Jump to content

Moto Zajednica

Kazna pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Mackica

Danas me policija zaustavila,nisam imao tablicu a imam saobracajnu.registracija je istekla a motor sam bez tablice kupio.pandur mi je napisao da motor nije u uveden u registar motornih vozila.kolika ce kazna biti za to ?da li zna neko.rekao mi je ako ga reg i odnesem sudiji za prekrsaje saobracajnu da mi ocita da se kazne ponistavaju,mada cisto sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Nebi da te plašim,ali mislim da je kazna sto hiljada dinara skoro je jedan drugar išao da odleži,nije imao da plati.

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

mozda dobijes samo narukvicu toliko vecih i pravihh kriminalaca od tebe pa dobili samo narukvice a Zakon je zna se za sve isti ?

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 584 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Druže registruj odnesi saobraćajnu kod sudije i kukaj koliko god znaš i umeš, možda preođeš sa nekom najmanjom mogućom kaznom ako budu raspoloženi. A evo ti i link sa kaznama pa pogledaj (http://www.amss.org.rs/images/files/prekrsaji-i-kazne.pdf) sa srećom :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Samo nemoj da im odgovaras na pozive ako vec nemas da platis. Kucaju, zvone, jure te, nisi tu... nista oni bolji nisu i zabilaze zakon na svakom cosku, a ovamo dele pravdu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Samo nemoj da im odgovaras na pozive ako vec nemas da platis. Kucaju, zvone, jure te, nisi tu... nista oni bolji nisu i zabilaze zakon na svakom cosku, a ovamo dele pravdu.

A što ga tako dobro savetuješ da pored ove kazne dobije i izricanje-fiktivne adrese.Pa onda sledi i rešavanje kazne,a i za fiktivnu adresu...to će tek biti sex.Moje mišljenje je da ti je najbolji savet dao @Boban EN-registruj,a onda kukaj kod sudije,kad je već ovako,možda to prođe naj bezbolnije,i + advokat...kako go okreneš ::)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Samo nemoj da im odgovaras na pozive ako vec nemas da platis. Kucaju, zvone, jure te, nisi tu... nista oni bolji nisu i zabilaze zakon na svakom cosku, a ovamo dele pravdu.

A što ga tako dobro savetuješ da pored ove kazne dobije i izricanje-fiktivne adrese.Pa onda sledi i rešavanje kazne,a i za fiktivnu adresu...to će tek biti sex.Moje mišljenje je da ti je najbolji savet dao @Boban EN-registruj,a onda kukaj kod sudije,kad je već ovako,možda to prođe naj bezbolnije,i + advokat...kako go okreneš ::)

 

 

voleo bih da objasnis ovo posto i ja imam neke 2 kazne koje mi stizu a ne dizem...samo ostavlja kartoncice da dignem... sta ce se desiti ako to ne dizem i dalje ... Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

@Biker boy Provalili su foru s ne uzimanjem poziva(što ti reče kartončica),pa posle nekoliko pokušaja uručenja,proglašava se mesto boravka prijavljeno u dokumentima(lk,vozačka,pasoš)fiktivnom,to jest prosto rečeno lažnom.E sad, ovo je pre svega urađeno zbog lažnih azilanata koji idu u zapadnoevropske zemlje s našim pasošem i prebivalištem...al to je već neka druga tema.Koliko puta će biti tolerisano ne uzimanje poziva zavisi i od mesta gde živiš/negde je tolerantno prilično, a negde posle 2-3 pokušaja-fiktivna.Neznaš da je to urađeno,i ne obaveštavaju,sve dok nešto ne zatreba u bazi podataka MUP-a (produženje vozačke,registracija vozila koje se vodi na tebe..šta god).Onda ti se saopšti da ništa ne možeš da uradiš jer je adresa proglašena fiktivnom.Da bi potvrdio adresu,potrebno je da podneseš zahtev za potvrdu adrese, da patrola dođe na adresu,i onda da utvrdi da je sve ok.Normalno nikad neznaš kad dolaze,tako da i ako samo trenutno nisi tu opet jovo nanovo.Sve to može da potraje od par dana do čak više od mesec dana,što realno svakom može da napravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Evo objasnicu posto mi je drug sudija. Isto tako sam i ja bio mnogo posten i fin pa sam placao neke male greske dok sam gledao kako bahati svaki danom kradu od nas direktno milione, milijarde (ali ta prica sad sa strane). Nisam se javljao, dolazili su vise puta na vrata, zvonili, pretili mojoj majci koja ih je otkacila (citaj odjeb*la) da cu imati problema da dizem dokumenta ako ne platim. Pa, isao sam na rizik, drugar mi je rekao da ih kuliram, a ako naletim na njih u hodniku ili ispred zgrade, samo se napravim fin i kazem da nisam znao da me traze da mi uruce kaznu, da cu uzeti i to je to. Ne mogu mi nista. Poenta je da dodje do zastarelosti od 2 godine od trenutka izvrsenja prekrsaja. Ima velikih sansi da cete proci bez kazne iako prodje cak i recimo godinu i po dana, nekim slucajem vas nahvataju i predaju vam kaznu licno, pojavite se kod sudije, sudija odredi kaznu, tu vec prodje par meseci do pravosnazne presude, ulozite zalbu, zalba dok se procita prodje jos koji mesec i eto odose dve godine. Nekome ova prica uspe, nekome ne. Ako ste bas pravili teske gluposti, sudija moze da napise da vas privedu (sto nije isto i da vam uruce kaznu). Izbegavao sam tako za prekoracenje od 21kmh dve godine i prosao OK. Isto je drugar izbegavao godinu i nesto jer je malo naduvao za 1.maj, keva mu primila kaznu, on se pojavio na sudjenju, sudija mu odredila kaznu, on ulozio zalbu, proslo par meseci i sve se ponistilo jer slucaj nije zavrsen u roku od dve godine od trenutka izvrsenja.

Nikoga ovde ne pozivam da radi protiv zakona. Ovo je sve demokratski i pravo svakog nas da radi sta zeli ukljucujuci posledice. Ja sam tako radio i pobedio sistem. Sledeci put mozda necu ali sam ustedeo sebi novac, naucio da ne vozim prebrzo i ... i naucio da ne budem budala jer je sistem pokvaren i treba se boriti protiv njega na legalan nacin. Uostalom, ko im je kriv sto su pisali takav zakon. Sada pisu novi zakon kojim je predvidjeno da ne mozete nista da uradite od administracije dok ne platite kaznu. Videcemo koliko ce to biti protivustavno (da vam ogranicavaju slobodu zbog nekih drugih stvari) ali ce verovatno uspeti u tome.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

I jos nesto, ako hoces da se igras sa tim stvarima, pre svega, promeni staru licnu kartu u novu, dozvolu i pasos. Posle ti nece biti potrebna nikakva dokumenta jos dugo godina, a motor mozes da prebacis na ovlascenje na nekog bliznjeg da ti registruje.

Naravno, najlakse je otici i platiti za svoje greske, resiti se svih muka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Cisto da ne bude zabune, po novom zakonu, u slucaju tvog izbegavanja poziva kod sudije i slicnog, mogu opusteno da ti sude u tvom odsustvu, tako su meni odradili za prekoracenje brzine od 21km... i zeznuli me, a ja pokusao da ih iskuliram... Ne znam sta da ti kazem, osim toga da si u problemu...:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Naopak smo narod. Zakon nije relativna stvar pa da ga postujemo ili ne kako nama (a najvise nasem dzepu) odgovara.

To je ono npr. kad vas zaustave jer niste vezali pojas, a vi pokazujete na nekog drugog vozaca koji prolazi pored vas i nije vezao pojas. Jel to menja nesto u smislu da ste VI prekrsili zakon? Jel ako neko drugi krsi zakon, znaci da mozete i vi?

Kako to da niko ne pita coveka zasto je pobogu vozio ne-registrovan motor? Zasto neko ne osudi ocigledno krsenje zakona?

Nego ga jos savetujemo da pocne dodatno da krsi zakon izbegavanjem sudskog poziva, i to argumentujemo tako sto "nam je drug sudija"?!? A najgore od svega je sto ga hrabrimo da uopste ni ne stane policiji, da pocne da bezi, da ga oni samo malo pojure, dovoljno koliko da padne i pogine, ili ubije nekog. CCC...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ako može da se odleži, i ako nisi zaposlen, razmisli o tome, ili što reče kolega, traži narukvicu, zakon bi trebalo da je jednak za sve. baš da vidimpo da li je zaista tako. ako ti ne omoguće narukvicu, onda imaš potpuno moralno pravo da radiš kako ti oćeš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Naopak smo narod. Zakon nije relativna stvar pa da ga postujemo ili ne kako nama (a najvise nasem dzepu) odgovara.

To je ono npr. kad vas zaustave jer niste vezali pojas, a vi pokazujete na nekog drugog vozaca koji prolazi pored vas i nije vezao pojas. Jel to menja nesto u smislu da ste VI prekrsili zakon? Jel ako neko drugi krsi zakon, znaci da mozete i vi?

Kako to da niko ne pita coveka zasto je pobogu vozio ne-registrovan motor? Zasto neko ne osudi ocigledno krsenje zakona?

Nego ga jos savetujemo da pocne dodatno da krsi zakon izbegavanjem sudskog poziva, i to argumentujemo tako sto "nam je drug sudija"?!? A najgore od svega je sto ga hrabrimo da uopste ni ne stane policiji, da pocne da bezi, da ga oni samo malo pojure, dovoljno koliko da padne i pogine, ili ubije nekog. CCC...

 

Druze, u potpunosti se slazem s tobom, ali saslusaj sledecu situaciju. Mog dedu su pre 10-ak godina vozilom hitne vracali kuci (jedno selo pored kg-a), a dogovor je bio da moj otac ide ispred njih kako bi im pokazao gde da skrenu. Medjutim, u nekoj guzvi, drugi su propustili hitnu, a moj otac je zaostao, pa je malo dodao gas kako bi ih stigao. Prekoracio je brzinu za 15 km/h, a u trenutku snimanja ga je obisao dzip ciji je vozac mahnuo i pozdravio pandura. Pandur je mom ocu napisao kaznu, a kada ga je moj otac pitao za dzip, ovaj mu je odgovorio drsko da to nije njegova briga. Znaci da u ovoj drzavi zakon ocigledno nije isti za sve. Slazem se da ne treba praviti prekrsaje, ali kad nas uhvate, moramo se truditi da eskiviramo kaznu i nadmudrimo zakon, kako bismo bili jednaki sa onima koji to rese jednim telefonskim pozivom.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Naopak smo narod. Zakon nije relativna stvar pa da ga postujemo ili ne kako nama (a najvise nasem dzepu) odgovara.

To je ono npr. kad vas zaustave jer niste vezali pojas, a vi pokazujete na nekog drugog vozaca koji prolazi pored vas i nije vezao pojas. Jel to menja nesto u smislu da ste VI prekrsili zakon? Jel ako neko drugi krsi zakon, znaci da mozete i vi?

Kako to da niko ne pita coveka zasto je pobogu vozio ne-registrovan motor? Zasto neko ne osudi ocigledno krsenje zakona?

Nego ga jos savetujemo da pocne dodatno da krsi zakon izbegavanjem sudskog poziva, i to argumentujemo tako sto "nam je drug sudija"?!? A najgore od svega je sto ga hrabrimo da uopste ni ne stane policiji, da pocne da bezi, da ga oni samo malo pojure, dovoljno koliko da padne i pogine, ili ubije nekog. CCC...

 

Druze, u potpunosti se slazem s tobom, ali saslusaj sledecu situaciju. Mog dedu su pre 10-ak godina vozilom hitne vracali kuci (jedno selo pored kg-a), a dogovor je bio da moj otac ide ispred njih kako bi im pokazao gde da skrenu. Medjutim, u nekoj guzvi, drugi su propustili hitnu, a moj otac je zaostao, pa je malo dodao gas kako bi ih stigao. Prekoracio je brzinu za 15 km/h, a u trenutku snimanja ga je obisao dzip ciji je vozac mahnuo i pozdravio pandura. Pandur je mom ocu napisao kaznu, a kada ga je moj otac pitao za dzip, ovaj mu je odgovorio drsko da to nije njegova briga. Znaci da u ovoj drzavi zakon ocigledno nije isti za sve. Slazem se da ne treba praviti prekrsaje, ali kad nas uhvate, moramo se truditi da eskiviramo kaznu i nadmudrimo zakon, kako bismo bili jednaki sa onima koji to rese jednim telefonskim pozivom.

 

Da, na zalost ima privilegovanih, ali previse cemo da prosirimo pricu ako krenemo na tu temu da pricamo.

Pitanje je sta postizemo (osim ustede para) time sto tazimo da nam se tolerise krsenje zakona, narocito kod ovako ozbiljnih prekrsaja? Sledeci korak je da nudimo pare saobracajcu, zar ne? Da se razumemo, ne mislim da ima previse slicnosti preksraj koji je tvoj otac napravio, i ovo o cemu ovde pricamo, zato i postoje razlicite kazne.

U principu se slazem sa Bobanom EN da jedino sto moze i treba je da zakonodavstvo zamoli da budu blagi.

Ali mi ovde savetujemo nekog ko vozi u saobracaju ne-registrovano vozilo da bezi i da se krije od policije!

Mi koji nismo dovoljno bitni da mozemo da samo svojom pojavom ili telefonskim pozivom da "resimo" kaznu, ili nismo dovoljno bahati da bezimo i krijemo se od policije smo sta, ovce? Jel to znaci da SVI treba da budemo bahati (posto ne mozemo svi da budemo buzde)?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2735 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Problem je sto mi ne shvatamo da kad vozis neregistrovano vozilo, ako napravis neki prekrsaj tipa saobr. nezgode, NEMAS OSIGURANJE!

Ona druga strana nema od koga da naplati odstetu, nego mora privatno da tuzaka.....

Ne daj boze scenarija da neko bude povredjen ili nesto gore!

 

Sorry za off....

Dok nam se svest ne promeni, ostajemo BANANA drzava!!!! :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Slazem se sa tobom Vladasonic ali ne u potpunosti. Kada zakon bude isti za sve onda mozemo pricati. Kada su mene zaustavili za prekoracenje od 21kmh, sve sam uredno i prijatno dao dokumenta, priznao, a onda je u toku pisanja kazne, drugi pandur snimao nekog vola (ali bukvalno) u mecki, zaustavio ga i kada sam se priblizio da vidim sta ce da bude sa njim, za njega je uzeo mandatnu kaznu, a meni prekrsajnu prijavu. Znaci, debelom volu je pisao za pojas jer mu je dao pare, a posto ja nisam dao pare, onda mi je pisao punu prijavu. I o cemu sada pricamo? O postenju? Kako mozes da pricas o postenju, ako taj koji treba da predstavlja zakon prvi krsi zakon!! To je suludo i kod mene to od tog trenutka vise nece prolaziti i moje je pravo da zaobilazim zakon na potpuno legalan nacin bez ugrozavanja javne bezbednosti i sl.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja