Jump to content

Moto Zajednica

Podrska nasem drugu Sci-ju i njegovom avanturistickom duhu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ako temi nije ovde mesto urednici mogu slobodno da je premeste,a predlazem i da bude lepljiva tema do polaska Sci-ja za Jordan

Za one koji jos nisu upoznati-

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13848.0

Naime nas drugar Sci planira da poseti Jordan,nas nekoliko je do sada ponudilo podrsku u vidu punjenja rezervoara gorivom ;D

Mislim da nije na odmet malo organizacije i da predjemo sa reci na dela,te predlazem da neko od nas preuzme odgovornost na sebe i pocne da prikuplja novac...Kako je neizvodljivo da Sciju svi koji zelimo pred put napunimo rezervoar u znak podrske,mozda ne bi bilo lose da odredimo nekoga ko ce skupljati novac od ljudi koji zele da na taj nacin pomognu i ucine ugodnije Scijevo putovanje.Sve bi bilo na dobrovoljnoj bazi,svako u skladu sa svojim mogucnostima,skupimo novac,promenimo u evre i predamo Sciju pred putovanje,pa neka se tankira on po potrebi ili kakao vec zeli! ;)Mislim da bi njemu sam taj gest bio mnogo znacajniji od samog iznosa novca koji bi mu prosledili. :D

Ja uglavnom svaki putopis procitan na BJB-u na neki nacin dozivim kao da sam licno proputovao opisane destinacije,a poseban smek dodaje cinjenica da je sve dozivljeno i opisano iz ugla bajkera!

Mozda ne bi bilo lose nastaviti sa ovakvim ili slicnim akcijama i kasnije,svakom ko pozeli negde dalje da otputuje,znacice i njima a i nama kada budemo uzivali u fotografijama,putopisima...

Ovo je samo predlog,primedbe i sugestije dobrodosle ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ako se prihvati predlog temu treba prebaciti u Akcije moto zajednice!

Drugo, ne bi bilo lose da sci otvori neorocenu stednu knjizicu (to moze kao privatno lice) sa neogranicenim uplatama i isplatama i da broj iste kako bi mogli da uplacujemo u banci po rezervoar goriva! To nemojte da shvatite bukvalno i odnesete kantu benzina u banku, bicete sumnjivi ako ne zaglavite i zatvor :) :)

Druga opcija je da celnici BJBa otvore ziro-racun za takve akcije jer imamo mi i druge putnike, pa da sada svako otvara racun pred putovanje...

 

Suma sumaru, ja sam za, retko kad sebi punim rezervoar al cu da ustedim da napunim svetskim putnicima!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

A moze i sledece- da se otvori jedan racun zajednicki za sve drugare koji planiraju putovanja, i da se novac tu uplacuje. Posle se podeli na ravne casti prema broju putnika. Ovo kazem jer znam da i Joseph i quasaar planiraju putovanje, pa da ubijemo dve- tri muve jednim udarcem (poznajuci njih dvojicu, bolje da im napunimo stomake nego rezervoare, iako nam se ono prvo vise isplati). ;D ;D ;D Napravimo kalendar putovanja, i uplate pocinju (a u svakom slucaju moze u poziv na broj da se stavi neka sifra, ako zelite bas nekom odredjeno da namenite pare).

 

Sad sam tek procitao sstrujin post do kraja...  ::) ;D Dakle, glasam za zajednicki ziro racun, a oni u svakom slucaju mogu imati svoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

I ja 2X10 eura......

........sada ce licitacija ::)

 

Red je da opremimo regruta......ipak dalek je put......a motori zedni :)!

Nek je sa srecom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Otvara se racun za takve i slicne stvari... Jos nije gotovo, ali bice na vreme za Sci-jevo putesestvije kao i za ostale koji ce nadam se konkurisati :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Jesam student,i skupljam (poene kod mojih) za motor,ali cu drage volje pomoci jednom skromnom uplatom...Jer,sutra cu mozda i ja poci na put,i bice mi sigurno draze sa osecajem da neko "stoji iza mene",pomaze i podrzava sve to...Taj osecaj daje dodatnu snagu,stvara i ono cega nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

E necu nista da pomognem! Sto on da ide a ja ne? I sto je on bolji od mene (nas)? Jos cu i da izvrsim diverziju da mu se planovi ne ostvare.

:D :D :D

 

Salim se naravno.

Sci-ju i ljudima koji planiraju slicna putovanja veoma mnogo znaci nasa pomoc. I to dve vrste pomoci. Jedna su saveti iskusnih i ljudi koji imaju bitne informacije. Druga vrsta pomoci je u vidu npr. rezervoara. E kako ja nemam iskustva sa putovanja koja bi njemu koristila, ostaje mi rezervoar  ;D.

 

Sci, uz tebe smo! Naravno, ovo se odnosi na sve ljude sa slicnim planovima.

 

Samo mala napomena. Sa detaljima oko racuna, uplata na isti, preraspodele sredstava... Morate biti veoma obazrivi. Da ne bude posle, ovaj dao za ovog pa ovaj drugi uzeo, tralala. Znate sta sve moze da bude. Kao sto rekoh, samo pazljivo sa time. A ideja je odlicna i ja je podrzavam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Naravno da ga podrzavam u njegovoj ludosti i hrabrosti (zao mi sto ne mogu i ja da mu se pridruzim ----  e kod ovog treceg sam se zajebao do koske :D

MOLIM ADMINE DA KADA SE OTVORI ZIRO RACUN DA SE OBJAVI NA NASLOVNOJ STRANI !!  Nemojte u nekom podforumu ili u nekoj temi koju preskocim pa mi onda bude krivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Sto reche Pauk, kad citam, kao da sam ja isao (a isao bih, da imam vremena). Tako da bar s`parama pomognemo kad vec ne mozemo sa drustvom. Ajde Pablo otvaraj racun i sto rece covek, na naslovnu stranu s`njim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

mogao bi i markone da ga pomogne sa jednim gps om na kratko vreme da se coek ne zagubi uz put, ;) ;) ;) ;)

 

Biće za sve! Samo da stanu u red!  ;D ;D ;D

Da se razumemo, Quasaar-a i Joseph-a znam lično, a i zanosio sam se da ću možda uspeti da krenem i ja na taj put. Od svega je ostao plan da ih otpratim kroz Mađarsku jer za duže neću uspeti da se odvojim od posla...

A sci-ju predlažem da mi se javi, pa i da svrati do mene. Ako uspemo da dogovorimo sa mojima u BG... Ovo će sad glupo da zvuči: ja moram od nečega i da živim :) Ako svima budem pozajmljivao uređaje ko će da gi kupi?!  ;D Pa nisam ja kinez da kenjam GPS-ove! ;) ;D ;D

Ma potrudiću se da obezbedim... al ne smem da obećam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mogao bi i markone da ga pomogne sa jednim gps om na kratko vreme da se coek ne zagubi uz put, ;) ;) ;) ;)

 

Biće za sve! Samo da stanu u red!  ;D ;D ;D

Da se razumemo, Quasaar-a i Joseph-a znam lično, a i zanosio sam se da ću možda uspeti da krenem i ja na taj put. Od svega je ostao plan da ih otpratim kroz Mađarsku jer za duže neću uspeti da se odvojim od posla...

A sci-ju predlažem da mi se javi, pa i da svrati do mene. Ako uspemo da dogovorimo sa mojima u BG... Ovo će sad glupo da zvuči: ja moram od nečega i da živim :) Ako svima budem pozajmljivao uređaje ko će da gi kupi?!  ;D Pa nisam ja kinez da kenjam GPS-ove! ;) ;D ;D

Ma potrudiću se da obezbedim... al ne smem da obećam!

ajd potrudi se,,ipak covek ide na dugacku turicu,,, ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ljudi, prijatelji....ja nemam reci, zaista sam odusevljen podrskom koju dobijam od vas, jer sam siguran da je iskrena. Sada nema nazad, sa ovakvom podrskom se moze i do kraja sveta. Obecavam da cete biti pravovremeno obavestavani o celom putu u slici i reci ;D Neko je napisao da bi lepo i najlakse bilo da putnik postavi dinarski tekuci racun, pa da se vrse direktne uplate za konkretnog putnika. Lepo je u buducnosti otvoriti i racun preko BJB-a, pa da se sredstva i tako uplacuju. Problem moze nastati, jer neko ne zeli da uplati novac za moje putesestvije, neko me voli vise, neko manje, neko me mozda ne voli uopste pa nece da uplati ni dinar zbog mene, pa onda ni drugi putnici nemaju koristi od toga, pa neko hoce za ovoga, neko nece za onoga... Zbog takvih stvari, mislim da je najkorektnije da svako otvori svoj racun, pa ko zeli da bas njemu pomogne, neka uplati direktno na njegov racun, a kasnije se moze otvoriti i neki zajednicki, BJB racun, pa se novac moze rasporedjivati na neki nacin. Moj racun ce biti svima vidljiv i dostupan, ako imate nesto, saljite nalepnice i slicno pa da ih vozam po pustinjama...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Moj racun je  51-102-45767   Radenkovic Dragan, banka intesa (ovo je racun samo za uplate preko intese i onda nema provizije). Svaki uplaceni dinar ce se utrositi iskljucivo za benzin, ili ulje i cenicu maksiomalno trud svakog coveka koji se potrudio da mi pomogne na ovom putesestviju na bilo koji nacin :-* :-* ;D ;). Pomazuci i vi ucestvujete u misiji na  najdirektniji nacin, hvala svima jos jednom :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ljudi, prijatelji....ja nemam reci, zaista sam odusevljen podrskom koju dobijam od vas, jer sam siguran da je iskrena. Sada nema nazad, sa ovakvom podrskom se moze i do kraja sveta. Obecavam da cete biti pravovremeno obavestavani o celom putu u slici i reci ;D Neko je napisao da bi lepo i najlakse bilo da putnik postavi dinarski tekuci racun, pa da se vrse direktne uplate za konkretnog putnika. Lepo je u buducnosti otvoriti i racun preko BJB-a, pa da se sredstva i tako uplacuju. Problem moze nastati, jer neko ne zeli da uplati novac za moje putesestvije, neko me voli vise, neko manje, neko me mozda ne voli uopste pa nece da uplati ni dinar zbog mene, pa onda ni drugi putnici nemaju koristi od toga, pa neko hoce za ovoga, neko nece za onoga... Zbog takvih stvari, mislim da je najkorektnije da svako otvori svoj racun, pa ko zeli da bas njemu pomogne, neka uplati direktno na njegov racun, a kasnije se moze otvoriti i neki zajednicki, BJB racun, pa se novac moze rasporedjivati na neki nacin. Moj racun ce biti svima vidljiv i dostupan, ako imate nesto, saljite nalepnice i slicno pa da ih vozam po pustinjama...

 

ma mene stra da neodes autobusom  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ljudi, prijatelji....ja nemam reci, zaista sam odusevljen podrskom koju dobijam od vas, jer sam siguran da je iskrena. Sada nema nazad, sa ovakvom podrskom se moze i do kraja sveta. Obecavam da cete biti pravovremeno obavestavani o celom putu u slici i reci ;D Neko je napisao da bi lepo i najlakse bilo da putnik postavi dinarski tekuci racun, pa da se vrse direktne uplate za konkretnog putnika. Lepo je u buducnosti otvoriti i racun preko BJB-a, pa da se sredstva i tako uplacuju. Problem moze nastati, jer neko ne zeli da uplati novac za moje putesestvije, neko me voli vise, neko manje, neko me mozda ne voli uopste pa nece da uplati ni dinar zbog mene, pa onda ni drugi putnici nemaju koristi od toga, pa neko hoce za ovoga, neko nece za onoga... Zbog takvih stvari, mislim da je najkorektnije da svako otvori svoj racun, pa ko zeli da bas njemu pomogne, neka uplati direktno na njegov racun, a kasnije se moze otvoriti i neki zajednicki, BJB racun, pa se novac moze rasporedjivati na neki nacin. Moj racun ce biti svima vidljiv i dostupan, ako imate nesto, saljite nalepnice i slicno pa da ih vozam po pustinjama...

 

 

Ovo je ubedljivo najbolje rešenje.  Da bi neko zaista ostvario ovakav projekat (a i bilo šta drugo u životu) najneophodnije što mora da ima je - samoinicijativa.  Ne treba čekati da ti neko drugi nešto organizuje, nego organizuješ sam.  Podržavam, a od mene sci takodje imaš rezervoar goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja