Jump to content

Moto Zajednica

R50/5: Anlaser

Recommended Posts

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

deda ima sto godina,pa ga stalno neka muka stize. U pitanju je moj BMW R 50/5. Ili ja to stalno cujem neke "bube"u njemu,djavo mi ne da mira... Elem,primetio sam u zadnje vreme da kad palim na dugme,cujem neke nemile zvuke iz masine. Prosle sezone redje,a sad mi se nesto cini na svako 3-4 verglanje kao da nesto drobi dok vergla. Da li je bendiks,da li je stator,rotor...neka caura... Sta tu ima da se sjebe,ne znam tacno bas. Mozda bi valjalo da iscupam starter iz masine pa da ga servisiram na vreme,dok se nije nesto pokarabasilo vise? Inaace kaad upali radi kao doxa,na kurblu pali lako. Znaci moze da se tera i ovako... Samo me nervira taj ruzni zvuk kad verglam... Da li je neko imao slican problem sa anlaserom na starom boxeru i kako do resenja?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Da su biksne dobile zazor rotor bi zalepio za stator i nebi mogao da okreće.Pre je da je bendix u pitanju,pojdeni zubi ili ne uzupčava u zube zamajca :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

On veselo i brzo vergla. Kad pustim dugme,odmah prestane da vrti. Upali svaki put,ali,1-2 puta lepo okrene,a onda zavergla i cuje se kaoda nesto krci i krlja. I tada upali. A desi se i da desetak puta okrece bez problema. Izvadicu ja to napolje da pregledam. I onako moze na kurblu. Samo mi nije jasno sto to nisam uradio zimus...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500

Na jednom mestu na zamajcu su otisli zubi. bendiks ne hvata na zamajcu pun krug svaki put, pa kad se desi da naleti na osteceni deo onda krlja. PROVERI GDE SU PARCICI ZUBACA KOJI SU OKRNJENI, mogu da odu gde ne zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Novi momenat!

Mozda sam resio problem. Juce sam dopunio akumulator koji je malo oslabio jer motor nije vozen neko vreme. Stvarno ne stizem ni da sednem na masinu,a ne da se vozim. Danas probam da verglam i nista se ne cuje da krlja. Drzim da vergla 5-6 sekundi,da vidim da li ima negde da fali zub,pa da preskoci,ali sve se lepo okrece. Moj zakljucak je da je aku bio malo prazan i anlaser nije imao snage da vrti,nego su zubi iskakali iz zamajca pa se to culo kao krljanje...

Necu nista rasklapati za sada,a vreme ce pokazati da li sam u pravu... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Skini taj anlaser i lepo ga ocisi, pregledaj cetkice, plasticnu viljusku sto gura bendiks malo namazi grafitnom masti, nemoj da me brukas jer se lako skida, dva vijka ispod viltera vazduha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Skini taj anlaser i lepo ga ocisi, pregledaj cetkice, plasticnu viljusku sto gura bendiks malo namazi grafitnom masti, nemoj da me brukas jer se lako skida, dva vijka ispod viltera vazduha.

He,he,he... Eto meni posla... Ne brini Dane,obecavam da cu malo da de igram sa srafovima i kljicevima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I tako sam ja dve godine palio na kurblu... Elem,stara je tema,ali je moja pa da ne otvaram novu.

Proslu sezonu nisam ni probao na dugme. Ovu takodje. Pali na kurblu lako pa mi ne smeta. Medjutim,pre nekako resim da popravim sta ne valja. Nesto sam skidao rezervoar i filter vazduha,pa kad sam vec tu daj da raskupusam do kraja.

Skinem prvu deklu da odvijem mali sraf-kad ono rupa! Fali šraf! Odvrnem dva velika šrafa i izvadim deo napolje. Ovaj prvi se sam odvio. Tu jeste problem- anlaser se otpustio. Zato je i krčalo. Ali kad sam izvadio vidim da anlaseru treba puni servis. Da se razbuca i sastavi,podmaze,očisti nije problem. To mogu i vezanih ociju! Dobro de,na jedno oko da virim. Ali sta cu za delove. Vidim da bi trebalo promeniti obe biksne,ali i biksnu bendiksa. Da li neko ima ideju od cega ili gde da nabavim biksne da sredim ovo malo cudo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

kompletno pranje i farbanje , nove biksne pasu oda auta cetkice oko 100 din od nekog audija,sve se lepo podmaze i nazad , i 35 do 40 godina si miran ..

 

cetkice i biksne u dzep i pravac u radnju auto delova , mada i bendiks ponesi mislim da od nekog renoa pase , uglavnom Bosch ga pravi pa ima delova i na trafiku ...

 

i slike kad ga zavrsis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Znam ja da od neceg pase,samo treba da se javi neko ko zna od kog modela... Bendiks ja mislim da ce moci jos da vrti,ali i u njemu ima neka caura koja treba da se zameni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da bi došli do onoga sta nas interesuje,moramo razbucati starter u param parčad! Problem su samo bili šrafovi koji drže automat. Njih sam morao odviti odvijacem na udar. Kad budem sklapao tako cu ih i zateci.

post-7764-0-74124300-1470744732.jpg

post-7764-0-47666500-1470744776.jpg

post-7764-0-33015700-1470744841.jpg

post-7764-0-95614300-1470744898.jpg

post-7764-0-30065700-1470744939.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve masnoce su oprane i ociscene. Nema ostecenja. Po mom skromnom misljenju četkice su ok i mogu jos dugo da vrte. Treba staviti nove biksne,podmazati i sklopiti. Nadam se da ce me sluziti jos dugo,dugo... Evo kako to izgleda trenutno:

post-7764-0-39205100-1470745205.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

E vidis to sto si napisao "treba podmazati" biksne ne! Ako su pravljene od hmmm zaboravih...uglavnom ne podmazuju se... Ja sam prestao davno.. Ako meni ne verujete pitajte cika Gospodinova... Ako ima filc par kapi ulja nikako mast...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

E vidis to sto si napisao "treba podmazati" biksne ne! Ako su pravljene od hmmm zaboravih...uglavnom ne podmazuju se... Ja sam prestao davno.. Ako meni ne verujete pitajte cika Gospodinova... Ako ima filc par kapi ulja nikako mast...

U pravu si,biksne se ne podmazuju. Mozda se nisam dobro izrazio. Mislio sam da treba podmazati bendix i viljušku malo sa grafitnom masti. Biksne su od takvog materijala da im ne treba mast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jel tu beše suvo kvačilo? Ako jeste onda se ni bendiks ne podmazuje. Samo malo na viljušku.

Oki. Znaci samo malo na  viljusku... Sad sam se jos malo informisao. bendiks i deo rotora gde on naleze samo dobro izbrisati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Što volim kad vidim sve ove delove, a nigde plastike :) Čisto gvožđe. Lepota.

Želim uspešnu i dugovečnu reparaciju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sutra bi trebalo da stignu biksne,pa mozemo da predjemo na sklapanje. Valjda cu znati da sklopim... :stabre: ...ili ce biti :tras2: ... Problem se u stvari javio takav da nisam znao gde da nadjem biksne za ovaj model startera,a nemam ideju ni od kojeg automobila bi to moglo ici. Zato je resenje bilo da odem kod mog drugara,auto elektricara,koji ima tih caura na kile i da pokusamo u toj gomili da nadjemo par odgovarajucih. Nastavak sledi... :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja