Jump to content

Moto Zajednica

POMOĆ PRI KUPOVINI FOTO APARATA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Koji mirrorless je po dimenzijama slican gore navedenim?

Vecina ih je sa promenljivim objektivima ili poprilicno duzim po dimenzijama od srednjeg kompakta.

Drugo mislite da je razlika od 200e slucajna, nije u pitanju samo fotka na dnevnom svetlu, u pitanju je i kvalitet same kamere, kucista...svega.

Cevek je napravio lep odabir i koji god uzme za te pare nece pogresiti, u pitanju su nijanse i licna iskustva s istim brendovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pazi, ja se bavim fotografijom skoro pa profesionalno i odlicno znam zasto je cena za recimo 650d i 7d razlicita, a to su vrlo, vrlo slicni aparati. Zato sto je jedan namenjen za amatersku, laganu upotrebu a drugi za mucenje u teskim uslovima. Rezultat koji daju je manje-vise isti. Tako je i razlika i izmedju ovih aparata, samo sto oni nijedan nisu ni za k**** i vrlo su ogranicene upotrebe, a i brzo dosade, za razliku od dslr-a. Ali su mali i zgodni za dzep, pa ga uvek imas uz sebe sto je veliki plus, mada i cena je srazmerno velika velicini aparata. Ja sam samo izneo svoje misljenje u vezi sa bezpotrebnim trosenjem para za nesto sto mu realno nece trebati.

 

Al' dobro, ko' voli nek izvoli, ako moze da iskesira 400e za nesto sto moze da ispadne pri voznji motora, da ga neko ukrade ili slicno, sto da ne ;)

 

Sto se tice mirorrless-a, jesu veci, ali su i dosta zanimljiviji ;) Za velicinu, nemam pojma, proguglaj koji je najmanji, mada sve je to slicno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Zbog veličine sam se i odlučio za ovakav tip aparata,razmišljao sam ja o micro 4/3 ili bridge aparatima ali sve to je cenovno jače i kabastije. Znam da sam mogao da uzmem i nešto jeftiniji recimo CANON S100 ili XZ1 koji su mi bili neki izbor ali sam mislio da dam malo više i uzmem malo noviji model i koliko toliko kvalitetnije izrade a i imaju bolji senzor,optiku,displej. E sad i ja mislim da oni nisu duplo bolji od ovih jeftinijih ali uvek sam nekako kupovao kvalitetniju tehniku kad god mi se to moglo a kad ne kupovalo se i polovno. SRBIJA JE OVO :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja mislim da ko ocekuje od aparata da mu pravi dobre fotke ne treba da baca 400-500 evra za npr. G15, vec lepo kupi neki upola jeftiniji. Taj jeftiniji isto pravi dobre fotke. A ako zna da koristi aparat i zna sta zeli od njega onda to tek dobija neki smisao, i to ako nema ambicije za prelazak na DSLR. G15 je ozbiljan aparat i treba znati iskorititi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

E sad mi i ti pusti rovca, lomio se cele nedelje između ova 2 modela i jedva nekako prelomio za NIKON :zbunjen: a ti sad bi G15 :stabre:, ajd bar mi obrazloži zašto G15, ja sam se vodio da ovaj ima bolji zum i pokretni displej i čini mi se da je malo manji , G15 ima bolji otvor blende a sve ostalo se poklapaju i da G15 me izađe skuplji oko 35E.

 

:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

"koliko vracaju porez" ??

 

Mislio sam na AFU koju overiš na granici i podigneš pare tj porez kad se vratiš nazad u tu radnju. Znam da u Mađarskoj ne vraćaju 100% porez, ja kad sam to radio 5% nije moglo da se vrati - to je država zadržavala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

A zasto ne kupis neki canon iz SX ili S serije za oko 200e? Mislim, radice ti isti posao, neces dobiti ni priblizno duplo bolji kvalitet sa aparatom od 400e, a za 200e odes na neko lepo putovanje :) ili kupis mirrorless, to je vec zanimljivija igracka :)

 

Mene interesuje Canon PowerShot SX500, pa ako možeš da kažeš koju o tom aparatu bio bih ti zahvalan ( 16Mpix, Optički 30x, 1/2.3″ CCD )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Pa evo ovako.

 

 

Nikon ima bolji zum, to jeste. Medjutim mislim da ce ti 140mm biti sasvim dovoljno.

 

Sto se tice Canona:

 

Blenda 1.8 do 2.8, vrh vrhova. Znaci ima mesta za bokeh tj. ono lepo zamucenje pozadine. Pogotovo na 1.8.

1.8 ce ti biti na sirokom kraju tj 28mm pa ce se povecavati do 2.8 na 140mm. Jako fino.

 

Minimum focus distance, kod canona 1cm manje. Sto znaci da ces moci bolje macro fotke da pravis. 1cm je duplo manje od 2cm. Znaci duplo bolje fotke.

 

ISO vrednost, kod canona ide do 12800. Jako lepo. Sto znaci da ce na nekim manjim vrednostima sum biti verovatno manji nego na nikonu kome je max 6400. Ne mora da znaci ali vrv jeste.

 

Burst, kod canona 10fps a kod nikona 8fps. Sumnjam da ce ti ove brzine trebati ali eto. Jos jedan bonus.

 

Kod nikona imas onaj pokretni displej. To je lepo i korisno ali smara.

 

Ova dva aparata su skoro ista. E sad bitno je sta ti hoces.

 

Sta znam ja bih zbog blende uzeo Canon. Pogledaj jos malo testove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Vidim niko od vas da prokometariše Panasonic Lumix DMC-TZ 31.

Što, dal još ne postoji na vašem tržištu ili ste jednostavno ono u fazonu, kao ne valjaju ako nisu Canon ili Nikon ? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ovaj Lumix TZ31 je jednostavno "slabiji", pocev od objektiva, senzora... to je u stvari kompakt zoom.

Sto se tice dileme Canon ili Nikon, jos uvek sam na strani Nikona. Pokretni displej je velika prednost, otvor blende 1.8 naspram 2.0 je zanemarljiv, na dpreview mi nikonove fotke izgledaju za nijansu bolje, duzi zoom ...(bolje je imati ga, nek se nadje). Ovo za macro 1cm ili 2cm, jedino ako ce slikati bakterije :-)

Jedina mana nikona, bazirano na testu je sto je za nijansu sporiji u radu, mada i to treba probati pa videti u praksi.

Licno sam osetljiv na canonove objektive i njihov costumer service pogotovo u ovoj kompakt klasi. S druge strane sa nikonom nikad nisam imao problema pa i ne znam kakva su iskustva sa njihovim servisnim uslugama.

Ali canona skoro necu kupiti to je sigurno. Dva digitalca A80 i A430 su stradali zbog E18 greske. Jos uvek imam cameru HF200 koja ne prima SDHC kartice brze od klase 6 (class6). Ono sto je canon duzan da ucini po meni besplatno updejtom firmware-a, trenutno kosta nekih 80e. Imam jos jednog Canona A630 i taj za sada radi ali je klasicni plastikaner koji eto pravi ok fotke.

S druge strane imam Oly-a c8080 koji je u startu placen vise ali vredi svih tih para (kvalitet se oseti i pod prstima), i nikona d40 koji je dno nikona ali sljaka za sve pare bez pogovora.

 

JA bi jednostavno preporucio nikona :-) ili Oly-a pre tog G15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Aha zaoštrava se polemika, neka neka ionako do večeras moram da prelomim šta da uzmem i meni je za sad NIKON favorit :takoje:

U oštroj konkurenciji mi je bio i OLYMPUS XZ 2 ALI I 45E skuplji pa je zbog toga i otpao. ložio sam se ja i na SONY RX 100 ali mi je to mnogo para u ovom momentu kao i G1X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Evo najzad sirotan stiže u moje ruke - NIKON P7700.

Nabavka je tekla kao Španska serija. Prvo sam dogovorio nabavku pred polazak na more sa Andorom. Međutim 2 dana pred polazak na odmor on mi javlja da ne može da mi nabavi aparat.G15 tada bio skuplji nego kod nas u BG-u

Ja mu se zahvalim i odlučim da u Grčkoj pogledam cene pa ako je to tu negde da ga tamo kupim.

Međutim odlazak do Soluna i akva parka u povratku se odgađa i odlazimo samo do Kosmosa. E pošto ga nisam kupio kad mi je i najviše trebao odlučim da sam odem do Mađarske i kupim jedan od ova 2 modela G15 ili P7700. Odlučih da sačekam ove praznike i na nekom popustu pazarim aparat. Dobijem cene i vidim da su skoro iste pa se odlučim za G15 jer je on imao popust a NIKON nije.

Međutim kako to ide dok sam ja poslao e-mail Robertu u Segedin G15 nestade sa zaliha i ja poručih P7700.Sinoć stiže i jedva čekam da ga testiram u toku vožnje i kako slika i kako snima.

 

DSC04550.jpg

 

DSC04552.jpg

 

DSC04553.jpg

 

DSC04551.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Vidim da ovde ima poznavalaca pa da pitam za misljene.

 

Meni netreba nista profi nego cisto da imam za sebe a da bude kvaitet, pa me interesuje kakva su isustva sa Nikon L820.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

druže, žao mi je što ti niko nije odgovorio. ja nisam koristila taj coolpix ali jesam obilato trošila dva druga coolpixa i bila sam zadovoljna njima. baterije jedino moraju da budu one na punjenje jer baš troši pa je jeftinije dopunjavati nego kupovati nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ja bas sad uzeo Canon G1X, da se upisem u temu.

Odlucio sam da batalim vucaranje kojekakvih skeli sa sobom, stavim ranac na ledja sa 40D i jos nekim sitnicama zglobovi me ubijaju posle odredjene kilometraze a dok izvadim sve iz torbe, goveda odose. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Šta mislite o Pentax K20D aparatu i koliko realno vredi sa dole navadenim kompletom ?

 

1. Objektiv Pentax 18-55mm f/3.5-5.6 AL II SMC DA

2. Objektiv SMC Pentax-DA 55-300mm F4-5.8 ED

3. Blic Pentax AF-360 FGZ

4. Pentax zonerica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ja kupio ovo gore, pa sad kako mi bude.Vidim da kod nas Pentax nije zastupljen kao Nikon i Canon. Ne znam kakva je situacija (ne daj bože) sa servisima i rezervnim delovima u Srbiji.

Trenutno tražim da kupim dodatni grif sa baterijom jer mnogo bolje leži u šaci.

Inače, aparat ima 12.800 okidanja i odlično je očuvan. Od sada ću malo češće da posećujem ovu temu o fotografijama jer ima dosta dobrih tekstova o školi fotografije, a biće i koja slika sa moje strane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja