Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Markodjurovic je pao... Ja sam takodje mesao njihove nickove dok mi nije ostalo u glavi koji je koji  :)

 

SKY, slikao si Crnku zbog bisaga, a gde su nosaci?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

da li postoji zvanicni distributer i serviser JAwa motora u Srbiji?

Znam da to negde bi trebalo da se nalazi na ovoj temi, ali sam odustao od potrage posle 15-ak procitanih strana.

Takodje znam da Jawa ima distributera u Skoplju, ali sada je meni Skoplje (koje je 120 km od K.Mitrovice) mnogo, mnogo daleko (vise od 400 km bezbednim putem)

Ova Jawa 650 Clasic je interesentna, kako na izgled, tako i po karakteritikama i ceni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

da li postoji zvanicni distributer i serviser JAwa motora u Srbiji?

Znam da to negde bi trebalo da se nalazi na ovoj temi, ali sam odustao od potrage posle 15-ak procitanih strana.

Takodje znam da Jawa ima distributera u Skoplju, ali sada je meni Skoplje (koje je 120 km od K.Mitrovice) mnogo, mnogo daleko (vise od 400 km bezbednim putem)

Ova Jawa 650 Clasic je interesentna, kako na izgled, tako i po karakteritikama i ceni :)

 

Поздрав Деки.

 

Званичног дистрибутера 'Jawa' мотоцикала у Србији нема. Од када су се престале увозити '91. ако се не варам.

Господин Момчило, са Рудника, је једно време продавао Јаве, али ту није имао великог успеха.

У то време, ретко ко је био заинтересован за мотоцикле.

У сваком случају, мотоцикле је продао. Сада су му остали само резервни делови.

 

Али, увек можеш да увезеш сам...

 

JAWA 650 cc CLASSIC:

Водено хлађен 4- тактни 'Rotax Bombardier' агрегат, 5 брзина, са електро покретачем, предњим и задњим диск кочницама, 35,4 kW/6500 rpm

По мартовском ценовнику из ове године у JAWA moto spol. фабрици кошта: 4.645 евра. Када се купује на мало.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Deki, mozes jos da vidis i sa Momcilom, ima jake veze u CZ, za sve oko Jawe, cehinja i njihovog piva  ;)

 

Ljudi, Jawarosi, treba mi pomoc !!!

Hteo bih ove zime da 'malo' radim oko motora ali jos nisam uspeo da nadjem negde garazu gde bih mogao da je rasturam. Imam samo proslogodisnju lokaciju a to je tipa - dovezi, parkiraj i dodji na prolece  :-[  Toplo je i suvo i nije na goloj zemlji ali mi ne znaci puno, sem da na pocetku sledece sezone gubim vreme od voznje na servis...a imam dosta toga u planu.

Pomagajte ako mozete  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 223 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Kolege Jawarosi...

Plan da nabacim na trkački ČZ štapove i disk sa ETZ-a izgleda da otpada, cene su paprene...

Ima li neko prednji "trap" sa 350 ts Jawe? Znači vilu i eventualno dobar točak, 18-ticu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da li i sta se dobija i/ili gubi u smislu voznosti, ciklistike itd, ako se pomere nozne komande unapred, kao na ovim slikama? I koliko je to komplikovano izvesti (leva strana) ?

 

 

2cd7p1x.jpg

 

2dqr036.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sto se tice mog MZ-a, pomerene komande unapred(poluispruzene noge) su mi mnogo udobnije za samu voznju. E sad' ja imam platforme pa mogu noge da pomerim i skroz unapred (da mi pete(ili seste  :D :D) stoje na vrhu platformi) a cak mogu da ih (mislim na noge ;D) pomerim skroz unazad da mi vrhovi prstiju stoje na samom kraju platforme sto bi bilo od-prlk. isto kao da su originalni MZ-ovi fuzasteri...Po tome sam zaklucio da mi je dosta udobnije i da bolje kontorolisem krivine kada su noge ispuzenije napred...E sad' najbitnije: tacka dupeta bi trebala da je sto nize, kako bi ovaj polozaj bio ono pravo(jer sam vozio MZ-a bez sadasnjeg sediste, vec sa sedistem "snadji se" gde mi je tacka sedenja bila dosta vislja i bilo je malko nezgodno :-\...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Malopre sidjoh dole do motora, da izvadim sipkicu za koju sumnjamo da pravi frku oko nerazdvajanja lamela kod zagrejanog motora.

Na slikama se vidi u kakvom je stanju. Kraj koji ide od kvacila ka dekli (automatu kvacila) izgleda kao rascvetan i sipkica je kraca 3 mm (greskom sam na slici napisao 98 umesto 97mm) od stare koju imam u rezervnim delovima (ova zardjala na slikama). Ova zardjala je dugacka tacno 100mm ali je na jednom delu malo stanjena, istrosena po obimu...

Kolika treba da bude prava duzina nove sipkice?  Da znam da li je to uzrok ovih problema oko kvacila?

 

Ovo je sipkica malopre izvadjena iz motora :

 

qEYYX_malopreizvadjenaizmotor.jpg

 

Ovde se vidi 'pecurkast' vrh (ka trouglu-automatu kvacila) :

 

404.jpg

 

Ovo je stara iz podruma :

 

QQcLg_nekastaraizpodruma.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima kuglica u poluautomatu mada je nisam vadio i proveravao. Kvacilo mi se rastelava u proseku na svakih 500-600 km a vozim k'o baba (ako to ima neke veze ??)

Nastelujemo mi kvacilo dok se motor hladi, ali cim se malko dogreje (oko 10 km voznje) pocinjem da osecam kako lamele ne razdvajaju.

Salta lepo i ide u neutral lepo, ali kad recimo stisnem rukom kvacilo a krecem se drumom, motor naglo dobije i odrzava obrtaje. Kako usporavam, tako padaju obrtaji. Probao sam na raznim ravnima, nizbrdicama, u raznim stepenima prenosa i brzinama kretanja, uvek isto...

Npr, spustam se niz Avalu i ako ne vrsim motorno kocenje vec umesto toga stisnem kvacilo, motor urla vise ili manje, zavisi koliko brzo se spustam.

Tako se ponasa vec treci mesec i pocinje uzasno da me nervira...

Da napomenem da se nista od ovoga ne desava kad je masina hladna. Samo kad se zagreje, od radne temperature pa nadalje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Taj rascvetali kraj sipkice  kaze da ili je kvacilo pretegnuto , pa nije cudno sto proklizava , ili je sipkica od neodgovarajuceg materijala ( mekana )    da nisu mozda opruge kvacila razlog proklizavanja ,skini deklu do kvacila pa gledaj kako odvaja kad stisnes polugu , ne sme da se krivi  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Hvala na pomoci. To i planiram da uradim sve kad je budem oterao u garazu preko zime. Ulje je Galax Hipol B90, bez dodataka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Samo da javim novosti  :)

Sa ovom 'novom' iglicom tako leeeepo salta brzine, pa prosto klizi. Skoro da se ne oseca prelazak  8)

Ali je problem nerazdvajanja ostao. Jos dva misljenja su se poklopila sa tvojim, štampar  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Auuuu, kako je lepo uglancana! Odusevilo me sto pali rukom na 'dodir'  ;D

Koji su karburatori u pitanju? Ne radi lose  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Koji je postupak, redosled radnji, za skidanje leve dekle? Da li ubacujem u neku brzinu ili ostavljam u neutralu? U koji polozaj ide poluga menjaca pre nego sto je skinem sa osovine?

Skidam deklu da bih proverio stanje lamela.

Da li je lakse odvrnuti korpu kad motor stoji na centralnom ili nagnut na stranu? Ulje u menjacu je nebitno, moz' se prospe,staro je 1 sezonu i svakako cu ga menjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Koji je postupak, redosled radnji, za skidanje leve dekle? Da li ubacujem u neku brzinu ili ostavljam u neutralu? U koji polozaj ide poluga menjaca pre nego sto je skinem sa osovine?

Skidam deklu da bih proverio stanje lamela.

Da li je lakse odvrnuti korpu kad motor stoji na centralnom ili nagnut na stranu? Ulje u menjacu je nebitno, moz' se prospe,staro je 1 sezonu i svakako cu ga menjati.

 

  Menjac u leru, a polugu okrenes u polozaj za palenje ( kurblanje ) i tako skidas levu deklu. Motor normalno na centralnom stenderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Било шта да радиш, тури мотор на ногаре (штендер)

Да би ослободио ламеле потребан ти је кључ 10 (ту су шАрафови од 6mm).

АКО буде било потребе да се скида корпа, мислим де је лакше је да мењач убациш у први степен преноса, лагано исправиш осигуравајућу подлошку и да приликом одвијања држиш стиснуту задњу кочницу...

Јави шта си урадио и какво је стање. А могао би и да фотографишеш...

Срећно!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja