Jump to content

Moto Zajednica

Lanac bregaste

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Cuje mi se nesto u masini na nekih 4500 obrtaja,kao da krci tj kad zaturiram motor na tim obrtajima zakrci i posle je sve normalno,sumnjam na lanac bregaste..ima neko ideju sta je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Moguce da je spaner-lanac, ali ima jos mnogo razloga za taj zvuk, treba ga tacnije locirati. Samo dobar majstor na licu mesta. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Ne znam kako da objasnim,kad dam gas kao da mi zatrese rezervoar,takav je zvuk,kao da je do bregaste..ne znam ne mogu da lociram odakle se cuje to,probacu da snimim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Zatrese rezervoar??? Proveri da je agregat dobro pričvršćen za ram. Da ti nije neko vijak popušten? Ne može od bregaste da ti se tako trese ceo motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Zatrese rezervoar??? Proveri da je agregat dobro pričvršćen za ram. Da ti nije neko vijak popušten? Ne može od bregaste da ti se tako trese ceo motor.

 

Ne trese motor niti rezervoar nego je takav zvuk,zvuci mi kao da se pojela korpa kvacila pa zatresu lamele..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Aaaaa, nisam onda dobro razumeo. Pa jel ima promene u zvuku i radu motora kada radi na leru sa stisnutim kvačilom i bez kvačila?

Kada je lanac bregaste trebalo bi da se čuje zveckanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Ima neke manje promene,ali to je do korpe kvacila,imao sam isti slucaj na zxr 400,ovo je u voznji sa stisnutim kvacilom na oko 4000 obrtaja,pritegao sam sajlu kvacila i sad mi se manje cuje..nije mi jasno kako mi lamela ne proklizava u prvoj brzini brzini a u 3. ili 4. proklizava 0zbunjen.gif ovaj motul je sranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ima neke manje promene,ali to je do korpe kvacila,imao sam isti slucaj na zxr 400,ovo je u voznji sa stisnutim kvacilom na oko 4000 obrtaja,pritegao sam sajlu kvacila i sad mi se manje cuje..nije mi jasno kako mi lamela ne proklizava u prvoj brzini brzini a u 3. ili 4. proklizava 0zbunjen.gif ovaj motul je sranje

Veci je prenosni odnos, pa uspe da prenese snagu na tocak. Prvi znak propadanja lamele se oseti u visoj brzini na dodavanju gasa. Sto se onog zvuka tice, ubaci motor u brzinu, stisni zadnju kocnicu i polako pustaj kvacilo, tako eliminises zvukove iz menjaca i prenosa do menjaca, ako se i dalje cuje onda je agregat u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ima neke manje promene,ali to je do korpe kvacila,imao sam isti slucaj na zxr 400,ovo je u voznji sa stisnutim kvacilom na oko 4000 obrtaja,pritegao sam sajlu kvacila i sad mi se manje cuje..nije mi jasno kako mi lamela ne proklizava u prvoj brzini brzini a u 3. ili 4. proklizava 0zbunjen.gif ovaj motul je sranje

 

pa zato sto si pritegao kvacilo zato ti i slajfuje..normalno da nece u prvoj da slajfuje vec u petoj..cetvrtoj nevazno...ako si pritego kvacilo i manje se cuje ..korpa moguce..

nego da odes ti lepo kod majstora...

ulje tu..kolko vidim nema mnogo veze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 787 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ima neke manje promene,ali to je do korpe kvacila,imao sam isti slucaj na zxr 400,ovo je u voznji sa stisnutim kvacilom na oko 4000 obrtaja,pritegao sam sajlu kvacila i sad mi se manje cuje..nije mi jasno kako mi lamela ne proklizava u prvoj brzini brzini a u 3. ili 4. proklizava 0zbunjen.gif ovaj motul je sranje

Veci je prenosni odnos, pa uspe da prenese snagu na tocak. Prvi znak propadanja lamele se oseti u visoj brzini na dodavanju gasa. Sto se onog zvuka tice, ubaci motor u brzinu, stisni zadnju kocnicu i polako pustaj kvacilo, tako eliminises zvukove iz menjaca i prenosa do menjaca, ako se i dalje cuje onda je agregat u pitanju.

 

 

Nemora da znači da su lamele , ima tu BAR ješ dva faktora : jedan je propale opruge a drugi je popucali šrafovi što drže korpu ( tj nisu popucali ali su se isteglili )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Ima neke manje promene,ali to je do korpe kvacila,imao sam isti slucaj na zxr 400,ovo je u voznji sa stisnutim kvacilom na oko 4000 obrtaja,pritegao sam sajlu kvacila i sad mi se manje cuje..nije mi jasno kako mi lamela ne proklizava u prvoj brzini brzini a u 3. ili 4. proklizava 0zbunjen.gif ovaj motul je sranje

 

pa zato sto si pritegao kvacilo zato ti i slajfuje..normalno da nece u prvoj da slajfuje vec u petoj..cetvrtoj nevazno...ako si pritego kvacilo i manje se cuje ..korpa moguce..

nego da odes ti lepo kod majstora...

ulje tu..kolko vidim nema mnogo veze...

 

Imam malo vise vozackog iskustva i nisam sigurno toliko smotan da pretegnem kvacilo,zategao sam sajlu jer je bila maximum izduzena,cak i onaj sraf na rucki je bio odvrnut do kraja kao i onaj dole na kvacilu i nije imalo sanse vise da se zategne sajla,izvukao sam maximum i sad je ok,a kvacilo se steluje da pocne da odvaja na 2/3 od skroz stegnute rucice 0namigivanje.gif

ako je ulje lose i kad se ugreje hoce lamela da proslajfuje ponekad,skinucu lamele i zamenicu ih kad budem menjao i ulje,trenutno je 10w40

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Dosta mi je vise ovih "majstora" od pre godinu dana sam namestam svoj motor,ne trebaju mi nikakvi majstori

 

 

:Korpa je sada ok 0takoje.gif ali lamele ce morati da se zamene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Dosta ti je majstora... Hm... Vidim da si veoma cesto na forumu sa raznoraznim pitanjima? Svako ko ti da savet za ono sto ne znas je MAJSTOR i to dobrih namera, bar ovde na forumu !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Dosta mi je vise ovih "majstora" od pre godinu dana sam namestam svoj motor,ne trebaju mi nikakvi majstori

 

 

:Korpa je sada ok 0takoje.gif ali lamele ce morati da se zamene

 

e post ti je dosta majstorisi sam....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Dosta mi je vise ovih "majstora" od pre godinu dana sam namestam svoj motor,ne trebaju mi nikakvi majstori

 

 

:Korpa je sada ok 0takoje.gif ali lamele ce morati da se zamene

 

Ако сам намешташ свој мотор а што си онда питао!?

 

Људи који су ти дали (добре) савете су више него компетентни да о томе причају. Кад ја нешто питам и ти исти људи ми одговоре ја сам врло срећан што своје знање деле самном а нису дужни да то раде.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Nisam ja nikog ovde prozivao i izvinjavam se ako ste vi to shvatili za vas,pitao sam vas za korpu jer sam mislio da je neko imao slican problem pa da znam na cemu sam,tj da skratim vreme da pronadjem gresku,cenim vase komentare zato sam se i registrovao na ovaj forum.

 

A kad kazem na majstore ne kazem na vas nego na one i njima slicne koji su mi na proslom motoru smanjivali diznu u karburatoru zbog kojih sam zamalo poginuo usled blokiranja klipa,ja cenim svoj zivot i takvih "majstora" mi je dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

I kod mene se cuje isto to .Zvuk se javlja isto izmedju 4 i 5 hiljada obrt

Sale-cbr sta si uradio da sredis to ?

 

@mikamoto

hvala na savetu za sredjivanje zvukova iz menajca ,ja cu da probam to sutra ! :-)

Majstor mi je rekao da je lanac u motoru ,posto je prvo mislio da su bregaste i spaner al je proverio i nije to ,a ja mislim da je nesto oko menjaca ,tako mi deluje ...

 

 

I ,imam jos jedan problem .

Poceo je sat da mi se resetuje na 600rr 05 ...svaki put ,kad ga ugasim ,posto je iz usa ,vrati na milje i resetuje vreme na 01:00 .....kilometrazu ne dira . 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

I kod mene se cuje isto to .Zvuk se javlja isto izmedju 4 i 5 hiljada obrt

Sale-cbr sta si uradio da sredis to ?

 

@mikamoto

hvala na savetu za sredjivanje zvukova iz menajca ,ja cu da probam to sutra ! :-)

Majstor mi je rekao da je lanac u motoru ,posto je prvo mislio da su bregaste i spaner al je proverio i nije to ,a ja mislim da je nesto oko menjaca ,tako mi deluje ...

 

 

I ,imam jos jedan problem .

Poceo je sat da mi se resetuje na 600rr 05 ...svaki put ,kad ga ugasim ,posto je iz usa ,vrati na milje i resetuje vreme na 01:00 .....kilometrazu ne dira . 0zbunjen.gif

 

Ja sam samo pritegao sajlu i sada se malo manje cuje,ali moracu da zamenim lanac bregaste i da proverim korpu i lamele..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Meni se cuje zveckanje lanca (cbr 900 rr 97god), cuje se cim se upali motor, cini mi se malo manje kad se zagreje ali se takodje pojacava kad se dodaje gas. Da li je neko menjao, interesuje me koje su preporuke (od kog proizvodjaca lanac i spaner), vidim da se spominju i manuelni spaneri jer novi ne traju ni priblizno dugo kao fabricki, kakva su iskustva sa tim? Videcu da snimim pa da postavim video snimak ako se bude culo lepo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja