Jump to content

Moto Zajednica

napravi sam auspuh!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e ovako! dosta sam skupljao slika i informacija o auspusima na velikim motorima. i pala mi je ideja na pamet da sam napravim sebi auspuh za svoj motor ATV, masina kawasaki 650 kunika, V twin motor. sta vi mislite o tome?

 

nemora da bude nesto lepo, jer je ispod blatobrana pa se ni ne vidi, ali neka ima dobar zvuk, i da nedobijem neki kontra efekat, da mi ide sporije, ili da nema snage...

 

ja razmisljam ovako, da kupim resetku, sito za auspuhe, kamenu vunu,  i lim koji ce mi biti lonac, koliko treba da mi bude debljina lima, koliko treba da mi je izlazna cev siroka koja izlazi iz topa?

 

  EVO SLIKE STA MI NIJE JASNO KOLIKA DA MI BUDE SIRINA?

 

2000048034899552748_th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

zbog cega?

 

 

znam i ja da je lakse da dam 120 evra za gotov i da mi ga odma namontiraju.

 

nije da ja ocu da se zajebavam, nego kontam da cu napraviti da bude dobro i korisno,  a za malo para.

 

 

STA VI MISLITE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ubaci lonac koji mozes da spakujes ispod,stavi perforiranu cev unutra,rekimo 50 - 55 mm i vunu okolo i to je to...ja sam na svom motoru radio prolazan lonas unutra je bila cev 50 mm i vuna okolo i ima do jaja zvuk,ali sam kasnije redukovao malo protok na izlazu posto mi je na duzoj voznji bio naporan za usi....ili kupi neki prolazni lonac od auto i teraj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

sta znaci prolazni lonac?  ???

 

dobro znaci izlazna cev da mi bude oko 50 mm, a koliko da mi bude sirok lonac?

 

 

i kako se stavlja staklena vuna? jel ona mora da bude tvrdo nabijena ili samo namotana onako ovlaz?

i za resetku unutra od cega da uzmem to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

sta znaci prolazni lonac?  ??? , a koliko da mi bude sirok lonac?

 

Prolazni = protocni - taj na tvojoj skici gore je protocni

 

i kako se stavlja staklena vuna? jel ona mora da bude tvrdo nabijena ili samo namotana onako ovlaz?

 

Mora biti nabijena, ali gledaj da nabavis malo "ozbiljniju" staklenu vunu, koja se koristi iskljucivo za auspuhe, znam da moze da se poruci iz louisa, ali verovatno moze i kod nas da se nabavi... Kilogram se krece oko 50 evra. U krajnjem slucaju moze i obicna koja se koristi za izolaciju u kombinaciji sa metalnom vunom koju mozes da nabavis kod nekog strugara, ili da iskoristis one male metalne "sundjere" sto koriste domacice za pranje sudja.  ;D Metalnu vunu stavis u jednom sloju do perforirane cevi a staklenu u drugom sloju izmedju metalne i zida lonca. Zvuk, tacnije dubina zvuka ce ti mnogo zavisiti od precnika izlazne cevi, sto manja to manje dubljih tonova.

 

Baci oko na ovo:

404.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

odlicno NUCLEUS!!!! samo mi reci sta ti znaci perforirane cevi? znaci uzmem jedno 10ak tih sundjera za sudje i razscupam ih  i sa koje strane njih da poslazem? dali je mnogo da stavim da mi izlazna cev bude 50 mm? i koliko da mi bude lonac sirok i dugacak?

 

 

jel mozes ti sa onog tvog auspua street fight da mi izmeris pa da mi kazes duzinu, sirinu lonca, i kolika di je sirina izlazne cevi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

zeljko ja drzim auspluh servis vec 7god,pa iskreno da ti kazem kupi neki polovan od nekog motorakostace te do 50e da skines sa nekog krsa, slicne ili vece kubikaze lepo ga smesti gde imas mesta i resis taj problem,zbog razlike od 20e moze da ti se desi da izgubis na zvuku umesto da dobijes,a ako vec mozes povadi prigusivace iz tvog i resices sve probleme,zapamti da auspluhom neces dobiti konje,mozda drugaciji odnos snage,a i skini sa nekog motora auspluh pa ga prekopiraj ako vec hoces da se igras,sve to sto su ljudi pravili napamet i ofrlje imas kod mene pobacano iza garaze,mogu i da ti ih poklonim,ovo ti govorim iz dugogodisnjeg iskustva ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Perforirana znaci izbusena cev, sto sitnije i gusce izbusena to bolje, dimenzije streetfightera dobijas sutra, a sirinu izlazne cevi mozes da korigujes pomocu prigusivaca (pogledaj malko bolje sliku sto sam postavio) koga pomocu jednog srafica pricvrscujes za izlaznu cev (vidi se i srafic na slici).  

Pokusacu da pronadjem jednu sliku, ne znam tacno na kom disku mi je, odlican presek, lepo se vidi sve po slojevima, mislim da je leovince u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a imam i par auspluha viska od neke jamahe i par fabrickih gpz ovih mogu i da ti poklonim neki kome su prazni prigusivaci pa da ga malo doradis,jednostavnije je ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e to bi mi odgovaralo BOKILIC!!!! ako si dobre volje, MOZE!!!! ti mi javi sta imas, a ja cu da napravim vec nesto, da preradim.

ZNACI, RECI MI KOJI TI NETREBA PA MI ONDA DAJ, JEL MOZE?

 

NUCLEUS- ti mi odmeri to lepo sa tvog pa cu vec nesto da uporedim i da vidim. gledao sam sliku bas dosta i razmatrao svaki detalj, i video sam i tu cevcicu koja se sravi jednim srafom, al mi nije bilo jasno za cega je to. sad kontam, ako je ona tanja onda je i zvuk priguseniji.

 

ja bi za pocetak napravio da mi bude izlazna cev 50 mm, a ako mi se nebude svidjala, ja cu napraviti jedan prigusivac od 30 mm i samo ga prisrafim kad ocu za taj jedan sraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

da se dogovorimo od ponedeljka utorka da vidim sa ima pa cemo se sve ostalo lako dogovoriti,nije problem ionako mi smetaju iza,imam i jedan lep ali proracunat rucni rad sa zapada dosao sa jednom hondom,samo je malo glasniji,ali jbg bio na trkama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

moze, taman, sad kad prodje Bozic, i to razumes.  Ti vidi sta imas i ako ti nije problem uslikaj i stavi ovde. reci mi sta ti netreba i sta mozes da mi das, pa cemo se dogovoriti nekako. e ako uradim ovo, stvarno, duznik sam ti velik!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sta da se dogovarate? Prasence, jagnjence...

;D ;D ;D ;D ;D

Daj da mu promenimo nick u ,,prasence jagnjence,, ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Sta da se dogovarate? Prasence, jagnjence...

;D ;D ;D ;D ;D

Daj da mu promenimo nick u ,,prasence jagnjence,, ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D :D

bogme po tvojoj kilazi do koje si stigo i tebi ce uskoro manjamo nick ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

druze pazi ovako posto ude vuna oko cevi,onda ti spoljnji precnik ne igra neku ulogu,ubaci onoliki kolikoi moze da smestis,,,kod mene sam stavio okrugli precnika 110 mm duzune 450 mm ,sto se tice vune mozes uzeti one prohromske mrezice za pranje sudova ali trebace ti dosta vise od 10ak komada,one ck imaju i rupu u sredini pa ih samo nanizes na cev :)  kod mene je ulaz 55,unutra cev perforirana 50mm ,na izlazu  imam reducir sa rupom 32mm koji se moze skidati...radio sam ga od prohroma...imas link u mom potpisu pa pogledaj kako to otprilike izgleda na suzani

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

ja cu sad postaviti jedno možda glupo pitanje, ali to je zato što nemam iskustva. ukoliko lonac nema svrhu smanjenja stetnosti izduvnih gasova koja mu je svrha, zasto ga stavljaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

odlicno!!!! znam sad kako cu i sta cu, samo da se ja i bokilic dogovorimo, da mi posalje neki top pa da krenem da pravim.

 

jel moze mozda da se stavi duzi i siri top, jer ja imam prostora, a neznam jel moze da skodi?

 

i jel te mrezice, te sundjere zicane, da nabijem ili onako samo da ih stavim?i da li treba da ih razscupam ili samo tako u komadu da ih stavim?

 

 

 

lonac se stavlja da bi napravio lep zvuk!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja cu sad postaviti jedno možda glupo pitanje, ali to je zato što nemam iskustva. ukoliko lonac nema svrhu smanjenja stetnosti izduvnih gasova koja mu je svrha, zasto ga stavljaju

;D ;D ;D ;D ;D

pa ja mislim da je zato da bi se smanjila buka al nisam siguran :P :P :Pmozda da bi se povecala buka ??? ??? ???ma jok mozda da bi lepse izgledao motor i da bi bio tezi po putu da se bolje lepi uz asfalt ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ja cu sad postaviti jedno možda glupo pitanje, ali to je zato što nemam iskustva. ukoliko lonac nema svrhu smanjenja stetnosti izduvnih gasova koja mu je svrha, zasto ga stavljaju

;D ;D ;D ;D ;D

pa ja mislim da je zato da bi se smanjila buka al nisam siguran :P :P :Pmozda da bi se povecala buka ??? ??? ???ma jok mozda da bi lepse izgledao motor i da bi bio tezi po putu da se bolje lepi uz asfalt ??? ??? ???

 

 

hahahahahahha!!!!!

 

ma daj reci cu mu ja lepo, vidi se da cojek ne zna. lonac se stavlja da bi motor dobio lep zvuk, a da nebi bio previse glasan, zato postoje razni auspusi, neki su tisi, negi su glasniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ne moze mu skoditi,ako stavis veci ali mislim da nema potrebe,da znas da sto stavljas duzi lonac bice tisi posto se buka ublazuje sa vecim brojem rupica,znaci sto lonac bude duzi imace vise rupica,mrezice nemoras bas previse nabijati posto su prohromske ,a sabijes ih bas jako bice lonac previse tezak....najjeftinije ti je da uzmes prolazni lonac oda auta,recimo srednji od vektre 200 kubika ili nesto slicno on je prolazni sa cevima 50 i dugacak je oko 450-500mm....odes u neki auspuh servis u uzmes ili okrugli ili elipsasti lonac za male pare nov i vozi...takve lonce uglavnom ugradjuju umesto katalizatora,ovo priicam posto si rekao da se auspuh  nevidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pa valjda ce mi bokilic nabaviti neki top pa cu ga malo preraditi,.... ;D

 

 

 

dobro, znaci onda cu napraviti da mi bude dugacak izmedju 40-60 cm, a nek mi bude izlazna cev negde izmedju 4-5 cm, stavicu onako osrednje te mrezice,...sta mislis kakav ce zvuk imati?

 

 

jel imas negde snimak ovog tvog auspuha, kako se cuje?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja