Jump to content

Moto Zajednica

2013 - setnja po Evropi........

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Marokanac, drago mi je da je sve OK sa tobom :zdravo: .

Nego, da nije malo rano za buđenje uspomena, sezona još traje... i planovi nisu još ostvareni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Sa zadovoljstvom dočekah vesti o Vašem uspešnom oporavku, i (naravno) nastavak interesantnih i kreativnih priča o putovanjima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Marokanac, drago mi je da je sve OK sa tobom :zdravo: .

Nego, da nije malo rano za buđenje uspomena, sezona još traje... i planovi nisu još ostvareni...

 

Veruj mi prijateju da je i meni veoma drago.......... :lol:

Sezona traje...........ali treba poceti sa pricom, pa rekoh ajde da pocnem pa neka traje......

Evo Septembar je vec odmakao a tebe nema ??? sta bi sa obilaskom Rumunije (Transgarafasan i Transalpina) ?

Cujemo se...........

 

A to sto vidis u mojoj desnoj ruci ........... toga vise nema - prestao sam da pusim, kao sto znas :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Generacijo, nama samo sekirče može da "doaka" :) Drago mi je da si preskočio probleme i guraš dalje. Što se tiče cigara, dobrodošao u klub :D...već 9 meseci.

 

Čekam nastavak, ovi tvoji Putopisi (sa velikim P) su trajno blago našeg Foruma :) i ostaju svedokom o čoveku nemirnog duha, hedonisti i Putniku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Osvanuo je novi dan, mi se lepo naspavali i vreme je da se svako uputi na svoju stranu........

 

Benc i jos jedan kolega koji je stigao sinoc odlaze direktno za Sloveniju (imaju neka hitna posla.......)

Pavle i Marijan odlucuju da sa nama provozaju jedan deo puta pa cemo se rastati negde u Bosni.......

 

Idemo........

 

dsc00391fz.jpg

 

dsc00392fz.jpg

 

dsc00393tl.jpg

 

More je mirno i .......... prelepo..........

 

dsc00403g.jpg

 

dsc00404bx.jpg

 

dsc00408bm.jpg

 

Mi smo se polako razbudili posle voznje od oko 60 km do Karlobaga, gde skrecemo preko Velebita za Gospic, Korenica, Bihac do Novi Grad gde cemo se rastati.......Oni idu levo za Glinu, Zagreb pa za Ljubljanu a mi desno za Prijedor, Banja Luku pa tako do Bijeljine i posle za Beograd......

 

Pavle nam drzi predavanje o svim vrstama vetrova koji postoje na moru.......

 

kcp5.jpg

 

On kao iskusan jedrilicar to zna vrlo dobro.........mi slusamo......

 

kbma.jpg

 

o4v6.jpg

 

7ivr.jpg

 

e4t3.jpg

 

Jedino sam ja ozbiljno pratio predavanje......... :jee:

 

Zatim preko Velebita.......

 

dsc00406ji.jpg

 

dsc00411zs.jpg

 

dsc00413wh.jpg

 

Zatim sisli u dolinu prema Gospicu.......

 

dsc00419de.jpg

 

dsc00421jp.jpg

 

I tako laganica.......... stigosmo do granicnog prelaza sa Bosnom....

 

dsc00424bc.jpg

 

md55.jpg

 

c7cy.jpg

 

Gaaassssssssss..........lepe krivine uz reku Unu i stizemo do restorana "Kostelski Buk", po Marijanovoj prici - odlicni cevapi (ispostavilo se da je Begova corba odlicna a cevapi uzas.....neki mali, verovatno zamrznuti......nikakvi.....) ali nebitno, drustvo je bitno a ono je ODLICNO !

 

di3v.jpg

 

64mt.jpg

 

qzen.jpg

 

A, sta kazete ....... kako je prelepa reka Una...........

 

Pavle i Marijan su bili izuzetno prijatno drustvo, uvek nasmejani i veseli.......

 

7w0x.jpg

 

rastali smo se uz par piva.......

 

6nck.jpg

 

Boki i ja smo nastavili ka Beogradu..........put onako bez nekih zanimljivosti.......do kuce........

 

 

To bi bilo to sto se tice nase prolecne voznje po JADRANSKOJ MAGISTRALI...........

 

Vidimo se.........idemo dalje........

 

:moto3: :moto3: :moto3::zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Vuhuuuu! Polozih ja sve ispite dok docekah vase pisanije, i taman se sve zavrsilo na najbolje(i vase zdravlje)! Sad, slag na torti, i uzivanje u rekapitulaciji prosih dogadjaja, tu i tamo uz pivce. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ciao........ evo me opet.

 

Posle "Jadranske magistrale" u Aprilu osetio sam potrebu da posetim prijatelje u Nemackoj.

 

Thomas i Martina su bajkeri koje sam upoznao u Gabonu dok su obilazili Afriku sa dve "Afrike Twin". Culi smo se putem mejlova i dogovorili ponovno vidjenje kod njih u bivsoj Istocnoj Nemackoj blizu Drezdena.

 

Dogovor se postuje, znaci pakujem se i gaaaassssssssssss...........za Nemacku.....

 

dsc00447dt.jpg

 

vreme je maglovito.......kraj aprila, 24. april 2013.

 

dsc00450y.jpg

 

dsc00451yi.jpg

 

vrlo brzo evo mene na hrvatsko-slovenackoj granici.........uzimam vinjetu (7.50 evra za 7 dana)..........

 

dsc00453nb.jpg

 

dsc00454qr.jpg

 

U Ljubljani se vidjam sa prijateljem Pavlom, odlazimo na rucak............

 

Moram da prekinem na trenutak ovo pisanje - upravo mi je zvonio telefon i PAVLE se javlja da mi kaze kako odustaju od voznje za Rumuniju, ostavljaju za sledecu godinu, idu opet na Jadransku magistralu, zove me da idem i ja..........cekam neke mejlove vezane za moj posao i moram da budem ovde raspoloziv tako da nevoljno odbijam poziv, bice sledeci put.....mora se postovati i posao koji nam omogucava sve ove voznje.......

 

pa da nastavim.........znaci odlazimo na rucak.......

 

dsc00456rp.jpg

 

dsc00457f.jpg

 

Pavle me odveo u jako lep restoran na ribu, bilo je super.......... hvala Pavle !!!

 

 

Nastavljam put.......

 

Kisa ne prestaje od Ljubljane pa kroz Austriju, hladno je......... ima 5 stepeni.....

 

dsc00458xc.jpg

 

kupujem vinjetu i za Austriju......

 

dsc00461nd.jpg

 

Kisa i dalje pada..........prerasta u pljusak......stajem na jednoj pumpi da obucem kisni kombinezon.....

 

dsc00463ch.jpg

 

Ja dugo nisam prolazio kroz Austriju.......i Nemacku, WC-i su sada strava....... platis 0.70 evra da bi koristio, vrate ti kupon vredan 0.50 evra sa kojim mozes da platis na pumpi sta god........

A WC-i su super cisti, mirisljavi ........ super...bravo Shvabovi..... :care:

 

dsc00464o.jpg

 

Nastavljam do Minhena gde sam rezervisao hotel, ujutru posle dorucka gas do BMW Centra ........

 

dsc00468of.jpg

 

dsc00469hy.jpg

 

dsc00470f.jpg

 

Nastavljam prema mojim prijateljima.......imam jos oko 475 km od Minhena.......

 

Posle nekog vremena stajem da se malo odmorim na nekom lepom, cistom parkingu........ ne pije mi se nista, cisto sam stao, seo na klupicu i "blejim"..........

 

dsc00475jy.jpg

 

Kad.......... ne mogu da verujem da je kriza i ovde stigla.............vidim da ovde u Nemackoj, nemac pretura po kantama na parkingu.......... :staa2:

 

dsc00476hx.jpg

 

ma....... rekoh sebi, ajde ti lepo nastavi put........jos ce ovde neko da ti ukrade nesto, vidis da su u krizi......... :lol:

 

dsc00477pw.jpg

 

Stizem u hotel, gde su mi rezervisali sobu.........

 

dsc00478j.jpg

 

dsc00479nb.jpg

 

Vidite OVO......... roletne na struju, istina prekidac je jos iz doba CCCP, bar tako izgleda......

 

dsc00487e.jpg

 

dsc00488zs.jpg

 

internet radi, pivo hladno.........sve je OK :takoje:

 

dsc00489gn.jpg

 

 

Evo da vam predstavim i moje prijatelje.........ovo su Thomas i Martina.

 

dsc00490b.jpg

 

a evo kako izgleda zalazak sunca kod njih.............lepo.......

 

dsc00491un.jpg

 

ovo je Martinin pas...... Australijski ovcar.....

 

dsc00494ll.jpg

 

Vecerali smo u jako lepom restoranu i na kraju vecere su me ponusili sa "dizestivom", prihvatio sam vocnu rakiju i oni su mi doneli 4 flase....... :stabre: ... da probam....

 

dsc00497ve.jpg

 

zavrsili smo vece i otisli na spavanje............

 

 

 

Sutradan sam svratio da se pozdravim do njihove firme, Thomasu je danas rodjendan pa da mu i cestitamo usput.......

 

dsc00501ir.jpg

 

Martina drzi svoj motor u firmi.........

 

dsc00504f.jpg

 

Thomas voli da ucestvuje u lokalnim brzinskim trkama i trkama izdrzljivosti.........i dosta je uspesan u tome......

 

dsc00505fi.jpg

 

dsc00506xp.jpg

 

dsc00507pj.jpg

 

ima izuzetno lepu moto prikolicu.........

 

dsc00527ns.jpg

 

bez obzira sto sam tu, kada telefon zvoni............posao je uvek na 1. mestu........tako i treba..........

 

dsc00529w.jpg

 

odlazim, njima je radni dan................drugarski se pozdravljamo, do sledeceg vidjenja.............

 

dsc00534s.jpg

 

hvala i njihovoj sekretarici koja nas je slikala......

 

dsc00536y.jpg

 

 

 

Gaaasssssssssssssssss.......................

 

vracam se preko Ceske Republike, spavacu u Pragu.........putevi odlicni, predeli prelepi........

 

dsc00537zv.jpg

 

dsc00539ts.jpg

 

Stizem u Prag i posle hotela idem pravo na Vaclavske Namesti (centar) ..........

 

dsc00548vo.jpg

 

placam parkin uredno........

 

dsc00541u.jpg

 

dsc00542de.jpg

 

Prag lep, devojke........lepe.........

 

dsc00552ej.jpg

 

dsc00554imt.jpg

 

dsc00553an.jpg

 

dsc00556el.jpg

 

ogladneo sam..........vidim u slici i reci ponuda nekog restorana......

 

dsc00557lg.jpg

 

ulazim i narucujem............. i dobijam stvarno isto sto je i na slici.......BRAVO !!!

 

dsc00558uk.jpg

 

ma ....... nije trajalo dugo.......pojeo sam skoro sve (koske jos uvek ne uspevam da pregrizem)..........

 

dsc00559om.jpg

 

punog stomaka.......... pravac hotel, da uzivam u zalasku sunca........

 

dsc00562xd.jpg

 

uz Martini Rosso.........

 

dsc00565ji.jpg

 

i odoh na spavanje, sutra idemo direkt do kuce........... oko 1.000 km........

 

nastavak sledi..........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Dobro jutro........

 

Ja sam ustao malo ranije (oko 05:00 AM), da izbegnem jutarnju saobracajnu guzvu u Pragu.

Spustam prtljag na motor iz 2 x, sa recepcije me gleda sredovecna Cehinja i pita me da li da spremi racun za sobu............ :zbunjen:

Ja joj odgovorim da sam juce pri dolasku pitao da li su naplatili sobu preko booking.com ili da regulisem i receno mi je da je soba naplacena, istovremeno sam dobio i SMS od moje banke da mi je skinuto sa racuna od njihove strane (hotel) iznos za prenociste.........

Ona kaze da ona to ne zna....... :staa2:

Rekoh - i sta onda ?

kaze......pa ne moze da me pusti da odem, mora da sacekamo menadzera.....kazem zovi menadzera odmah i pojasnim coveku na telefon da nemam nameru da ga cekam niti bilo sta slicno, za mene je soba placena a oni neka proveravaju kasnije, dam im moj mejl ukoliko ima neki problem neka me kontaktiraju i.......... covek se slozi te ja krenem oko 06:30 i ipak uspem da izadjem iz Praga kroz pocetak guzve.......

 

dsc00567jy.jpg

 

vozim ti ja tako, odmakao nekih 250 km od Praga i............SPAVA MI SE <_<

 

sta da radim, bas mi se spava..........prikocim na prvoj sledecoj pumpi i dopunim gorivo i sednem na klupicu da dremam........

 

dsc00574rf.jpg

 

i polako utonem u neki polu-san..........posle nekih dvadesetak minuta se razbudim totalno i resim da krenem dalje.......svez - ki rosa u podne........ :jee:

 

dsc00575yt.jpg

 

Kasnije kad je doslo opet na red da sipam gorivo - sretnem dva bajkera sa nemackim tablama. Izgledaju onako ....... bas bajkerski, sa bojama kluba i sl.

 

Pozdravim ih, i stanem da popusim cigaretu pa ....... dalje.

 

U to, nasmeja se jedan od njih i kaze "zemljak, pa ti si nas !!!" i uspostavi se da su oni Srbi koji zive u Nemackoj i idu na neki moto-skup u Bosnu.

Ponudi me rakijom i pljoske i pozelesmo jedni drugima sretan i siguran put i svako na svoju stranu..........

 

dsc00576an.jpg

 

dsc00577.JPG

 

jedan je bio na Hondi Walkyrie a drugi na trike-u sa motorom od Peugeot-a.....

 

dsc00578l.jpg

 

gaaaasssssssssssssssssss............... :moto3: i covek malo ogladni, pa stadog da pojedem jedan madjarski gulash..........pa u madjarskoj sam, zar ne?

 

dsc00580r.jpg

 

puno kamiona na parkingu, znaci dobar gulash..........stadoh i ja.

 

dsc00582t.jpg

 

Ubrzo na granici sa Srbijom, ugledah neka dva Poljaka kako mirno cekaju u redu iz kolone automobila..........

Zastanem i pitam ih sta cekaju, kazu da predju granicu, kazem ajde zamnom........i oni zamnom i mi na celo kolone, predjemo cas posla granicu i udjemo u nasu SRBIJU !!!

 

Red je da se pokazem kao domacin, pozvah ih na pice na prvoj pumpi i ako sta mogu da im pomognem...............

 

Malo smo popricali, malo sam im pomogao pricom gde i kako.........i rastasmo se u zdravlju i veselju.... Oni idu u Grcku pa ce u Albaniju i vracaju se preko Crne Gore i Hrvatske kuci.........

 

dsc00583z.jpg

 

dsc00584m.jpg

 

 

I tako se vratih kuci posle mog kraceg puta do Nemacke do Thomas-a i Martine.

 

Vama pozdrav, uskoro nastavljamo sa...........putem po Italiji, Spaniji, Francuskoj, ALPI, i tako do kuce nazad u Beograd.........

 

Na put smo krenuli 05/06/2013.

 

Uskoro nastavak............ :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Свиђа ми се шетњица ...0takoje.gif

Али дража су ми ваша путовања кроз Африку африком, те путешествије по Русији...

Наравно само речи похвале....

Ћао.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Свиђа ми се шетњица ...0takoje.gif

Али дража су ми ваша путовања кроз Африку африком, те путешествије по Русији...

Наравно само речи похвале....

Ћао.1zdravo.gif

 

 

E, pa posto ti se vise svidjaju duza putovanja................idemo na ovo od letos.......

 

Znaci start je bio 05/06/2013.

 

Ovog leta smo dogovorili da odemo do Bobana i Gace u Spaniju (oni zive u gradicu El Altet, odmah pored aerodroma gde Boban radi kao pilot za Ryanair), posle nedelju dana cemo krenuti preko Andorre (Pireneji) do Tuluza da posetimo moju sestru, zatim malo lutamo po Francuskoj prema kanjonu Verdon i onda u Alpe sa kojih cemo sici negde u Sloveniji...........pa onda lagano kuci u Beograd.

 

Danas je predvidjeno da predjemo nesto vise od 1.050 km i da stignemo do Salsomaggiore, do hotela gde smo rezervisali spavanje........hotel se zove Grand Hotel Regina sa 4 zvezdice..... mozete pogledati na adresi http://www.ghregina.it/ , mi smo dobili preko booking.com dvokrevetnu sobu sa doruckom i garazu za motocikl za ukupno 38 evra !!! (pogledajte na sajtu kolika je puna cena......)

 

 

Rano je, vreme malo bez veze..........ali, koga to briga .......IDEMO........ :moto3:

 

9bf.JPG

 

ou7a.jpg

 

Prvo stajanje je predvidjeno u Ljubljani da pozdravimo naseg prijatelja Pavla (nickname na BJB je "Nemo").

Pavle je toliko ljubazan covek da mozda malo i preteruje, ne da vam da odete a da vas ne upozna sa nekim od znamenitosti tu gde se nalazite. Ovaj put je to Ljubljana, ali covek je svestran, pricace vam o vetrovima na jadranskom moru, o lepotama Egipta ili u detalje o prelepim detaljima jedne male, skoro Evropske drzave - Crne Gore.......salu na stranu prelepi predeli oko Durmitora i jos kojekude su s'pravom razlog za ponos crnogoraca.

 

Verici je Pavle jako simpatican..........

 

idf7.jpg

 

zf82.jpg

 

3jbg.jpg

 

7pvr.jpg

 

1n67.jpg

 

Pavle nas je upoznao sa lepotama uzeg centra Ljubljane, odveo nas u kafanu "Sarajevski cevap" gde sam pojeo izuzetno dobre cevape, pozdravili smo se kako dolikuje prijateljima i odosmo mi po kisi dalje..........

Treba stici do hotela........ima jos oko 500 km.

 

87b1.jpg

 

64vx.jpg

 

Stigli smo do prelepog hotela........

 

fkga.jpg

 

Smestili se, presvukli i ajde da odemo negde na laganu veceru...........pitamo jel ima neka pizzeria u blizini, kazu ima i to ima i lokalna pizzeria "La Porchetta" ako zelimo da probamo.................

 

e92.JPG

 

89kb.jpg

 

dje4.jpg

 

Probali jesmo, nije nista posebno, cena nas je malo iznenadila........2 parceta pizze + 1 pivo (domace) od 0,7 lit.......... kosta = 42.- evra :staa2:

 

Pa sada vidi koliko je jeftin hotel.......... :zbunjen:

 

Ujutru smo sisli na dorucak i slikali malo hotel.........prelepo......

 

j5yd.jpg

 

wwlf.jpg

 

gj8h.jpg

 

w10o.jpg

 

1z78.jpg

 

hvri.jpg

 

spakovali stvari, ugrejali motor i na put dalje...........

 

fcb4.jpg

 

malo smo motorom obisli Salsomaggiore Terme (jer to je predratna Banja) i utvrdili da je jako lep gradic.......

 

a1x2.jpg

 

eai.JPG

 

h5g6.jpg

 

vozimo se nacionalnim putevima......priroda je jako lepa, uredjena........

 

shz.JPG

 

poneki usamljeni dzoger........

 

wbai.jpg

 

i mirna priroda......

 

dr3.JPG

 

na autoput i gas, treba stici danas do Barcelone............(jos nesto vise od 1.000 km)

 

6ebw.jpg

 

9u6h.jpg

 

na kratko zastajemo u San Remo, grad koji pamtimo jos kao klinci po muzickom festivalu ......

 

2k4r.jpg

 

i odmah zatim ulazimo u Francusku.......

 

:moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Francuska u brzinskom prolazu..........

 

ne stajemo maltene nigde, samo za gorivo i klopu.......

 

c7my.jpg

 

Pred ulazak u Spaniju, vidimo prelep automobil - prepoznajem (uz pomoc Google-a) 2012 McLaren MP4-12C..........

 

Prelep za videti, a zvuk............ZVUK !!! ne mogu ni da vam ga docaram......prelep....

 

ho97.jpg

 

eksj.jpg

 

gassssssssssss......... :moto3: idemo dalje ............

 

qffg.jpg

 

i uskoro ulazimo u Spaniju..............Barcelona nije daleko......

 

0vuw.jpg

 

hotel (Holliday In Express) nas ceka po ceni od 42,- evra sa doruckom.......odmah pored staze "Catalunya"..........

 

fdoe.jpg

 

Vericu po obicaju na putu je jako tesko probuditi ujutru............

 

Ja zato sidjem polako i natovarim stvari na motor...............

 

8lhu.jpg

 

fme2.jpg

 

posle dorucka smo malo pogledali levo desno jel mozemo da udjemo na stazu.......cujemo motore ali nismo uspeli da vidimo gde se ulazi.........posto malo zurimo, idemo dalje........

 

5s55.jpg

 

8uv7.jpg

 

Nastavljamo potpuno novim autoputevima prema Valensiji........

 

nprj.jpg

 

y2uy.jpg

 

5hk2.jpg

 

Verica uziva da usnimi i neki mali cvetni detalj.........

 

0g2a.jpg

 

 

Ukoliko niste znali Spanija, posebno njen istocni deo je pun izuzetno uspelih gradjevinskih ostvarenja, nekad malo cudnih oblika ali u svakom slucaju izuzetnih.......

 

st0g.jpg

 

4zkx.jpg

 

c8ve.jpg

 

69pq.jpg

 

idemo dalje.........

 

 

uobicajena stajanja, gorivo + kafa + voda............ovde u Spaniji cena goriva je prihvatljiva............u Italiji i Francuskoj je skupo........

 

vtr4.jpg

 

y52d.jpg

 

8xx4.jpg

 

 

Sredinom popodneva stizemo do kuce Bobana i Gace u El Altet.........

 

Kuca, tojest posed gde zive nasi prijatelji je............prelep (po mojim merilima), uostalom imacete priliku da se sami uverite.........

 

Kako smo stigli, Gaca je bila sama, kafica i odmah mali el. rostilj i morski plodovi - pulpa, kozice i onda slag na tortu.........BRODET na Gacin nacin sa bakalarom....... :ooo:

 

ywte.jpg

 

fv4p.jpg

 

w6fu.JPG

 

tsdp.jpg

 

3mzd.jpg

 

Kad smo se lepo nazdrali........i odmorili, uzeo sam da operem motor sutradan prepodne.....

 

0eq2.jpg

 

oaon.jpg

 

Imam problem sa ledjima, ishijatikus, malo sam se zeznuo u Barceloni u hotelu prilikom ulaska u uzan lift - napravio sam pogresan pokret i sada me bole ledja.........

 

Boban zove Pako-a i on predlaze da ode do bolnice i donese inekciju "Voltaren", poznajem i pristajem, i Pako mi ubrizgava inekciju pred bastovanom Traore (koji je iz Malija) i koji se cudi sta rade ovi ludi belci.........

 

efqv.jpg

 

Vec krajem dana mi je dosta bolje, inekcija deluje kao sto je rekao Pako........

 

91j4.jpg

 

 

Sutradan se spremamo na voznju...............idemo malo okolo naokolo pa cemo na rucak kod kineza...............

 

Ciao do sutra........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Kako poredi Vasa gospodja sediste na GS i K1600? Koliko je bolje ovo drugo, posto deluje fenomenalno. :)

 

Ona kuka za Adventure-om.......... :neznam:

Kaze da joj ovde duva sa svih strana kada vozim preko 140 km/h, dok na ADV joj nista ne smeta .........spava kada vozim 180 km/h i preko......... :zbunjen:

 

U stvari pleksi na ADV je uradjen u tunelu i zaista je fenomenalan.......ovaj na GTL-u iako je na struju i dizes ga ili spustas............nema idealnog polozaja.

Za vozaca je OK ali za suvozaca nije.

 

:zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

08/06/2013.........oko 11:00 AM

 

Odmorili se, popili kaficu, orni za malu voznjicu..........dogovor je sledeci, "Tamba" (Boban) i Gaca njegova supruga idu napred (pa ....... domacini su, zar ne?), on je smislio neku rutu i posle voznje idemo kod Kineza u Valenciji na rucak..........odgovara, idemo!

 

9hwr.jpg

 

udwg.jpg

 

k752.jpg

 

ynjt.jpg

 

Moram da posteno i iskreno pohvalim voznju Bobanovu, vozi precizno i brzo, napredovao je izuzetno puno...........istina je da godinama nisam bio u mogucnosti da se provozamo zajedno. Moram dobro da dodam gas da bi ga pratio ...............

 

:takoje: Bravo Tamba (Bobane) na voznji ! :takoje:

 

Tokom voznje pocinje da me prati i da mi se uvlaci u d..e na kocenju neki auto, ima cak i neke nalepnice......................

Propustam ga pokretom ruke, neka ide........neka jurca......... :nanana:

 

Izgleda sa svim tim nalepnicama kao takmicar sa auto relija........ <_<

 

hbyx.jpg

 

Pretekao je i Bobana i onda polako uvidjamo da smo.....................

 

7z7a.jpg

 

id9z.jpg

 

qmj3.jpg

 

izgleda (nenamerno) upali u sred nekog lokalnog auto-relija...........

 

 

Izvinjavamo se i laganica tutanj u potragu za slobodnim saorbracajnicama..........

 

oc96.jpg

 

Boban staje, proverava svoju rutu (upisano u "tablet"), i nastavljamo dalje..........samo da ne okasnimo previse kod Kineza - pojesce nam sve......... :(

 

8t29.jpg

 

nret.jpg

 

8ksg.jpg

 

jos jedno skretanje, par krivina i ..........

 

zxby.jpg

 

stigli smo............... :jee::ooo:

 

99er.JPG

 

pogledajte i vi sami, vredelo je doci, hrana je prvoklasna a sve to (koliko god mozete, jedite........ no limit!) za samo 9.99 evra po osobi + pice...........

 

r65b.jpg

 

wiza.jpg

 

Sada punih stomaka...........ali zaista punih..........posle voznje od nekih 230 km po brdima.............idemo laganica nazad............

 

5fhu.jpg

 

stizemo u El Altet.........

 

epwi.jpg

 

do kuce Bobana i Gace.......

 

7ogu.jpg

 

gz95.jpg

 

 

Eh, kad vec toliko pominjem kucu Bobanovu i Gacinu, moram malo da vam je pokazem pa cete shvatiti odakle moje odusevljenje.........

 

Kao prvo, ja nisam ljubitelj cveca (sem u prirodnom okruzenju)........oko kuce volim zelene biljke, ovde su kaktusi i palme i to mi odgovara u potpunosti.......

 

Bazen je nesto sto volim..........volim da se brckam.........

 

Velika veranda, garaza u koju ulazite iz kuce, "letnja" garaza koja vam obezbedjuje hlad za motocikl a i dalje je napolju......., spoljna kuhinja gde mozete da kuvate svasta pa da pospremite kada imate vremena......udoban i lep namestaj, dovoljan broj soba...............sve to uz izuzetno ljubazne domacine koji vam dozvole da radite sta god hocete (kao da ste u svojoj kuci)........meni nedostaju reci kako da se zahvalim.

 

Probacu ovako javno.........BOBANE.....GACO, HVALA VAM NA ISKRENOM GOSTOPRIMSTVU.......

 

 

 

Evo pogledajte o cemu ja to pricam i sta to ja toliko hvalim........

 

2yqy.jpg

(bazen sa dodatnim kupatilom)

 

cqsd.jpg

(bocni deo kuce sa prikolicom za motocikle RR za stazu)

 

sjjk.jpg

(veranda)

 

mdbp.jpg

(Mitsubishi Murano......)

 

n5mo.jpg

(kaktus - veci od kuce......)

 

fcnw.jpg

(Palme.......)

 

d0lr.jpg

(ulazna kapija......iznutra)

 

7vq3.jpg

(pogled od ulazne kapije........na unutra)

 

lh99.JPG

(kaktus neobicnog oblika)

 

mjl8.jpg

(spoljna nastresnica-garaza)

 

3ma8.jpg

(KTM - 990 Adventure)

 

762h.jpg

(BMW - K 1600 GTL)

 

mp0a.jpg

(YAMAHA - R6)

 

cpf3.jpg

 

0cty.jpg

 

za odrzavanje kondicije Bobanove stare ljubavi.......bicikli........

 

asq6.jpg

 

llgx.jpg

 

ofns.jpg

(Bobanov kombinezon)

 

bvsi.jpg

(moto prikolica)

 

rldy.jpg

(SUZUKI GSXRR 1000)

 

jtqy.jpg

(SUZUKI GSXRR 1000)

 

og37.jpg

(Nikolin kombinezon - Bobanov sin)

 

07rk.jpg

(predivan bazen za opustanje......)

 

jgv4.jpg

 

z6h.jpg

(veranda......moje omiljeno mesto uz dobar espresso)

 

I.........sta kazete, kakva kucica..........za moj ukus, odgovara u potpunosti.......

 

Toliko za danas, spremamo se .......... veceras idemo u neku kafanu sa Flamenkom da vidimo kako se opustaju Spanci...........

 

nastavak uskoro..........

 

odoh na -_- -_- -_- -_- -_-

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

08/06/2013......idemo u Spansku kafanu na Flamengo (neki kazu Flamenko) muziku...

 

Pokusacu da vam docaram atmosferu u ovoj zaista skromnoj kafani gde svira Flamengo ansambl i gde ljudi poput nas, i mladji provode vece uz muziku koju vole.......uz koju casicu vise i kada im dodje ustanu i......IGRAJU....

 

Ako uspem da povezem ovaj video snimak, videcete o cemu pricam.........

 

http://imageshack.us/clip/my-videos/20/5ajealwztasqiscwbkbhno.mp4/

 

Ajde da vidimo koliko je ovaj moj pokusaj bio uspesan......

 

:zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

A mozda je bolje da prenesem direct link :zbunjen:

 

Ajde da probamo........

 

http://img20.imageshack.us/img20/9792/5ajealwztasqiscwbkbhno.mp4

 

ili

 

http://img20.imageshack.us/img20/9792/5ajealwztasqiscwbkbhno.mp4

 

jedno od ova dva bi trebalo da radi.......

 

:stabre: :stabre: :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ne mogu da verujem ........... pa ovo svi linkovi RADE !!!

 

Bravo majstore, pa nisam ni znao da ovo umem....... :neznam: sta ces? kada sam prirodno talentovan ......... :lol: :lol: :lol:

 

 

Evo i malo fotografija koje opisuju ovaj vecernji izlazak........

 

Da vam predstavimo Flamengo ansambl (obratite paznju na momka koji sedi na necemu sto izgleda kao zvucnik..........a nije - to je instrument koj zamenjuje komplet bubnjeva)

 

izk0.jpg

 

Gaca i Verica uzivaju u muzici i u frituri.........podjednako......

 

kehd.jpg

 

Boban gleda levo-desno lovi konobara, narucuje pice.....pravi domacin......

 

vhr4.jpg

 

Pored naseg stola se vesele, ustaju i igraju......ja snimam video (koji imate priliku da pogledate).

 

82k9.JPG

 

Sviraju ........ za sve pare, ja sam odusevljen :jee: :jee: :jee:

 

vqd1.jpg

 

dok oni jedu ribu............

 

b0cg.jpg

 

ja jedem junetinu....... na zaru......izvrsno.....

 

zpo0.jpg

 

pored mene devojke (valjda su devojke, malo mi sumniva ova u ljubicastoj suknji, mozda je "travka")......ja - uzivam iz sve snage.......

 

0m3u.jpg

 

Gazda nam na kraju vecere salje pice na racun kuce.........neki liker od limuna....

 

wv3r.jpg

 

i time je vece zavrseno.........

 

vrlo zadovoljni odlazimo na spavanje.........

 

bilo je ........ ODLICNO !!!

 

 

-_- -_- -_-

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

10/06/2013........odmor uz rostilj

 

 

Gaca, Verica i Boban ........ i ja smo otisli do samoposluge (opet razlog da se provozamo, ima tridesetak kilometara) da kupimo meso za rostilj.

 

lzj7.jpg

 

985g.jpg

 

vvv0.jpg

 

oqk2.jpg

 

Kupili i gaaassssssss........... nazad da mi to lepo ispecemo pa na zdranje....... :nanana:

 

m86m.jpg

 

Ocas posla ..........sve je ispeceno, iseckano, skuvano i postavljeno na sto..........

 

6lcv.jpg

 

Ima tu svega.............(svinjski vrat, krilca, kobasice, karabatkovi.......i razne salate, krompir iz peci, sparoge na grilu......i domaceg hleba sto ga je Gaca ispekla).

 

ts7s.jpg

 

9f0r.jpg

 

2aqo.jpg

 

posle dobre klope............ide red (ukoliko je pri ruci) da se covek odmori malo pored bazena, zatim u bazen :P

 

epav.jpg

 

9yf4.jpg

 

e819.JPG

 

a447.jpg

 

2mok.jpg

 

blizu nas, svakih par minuta uzlece ili slece po neki avion, vecina iz Bobanove firme "Ryanair"...........

 

0dlj.jpg

 

 

Prolazi po-podne, vreme je za kracu voznju........cisto radi zadovoljstva.........

 

5fx3.jpg

 

deca, svuda ista.......u celom svetu............

 

1me5.jpg

 

obilazimo vinogorja........lepo je i odmarajuce ujedno........uzivam........

 

2h02.jpg

 

u jednom selu vidimo kako to izgleda "otkupna stanica" za vino, oni ujedno i prodaju vino na preporuku...........

 

ad4y.jpg

 

zatim smo svratili u Santa Polu na pice...........

 

j6ed.jpg

 

tk61.jpg

 

v6ne.jpg

 

i tako utonusmo u jos jednu mirnu noc............. -_- -_- -_-

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

11/06/2013........ danas lagano, jedemo ribu

 

 

Mora covek da misli i na liniju, zato danas, ZDRAVA HRANA............. RIBA ....

 

Samo da se razumemo, kada se kaze RIBA........ to ne znaci da cemo gladovati - svako izrazi zelju sta bi jeo od ribe pa tako i spremimo........(Verica i Gaca sve spremaju i to odlicno....ja sam samo ispekao ove vece brancine...).

 

Evo kako to izgleda..........

 

prvo idu razna seckanja.......pripreme.......naravno uz Spanske serije preko tableta.....

 

bt9r.jpg

 

77kx.jpg

 

svop.jpg

 

i kafica je tu........

 

3jmz.jpg

 

 

a rezultat ovog velikog rada je.......... sledeci........

 

12y0.jpg

(Brancin)

 

p7fr.jpg

(skusha)

 

c99k.jpg

(lignje bakalar i sardele)

 

8uxx.jpg

(salate - krompir salata i blitva sa krompirom)

 

6jg1.jpg

(avokado kao predjelo.....)

 

i kada smo sve to smazali............gde ? sta ? .........pa na bazen :zvizduk:

 

ksym.jpg

 

i nastavimo da uzivamo odmarajuci se.............

 

valjda tako treba :zvizduk:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

15/06/2013.........mora se ici dalje......

 

 

Prodje brzo ovih nedelju dana ovde u El Altetu u gostima kod Tambe (Boban) i Gace, pa normalno da brzo prodje jer je lepo, fino, uzivam.........ne nervira me nista, Gaca i Boban su savrseni domacini.......ne dave te, uzivaj kako zelis.

Meni to savrseno odgovara, evo i ovim putem im se javno zahvaljujem na izuzetno prijatnom prijemu........

 

Obisli smo i Kineza (9.90 Evra po osobi)

 

p7iu.jpg

 

pa nas je moj verni motor odveo na plazu (odveo sam prvo Gacu pa onda Vericu) dok je Boban radio..........leteo negde za Oslo, cini mi se.........

 

byhf.jpg

 

rzht.jpg

 

b9s5.jpg

 

gwbp.jpg

(ja prvo sednem u kafic, pa onda na plazu.....)

 

cikh.jpg

 

l3c3.jpg

 

a kad treba znam ja da budem i obucen i ozbiljan.......a, sta kazete ?

 

c5ec.jpg

 

gadan deda rastem, kad sebe pogledam, pa pomislim ponekad ............ jebote pa maltene ceo zivot prodje........a onda se vratim normali i kazem sam sebi - majmune, cuti i budi sretan sto mozes.....samo budi zahvalan i gledaj da to podelis sa drugima i nikad ne zaboravi vreme kada si mastao o svemu ovome..........

 

Dosta mojih filozofiranja.........idemo dalje........

 

 

Bobana smo docekali sa dve vrte paelje..............

 

9g4r.jpg

 

darw.JPG

 

i kao i uvek "umereno" smo jeli i izvrnuli se kao prasici na pocinak.......... -_- -_- -_-

 

Sutra se putuje.......idemo dalje.........

 

 

:moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja