Jump to content

Moto Zajednica

nedostatak goriva pri skoku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Drugari endurasi imam jedan trenutno problem, kada sam u voznji uglavnom po ravnom, sa po nekoliko brezuljka od oko 30-40 cm, visine, i kada idem dosta brzo oko 70 km/h pri prvom skoku i doceku i ponovnom skoku desava mi se da gorivo i ne stize do karburatora, ako neko zna o cemu se radi neka pise, gore mi je cep rezervoara klasican, bez crevca, mozda to ima veze, ne znam cemu sluzi ono crevce iz cepa na dosta enduro motora sam video, mozda zbog toga, a dole je sve klasika na motoru, nemam filter nikakav pre karb. jednostavno kad prestanem sa skokovima napuni se karb.i sve je ok, samo me iritira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Mozda bi stavljanje istog pomoglo. Znam da kad kradem gorivo iz caletovog motora jedva curi iz slavine ukoliko ne otvorim cep rezervoara :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Pa to sam i ja mnogo puta razmisljao, reko mora to crevo da je za to, nego da pitam da ne odskitam, hvala drugari, probacu ga bez poklopca pa kad skocim ode gorivo u facu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Trazio sam odgovor po forumu i nisam nasao, zato sam i postavio to pitanje, ja ako nadjem neko resenje, odma cu postaviti.. probacu sa cepom koji ima odusak za vazduh naci cu neki koji pasuje, a drugo probacu ga sa skoro punim rezervoarom pre toga jer sam ga vozio na rezervi, pa mozda nije imao potisak za u karburator, malo je nelogicno, jer bi trebalo uvek da radi bez seckanja dok ne pocne da srce sa dna rezervoara, ali i to se treba probati, sa punim rezervoarom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

... pa mozda nije imao potisak za u karburator, malo je nelogicno, ...

 

 

 

Malo je nelogicno voziti off road i ici na skokove na rezervi goriva :care:

 

Jel bese Bela Palanka blizu Pirota ?

 

Sorry, bilo je jace od mene :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Opet isti problem imam, i sa punim rezervoarom, moracu da probam sa cepom da vidim da li ce biti drugacije, mislim da ce to resiti problem, ne znam sta bi drugo, ako neko zna neka napise.poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1656 postova
  • Lokacija: Paracin

Kako objasnjavas da se vakum stvara samo pri skoku a ne i dok vozis normalno po ravnom putu? Pre je nizak nivo goriva u karburatoru po meni. Ako vec planiras da probas sa otvorenim cepom spremi se za kupanje benzinom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

salim se, ne bih ga tako probao, nego zato sto iz malih skakanja a brze voznje po neravninama, oko 30-40 sec, tek tada krene da gubi dovod goriva,dok se gorivo bucka u rezervoaru, napravi neki pritisak, kao kad ga muckas pa otvoris kantu u kojoj je gorivo. videcu sa cepom neki da nadjem sa crevcem da probam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Cep ti je dobar i sigurno nije do njega. Kako uopste znas da je problem do goriva, kako si to otkrio ? U loncetu karburatora treba da ima goriva za bar 100-200m voznje, tako da nestanak goriva svakako ne bi primetio posle drugog brezuljka. Probaj da zatvoris gorivo na slavini pa vidi koliko ce motor da predje sa tim gorivom, mozda ti bude jasnije.

 

Meni se sve cini da imas problem sa strujom tj nekim kablom koji se razlabavio, pa pri doskoku gubi kontakt, moze da bude i prekidac copave ako ga ima itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

nemam prekidac, mozda je jedino struja, razmisljao sam i o tome, i mom drugu pored mene kad vozimo na istom mestu se to desava sa kdx 125, sa istom brzinom, jedan pored drugog i pocnu da brljave obadva, dva tri puta nam se desavalo, probacu da proverim prvo svecicu i ostalo oko struje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Ili vas dvojica promenite majstora ili prestanite da vozite po bermudskom trouglu...

ljudi ali retko ko moze u to da poveruje,znaci pri brzim i ucestalim skokovima klirens i odvajanje od tla ne vise od 20-30cm ali ucestalo, znaci 2-3 skoka za redom i tog trena motor pocinje da se gusi i da gubi snagu kao kad nestaje gorivo...i moj i njegov kdx su SR verzija ili ti verzija namenjena za ne trkacku upotrebu(kilometar satovi,metalni rezervari,cep na rezervaru nema odusak i zakljucava se odnosno ima bravicu,akumulatori su prisutni) cim oba rade u istom trenutku isto znaci identicna muka ih muci.99% dovod goriva.

Motore odrzavamo na razlicitim mestima,on svoj sam leci i zalecuje a ja mog teram kod ZIleta u Pirot,ko je bio na onom usponu na midzor zna o kome pricam(mali crni,vozio je huskvarnu wr125 2011god) inace bivsi profesinalni vozac u motokrosu...moj karb je kao nov,jedina stvar koja nije bila kako treba je bila iglica plovka koja je zamenjena novom originalnom Bera je doneo i napalato brizu 30e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

I opet ne resih problem, kako me nervira, moram da vidim sa nekim majstorom, samo bas kada ga vozim najgore, tad skroz pobrljavi, nece da probije u visoke, kao da ima neki ventil koji ckne u agregatu i ne da mu da primi gas, i kad stanem turiram ga ler gasu, i kada se zagusuje izbacuje vatru malo iz auspuha, mozda je izduv pun ulja ali skoro sam ga opgoreo, ne bi trebalo da je od toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

I kad izbacuje vatru kao da pripuca cudno, ne od vode nego nekako cudno pucketa, probao sam i sa drugom svecicom brisk, a vozim je sa ngk iridijum, nije do svecice, jedino da probam trecu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja