Jump to content

Moto Zajednica

Otkinuo konjina kofer!

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

dscn1426j.jpgdscn1427i.jpgdscn1428tp.jpgNaime, otkinuo sam kofer sa motora, pogresno magarac procenio sirinu motora i ode kofer... Uglavnom zakacicu ti slike da vidite, ali pukao je na bas nezgodnim mestima, tj. na kacenjima. Jel moze plastika da se zavari da bude cvrsto kao pre? Najbitnije mi je da mi ne otpadne negde kofer... novi je oko 220 evra, polovni 150 ako nadjem samo levi 0zbunjen.gif. Jel to mora da radi plasticar ili mogu ja da se zanimam? Jel ima neko ideju? Ovde kontam da je oder zesci, a da saljem za Srbiju1lud.gif Sta mi je ciniti?

 

dscn1430yv.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Vario sam dedin Givi kofer,sjeban slicno kao taj tvoj.Tacnije drug je to vario a ja ga posle ofarbao.Nadji dobrog varioca za plastiku i ne brini za cvrstocu,a posle daj nekom da ti to ofarba i bice ko nov! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Sad sam video odakle si!Ne znam sta ti se vise isplati,mene je kostalo 20 evra varenje ovde.A za ne daj boze pogledaj ako mozes tamo da nadjes ovo www.pascofix.eu :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Moja ti preporuka da uradis sa poliester kitom. Bice jace nego sam kofer. Uradi ako mozes iznutra. Ovo pisem iz iskustva. 1zdravo.gif

 

Poliesterom se samo krpi poliester,moze i da se koristi da se malo ojaca plastika,ali za plastiku ne hvata bas najbolje..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

pascofix uzmi i zavrsi poso. Imao sam taj lepak to kad zalepis pre ce na drugom mestu da se raspadne nego mesto gde je lepljeno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Ако имаш све парчиће и делиће узми обичан супер лепак и соду бикарбону , нанеси лепак на обе стране које лепиш, попраши бикарбоном и залепи. После на пукотину нанеси још лепила и попраши са бикарбоном. Спој је ружан али држи одлично :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Nema tu punoo mudrosti,ja se bavim varenjem plastike,mora da se zavari i tacka,sve ostalo je budzenje.Kofer je u 95 % slucajeva od polipropilena,mora da se zavari unutra i spolja,obradi,nanese se plastik git,ofarba i kofer je nov a sto je najbitnije,nece puci na tom mestu.Samo varenje bi te kostalo oko 30 evra,plus farbanje,neznam koliko,ali si siguran.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ima ovde (u Holandiji) da se kupi pascofix, ali nesto nemam poverenja u super lepak. Znam da je cudo od lepka, ali ipak... I cini mi se da mora poseban pascofix da ide za polipropilen, ako je kofer od tog materijala. Kako skontati od cega je kofer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

sada sam pogledao, pise na jednoj strani kofera abs, to je poklopac, a ovaj deo sto je polomljen pise pp, to je verovatno oznaka za polipropilen. E sada da li ce drzati pascofix... ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam moj vario (sam u Holandiji :D). Bas tako je pukao nosac.

Onda sam ga natovario i krenuo put juga. Negdje u Austriji je pukao ponovo.

Zavezao sam nekako do bosne. U bosni smo ja i stari ponovo varili, ali ovaj put smo stavili armatruru (komad mreze od zice) i utopili je u plastiku.

Od tada prodje par godina, 200+ km/h, pretovaren, pad na taj kofer (pun), ponovo 200 km/h pretovaren....drzi jos uvijek.

 

A sto se tice farbanja, to je za djevojcice. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pa jel imas to cudo za varenje ovde? I kakvo bre farbanje, mora da se vide oziljci od teskog zivota :)

 

Nista bez Bosne, vidim ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima ovde (u Holandiji) da se kupi pascofix, ali nesto nemam poverenja u super lepak. Znam da je cudo od lepka, ali ipak... I cini mi se da mora poseban pascofix da ide za polipropilen, ako je kofer od tog materijala. Kako skontati od cega je kofer?

Pogledaj po unutrasnjosti kofera, trebalo bi da nadjes da negde pise nesto tipa:

>PP< polipropilen

>PVC< polivinil hlorid

>PE< polietilen

>ABS< akrilo nesto nemam pojma...

 

itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Greska. Prvo se malo igraj. Meni je bas bilo zanimljivo.

 

Kupi si malo vecu lemilicu od 100W (ili jacu) i neku mrezicu / zicu i gotov si za nekih 10-ak minuta.

Prvo pukotinu istopis i zavaris (dodas jos malo iste plastike).

Onda stavis mrezu / zicu preko pukotine i samo je utopis. Onda dodas iste plastike i sve dobro istopis da postane jedna cjelina i mreza nestane (ali pazi da ne pretjeras do deformacije).

 

Okacis na motor i popnes se na kofer. Mozes najvjerovatnije i da skaces, ali ako pukne, onda probaj i na onom neostecenom isto, da vidis da li je do tebe ili do njih. :D

Onda narucis taj od 100 eura. ;)

 

ps. Ja trenutno nemam lemilicu (nestala), ali sam rad da ti pomognem ako skoknes do mene s istom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Greska. Prvo se malo igraj. Meni je bas bilo zanimljivo.

 

Kupi si malo vecu lemilicu od 100W (ili jacu) i neku mrezicu / zicu i gotov si za nekih 10-ak minuta.

Prvo pukotinu istopis i zavaris (dodas jos malo iste plastike).

Onda stavis mrezu / zicu preko pukotine i samo je utopis. Onda dodas iste plastike i sve dobro istopis da postane jedna cjelina i mreza nestane (ali pazi da ne pretjeras do deformacije).

 

Okacis na motor i popnes se na kofer. Mozes najvjerovatnije i da skaces, ali ako pukne, onda probaj i na onom neostecenom isto, da vidis da li je do tebe ili do njih. :D

Onda narucis taj od 100 eura. ;)

 

ps. Ja trenutno nemam lemilicu (nestala), ali sam rad da ti pomognem ako skoknes do mene s istom.

 

:) Potpuni lajk...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja