Jump to content

Moto Zajednica

Montagna Negra...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

E pa doslo vreme da bracanini krenu na kraj Crne Gore,dole na Adu Bojanu...Sad ve poprilicno uvezbani u pakovanju stvari u roll bag ove,obavljamo to ko od sale,pozdravljamo se sa ekipom,njih cemo za bar dana gledati svakodnevno u kaficu....Gaaaaassss... :moto3:

 

3app.jpg

oxe krave da poziraju ,pa stajemo....

 

Negde kod Bara nas hvata prva kisa na putu,bar u tom trenutku sam pomislio da imam neku zivotinju od KTM a,posto motor u trecoj na najmanje dodavanje gasa plese kao lud :moto3:

Stajemo u neki kavic da malo stane kisa,da popijemo dozu za taj deo dana i da se cujemo sa Hrvaticama iz nase HN hipi komune,koje su vec par dana dole, kampuju kod nekog doma kulture,ok,ce ih nadjemo....gaaaaasss..

Stizemo i na onaj veliki pravac koji ide paralelno sa Velikom plazom,stajemo da pitamo za taj Dom kulture,covek nam na polu siptarskom objasni i kao odakle ste,mi iz Bg a smo, kaze on,a znam Beograd bio sam jednom,Metropola je to...hahahah :care: Alal vera ptarsi....

Poslusasmo mi smesnog siptara i po gasu kroz neki mali off road peskom izbismo na neki parking pred samu plazu i more. To je to,tu smo.Tablice na okolnim automobilima uglavnom Bg i Ns....do jaja.....E sad Turcin tu usra motku ,posto je ocigledno zedan kafe ili sta vec nagazio preko dubokog peska kroz plazu ka kaficu i naravno ukopo se,a i ja za njim :lol:

 

wbg2.jpg

Copave nisu ni trebale,tu i ostavismo motore ,pa na kafu....

 

k72l.jpg

nostalgicni motivi u sfrj kaficu

 

Dok smo mi tako blejali poce nevreme,pljusak,vetar,svi pobegose u kafic,par dokonih kaytera je to sve iskusno iskoristilo i odusevljavalo gledaoce iz kafica...

 

xtx5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Kisa polako popusta,a mi sve vise i vise gladni,de cemo sta cemo,aj prvo da skocimo do tog doma kulture da nadjemo Hrvatice da vidimo sta cemo za vcrs,di cemo satore...Nalazimo devojke na dogovorenom mestu,one su kao u sumi ,tamo je bolje,hladovina i to,aj ok ,provericemo kasnije njihove apartmane,a sad da popuunimo crevca kod ribara na samom cosku gde se raka uliva u more...

 

tskm.jpg

 

tovk.jpg

Restoran je naravno bio krcat ljudima koji su zapalili od kise koja te stane te pomahnita...Mesto smo nasli na terasi koju je sibala bura i sve je bilo mokro,al nema veze,bikeri smo,a i na Bojani smo :nanana:

Tu smo pojeli mokre ali i najbolje lignje ikada... :ooo:

 

diyn.jpg

Zadovoljni....aj da obicemo tu sumu ,da vidimo pije li to vodu.....Au majko kad udjosmo u blatnavu komunu,curi na sve strane,blato,ves po drvecu,konzerve piva,vire prljave noge iz satora,kisa je bas usrala ovaj reon...Bezmo na plazu...

 

588e.jpg

i kisa je malo popustila ,al je i dalje tmurno i duva do jaja..

 

3u8v.jpg

Naselje satora na plazi,meni se iskreno vise svidelo,mozda zbog vremena nznm....Odosmo na jos jednu kaficu,pa da raspakujemo i konacno zabodemo negde nase sad vec dobrano natopljene satore iz Tempa :lol:

 

I tako dok smo mi cepali ko zna koju kaficu,opet pljusak...e u qrac,pa majku mu jesmo li na moru ili u Londonu >:( Gleda nas tako ocajne jedan lik,pridje i pta ,sesu vasi motori,mi kao da al ono ,bolje da smo kolima,bar u ovom trenutku...I tu udjemo u pricu sa njim,kaze on da je ljubitelj Africe,pa,naravno,ljubitelj Tenere ni ne postoji :nanana:

Sve u svemu Rasa,kako se covek zove je gotivan lik,planinar,tu je sa zenom ,kumom,njegovom zenom i decom, ljudi su pre par godina dovezli kamp kucicu,zaboli je negde u sumarak,okolo napravili svasta nesto i eto tu dolaze svako leto da bleje,inace su iz Podgorice. Ispricasmo se mi tu sa Rasom po najvise ,a i sa ostalima,zalismo tu pricu sa par piva i kaze Rasa,ajde da budete nasi gosti vcrs! Nema kaze mesta u kucici tu su klinci i zene ,ali ima dva velika razapeta satora napolju,u jednom je on a drugi nama daje,plus kaze kuvao sam gulas od vrganja,da probate..... :care::takoje:

Au brate Raso care,alal vera,pristajemo mi naravno,pi mene na hranu ko kera namamis..hahah

 

4nsu.jpg

i evo nas kod Rase u kamp naselju..Tenere koja ga i nije bas zanimala...

 

f5lv.jpg

i Africa koja nam je sve ovo obezbedila... :zvizduk:

Ljudi imaju sve,malu kuhinjicu sa sudoperom,vodu su dovukli crevom,rostolj,sto stolice,ma ko u apartmanu...Najedosmo se VRHUNSKOG gulasa od vrganja,ja sam triput sipo,kaze Uros,seljacino covek te nudi iz kulture,pu jbm te nznas za meru..hahaha TOP, jbg stvarno je bio dobar,morao sam :ooo: Popismo par piva ,ispricasmo se sa ljudima,pa da se prilegne....

 

taug.jpg

Posto sam JA akao pluca i naduvao nam ogromni dusek,mogli smo se udobno smestiti i zaspati ko zaklani...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Svice jutro u nasem kamp naselju na Adi Bojani,posto smo izgleda bili preteski za dusek sa inprovizovanim cepom koji smo sinoc izdeljali od drveta,isti se izduvao,tako da sam morao jos jednom u toku noci da akam pluca...i to onako u polu snu >:( ...Raso i ekipa su nas docekali sa kaficom i doruckom :takoje: vreme se prolepsalo , jedino sto moramo brzo da krecemo jer smo planirali da krenemo u 9h,a ustali smo u 12h jbg,a treba u cugu peglati do Bg a i to preko brda iznad Skadarskog jezera,posto smo tu rutu izabrali kao najinteresantniju.Da da ,gotovo je ,vracamo se za Bg,koji smor,al jbg Uros mora da se vrati na poso.... <_< A i ponestaje love....bem ti i poso i pare,ne moze covek da uziva na miru ceo zivot,al neka polako,prevaricemo mi sistem,kad tad :moto3::zvizduk: .....

 

y3mo.jpg

Turchin se budi uplakan,izgleda da sam bio grub sinoc... :zvizduk::lol:

 

Dok smo doruckovali Raso nas je kao veliki ljubitelj motora zamolio da njega i kuma malo provozamo po utabanom pesku,da vide kako idu slotije...hmm i nije bas najbolja ideja 2 teska coveka po pesku,al ajde,stvarno su se iscimali zbog nas,red je...Al ne lezi vraze...

 

rb0o.jpg

Tenere nece ni da cuje,tj radi na jedan cilindar,pretvorila se u XT preko noci :lol: Dakle Tenerasi ne ostavljajte svoje sporete po jakoj kisi i vetru napolju,oce da se prehlade hahaha

Nista ,Uros rasklapa teneru do koske,cacka karbove ,svecice,znaju vec Tenerasi sta sve,a znam i ja ,nekad sam je i ja imao,al sto kaze onaj ludi golman Stojkovic...Oprostite mi moju ruznu proslost ...hahahhaahahah

 

Provozam ja i Rasa i kuma mu,bogami bilo zajebano,pliva motor na sve strane,al prezivesmo,dok sam ja dosao Uros je sredio "motor",pozdravljamo se sa ekipom,zahvaljujemo,zovemo ih da nam budu gosti u Bgu,oni opet kao dodjite kad god ,ma kao i bez nas,budite ovde kao da je vase...HVALA im od srca na svemu....

Odosmo,jbg,nismo se mnogo zadrzali,ne osetismo bas cari te Bojane,a ni Dragane,Hrvatice :hej: hehehe,nema veze,srescemo se opet,sa obe :aha:

Peglamo ka Skadarskom jezeru i onom cuvenom uskom puteljku koji ide sve do Virpazara...

 

onny.jpg

Ovakvu sliku na istom mestu imam od pre par god,samo sa Tenerom,kada sam se vracao sa Krfa preko Albanije,slucajno Mija i ja naletesmo na ovaj put i odusevismo se...

Ovaj put sa namerom,pogled,predeli,krivine,SAVRSENO!!!!

 

pw5r.jpg

 

io39.jpg

 

Nizu se krivine...nikad kraja ,ni putu ni sreci.... :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Stizemo i u podnozije,preko mostica i u prvi kafic u Virpazaru da srknemo malo,pa cemo ;agano dalje ka Podgorici...

 

gph9.jpg

 

Sedimo mi tako ,kad prolaze tri bikera,2 Tenere i jedna Africa,sviraju,masu i zaustavljaju se malo dalje kod nekog brod restorana,prilaze,pozdravljaju se i upoznaju,momci su iz Bara i krenuli malo na vikend voznju,pa prave pauzu za klopu,pozivaju nas da im se prikljucimo,sto i cinimo,al samo na brzinsko pice i peglamo dalje,jer vec dugo blejimo u Virpazaru,a dan odmice....

 

5nf2.jpg

Sjajna spontana ekipa,medju kojima je eto ispostavilo se i clan naseg foruma PoP-Bar ,pozz za njega i drugare ovom prilikom... Inace momci su insistirali da se provozamo nazad do Bara sa njima i da ostanemo jos par dana kod njih ... :care: Nudili su nam cak i pare na zajam,posto smo im kao jedan od razloga zasto na zalost ne mozemo ostati jos naveli i to da polako ostajemo bez djavoljeg papira... Al stvarno nemam reci za ovu druzinu,neverovatno je to,a ujedno i prelepo sto kad si biker,kao da si bezbrizan svuda,uvek se nadje neko ko je spreman da pomogne i izadje u susret maximalno. Jedan od razloga zasto je lepo piti clan te velike dvotockaske porodice!!! :care::takoje:

 

Pozdravljamo se sa momcima i peglamo brzom brzinom kako nas ne bi uhvatio mrak na Ibarskoj,mada znamo da hoce... :lol:

 

lski.jpg

kanjon Morace,jos jedan od bisera puteva za bikere... :moto3:

 

Negde pre granice stajemo i da klopamo.....

 

hih2.jpg

 

Izjedosmo i cevape i raznjice i ja reko aj da pitam sta imaju slatko ,posto nema menija,kaze konobar imamo medeno srce preliveno cokoladom...!!!Au bog te,to mora da je nesto njiovo domace :ooo: Reko daj to, moze....

A lik mi donese...

 

lgig.jpg

 

Soko starkovo medeno srce istreseno iz kesice na tanjir i poprskano topingom od cokolade..hahahahahahaha,top! :lol::care::lud:

Kakav car,e valjali smo se od smeha....al pojedosmo sve naravno...I naplati nam lik 2e to?!?!

Siti i nasmejani opalismo po gassssuuu....

 

Medjutim ,ubrzo nakon....

 

kllt.jpg

 

riknula Stenera opet,e u qrac... >:( mada vesti turcin menja svecice za 15min i udri dalje,drzace valjda do Bga,otprilike na svakih 500km ide set svecica ,a na 1000 stelovanje karbova...hahahah

 

U svakom slucaju ispeglasmo mi do Zlatibora,tu smo stali na kafu jos jednom i odatle sam ja od dosade opalio po nevidjenom tempu,jebo sam mu kevu :moto3: Uros laganice zamnom,da se ne pokvari motor :jee:

 

g94e.jpg

Poslednje cekanje Tenerasa ,u Bg u smo.....

 

To je bilo to,prica o dva bracanina i njihovim morsko planinskim avanturama.

Sve u svemu spontano i brzinski isplanirano,sjebano nekih 1600km tamo nazad i vozikanje dole,mnogo popijenih kafa,dosta novih prijatelja,malo smrdljivih para potroseno,goriva kako ko :lol: i MNOGO MNOGO UZIVANJA!!!!!!

 

AJ CIAO

 

Odo da spavam -_-

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Carski!!!! A i bas si mi osvezio uspomene na onaj put pored Skadarskoj jezera gde smo se izgubili,a na kraju je ispalo vrhunski....id

e mi se opet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Fala Rajko,fala....a ti Chichino osmisli nesto pa ce da idemo...jos je sezona u jeku...Fala i ostalima na komentarima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

sinke....skidam kapu za ovaj putopis bas si mu ga dao onako prosto - prosireno po nasem,otkinuo sam se od smeha ,Hvala ti.

 

P.S.Drago mi je da je PHARAO jakna zavrsila kod Afrikanera. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs, KLE500

Super :) Bas sam se nesto smorio, i rek'o daj da procitam neki putopis da se oraspolozim malo :) Ovaj je bio pun pogodak :D

 

Isti slučaj! Volim ovaj "iz rukava" stil (dopunjen svim i svačim što čoveka može da snađe usput...)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja