Jump to content

Moto Zajednica

Kacigice za motore, dali ih treba zabraniti?

Recommended Posts

Guest gordanmg

Na nasen trzistu se u zadnjih par godina pojavile male kacigice ili kako ja kazem "noksiri" iz Luisa i jos ko zna odakle.

Pocela je i mala privreda da ih radi.

Moje misljenje iako je i ja stavljam kad vozim da ih treba zabraniti tj kad ih neko nosi da se smatra da nenosi kacigu.

Nepostoji ama bas nikakva zastita nedaj boze prilikom pada.

 

post-0-12878992535299_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

dobra za bajs,,,,mogao bi cerkici da kupim jedan mesto nose,,,,,,, ;D ;D ;D

ma bolje i to nego nista,,mada tu nema zastite za bradu itd itd,,to je za bicikle skutere,sporace itd mislim da nije adekvatna za jace motorce ::) ::)::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Cini mi se da u nacrtu novog zakona stoji da ove kacige nisu legalne... ako ne pise, svakako ce sa uskladjivanjem sa zakonima u EU biti nepodobne i kod nas... Ja nosim bas takvu, najjeftiniju iz Loiusa, ako postane nelegalna, kupicu sledecu jeftiniju koja pokriva i ushi, osim ako ne promenim motor pa mi noksir ne ide uz drugi motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Cini mi se da u nacrtu novog zakona stoji da ove kacige nisu legalne... ako ne pise, svakako ce sa uskladjivanjem sa zakonima u EU biti nepodobne i kod nas... Ja nosim bas takvu, najjeftiniju iz Loiusa, ako postane nelegalna, kupicu sledecu jeftiniju koja pokriva i ushi, osim ako ne promenim motor pa mi noksir ne ide uz drugi motor...

nemo da je bacas,,da dam ceri da je koristi mesto nose,,to jes noksira;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sta da vam kazem kad ljudi nose one zidarske kacige :o, a policija ih uopste ne dira. I te noksire kako kazes, bi trebalo zabraniti jer to nije kaciga. Ako nista drugo trebala bi da ima bar vizir jer se nekome desava da mu upadne musica u oko i da na trenutak zatvori oba oka a to je slozicete se opasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Cini mi se da u nacrtu novog zakona stoji da ove kacige nisu legalne... ako ne pise, svakako ce sa uskladjivanjem sa zakonima u EU biti nepodobne i kod nas... Ja nosim bas takvu, najjeftiniju iz Loiusa, ako postane nelegalna, kupicu sledecu jeftiniju koja pokriva i ushi, osim ako ne promenim motor pa mi noksir ne ide uz drugi motor...

Mozda imas veliku glavu pa nemozes da natuces drugu kacigu :D :D :D

Ja nosim L velicinu!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja imam dve kacige. Nolan N61 koju nosim kad izlazim van grada, mada je cesto i po gradu nosim i UVEX jet kacigu slicnu kao sa slike samo bez vizira. Nedavno smo ja i drug kupili na bubanj potoku vojni slem ali je pretezak, kad das gas ne mozes pravo da drzis kacigu i krece da ti lomi vrat :D :D :D

1.Nolan N61

2.UVEX jet helmet

 

 

post-2044-12878992539515_thumb.jpg

post-2044-12878992539698_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

 

Moje misljenje iako je i ja stavljam kad vozim da ih treba zabraniti tj kad ih neko nosi da se smatra da nenosi kacigu.

Nepostoji ama bas nikakva zastita nedaj boze prilikom pada.

pa lepo sam sebi zabranis za pocetak?!zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

 

Moje misljenje iako je i ja stavljam kad vozim da ih treba zabraniti tj kad ih neko nosi da se smatra da nenosi kacigu.

Nepostoji ama bas nikakva zastita nedaj boze prilikom pada.

pa lepo sam sebi zabranis za pocetak?!zar ne?

Da mislim i dalje da je nosim nebi ovo pisao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mislim da ovi poklopci za glavu sluze samo da ti nesto kojim slucajem ne bi palo na glavu tokom voznje. Ja po gradu nosim neku jet kacigu sa vizirom koja nije toliko duboka,pa mi lako za stavljanje. Dobar deo glave moze da sacuva,kad je vezana,ali kad bi se vozilo na bradi ::)

Ove kao na slici ukinuti dekretom,pa cak i one integralne divljake

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

ove kacige su homologirana za cestu i to u cijeloj Evropi i cani mi se u SAD.

Zalosno je sto zakone pisu oni koji nemaju praksu a za njih je kaciga gaciga,kakva god da je i sumnjam da ce ih zabraniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Moje misljenje iako je i ja stavljam kad vozim da ih treba zabraniti tj kad ih neko nosi da se smatra da nenosi kacigu.

Nepostoji ama bas nikakva zastita nedaj boze prilikom pada.

 

 

Ma kad bi bar turio šajkAču preko tog švapskog šlemčica, Brale? E, onda mož` da razgovAraAmo! :P ;D

 

Znamo mi sve, samo to što znamo treba i da upražnjavamo. Modni detalji u izlog, a eventualno i na modnu pistu. ;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

ove kacige su homologirana za cestu i to u cijeloj Evropi i cani mi se u SAD.

Zalosno je sto zakone pisu oni koji nemaju praksu a za njih je kaciga gaciga,kakva god da je i sumnjam da ce ih zabraniti

 

E tu negde izmedju jevrope i sad-a se nasao i nas novi zobs, koji kaze da kaciga mira prekrivati minimum 2/3 glave. Tako da "noksiri" lete u zaborav, zajedno sa gradjevinskim slemovima i ostalim egzibicijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

ove kacige su homologirana za cestu i to u cijeloj Evropi i cani mi se u SAD.

Zalosno je sto zakone pisu oni koji nemaju praksu a za njih je kaciga gaciga,kakva god da je i sumnjam da ce ih zabraniti

 

Ove kacige uopšte nimaju homolagacije i ako jih kod nas u Sloveniji nosiš platiš kaznu. Ma neki čoperisti  jih isto tako nose po gradu u ljetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Upotreba kacige je licna stvar, stvar osecaja za bezbednost sopstvene glave. Ko ne nosi - sam je kriv ako mu se desi nesto neprijatno. Kaciga smanjuje rizik, ali ga ne iskljucuje potpuno. Sto bolja (skuplja) kaciga-manji rizik.

 

Novi predlog zakona o saobracaju koliko sam cuo  nije predvideo ovakve "noshe", pa ce se verovatno smatrati da ako lice ne nosi kacigu koja pokriva 2/3 glave sto neko reche , da je nema.

 

Ja sam licno za zabranu svih "nosha" ispod JET kacige, kao i za rigorozno kaznjavanje za ne nosenje kacige. Srbi smo, uvodimo se u red samo kad nas udari po dzepu. Usput, nisu se svi u Evropi rodili nauceni da se ponasaju u saobracaju po propisima, zakon i striktno sprovodjenje kaznene politike ih je uvelo u red.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kaciga bi trebala da ima certifikat o bezbednosti(ECE 22.05), sve bez toga bi trebalo sankcionisati kao ne nosenje...

Da se ja pitam...

 

A te nose u LOUISU ga NEMAJU i to ja jasno nazaceno

 

Braincap® Halbschale

 

    * Material: ABS

    * Gewicht: ca. 450 g

    * Helmschirm: abnehmbar

    * Futter: Polyamid

    * Verschluss: Doppeldrucktaste

    * Prüfungen: ohne ECE

 

http://www.louis.de/_20e99ef5ef0d4919c60929a51b05f057f8/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=833&list_total=47&anzeige=0&page=0&artnr_gr=203304

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja