km u cugu i da mi nije neudobno... ali ako ikad nameravas da imas suvozaca onda moras da ga prepravis, posle najmanje rupe devojka ce ti pasti na ledja... ume da bude neprijatno po krivinama... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Pre nedelju dana sam u Grckoj uzeo sediste "Tony Mpatzio".

 

VwKB6_img1254p.jpg w2272.png

 

 

 

NbaQh_img1255l.jpg w2272.png

 

 

 

Posto me za 2 - 3 nedelje ceka i put za Tursku / znaci 2 X po 1000 km u cugu / resio sam da ulozim neku kintu za udobnije sediste. Razlika je mogla da se oseti na povratku za Beograd. Sediste je mozda cak i neki cm nize od serijskog, al je sire i anatomski oblikovano  ( za moje proporcije 187cm / 80 kg cuci ko nosa )  Posto sam putovao sam malo sam eksperimentisao i s vremena na vreme sam se prebacivao na suvozacki deo. Sa serijskim sedistem takva akcija nije urodila nikakvim rezultatom, dok se sa " dvospratnim" tezina tela prenosi preko unutrasnjeg dela butina, dok se du...u pruza prilika za relaksaciju.

  Inace postoji i jos udobnija varijanta. Na forumu mozes da pronadjes informaciju o Madjaru koji pravi vise tipova sedista za AT. Izmedju ostalog ima i jedno ekstra visoko i siroko. Visina je skoro u nivou prednjeg spica sedista / znaci vise je skoro 10 cm od ovog mog. Do duse na izgled je ruzno, al bi ga ja ladno kupio da sam bio u prilici. Jedina nezgodna stvar je sto si 10 cm visi u odnosu na vizir, te si time i izlozeniji vetru.

  Cena za ovo sto sam ja kupio je 185 EUR-a . Ako ostavis tvoje onda je cena 120 EUR-a , al sam ja iscenkao popust za bikere iz Srbije od 20 EUR-a , te sam ga platio 100. Mislim da imaju i prezentaciju na www.tonympatzio.com

  Ovde imas mogucnost da odradis sediste kod Dache u S. Mitrovici za 50 EUR-a i kod Bobana za 70 - 80 .

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Hvala za info. Popaje. To je vec zanimljivo resenje za mene .. Ta varijanta viseg sedishta nikako jer sam ja 173 i ovako sam na prstima ..

 

 

.. tezina tela prenosi preko unutrasnjeg dela butina, dok se du...u pruza prilika za relaksaciju.

 

Mislim da u owom momentu lezi resenje problema, jer se to uprawo dogadja na sedishtu CBR-a .. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Backi Petrovac - (Novi Sad)

Zdavo afrikanci! Jel zna neko gde bi mogao naci pinjon brzinomera za RD03???????

ima u centru S ja kupio, mada na kraju ispade nepotrebno, pre mesec dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Evo i ja da se pohvalim, uzeo sam Africu RD07 :) Konacno... Mada me je i moj BMW sluzio bas dobro.. Ali san je san..

post-3938-12879043030119_thumb.jpg

post-3938-12879043031279_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Evo i ja da se pohvalim, uzeo sam Africu RD07 :) Konacno... Mada me je i moj BMW sluzio bas dobro.. Ali san je san..

 

Sa srecom prijatelju !  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

ima li neko ideju gde mogu da nadjem adekvatan filter za gorivo (crevo 10mm ?!) za Africu, a da to nije Centar S 1950din i 30 dana rok isp.

u svim prodavnicama auto delova ima samo 6 i 8mm

ne verujem da bi selne mogle sigurno da drze 2mm sire crevo  ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na filter od 8mm ubacis po parce creva 8mm, pa preko njega 10mm, stegnes selnom i to je to. Nisi valjda lud da dajes 2000 din za obican filter za gorivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja