Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xtz750 ST za pocetnika

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma mi smo mu pesma sa našim trabakulama..prosto nas obožava.. vozači ćelavih guma mu prave ponekad probleme.. mi ne :D

Intervencije su sitne i obično su servisi u pitanju..ulje, lanac, lančanici, diskovi, tube i regleri.... najveći zahvat na mom motoru je bio zimus.. nije hteon da pali ispod 10 stepeni.. dok ga čiča nije naštelovao.. jedino što se malo drndao i ventile je poslednje radio.. jer ih je pre njega navodno štelovao Zare.. 1hmm.gif

Ali padao je sneg i nije bila žurba.. zato dobijem i zimski popust jer mislim o motoru na vreme tj. u nevreme.. a ne sad u špicu sezone..

Sada nemam nameru da ga vidim do sledeće zamene ulja :moto3:

 

p.s. a skoro sam zbog žurbe menjao sam ulje, a rekao sam sebi da to neću više da radim.. umao da izazovem ekološku katastrofu.. umazao sam sve živo i za dlaku da mi motor prebije noge dok sam bio ispod njega na uzbrdici gde sam jedino mogao da menjam ulje.. drndao sam se 2 sata.. a moglo je da traje 15 min i košta neko pivo ili 200 din. recimo.. :jee:

 

Bez adekvatne dizalice, garaže i alata bolje ne dirati.. može i neko sranjce da se napravi..oblajzni neki šraf ili slično, a prouzrokovano neznanjem ili nekvalitetnim alatom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ja planiram da uzmem teneru za sebe, a to mi je da kazemo prvi ozbiljniji motor. U nekim pregovorima sam, mada tesko da cu uspeti u skorije vreme.. :(

Do sad sam vozio naked 125 i skutercice od 50-500cc.. Vozio sam tu teneru koju planiram da kupim, kez mi je konstantno razvucen

:)

Za grad je ok, moze da kruzira opusteno, kad zavrnes gas ona poleti.. Jos ako ima neki izduv surov, onda je to prava prica

:)

Moj je savet da uzmes, ali naravno prvo probaj kako je i sta je, da li ti odgovara po gabaritima itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja se nadam da ce ova tema i nekom drugom da pomogne da se odluci, a naravno da bih naravno najbolje bilo da probam kako mi lezi pa ako mi se ukaze prilika da negde malo provozam..........:moto3: S obzirom da prvo treba da prodam auto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
,a moj stil voznje je lagana gradska voznja i po neki odlazak na put kada imam vremena.

 

Sto tice gradske voznje isao sam svakodnevno na posao STenerom i sasvim je ok. Skuter bi se lakse provlacio, ali zato ST pregazi ivicnjak kad hoces i bas te briga ako naletis na saht ili ostecenje na putu kojih su nasi putevi puni.

 

 

Hvala na odgovoru mada ja sam visok 185 mislim da ne bih imao problema oko visine jedino vise teziste motora.

Sa 185cm visine mozes da stanes punim stopalima na zemlju na STeneri.

 

Kao i svaki motor i ST je stabilna kad krene, i njena tezina (pocetniku) moze biti problem na primer na ostroj uzbrdici i malim brzinama. Ovde na forumu imas iskusne i odlicne vozace offroada koji STeneru teraju i po gorim terenima, tako da ovo o cemu pricam moze biti problem samo pocetniku koji se nadje na zeznutom offroadu.

 

druga solucija mi je Yamaha xj600s diversion

 

Imao sam i taj motor. Diverzija je odlicna masina, ima prednost u odnosu na ST sto se tice potrosnje, ali je mucenje voziti Diverziju po nasim putevima. Ko je krenuo na primer ka Kosmaju sa Diverzijom zna kakvo je to maltretiranje. Upravo zbog tih stvari sam prodao Diverziju i uzeo ST.

 

Druga razlika je u tome kako se motor ponasa pod gasom. Diverziju moras da vozis na malo vecem broju obrtaja da bi lepo vukla, a ST povlaci bukvalno iz lera. To znaci da ne moras toliko cesto da saltas, sto je zgodno za pocetnike koji lose procene stepen prenosa pa moraju da saltaju u nizu na pola krivine. Sa ST neces imati taj problem. Recimo da je poredjenje Diverzije 600 i ST nesto kao kad vozis auto benzinac i dizel. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Evo da se ukljucim u temu. Optrilike imam isti problem (ako se tako moze nazvati) kao i autor ove teme. Vozio samo skutere, brzine nikad nisam probao, I danas kupim ST 1992 god. Jos nisam seo na nju, to cu sutra, a imacu i casove sigurne voznje, 190cm, 95kg, nadam se da nece biti problem. Sutra cu i da se predstavim ko covek, i da se ukljucim u temu, do sada sam samo citao 0namigivanje.gif prvi motor, i bez razmisljanja enduro, ni jedan drugi. Afrika ili tenera je bilo pitanje, ali kombinacija koju sam imao i cena su bili ti koji su presudili. Mislim da nisam pogresio, a relativno sam hladne glave, i volim svoj zivot, tako da ce moje voznje biti manje-vise penzionerske :)

aj vidimo se sutra :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Vidim da ljudi mozda i previse obracaju paznju na visinu prilikom kupovine motora. Ako ces da se rves sa njim onda stvarno ima veze, a ako ces da vozis radi na tehnici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

nije problem kad si niži pa sedneš na veći motor... pravi problem je kada si visok pa sedneš na mali motor... mogućnost neplaniranog iskakanja kukova se povećava na 87% osim ako nisi dobro utreniran u jogi ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

nije problem kad si niži pa sedneš na veći motor... pravi problem je kada si visok pa sedneš na mali motor... mogućnost neplaniranog iskakanja kukova se povećava na 87% osim ako nisi dobro utreniran u jogi ;)

 

hahahahaha, Popsiiii :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Vozio motor, hvala bogu lepo vreme me je poslužilo. Ljudi ja ne mogu da vam opišem koliko sam bio srećan, kad sam seo na motor. Pritom se prvi put srećem sa ovakvim motorima. Prvo sam vežbao na parkingu osnovne tehnike guranja, parkiranja itd. I nije toliko težak koliko sam mislio, čak štaviše baš je ok. Posle sam vozio po parkingu, otprilike sat vremena, samo prva i tek ponekad druga, i slušao predavanja starijih bajkera :D treba imati ocećaj, u jednom trenutku sam maalo jače zavrnuo gas, polete motor. Imam pomalo strah, ali mislim da je to dobro, jer me tera da budem obazriv.

 

Eh kud ga uzeh na kraju sezone, sad ću da grickam nokte do proleća 1ooo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Eh kud ga uzeh na kraju sezone, sad ću da grickam nokte do proleća 1ooo.gif

 

kako to misliš kraj sezone? sezona se zatvara 31 decembra a otvara 15 januara (jel je u tom periodu puna Srbija pijanih vozača) i ako je neki led u februaru-martu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Eh kud ga uzeh na kraju sezone, sad ću da grickam nokte do proleća 1ooo.gif

 

kako to misliš kraj sezone? sezona se zatvara 31 decembra a otvara 15 januara (jel je u tom periodu puna Srbija pijanih vozača) i ako je neki led u februaru-martu :takoje:

 

Haha realno :) moram samo da obučem duge gaće 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima,imam motor yamahu super teneru 750 1993g i imam problem sa karburatorom jer je postvljen od tdm-a stim sto mi nekad curi gorivo iz njega a nekad ne kao da je plovak zaglavio,jednom prilikom majstor je nastelovao iglicu,ali bilo je sve u redu 300-400km,kada je skidao karburator primetio sam da nema dihtung i da je stavio pastu ali raspitao sam se i saznao da benzin nagriza,pitanje gde da nadjem originalni karburator ili da servisiram postojeci da nabavim dihtung,skoro sam uzeo teneru i svasta nesto mi se desava sa njom jer motor nije odrzavan kako treba,pokusavam da ga dovedem u red,hvala svima,Nenad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Bilo bi lepo da nađeš tu gumu... ukoliko neko prodaje TDMa u delovima... turanje diht mase u karbove je problematično jel ako se odkruni neko parčence može da ti zapuši neku diznu i krene da pravi probleme... Moj savet je da oteraš do Alje (Revolucije) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pozdrav svima,imam motor yamahu super teneru 750 1993g i imam problem sa karburatorom jer je postvljen od tdm-a stim sto mi nekad curi gorivo iz njega a nekad ne kao da je plovak zaglavio,jednom prilikom majstor je nastelovao iglicu,ali bilo je sve u redu 300-400km,kada je skidao karburator primetio sam da nema dihtung i da je stavio pastu ali raspitao sam se i saznao da benzin nagriza,pitanje gde da nadjem originalni karburator ili da servisiram postojeci da nabavim dihtung,skoro sam uzeo teneru i svasta nesto mi se desava sa njom jer motor nije odrzavan kako treba,pokusavam da ga dovedem u red,hvala svima,Nenad

 

Tema koju trebaš je http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/42025-yamaha-super-tenere-xtz-750/

 

 

Bilo bi lepo da nađeš tu gumu... ukoliko neko prodaje TDMa u delovima... turanje diht mase u karbove je problematično jel ako se odkruni neko parčence može da ti zapuši neku diznu i krene da pravi probleme... Moj savet je da oteraš do Alje (Revolucije) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja