Jump to content

Moto Zajednica

Imam 16 godina i zelim da kupim Kawasaki Ninju 250r

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Imam 15 godina, i punim 16 u septembru i obozavam motore. Zeleo sam da kupim Yamahu YZF-R125 ili Hondu CBR125R. Ali u medjuvremenu mi se svideo Kawasaki 250R (razlog sto mi se svideo je ne samo to sto je jaci (nije da sam nezasit ) vec i to sto mi ne bi dosadio posle dve sezone vec bih ga i vozio do 19. ili 20. godine, pa je samim tim i ekonomicnije). Zanima me da li je opasno (ako se tako uopste moze nazvati) voziti sa 16 godina motor od 250cc bez dozvole. Gledao sam neke videe na You Tube-u i tamo kazu da nije strasno poceti sa 250cc, cak suprotno uopste nije lose. Ali zelim da cujem misljenje iskusnih. Hvala unapred :]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Preskoci tih 250cc zasitices se za 2 godine. Nego ti kad vec nemas dozvolu bar uzmi neku 600cc isti ti ku..c .

 

Da zaboravio si da procitas pravila foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I da sto se tice opasnosti sto nemas dozvolu, ne brini onaj ko ti kupuje motor nek placa i kazne .. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A imas li ti uopste nekakvu dozvolu? AM? A1?

jer Ninju 250 sve i da imas dozvolu svakako ga nebi smeo voziti, jer on ima vecu snagu od 15kw i trazi 17 navrsenih godina za polaganje A2 kategorije

Toliko sto se tice zakona.

A da li je opasno "voziti sa 16 godina motor od 250cc bez dozvole" to samo od tebe zavisi, to sto nemas dozvolu neznaci da je opasno ili da nije , zavisi koliko si spretan i koliko imas iskustva u saobracaju (ako imas neku od gore navedenih kategorija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Ako uzimas taj motor sa 16 godina, a ne skuter, nemas dozvolu, ne znas da vozis niti poznajes pravila saobrcaja, onda uplati i u Delta Generali zivotno osiguranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

A imas li ti uopste nekakvu dozvolu? AM? A1?

jer Ninju 250 sve i da imas dozvolu svakako ga nebi smeo voziti, jer on ima vecu snagu od 15kw i trazi 17 navrsenih godina za polaganje A2 kategorije

Toliko sto se tice zakona.

A da li je opasno "voziti sa 16 godina motor od 250cc bez dozvole" to samo od tebe zavisi, to sto nemas dozvolu neznaci da je opasno ili da nije , zavisi koliko si spretan i koliko imas iskustva u saobracaju (ako imas neku od gore navedenih kategorija)

 

Ja sam se nadao da se sa 17 dobija A2 ali se dobija , ili moze za nju da se polaze tek sa 18.1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorista u pokusaju, 282 postova
  • Motocikl: Keeway speed 150

Ja sam sa 15 kupio Tomos APN 6 a sa 16 kupio Keeway Speed 150 kojeg i dalje vozim a jos malo pa punim 18 god.. Do sad sam imao jedan pad (moja krivica naravno), nisam paljevina,ne izivljavam se na motoru tako da ako si normalan lako ces se snaci na motoru,a ako ga budes stiskao neces zavrsiti lepo sigurno 1zdravo.gif Tvoje je da odlucis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Nema šta de se snalazi i ne snalazi na motoru.Zakon je rekao šta može i sme da vozi,naravno ako je položio to što može sa toliko godina.Kad će se već jednom probuditi ta svest u nama da to poštujemo?

Zapamtite da je život jedan,imati 16 godina je nešto prelepo i ako pametno živiš sve ćeš postići u životu.Krenite od početka,idite postepeno ka vrhu i velike su Vam šanse da odete u penziju vozeći motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Imas dve iste teme, pa ti ljudi pisu i tamo i ovde sto nije predgledno. Molim urednike da spoje teme.

I pusti ove partibrejkere,uzmi 600cc i bog da te vidi. :takoje:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

A imas li ti uopste nekakvu dozvolu? AM? A1?

jer Ninju 250 sve i da imas dozvolu svakako ga nebi smeo voziti, jer on ima vecu snagu od 15kw i trazi 17 navrsenih godina za polaganje A2 kategorije

Toliko sto se tice zakona.

A da li je opasno "voziti sa 16 godina motor od 250cc bez dozvole" to samo od tebe zavisi, to sto nemas dozvolu neznaci da je opasno ili da nije , zavisi koliko si spretan i koliko imas iskustva u saobracaju (ako imas neku od gore navedenih kategorija)

 

Ma nisam ni mislio opasno sto se tice povrede ili tako nešto, nego idenja u zatvor mojih roditelja i to. Ja znam da vozim motor Ćale me je naucio još pre. On ceo svoj život vozi bez dozvole, vozio je Yamahu TDM, BMW R1200GS... Znam da to nije za pohvalu, ali pitao sam se da li bi ja tako mogao da prodjem (bar do 17-e tad mogu da krenem obuku i uzmem L tablice).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ako uzimas taj motor sa 16 godina, a ne skuter, nemas dozvolu, ne znas da vozis niti poznajes pravila saobrcaja, onda uplati i u Delta Generali zivotno osiguranje.

 

Napisao sam već, znam odavno da vozim motor i ne bih ja njega tero ni 150 na sat dok se baš ne izveštim. Razlog što njega želim da kupim je prosto zato što je ekonomičnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ako uzimas taj motor sa 16 godina, a ne skuter, nemas dozvolu, ne znas da vozis niti poznajes pravila saobrcaja, onda uplati i u Delta Generali zivotno osiguranje.

 

Napisao sam već, znam odavno da vozim motor i ne bih ja njega tero ni 150 na sat dok se baš ne izveštim. Razlog što njega želim da kupim je prosto zato što je ekonomičnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Kad polozis za A1 uzmi r125 i uzivaj, jer ako te panduri navataju da vozis motor za koji nemas dozvolu onda si nagrebao 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Јел има овај форум администратора који би требало да обрише ову тему?!

 

 

Дечак са 16 година хоће да купи мотор од ччудо киловата и да све то вози без дозволе, и тражи савет?! WTF?!

 

Сви смо ми ''крали'' моторе од старог, али то су биле зољице, АПН можда нека јава....ово је данас чудо.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja