Jump to content

Moto Zajednica

Agresivni ljudi u saobracaju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Vracam se sa Ade ciganlije, spustam se sa vijadukta Novog mosta, dve trake, ja u desnoj po obicaju, vozim iza autobusa, a uporedo sa autobusom u drugoj traci auto. I da se prebacim u levu traku lagano, cujem iza piiiip piiiipp i daje lik gas da mi ne dozvoli da se prestrojim. Beli fiat punto. Ja rekoh OK, ne znam gde zuri i zasto to radi kada je ionako auto ispred njega i time nista ne dobija. Medjutim, ja malo da dam gas da pobegnem od agresivca, on isto uradi i izbacuje me desnim prednjim krilom van trake, trubi sve vreme i nesto se beci u kolima. A unutra i dete na zadnjem sedistu, devojka i neki suvozac. Ok, dve trake se pretvore u tri, autobus nastavi zutom, on nastavi da vozi srednjom trakom ispred mene i ne da mi da se ubacim nikako. Ja po gasu preko zute kad on opet pocne da me izbacuje. I ja jos po gasu i pored njega, on otvara prozor i vice "hoces da ti malo jebem mater?", ja viknem "stani sad, hajde" i on opet desnim krilom da me udari, ja mu sutnem levom nogom auto. Obojica dajemo migavac, ja stajem, spustam copavu, on po gasu i paljba, usrao se. Stizem ga, ubacujem mu se ispred i kocim ga, hocu da stanemo da lepo raspravimo. Medjutim i on usporio, video da ce biti belaja ali sam odlucio da ga drzim iza sebe par kilometara ga kocio dok se nismo odvojili kod Autokomande.

Poznat sam po tome da vozim lagano bez divljanja, niti se provlacim agresivno izmedju kola ali ovo mi nije jasno bilo. Ljudi su potpuno odlepili. A malo pre toga na izlazu sa Ade lik sa maxi skuterom mora po svaku cenu da me pretekne u istoj traci sa leve strane u krivini! A gde zuri kada ispred sve stoji, ne znam, znam samo da sam morao da izadjem iz svoje trake u krivini da bih dobio na luku inace bi se ocesali. Neko resenje za sve ovo? Razmisljao sam da li da pratim baticu u puntu do gajbe ali mi krivicne za tuce nisu potrebne...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ja sam se ranije toliko nervirao oko mentola, kada sam skontao da iako nisam kriv, ukoliko uzvratis na isti nacin i isamaras budalu sledi kazna,eventualno robija (zavisi kako pucaju samari), sada sam presao u "kulerica" stil, ispod vizira opsujem da mi dusi bude lakse i nastavim.

Ne vredi, kako god, onaj na motoru je kriv 1jok.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa kako god okrenes,bilo da vozis kola ili motor moras da pazis vise na druge,bilo da su pesaci koji kao da jedva cekaju da dodjes par metara od pesackog pa da krenu na pesacki ili od budala koje se trkaju ili od taksista koji u zadnjem trenutku prelaze u desnu traku kako bi pokupili nekog putnika!Ima ih raznih! :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Uh....od tih kretencina koje potope gas do kraja kad vide migavac nekoga ko bi da se prestroji u njihovu traku mi se k....

Kad sam kolima ubacim im se po svaku cenu...makar crko....pa nek pizdi magarac...a motorom se ne secam da sam imao slicnu situaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ja naprotiv ne puštam one koje hoće da se ubace bez migavca :) Kao i što svakog pustim ko lepo da migavac i krene da se prestrojava.

 

Ovo upravo i ja radim, čim neko da migavac usporim i pustim ga da se prestroji. Ponekad sam čak i bezobrazan da ako ne da migavac, a vidim njegovu nameru - ne konstatujem ga kao da namera ne postoji.

Inače, barem u gradu, trudim se da vozim kao da sam na bensedinima. Grad jeste pun nekih napičenih agresivnih vozača i taksista kojima se ko zna šta vrzma po glavi pa se ponašaju kao da drugi ne postoje. Ranije nisam bio baš tako miran, ali sad kontam da ako se upustim u neki obračun imam mnogo više toga da izgubim od nekog neandertalca ili taksiste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

ma sve je to zrelo za padinjak ili za lazu , ima situacija ohoho sta sam ja video i od "motorista" i od auto vozaca, ovo motorista sam namerno napisao pod navodnicima jer su to kurajberi kojima motor sluzi za dokazivanje a nije u pitanju ljubav prema motorima i ne mrdaju iz svog kraja a voze zujalice od nekoliko stotina kubika , krecu se 40 na sat a nabiju turazu na 4-5 soma obrtaja da bi se culi i da se neko okrene da ih vidi i obavezno ni z od zastitne opreme , triko majca, papuce i sorc , cak ni kaciga. Situacija od danas u zemunu lik vozi BMW HP 2 nosi trik majicu onu belu , shorc i kineske papuce od 200 din dzwiawo450darcchmfo_thumb.jpg i sav vazan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

lik vozi BMW HP 2 nosi trik majicu onu belu , shorc i kineske papuce od 200 din i sav vazan

 

I ja bi se pravio vazan 1oda.gif , a o modnim ukusima ne vredi diskutovati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Evo moja prica. Stojim na semaforu u desnu traku ona je da se ide pravo, leva od mene je za levo i polukruzno a desna za pravo i desno. I sad ispred mene stoje 4 auta u desnoj isto toliko. I nista upali se zeleno svetlo svi podju sem lika ispred mene i jednog u jugicu desno od njega likovi stali i pricaju, i ja svirnem i cicica mi pokaze srednjak, ja nista iskuliram prodjem izmedju gde inace cela peglica moze da prodje i nastavim tako jedno 300-400m kad odjednom cujem sviranje naglo kocenje i cica u kolima pocinje meni sve po spisku sto sam ga iseko ( onaj isti sto mi pokazao srednji prst, da napomenem cim sam proso izmedju on nastavio da stoji i prica sa onim pored) uzima mobilni hoce kao policiju da zove i nastavlja da me psuje. JA tu nista lepo iskuliram kazem mu ti stojis ja nemam vreme da te cekam ako ti planiras da pricas parkiraj se i pricaj mene to ne zanima zurim imam svoje obaveze. KAd ce on meni mamu li ti.. itd i tu meni pukne film napusim ga fes, kad se cica prokur.. i kaze ja da ti ... i nabije gas da me udari bocno ali sreca kola ispred mene bila zbog guzve na pesackom i ja pridjem pesnicom iz sve snage nakovem retrovizor lepo da mu ga ocepim, a on se zbunio , ja samo gas provucem se nekako i on mene pocinje tu da juri do prve raskrsnice gde sam izaso na prav put i tolko mu bese. Sutradan ga vidim prolazi blizu moje ulice sa unucicima pozadi pa nisam hteo kolima da ga jurim.

Posle 2 dana prica, vozim kroz komsiluk do kuce kao i uvek oko 9 uvece i jedan komsija vidim ga sad prvi put jos od prosle godine kad se doselio, mase mi da stanem i psuje me, ja iskuliram sa burazerom sam vozim do kuce, a on zenu i cerku u juga i nabija gas da me juri do kuce a ja ugasio motor brat ustao da otvori kapiju i tu on pocinje da koci naglo pored mene da me psuje kako vozim nocu, ja lepo kaem prvo pogledaj koliko je sati, drugo nije tvoja u lica pa da mi branis kad cu da prodjem, a drugo nisam mentol pa da se vozim u 3 ujutru cekaj tog ko prolazi pa njega drndaj mene zaobidji . I tu on da ti licno vozis mamu ti , i tu moj brat podje na kola i on pocinje da mu se cepi , meni vec puca film i isturiram jako motor gasim ga da podjem prema njemu kad ce on da pali juga da bezi, al tek iz 5-6x mu se upali auto i preti mi i ide . Sutradan dodje pa mi bulji u terasu a ja ga cekam da se parkira u ulicu mada nemam srece da ga navatam nesto..

Ovde ima previse idiota svi ljubomorni i nesposobni da voze, iskompleksirani maximalno. Sad sto voze kola umisljaju da imaju prvenstvo prolaza svugde. Sto kaze lik da se donese zakon za bajkere da svuda imaju prvenstvo sem na crvenom, i ko ih isece itd da ga oderu od kazne dok ne pocnu malo da razmisljaju, a sto se tice ovakvih idiota ja sad cekam kameru da stavim odnapred i odpozadi da snima sve i da kacim na yt pa nek gleda policija kod nas kakvih idiota ima, a tablice da ispisem lepo u opisu pa da se paze ljudi kad ih vide..

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Malopre se vracam iz Indjije i lik sa fiat cromom na mostu ne Hebe da se skloni iz leve trake a vozi 60....sisli sa mosta ja blicnem on i dalje, pogleda u retroviyor i baci pikavac pravo na mene....ja u desnu traku i obidjem ga a on opali duga i ne ferma da ih spusti.....ja gas i odem....kad evo ga on desnom stranom 140-150 i obidje me i smanji gas na mojih 100-110 i ide ispred mene....

Ja se smorio, dam desni i u desnu traku i gas da ga obidjem a on bilde opet po gasu i samo cepa .....ja se vratim u traku, a on kreten opet ispred mene i 100 km/h...

Stali na prvom semaforu u pancevu i stanem pored da ga osacujem i da vidim da li da mu "objasnim" kad ono neki zadrigli beogradjanin (bg tablice BG 683 YK, prvi broj je 6 a ostala za druga dva nisam siguran , slova su dobra) sa malim detetom na prednjem sedistu....ja stao gledam ...da ne gleda dete tatu ili sta mu vec dodje debila kako ga razmazujem....mislim se ...jadno to dete!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

ja mislim da vi trebate da se opustite, da nadjete neku devojku da se opustite, zivot je kratak da bi reagovali na gluposti, ako je neko lud ne treba da mu budes drug!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Jednostavno ih ne treba "videti", mislim, ne treba im dati do znanja da njihova agresivnost izaziva bilo kakvu reakciju kod nas (inače ih treba i te kako gledati radi pravovremene defanzivne reakcije). Kontam da su u pitanju veoma isfrustrirani ili nedorečeni likovi koji samo žele na neki način da se dokazuju (kad ne znaju ni na koji drugi, pametniji način), tip kavgadžija koji izazivaju samo zbog pažnje ili iskazivanja besa iz bilo kog glupog razloga. Moguće da im je to duhovna hrana.

 

To što na ovom forumu uopšte o njima diskutujemo je samo znak da kad smo na 2 točka imamo četvoro očiju i primećujemo neke stvari na koje, da smo u autu u istoj situaciji, možda ne bi ni obratili pažnju

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

nije problem kad pogrese jednom maximalno dvaputa, ali kad se vidi da nesto namerno rade i jos pride voze malu decu i svima ugrozavaju zivot njihovim divljanjem onda se vidi da nisu normalni , a najgore je sto uvek u takvim slucajevima nema policije da kontrolise saobracaj ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Cuo sam da svecica vrlo lepo razbije vetrobransko staklo 1zvizduk.gif, mada i ja u poslednje vreme na to vise ne obracam paznju, ne vredi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Ne znam za druge gradove, ali Beograd je postao pravi divlji zapad kada je saobracaj u pitanju. Svaki drugi izlazak, ako ne i svaki, motorom na ulice grada ima neku novu situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ljudi danas sam dosao iz Uzica za BG i imao sam par situacija da mi se ogadila voznja, naime posto imam kinroada 250icu koji posle 70 krece da trese ko blesav pa ti se ne mili da vozis sto znaci da ga ako nisam u zurbi drzim na nekih 60-70 obicno, prva situacija, posle petlje pre Pozege 2 trake, isao sam nekih 70kmh i na 300 m od mene samo izbija iz kolone crni dzip i daje gas desno od mene kanal znaci nemam gde, prikocio koliko sam mogao i on mi kao mase iz kola izvinjava se ja se u*ro, druga situacija prvi tunel ka cacku onako uleteo sa onog sunca u mrak ne vidim nista apsolutno, i krece kreten neki u tunelu da me obilazi i da svira, negde kod ljiga autobus nicim izazvan krece da me obilazi ja smanjim kol'ko mogu nije me do pola obisao pocinje da se vraca u traku resio covek da me izgura sa puta, u lipovici u susret meni cicica jedva ga vidim iznad volana ono ima 200 godina u folciki hoce da skrene i vidi me da idem ma jok ne jebe 2 posto jedva prikoci da ne dadoh gas ko zna sta bi bilo, kod Ade krecem da se prestrojavam i to sve blagovremeno dajem migavac pogledam u retrovizo preko ramena sve propisno i taman da se prestrojim lik gascinu i hoce pravo na mene kao da nije video, morao sam da se vratim u traku a o klasicnom sviranju ni da ne pricam. Stvarno mi nije jasno da ljudi mogu da budu toliko pakosni, kao da smo nevidljivi na motorima :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 375 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Nije čovek pametan, uglavnom iskuliram takve budale (malo mi u životu budala), ali nekad sam i ja na ivici strpljenja pa je prosto teško ostati ravnodušan. Generalno je jako loše stanje na putu, što se tiče saobraćajne kulture, ali to je sve odraz opšteg stanja u društvu. Neka nam Bog podari strpljenja svima, a i malo više pameti nije na odmet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ko je bio u H Novom ove godine zna da je kroz Zeleniku i Meljine sve raskopano (hvala bogu poceli su sad sa asfaltiranjem), da su kolone i guzve poprilicne. I tako je krenem da obilazim kolonu koja se krece, nailazi mi auto iz suprotnog smjera i ja krecem polako da se vracam u svoju traku, a lik koga sam prosao krenuo da se nabija iza auta a pored mene da mi ne da da se ubacim i ja pomalo guram desno on polako gura naprjed, u jednom momentu ono auto ispred ukoci ja se izmaknem i prodjem ga ljevo i samo cujem skrip-pljas. E onda sam morao da stanem, okrenem se na motoru, pogledam lika koji je naljepio novo auto zato sto je majmun, uperim prst u njega i izvedem cuveno HA-HA :D i dodam na to E GLUPANE !

 

Ovo je inace u mojoj vozackoj istoriji kruna takvih situacija, a imao sam ih gomilu. Inace se pravim da ne vidim lika, samo idem u desno i generalno svaki kad vidi da cu da ga udarim koci i izbjegava, svi bi oni da se kurce a nemaju cime pa onda to tako rade... al kao sto rekoh nemaju cime.

 

A ima i onih koji bi posto-poto da me preteknu, a ispred kolona od 20auta, vozim sredinom trake i kad nesto pokusa samo gas, jednom tako ispred mene cistina a dolazim do tacke dje su radovi i dje je zastoj, jedno 20-30 automobila stoji, ali ima jos 200-300metara dotle ja polako oduzimam gas a lik mi se pozadi naljepio, vidim mu bubuljice u mom retrovizoru. I ja nonsalantno mahnem "samo izvolite" i izmaknem se u desno, a lik gas, pogodi tri sahta koji vire po 5cm (jer je asfaltiranje u toku), punom brzinom preko raskopanog kanala, pa se onda ukosi preko isjecenog asfalta, ne znam kako nije isjekao nijednu gumu al im je sigurno jebao kevu. Pa onda na kocnicu jer je ispred njega zastoj. Ja sam lagano izbjegao sve prepreke, sve prvom na vrh gasa, i u prolazu pored njega samo mu mahnuo, tek toliko da ga totalno ispizdim :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja