Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Pa onda ću da uradim ovako:

 

1. Sipaću IPONE

2. Zamenuću gumice na ventilima

3. Kompletna generalka

 

Eto, tim redom, pa dokle bude moralo :D

 

Zorane, na svom Transalpu sam zimus u 3T-RACINGU menjao gumice, karike, predihtovao... Trošio je 350-400 ml/1000 km. Po rečima servisera gumice odlaze zbog starosti ( 1993 ), a karike od česte gradske vožnje hladnog motora. Karike 110 X 2, gumice 8 X 6, dihtunzi 28 X 2, obrada sedišta ventila, poliranje ventila, ulje, filter...360 evra. Vozio 1000 km do 4500 - 5000 obrtaja, zamenio ulje i do sada prešao još 4000 km. Na meraču se potrošilo oko 2 mm. Serviser Gagi mi kaže da je po očuvanosti motor verovatno prešao tih 47000 km, ali ga je vozio italijan nervozan ko leptir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

A sad nešto sasvim drugačije :)

 

Pinjon (plastični) kilometar sata ima u Centru S i košta nekih 2800 dinara ali drugaru je pukao onaj metalni prsten sa dva šiljka koji okreću pinjon. Ima li to neko ili negde da se nabavi?

 

Cek cek, onaj metalni limcic sa dva brega sto stoji na tocku? Iza semeninga?

Kako li mu je to puklo?!

 

Imam ja to.. Nisam shvatio da mu i to treba.. Jbg..

 

Javite se na 065/890-91-90 ;)

 

Sad se setih, iza mene u ulici je Termoplast.. Mogu sve da naprave od plastike.. Samo da im se odnese taj uzorak i napravice tu plasticicu.. Imaju dosta alata.. Tata je pravio kod njih zupcanike za njegovu bruselicu.. Sad samo da li mogu da prave puz, to ne znam.. U svakom slucaju ko bude dosao po taj prsten, skoknucemo zajedno da vidimo da li mogu to da naprave... I po kojoj ceni naravno ;) Pa da vidimo sta je isplativije..

Promenio član SmokeS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

I da ne veruješ! Moja afrika ne da ne ide lošije, već osetno BOLJE poteže od Busmanove??!?!?!? To mi čak i Rade rekao?! Razlika u našim motorima je jedino u tome što ja imam neki aftermarket izduv, a Rade ima fabrički.

 

Al` pazi, nisam ti rekao da to tako obicno bude pred smrt. :lol:;)

 

 

Mislim da otvoren izduv utice na prefomanse 1%, bar u nasem slucaju, tako da to nema veze.

U cemu je onda razlika?... Svi mi (bar se nadam), osim sto pratimo instrumente u toku voznje, vozimo i na sluh. Ustvari saltas brzine na sluh, i pratis instrumenete. Ja na mojoj tokom voznje slusam zvuk agregata, a kod tvoje sam slusao zvuk izduva jer se od njega agregat i ne cuje. Ono sto kod moje osecam kao opterecenje za agregat je preko 5000 obrtaja, a kod tvoje tek preko 6000. Znaci, ja sam na tvojoj slobodniji pri odvrtanju za 1000 obrtaja a da nemam utisak da je agregat opterecen. Isto one idu nego ja moju ne odvrcem, jbg. Moracu u sto skorije vreme da joj stavim neki izduv, da ne slusam vise agregat. :moto3:

 

A ti nema potrebe da imas trileme! Zamenices gumice ventila i sve ce biti OK !! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja bogami nisam slušao agregat na Blondi, već sam je zavrtao isto kao i svoju što zavrćem :D :D :D

Šalu na stranu, ako je samo do izduva, skidaj taj fabrički, al' ODMA! :D Pazi kad je razlika primetna! OK, ne sad neka preterana, ali zaista primetna... A i na bolji zvuk bi se ti brzo navikao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju
:zdravo: drugari, zahvaljujuci svom najboljem sestricu evo i mene u sekti Afrikanaca, nadam se da me prihvatate... :D
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Imenjače, DOBRO NAM DOŠAO u sektu!!!! :takoje:

 

P.S.

Brrrrrzo promeni sliku i info o motoru koji voziš :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500

Dosad čito, gledo, upijao...

Povela se priča još prošlog leta oko neke RD04... Prodao bi je tip, a i ne bi... Juče stigao mail sledeće sadržine:

"...also i must tell you that the guy with africa twin still has the bike but has a small problem with the starter and he dont move for 6 months now. maybe we can go together and ask him again if he sell in good price at the moment...

 

Ako je neka varijanta koja je tipična molim za pomoć. (ZNAM da je malo podataka!) Šta još da gledam ?? Biću tamo za cca 10 dana...

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 753 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@ jager kad odu gumice obicno pri samom startu "baci peglu" tj oce da malo zadimi , posle to nestane, jer se spusti ulje niz pecurke..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Afrosi, ima li neko viska volana?

 

treba mi jedan, pa ako neko zna neka mi baci pp

 

hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

planiram da se bavim sirenom i farovima sledeceg meseca... kad upalim duga svetla sirena slabije svira... kao da je mrtva... i realno, mnogo je tisha nego shto je potrebno za BG guzhve i buku... Loshmi je stavio neku rudi chajevec ili tako neshto sa tristaca... ubija kako svira :) ... a stavio bih i xenone jer me smara vishe da podeshavam farove gore dole levo desno u nadi da ce to sijati kako valja... nekada je bilo bolje, ili se makar tako secam... ali neshto sam sjebao silnim padanjima, kamenjem, blatom i vodom i sad nisu vishe kao kad sam kupio afriku... imam one nadrkanije nightbreaker-e ali nije to to.. probao sam hitmenovu afriku... to je ta boja i intezitet... xenon je stvarno veliki napredak... pa cu pogledati shta se nudi na tom planu...

 

el neko nekad prao farove iznutra? el to sjebava onaj reflektivni deo? shto se sirena tiche, el neko stavljao na afriku neke alternativne i gde ih je montirao i kako povezao? i el neko polirao pukotine na onoj plastici na ekranu trip mastera i chime? el bi ponekad spalili svoj motor jer uvek neshto preostaje da se sredjuje i budzhi? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

El si merio napon punjenja - napon na akumulatoru skoro? :)

 

Sirene se povezuju preko relea od 12V 30A i možeš da ih montiraš gde ti se svidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

el neko nekad prao farove iznutra? el to sjebava onaj reflektivni deo?

 

Aćimo je to radio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ako si spreman da ulozis preko 200e u farove, javi se :) Stim sto ces morati malo da budzis :) Ali zato posle sija bolje od mnogih farova koje si video u zivotu ;)

Po meni to sto sam uradio zaista vredi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja