Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xtz750 ST za pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Zeleo bih da se obratim iskusnim clanovima koji su vozili ovaj motor Yamahu xtz750 da mi priblize malo koliko je pametno da kupim taj motor s obirim da sam vozio samo skutere 50ccm i speed150ccm.Dakle imam slabo iskustva,a nemam sredstava da kupujem motore slabije kubikaze kineze koje bih kasnije teze i prodao,nadam se da se razumemo.Nemam predstavu koliko ST prasta neke pocetnicke greske,a moj stil voznje je lagana gradska voznja i po neki odlazak na put kada imam vremena.Zeleo bih neki siguran motor koji duze vreme ne bih menjao pa molim iskusne clanove da se jave i kazu svoje misljenje?Unapred hvala!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na odgovoru mada ja sam visok 185 mislim da ne bih imao problema oko visine jedino vise teziste motora.Ma ja sam ovu ST izabrao iz razloga sto mi se motor svidja volim enduro masine a ona je jako robusna i kazu ljudi kvalitetna a sada moze da se kupi za hiljadu i nesto eura, pa sada ako bi ja kao pocetnik mogao da je savladam? inace to mi jedan od lepsih starijih motora,a druga solucija mi je Yamaha xj600s diversion koja je takodje jeftin motor kojih ima u jako dobrom stanju,razum mi govori da je diversion mnogo ugladjeniji i bolji za grad ali sve ostalo me vuce ka Super Teneri...........Ili dajte mi neki prelog za neki ozbiljiji kvalitetniji motor koji bih mogao da pogledam i savladam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

A Africa Twin? Sima prodaje svoju po jako povoljnoj ceni zbog kupovine stana Africa Twin RD03

godište slično, cena opet slična, 50KS, dva cilindra u V, dve svećice po cilindru, manje troši, jeftiniji servis, manje ulja u agregat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Hvala na odgovoru mada ja sam visok 185 mislim da ne bih imao problema oko visine jedino vise teziste motora.Ma ja sam ovu ST izabrao iz razloga sto mi se motor svidja volim enduro masine a ona je jako robusna i kazu ljudi kvalitetna a sada moze da se kupi za hiljadu i nesto eura, pa sada ako bi ja kao pocetnik mogao da je savladam? inace to mi jedan od lepsih starijih motora,a druga solucija mi je Yamaha xj600s diversion koja je takodje jeftin motor kojih ima u jako dobrom stanju,razum mi govori da je diversion mnogo ugladjeniji i bolji za grad ali sve ostalo me vuce ka Super Teneri...........Ili dajte mi neki prelog za neki ozbiljiji kvalitetniji motor koji bih mogao da pogledam i savladam :moto3:

 

 

Prvi savet je saslušaj sve a poslušaj sebe ;)

 

pošto sam siguran da ce biti dosta ljudi koji bi te upućivali na postepen rast kubikaže i konjaže ja cu ti samo preneti moja iskustva,

posle rečenice "motor se vozi glavom i sve preko 50ccm može da te ubije.." ja sam se odlučio za Super Teneru... i kada bi mogao da se vratim unazad opet bi isto odabrao :D

 

U pitanju je robustan, pouzdan i relativno jednostavan motor koji ce bar 5 godina moći mnogo više nego ti i kao takav ti neće dosaditi :takoje:

 

imaš temu o ST i tu možeš pitati sve što te interesuje, a moj razvojni put možeš videti u temama muke po popsy u (više epizoda)

 

sa količinom, rupa na drumovima kod nas enduro je prirodni izbor a nisi ograničen na kolovoz :takoje:

 

Evo novpečeni afrikanac krenuo da agituje :nanana:

 

A Africa Twin? Sima prodaje svoju po jako povoljnoj ceni zbog kupovine stana Africa Twin RD03

godište slično, cena opet slična, 50KS, dva cilindra u V, dve svećice po cilindru, manje troši, jeftiniji servis, manje ulja u agregat...

 

misliš bolje 50 konja nego 70tak :nanana: :nanana: :nanana:

 

šalu na stranu, takođe odličan izbor (imaš lokalnu instituciju od teme At vs ST )

šta te interesuje slobodno pitaj ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Hahaha, pa svako agituje za svoju "sektu" 0takoje.gif

 

realno, oba su super jer su oba pravljena za Dakar. imaju drugačija konstruktorska rešenja ali su obe mašine jako dobre. ja sam jurio Super Teneru, Popsika zna i gledali smo zajeno neke ali mi je uletela extra kombinacija za Afriku iz ekipe kojoj se zna kompletna istorija od kako je uvežena do danas.

 

Bitno je samo da ujuriš što zdraviji primerak bilo kog motora i da se baviš njim kada ga uzmeš. Rekao ti je Popsy i da pročitaš drugarska prepucavanja između ST-ovaca i AT-ovaca, kupi jedan od ova dva motora pa se i ti priključi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Serdio nisi mogao bolji model motora da izabereš.. :D

još samo da nađeš dobar primerak, a ostalo je Popsy napisao :takoje:

 

Što se trafike tiče.. dobar je to motor.. al ako imaš još toliko para viška :lol:

 

RD 03 cenim zato što je ručni rad i povoljna cena.. al je i dalje ružna za medalju :jee:

 

Sa 185 visine nisi mali čovek tako da ima da ti bude taman.. jeste da za taj motor ne valja biti neuhranjen i slabašan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ Vlajko:

pa ono što plati u startu više povratiće posle godinu dana na manjoj potrošnji goriva, jeftinijem servisu itd, a sledeće godine već je u plusu 1nanana.gif

 

(to su te prepucavanja između ST i AT 1oda.gif)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma jok.. ovaj je pravi.. :D

 

Mada bi mogao malo da napiše zašta mu treba.. težina, saputnica i potreba za dužim putovanjima... oko ga još i privlači netaknuta priroda brda i planina.. onda je to rešeno :D

 

A uostalom neka ode do Ušća i tamo gde je najveća galama i gde stoje ove kravetine parkirane neka priđe izamoli da proba.. svako od nas će ga rado uvući u sektu :D

 

Bilo da je AT ili ST u pitanju :jee:

 

Fruit.. očekujemo te u Kepojebini za vikend pa da mi vidimo to što ti kažeš dal je baš tako :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@ Vlajko:

pa ono što plati u startu više povratiće posle godinu dana na manjoj potrošnji goriva, jeftinijem servisu itd, a sledeće godine već je u plusu 1nanana.gif

 

(to su te prepucavanja između ST i AT 1oda.gif)

 

Mislim da je Vlajko vec povratio...zapravo mislim da povrati svaki put kad mu se ukaze lepota neke ROD03. :nanana:

Jes da nisam sektas al volim malo da dobacim iz prikrajka. :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi hvala svima na odgovorima meni je ST nekako lepsa a i jeftinija po oglasima koliko ja mogu da vidim i AT je skuplja tako da zbog toga je izbor pao na ST takva je situacija,a i moram da prodam kola da bi priustio ljubimca samo za sebe mada vidim da je neko pitao imam i stalnu saputnicu tako da bih stalno isao sa devojkom i po gradu i na put.Vidim da se vecina slaze da se motor vozi glavom i da kubikaza ne predstavlja problem.S obzirom da sam iz Beograda vidimo se za vikend na kalemegdanu.....:takoje: primeto sam da drugih predloga nije ni bilo mislim da sam pecen za ovaj motor samo kad finansije dozvole :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bi bilo lose da mi clanovi iz Beograda kazu gde bih mogao sa servisiram i odrzavam ST ako bi je uzeo i koja bi bila neka ulaganja,znaci sta bi trebao da uradim po uzimanju i koliki su to izdaci?Citam da uglavnom ljudi servisiraju emulzione tube i da ulavnom spominju majstor Josku koji ne znam odakle je i cime se sve bavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Moj prvi motor je Yamaha ST... Do tada sam vozio samo od drugara "motorcice"... Motor je odlican... Neko rece da moze vise nego sto mozes ti... Dovoljno je rekao... Upravljiv, lagan za voznju, za guzvu po gradu takodje moze... Za putovanje odlican i udoban... Ja sam visok 186 i 95kg... Podignuta je do maksimuma (tako je kupih i necu da menjam) i ne smeta mi uopste... Samo napred... Vozi glavom i uzivaj... Trajace ti dugo... Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Majstor Joska pravi regler koji fabricki riknjava... Zamenis ga i ne brines... To radis u Moto Laboratoriji... Imas temu negde na forumu... Dobar majstor Bokilic ili Revolucija... bar po nekim mojim iskustvima... Iskusniji ispravite me ako gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sva pitanja.. zatim želje i čestitke su u ovoj temi :D

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/42025-yamaha-super-tenere-xtz-750/page__p__740806__fromsearch__1#entry740806

 

a ako samo malo oko baciš na afričku temu videćeš da je kudikamo više stranica..

 

zato AT vs ST tema prebacuje 800 trenutno..:jee:

 

To sve govori o ova dva sokoćala.. isčitaj lagano sve pa ako nešto nije jasno pitaj.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

a datum pokretanja tema? ;)

 

Rev je meni odrzavao Kle-a i prezadovoljan sam. što se tiče reglera ako je fabrički i radi sedi na motor i pravac do Joške da ti on namesti. ili kontaktitaj Arakisa sa foruma da ti on stavi, mada i to možeš kod Tevolutiona. za Bokilica sam čuo hvale, ali nisam bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Izabrao si losiji od 2 predlozena ali dobro :moto3:

Moj savet ako ne dodje uz motor da prvo ugradis crash barove. Visoka je i tezak i padace ti skoro sigurno (u mestu ili pri parkiranju i sl) tako da ce ti se crash bar brzo isplatiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

a datum pokretanja tema? ;)

 

Rev je meni odrzavao Kle-a i prezadovoljan sam. što se tiče reglera ako je fabrički i radi sedi na motor i pravac do Joške da ti on namesti. ili kontaktitaj Arakisa sa foruma da ti on stavi, mada i to možeš kod Revolutiona. za Bokilica sam čuo hvale, ali nisam bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Citao sam postove gde ispade da je Spale strasno skup,Joca dobar al ispade i on skup pa ne znam kakva je situacija sa Nesom Zaricem?? o njemu nisam nasao nista i Revolution? koji je majstor koji ne lupa po usima a da radi korekno i naravno da radi endurase ST??:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

.. ako ga još i privlači netaknuta priroda brda i planina.. onda je to rešeno :D

...

 

Pocetnik na kravi od 200 kg u netaknutim brdima? Moguce, ali poprilicno ambiciozno. :D

 

@Serdio

Uzmi probaj kao sto ti predlozi ovaj sto ga ja citiram, pa vidi.

Za tvrde podlge bi trebao svaki motor da bude "savladiv". Pitanje je samo kad provozas krug da li ce ti ostati osmjeh na licu ili ne. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne planiram ja odma u netaknuta brda rekao sam da bi vozio najvise po gradu a isao i na putovanja preko devojke sam povezan sa Leskovcem tako da bi me tamo cesto bilo :D ,a pitao sam ja i za savet oko Yamahe diversion 600s ali s tim da mi je ST privlacnija,a diversion niko nij hteo ni da komentarise.A ovo pitanje u vezi servisera???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Citao sam postove gde ispade da je Spale strasno skup,Joca dobar al ispade i on skup pa ne znam kakva je situacija sa Nesom Zaricem?? o njemu nisam nasao nista i Revolution? koji je majstor koji ne lupa po usima a da radi korekno i naravno da radi endurase ST??:hej:

 

Revolucija definitivno nmbr. 1 :takoje:

 

Posebno obožava vesele Steneraše :jee:

 

Samo je malo u gužvi..jek je sezone.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Citao sam postove gde ispade da je Spale strasno skup,Joca dobar al ispade i on skup pa ne znam kakva je situacija sa Nesom Zaricem?? o njemu nisam nasao nista i Revolution? koji je majstor koji ne lupa po usima a da radi korekno i naravno da radi endurase ST??:hej:

 

Revolucija definitivno nmbr. 1 :takoje:

 

Posebno obožava vesele Steneraše :jee:

 

Samo je malo u gužvi..jek je sezone.. :moto3:

 

Kako nece biti u guzvi kad je popularan kod Stenerasa. :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja