Jump to content

Moto Zajednica

POMOĆ PRI KUPOVINI FOTO APARATA

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Imam u planu nabavku aparata. Dugo sam se lomio da li da uđem u priču sa DSLR ali sam odustao i odlučio da je za mene ipak rešenje aparat koji mogu da nosim sa sobom a da mi ne oduzima mnogo prostora a da pravi korektne fotografije. Moj izbor se suzio na ove modele pa bih želeo od vas koji se razumete u ovu tematiku koji bi vaš izbor bio tj šta bi bila najbolja kupovina tj odnos uloženo/dobijeno.

Ja bih odvojio oko 400e za aparat ali mi ovaj G1X kvari kombinaciju pa se razmišljam vredi li dati + 100e za njega. :stabre:

 

1. CANON G1X - 500E

2. CANON G15 - 400E

3. NIKON P7700 - 380E

4. OLYMPUS XZ 2 - 420E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ja mislim da su canon i nikon prosumer aparati preskupi. npr. fuji je sa istim karakteristikama i mogućnostima duplo jeftiniji. čini mi se da sa razlikom u ceni plaćaš samo ime. za tu cifru koju si ti raspoložen dati za prosumera ja bih birala sony zbog carl zeiss objektiva. ALI sony kod nas nije "popularan" zbog servisa dok je aparat pod garancijom. navodno, servis niko ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

šta mi onda predlažeš kao alternativu ovom mom izboru imam još par dana da razmislim pa kupujem :zbunjen:

 

Mene je privukao SONY RX100 - 580e ali mi je jaka cena tj ne bih dao toliko para za ovakav tip aparata pre bih to dodao za kupovinu opreme za motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

evo ovako hoću kad negde putujem da imam dobar aparat koji će napraviti dobre fotke,da nije komplikovan za rukovanje i da je manjih dimenzija da ne zauzima mnogo mesta pri vožnji na motoru i prilikom šetnji + da ima dobar video zapis za ne daj bože ako mi se ukaže prilika da se nešto snimi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ova donja tri su malte ne isti, sa varjacijama u objektivima i prilicno su skupi. Ipak za 100e vise i g1x se ne dobija puno jer ima sporiji objektiv ali je bolji visim ISO vrednostima.

Teska dilema ali s obzirom na kvalitet i cenu donja tri ja bih uzeo nikona. Pokretni displej, jak blic, dug zuum 200mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

meni su u prvi plan iskočili NIKON I OLYMPUS ali rekoh da čujem još nečije mišljenjeproblem je što nisam u ovoj materiji pa mi je potreban neki savet da pomogne u odluci :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

uf,moram do čika zube a tako mi se ne ide. dolazim brzo :zdravo:

 

Gde je to akcija u MERKATORU stari ili novi da skoknem i pogledam ga danas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Gledao sam sad tog malca - F770, jedino mi se malo ne sviđa ovo

kontinuirano snimanje od 12 fps

 

Pa ovako ne bih se bunio da ima veći otvor blende i veći senzor zato sam i mislio da dam koju kintu više i da kupim nešto bolje. Hteo sam ja da uđem u svet DSLR-a ali trenutno mi je to skup sport a i gabaritno mi ne pašu. Možda jednog dana,o tome i razmišljam, kupim neko polovno i očuvano telo pa polako u potragu za objektivima. To mi je u planu ali kad ne zna se još.:zvizduk:

Sada mi treba nešto za turističko škljocanje ali malo kvalitetnije moj stari SONY OD 6MP je zaslužio pemziju posle 10 god druženja.

Iz tog razloga sam hteo neki bolji aparat sa kojim mogu da pravim stvarno dobre fotografije i da uživam gledajući ih a i ne vuklja mi se kamera pa mi se sviđa i to što ovi skuplji mogu da snimaju full HD - samo da se naoružam karticama za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

ok,pogledaću i njega imam još par dana za razgledanje i kupovinu, ne žurim nešto mnogo samo do kraja juna da završim kombinaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

U svakom slucaju mislim da ces u najsirim krugovima uvek cuti Nikon ili Canon i naravno da niko ne moze da osppori njihov kvalitet ali kao sto rece kolega fotograf treba ozbiljno da razmotris Fuji jer za mnogo manje para nudi isto ili vise a niko ne moze da kaze da je Fujifilm nov u foto biznisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Panasonic Lumix DMC-TZ 31.

Po meni najbolji fotoaparat za nas amatere, L I N K - več od 180€ na njemačkom €-bayu. Ima ga prijatelj i prosto neverovatno šta sve taj poket može. Fotke su super, snimci Full HD takođe, a ima pored svega i svašta mislim da i 3D. Definitivno ču ga uzeti pored Eosa.

Moja iskrena preporuka :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Uh tek sad sam video,da sam ti dao link od TZ19. Oni su po izgledu totalno isti ali 19-ica nema GPS. Ako ti to ne smeta OK ako da onda potraži 31. Izvini za lapsus

 

Evo i L I N k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

sad sam bio i pogledao uživo FUJI X10 - otpao jer mi se ne sviđa što ima izbačen objektiv tj traži veći prostor pri transportu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

nekada davno mi je cope rekao da jedino za canon imaš rezervnih delova u BG, misleći na dugmiće, zezalice,ako nešto sjebeš.

A pošto ćeš ga nositi na motoru...

Možda se sada stanje promenilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Bio u fotodiskontu i gledao G15 cena 396e - sviđa mi se na oko i lepo mi leži u ruci e ako još može da se malo cena spusti bilo bi lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Mislim da je ludo dati 400-500e za takve aparate, ali kad bih vec morao da biram ja bih uzeo ili Canon g1x ili nesto iz Olympus XZ serije (XZ-1 ili tako nesto, proguglaj malo). I sony rx100 je vrlo zanimljiv aparatic ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

G1X i RX 100 mi debelo prelaze budžet, imam ponudu za OLYMPUS XZ 2 - 420E

 

SAMO ZA NJEGA i NIKON P7700 MI JE GARANCIJA IZ MAĐARSKE a za G15 imam garanciju za Srbiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

A zasto ne kupis neki canon iz SX ili S serije za oko 200e? Mislim, radice ti isti posao, neces dobiti ni priblizno duplo bolji kvalitet sa aparatom od 400e, a za 200e odes na neko lepo putovanje :) ili kupis mirrorless, to je vec zanimljivija igracka :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja