Jump to content

Moto Zajednica

Savet za motor koji stoji 2 godine...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Postovane kolege forumasi potrebno mi je nekoliko vasih saveta vezano za motor koji se ne vozi vec dve godine...

Nemam puno iskustva pa mi je svaka pomoc dobro dosla!

 

Naime problem je sledeci:

Zagrejao sam se da kupim Hondu CBR 125 ali primerak koji hocu da kupim vec 2 godine nije vozen, Vlasnik tvrdi da treba da se nastela karburator i rekao je da alnaser nije u redu (nije precizirao tacno o cemu se radi). Navodno je za poslednjih 2 godine uspeo da ga upali par puta na gurku....

 

Citao sam po forumu sta bi sve trebalo da gledam pri kupovini ali bih voleo da cujem vase misljenje na sta bi trebalo da dodatno obratim paznju, da li alnaser moze da se servisira ili mi tu ne gine novi?

Da li uopste da se usudim u kupovinu te masine ako ne uspem da je upalim ni na guranje?

Navodno da su ti agregati poprilicno izdrzljivi ali ne verujem da su bas neunistivi...

Cak sam planirao da ako uspem upaliti motor da ga dovezem kuci (nekih 80Km) da li je to isuvise rizicno voziti ga toliko pre promene ulja i ciscenja filtera s obzirom na to da je dugo stajao?

 

Znam da moze da se nadje i primerak u ekstra stanju ali mi je problem budzet (oko 1000e) a ovaj se taman uklapa, sa tim da bi imao da radim na njemu (treba da se farbaju izguljene plastike, novi retrovizort, + vec gore pomenuti alnaser i ˝stelanje karburatora˝.

 

Zbog posla tesko mi je da uhvatim vremena tako da ako odem da pogledam motor moracu odmah i da odlucim da li da kupujem ili ne, znaci za jedno pre podne da odem, pogledam i odlucim kupovina ili ne!

 

Svi saveti su dobrodosli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Osnovni savet je da ako motor ne moze da upali, nemoj ni da ides da ga gledas. Ja bi dogovorio sa prodavcem da prvo proveri da li motor pali i tek onda isao. Ne bi ti takodje savetovao da vozis motor 80km bez predhodnog servisa, ko zna kad je menjano ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ne planiraj da ides ako nece da upali.... Ako to barem sredi onda obavezno tamo menjanje ulja, napunis malo rezerovar ali proveri da nije zardjao, proveri gume u kakvom su stanju i koliko su stare. Akumulator verovatno riknuo do sada onda i to novo, proveri struju. Ne znam sta dalje da kazem. Kocnice obavezna provera paknove isto... Ne znam ima jos ne mogu sada sve trenutno da se setim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Mislim da cu da idem za vikend da pogledam, kaze da ce upaliti na gurku.

Cudno mi to sto alnaser ne radi, ne ume da mi objasni sta nije u redu. Gume, kocnice, lanac cu obavezno proveriti.

Ali jos uvek me brine cak i ako upali mozda nece moci da se vidi pravo stanje jer prodavac kaze da treba dostelati karburator... nadam se da ne skriva neki veci problem sa tim.

Sta mislite da li bi mozda bilo dobro da dogovorim odmah sa nekim majstorom da sredi karb. i pregleda masinu i koga bi ste mi preporucili u beogradu?

Ako se odlucim da vozim kuci promenicu i ulje.

Ne bojim se kozmetickih radova, samo da je agregat OK. Motor je 2004. godiste a 2009. je uvezen kod nas i vozen dve sezone i od tad stoji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Druže ti bi baš kupio mačku u džaku. Paz upališ na gurku i kontaš ma ko ga šiša kupiću novi anlaser ako ne moe da se popravi ali on ni ne radi kako treba e sad da li je štelovanje karburatora da li je možda nešto srugo ti to ne možeš da znaš, ja to nebi kupio. Već vidiš da treba da se farba ne radi kako treba može da se desi da te na kraju košta više nego nešto što je baš u odličom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Za hiljadu evrova može svašta da se pazari..

 

Jeste da bude starije godište.. ali ima sigurno primeraka koji odlično rade..pa i imaju više kubika..

 

Ne bi trebalo da se pali motor dok se makar ne zameni ulje.. kada sam ja kupovao hondu bilo je sine donesi filter i ulje pa da je palimo.. isto dugo nije bila vožena..

 

Nije problem servisirati anlanser i očistiti karburator..al ko zna šta te tu još čeka.. ne znam koja je tržišna vrednost takvog sokoćala.. al onda mu bar ubijaj cenu.. ili prvo teraj kod majstora ako si se baš zagrejao za taj model..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja