Jump to content

Moto Zajednica

Autoput kod Autokomande

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: BEOGRAD 011

Sticajem okolnosti sam bio prisutan kada se dogodila saobracajna nesreca na autoputu kod iskljucenja za autokomandu...crvena honda se od pozadi zakucala u crnog reno megana...udarac je bio strahovit auto je pokrivljen od pozadi...motorista je sa teskim povredama prevezen kolima hitne pomoci, nazalost javili su malo kasnije da je podlegao povredama...77 godiste je i valjda se preziva ristic tako su saobracajci rekli...Neka mu je laka zemlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Vozio on brzo ili ne, ovaj clanak je toliko implikativan, i toliko ocigledno napisan da ocrni bajkere. Grozno. Kvazi novinarstvo

 

I sad je to naj bitnije.Da li je clanak impliktivan...sta je sa vama ljudi...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ova petlja je već uzimala smrtonosni danak. Mnogi vozači tu voze nepropisno zaustavnom trakom, pre glavnog isključenja postoji još jedan mini izlaz ulaz, autobuska stanica sa trafikama naposredno pred odvajanje za sam skver, autobus izlazi sa stajlišta oštro u levo i uslovno gura nailazeća vozila u levo prema bankini. Tu se i oštro koči, ima dosta grbavog asfalta, klizavo je, praktično niz negativnih činioca koji se mogu nepovoljno sklopiti. Oprez je krajnje nužan i nema govora o brzoj vožnji. Grad izvorno nije projektovan za auto puteve i praktično sve petlje su manje više na silu izvedene i nebezbedne. Nema dovoljno podataka koji nisu ni bitni nakon pogibije, ali se nameće novinarski zaključak sam po sebi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Vozio on brzo ili ne, ovaj clanak je toliko implikativan, i toliko ocigledno napisan da ocrni bajkere. Grozno. Kvazi novinarstvo

 

A šta po tebi u tom tekstu nije ok? Vidi, odvalio je onog Megana odpozadi i sigurno nije išao 70.

 

On je vozeci “hondu” velikom brzinom u desnoj traci sustigao i udario “reno megan”, čiji se vozač isključivao sa auto – puta ka Bokeljskoj petlji. O brzini dvotočkaša i silini udarca govori podatak da je automobil odbačen i rotirao se za 180 stepeni. Vozača motocikla u besvesnom stanju preuzela je Hitna pomoć. Čovek je podlegao povredama po prijemu u Urgentni centar. Motocikslisti nije pomogla ni zastitna kaciga koju je nosio na glavi. Niko iz “renoa” nije povređen.

 

Van toga ne vidim ama baš ništa implikativno prema motociklistima generalno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vozio on brzo ili ne, ovaj clanak je toliko implikativan, i toliko ocigledno napisan da ocrni bajkere. Grozno. Kvazi novinarstvo

 

A šta po tebi u tom tekstu nije ok? Vidi, odvalio je onog Megana odpozadi i sigurno nije išao 70.

 

On je vozeci “hondu” velikom brzinom u desnoj traci sustigao i udario “reno megan”, čiji se vozač isključivao sa auto – puta ka Bokeljskoj petlji. O brzini dvotočkaša i silini udarca govori podatak da je automobil odbačen i rotirao se za 180 stepeni. Vozača motocikla u besvesnom stanju preuzela je Hitna pomoć. Čovek je podlegao povredama po prijemu u Urgentni centar. Motocikslisti nije pomogla ni zastitna kaciga koju je nosio na glavi. Niko iz “renoa” nije povređen.

 

Van toga ne vidim ama baš ništa implikativno prema motociklistima generalno.

 

 

Viteže, apsolutno se slažem sa tvojom opaskom. Tačno je sve o negativnom odnosu prema motorciklistima ali mi nikad ne vidimo ili priznajemo svoju krivicu ili bar udeo ala ono, "hladan asfalt" kao krivac a decembar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: BEOGRAD 011

Ja kada sam video automobil, polozaj i daljinu i ja sam bio ubedjen da je pogodjen u zadnje krilo pa da je zarotiran, to je inace i cesta policijska tehnika pogotovu u americi...nazalost auto je pogodjen centralno u zadnji deo automobila sto se kaze posred, bas jak udarac...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: buell

Strasno!Momak je vozio ocigledno veoma brzo,pogresio je,lose procenio i nazalost otisao u smrt,niko nebi trebalo da ga niti osudjuje niti polemise o brzini,koliko nas se pridrzava ogranicenja?on nije imao srece...novinari nisu nista lose napisali,barem ja to nisam video u ovom clanku nego nam je uvek neko drugi kriv i svi nas mrze itd,ako mi sami sebe ne cuvamo nece niko!nek mu je laka crna zemlja!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ovo je status na fb-u od jednog mog drugara, inace jedan od poznatijih mehanicara:

"Ljudi,nemojte voziti motore pijani !!! Ili postuj te pravilo PRVE brzine i 20 na sat bez obzira na pravac ako se popili !!! Juce oko 11 na moje oci je poginuo covek,pretekao me u zutoj traci sa preko 200 na sat i slupao se posle 300 metara,posle njega 3 minuta su dosli i njegovi drugari sa motorima koji jedva stoje na naogama koliko su pijani,rekli su mi da je on navise popio... Neka mu je laka zemlja i nek bude los primer ostalima !!!

http://www.alo.rs/vesti/hronika/motociklista-poginuo-na-autoputu/21876 "

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Iako to vazi uopsteno za voznju u pijanom(pripitom) stanju, na motoru je taj rizik daleko veci, jer imas utisak da mozes svuda da se provuces.

Imao sam to iskustvo sa 0.78 promila jer su me zaustavili, napisali prijavu i uredno pustili. Besan zbog prijave, prilicno pripit i razdrazen, postao sam djule. Sva sreca sto je bilo nekih 3h nocu pa nije bilo preterano saobracaja inace je pitanje dal bi stigao kuci citav. Drugar koji je vozio iza mene i pio koka kolu na istoj zurci, nije uspevao da me prati. Ali mi je ispricao sutradan par situacija dok je jos uvek bio iza mene. Meni je naravno, put bio savrseno cist.

 

Ovo jeste danak neiskustvu, ali nazalost ovde nema popravnog.

Cuvajte se ljudi jer koliko god bili u stanju da se iskontrolisete, uvek postoji sansa da nesto krene nizbrdo.

 

Nek pociva u miru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Ako je istina, a nema razloga da ne verujem da je istina, posebno po fotografijama, velika sreća je što je ubio samo sebe. Zamislite da je na zadnjem sedištu bilo dete. I to tvoje dete.

 

Samo prs' na čelo i mislite svojom glavom a ostrašćenosti u sedlu, pustite. Život je lep.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

ne vidim razlog za ljutnju apropo izveštaja - nema načina da se ovako loša priča lepo ispriča. ovde nisam dugo aktivan, ali primetio sam par stvari koje mi smetaju. jedna oš njih je manjak objektivnosti pri razmatranju uzroka nesreće kod nekih članova - mislim da treba jasno da se kaže: urlanje sa 200 na sat kroz grad obesmišljava legitimne pritužbe apropo drugih stvari.

 

takodje mislim da se alkohol - a to znači svaka količina bilo kog pića - i motor nikako ne mešaju. ovde se često priča o piću tokom vožnji, skupova ili štajaznam.

 

da jasno kažem, žao mi je ovog mladog čoveka, ali ako je bilo tako kako izgleda, lako je mogao povući još nekog sa sobom.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

au bre ljudi pa gori ste od pijačnih baba. čovek poginuo na motociklu a vi se dali u neverending story. treba ukazati na greške vozača da se drugi opamete i ne čine te iste greške zbog kojih se mlad život ugasi za čas !

prijateljima i rodbini moje iskreno saučešće a ostalima pamet u glavu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ne vidim razlog za ljutnju apropo izveštaja - nema načina da se ovako loša priča lepo ispriča. ovde nisam dugo aktivan, ali primetio sam par stvari koje mi smetaju. jedna oš njih je manjak objektivnosti pri razmatranju uzroka nesreće kod nekih članova - mislim da treba jasno da se kaže: urlanje sa 200 na sat kroz grad obesmišljava legitimne pritužbe apropo drugih stvari.

 

takodje mislim da se alkohol - a to znači svaka količina bilo kog pića - i motor nikako ne mešaju. ovde se često priča o piću tokom vožnji, skupova ili štajaznam.

 

da jasno kažem, žao mi je ovog mladog čoveka, ali ako je bilo tako kako izgleda, lako je mogao povući još nekog sa sobom.

meni je zao onog kukavca u renou koji ce imati traume za ceo zivot, ni kriv ni duzan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

"...On je najvise popio". Al su mu drugari, nemam rijeci.

Znam ih par koji su to radili (pili pa na motor pa po gasu) i jos su zivi (igrom slucaja).

Sada vise to ne rade, dozvali se valjda s godinama. Ovaj nesretnik je imao 35. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Ne znam sta reci iskreno, zao mi je sto je neko izgubio zivot a sa druge strane je pokazao uzasnu neodgovornost prema sebi i drugima, na svu srecu nikoga nije povukao sa sobom. Moglo je umesto auta biti i necije dete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

ne vidim razlog za ljutnju apropo izveštaja - nema načina da se ovako loša priča lepo ispriča. ovde nisam dugo aktivan, ali primetio sam par stvari koje mi smetaju. jedna oš njih je manjak objektivnosti pri razmatranju uzroka nesreće kod nekih članova - mislim da treba jasno da se kaže: urlanje sa 200 na sat kroz grad obesmišljava legitimne pritužbe apropo drugih stvari.

 

takodje mislim da se alkohol - a to znači svaka količina bilo kog pića - i motor nikako ne mešaju. ovde se često priča o piću tokom vožnji, skupova ili štajaznam.

 

da jasno kažem, žao mi je ovog mladog čoveka, ali ako je bilo tako kako izgleda, lako je mogao povući još nekog sa sobom.

meni je zao onog kukavca u renou koji ce imati traume za ceo zivot, ni kriv ni duzan

 

Daca Ikodinovic! Nije imao para da plati onom decku juga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja