Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2132 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja komzumiram samo punu sintetiku, ne boli glava od nje sutradan...😁

 

FB-IMG-1708543597277.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8713 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Estri se ne svode svi pod istu kategoriju niti se isto ponasaju u okruzenju. Znaci ono gde pise ESTER nije nuzno isto i kod drugog gde  pise ESTER.

 

U ovom mannol aditivu je polyol ester, izuzetno dobar i "na hladno i na vruce", vrhunski cistac (da, tamo gde je naslaga drzala cvrst spoj procurece)...

Bas ga zato i koristim prilikom ispiranja agregata, do sada sam to radio ipone katanom ali ovo je dosta jeftinija verzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4495 postova

По мени, пожељно је да се користи континуирано уље које се показало. Можда неколико брзих замена док се пронаџе оно право. Зато и постоји ова тема, да би многима скратила муке и уштедила новац(тако бар ја мислим). Минимални интервал замене, опет по мени је 1500 километара, 1000 је премало, нешто као, отворио газирано пиче, затворио и вратио у гајбу. Ново, а није ново. Константно мењање различитих уља лоше делује на мокро квачило а сигурно и сви други склопови су "збуњени" због различитих адитива који се меџусобно испирају и мешају. Опет кажем ламеле и потисне су прве које показују незадовољство, могу да буду као нове а да проклизавају. Око испирања је довољно да убациш онај Манолов чистач агрегата, нека одради 20 - 30 минута у месту и довољно је. Око Манола, ако овако продужи, ја му претсказујем златну будучност, користи WOLF базна уља и адитиве што је одлична комбинација + цена, немам речи. Е сада, ако желиш да ти прозорчич на агрегату буде увек жуте боје, то је друга ствар

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2867 postova
OIL-CLUB.DE

! Vielen Dank an alle die sich beteiligt haben ! 🆗 3Liter [URL:https://oil-club.de/index.php?user/2495-3liter/] Andiy [URL:https://oil-club.de/index.php?user/1482-andiy/]...

evo kompletan sastav i komentar,što se tiče jaso ma standarda sigurno ga nema ali mislim da ne može da škodi bog zna šta

sad sam skontaod da je kolga već pustio link

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

@Jozza 

@N.F.S.

Drugari,molim za pojašnjenje. Da li je uz kupovinu Mannol 7812 10w40 potrebno kupiti i ester aditiv 9929 ili je samo bacanje para?

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8713 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja ga dokupljujem, nije skupo a volim da mislim kako sam njime pomogao agregatu.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
@Jozza 
@N.F.S.
Drugari,molim za pojašnjenje. Da li je uz kupovinu Mannol 7812 10w40 potrebno kupiti i ester aditiv 9929 ili je samo bacanje para?
Hvala 
Ne može da šteti. A što ne šteti, može da pomogne
Naravno ja ga ne bih dodavao u ulja tipa Motul 7100 ili Silikone Pro4, tu se ništa značajno ne bi dobilo

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4495 postova

Ја бих га доливао на дизел агрегате јер њему чишчење никад доста, и на агрегате где су опиљци наглашена ствар(Хонда не, али рецимо KTM да). Исто, ако се моторцикл више тера градски режим да.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

Hvala.

Za ovu sezonu smo sipali Ipone 10w40 katana,mislim se da sledeći put uzmem Mannol,svi ga hvalite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

A majstor mi kaže,ne zajebavaj se tim jeftinim uljem,katana je katana!

A ja baš nisam ljubitelj brendiranih stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Dosta nas je ovde probalo Mannol, na vrlo širokom dijapazonu agregata, za sad nema žalbe.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Još kad bih znao ruski...

 

Izgleda mi da je mannol baš ozbiljan igrač na ruskom tržištu, makar sam takvu sliku stekao pošto sam preveo par komentara sa ovog klipa na gooogle translate-u.

 

Kod mene je trenutno u banditu-uljano hladjena 600-tka mannol 15-50 na nekih 4000 km, menjaću ga na 6000, pre toga sam 50 000km prešao na repsolu 10-40, menjan na 7 000-8 000 km, full sint oba. Baš me zanima da uporedim preradjena ulja kada budem istočio mannol, imam 3 litre preradjenog repsola u garaži, pa ću vizuelno da uporedim. Mada, koliko se tu nešto vizuelno-taktilno može utvrditi, veliko je pitanje.

 

Što se tiče rada motora i menjača, ni ja, a ni drugar koji vozi cbf 600 i koji je sa istog repsola kao i ja prešao na mannol (samo on i dalje ide na 10-40 gradaciju), nismo primetili nikakvu razliku u vožnji, zvuku, ponašanju, grejanju i sl.

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Mi ako  nastavimo ovoliko da hvalimo Manol, verovatno će uskoro početi da ga prodaju po ceni Motula. 😁

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4495 postova
Mi ako  nastavimo ovoliko da hvalimo Manol, verovatno će uskoro početi da ga prodaju po ceni Motula. 
Ако ураде тако, че их мењамо

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve je to subjektivni osećaj. Pogotovo sad na forumu kad se piše pa kad ljudi čitaju, svi ga hvale ajde i ja da uzmem. 

 

Najbolje je da neko pošalje ulje na analizu u laboratoriju nakon zamene i tu se jasno vidi na čemu smo. 

 

Naravno, sad će neko da skoči. Šta ti imaš protiv Manola... Nemam ništa. Sve ove diskusije su ubeđivanje do sticanja poverenja. 

 

Npr. neko da pošalje Manol na analizu, pa okači dokument i opiše šta i kako vozi. Ja npr. da isto uradim za Silkolene i tako redom. Mada činjenica je da mnogi od nas koriste ulja koja prevazilaze neke realne potrebe. No eto, svi mi volimo najbolje.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ако ураде тако, че их мењамо

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

U tom slučaju prelazimo na FAM :)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
5 minutes ago, Jozza said:

U tom slučaju prelazimo na FAM :)

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Znaš da FAM ima sasvim dobro ulje koje nije lošije ili je možda čak i bolje od nekih imena. Znam da znaš :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Znaš da FAM ima sasvim dobro ulje koje nije lošije ili je možda čak i bolje od nekih imena. Znam da znaš
Znam. Koristio sa svašta kao klinac, i FAM dvotaktol je bio dve klase iznad Galax, Modriča i ostalih domaćih proizvođača. Najmanje naslaga na čelu klipa. A onda sam otkrio Castrol TTS...

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda vf 750 sabre, Yamaha XJ 900 diversion,Versys 650

Rus je uradio i test za Motul 7100 i rezultat je mnogo,mnogo bolji od Manola.Naravno,skuplji je i nekoliko puta.

Ispada da je ulje prosečno,odličan odnos cena-kvalitet.Naravno da "odokativnom" metodom ne može ništa da se utvrdi na osnovu boje korišćenog ulja.

Slažem se da je potrebna analiza,ali mislim da je to kod nas teško izvodljivo.

Verovatno ne može da se primeti nikakva razlika posle 10000km jer je ulje solidno,ali na duže staze od  50-100000km je upitno kakva će pohabanost motora biti. A,što se cene tiče u Nišu sam juče video u prodavnici 1200din/lit.😂

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja