Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

Dakle u narednom periodu planiram kupovinu doticnog modela, pa ako moze neki savet na sta da obratim paznju tokom kupovine,i uopsteno o motoru ,citao sam komenare na forumu ali bih zeleo da cujem jos neko misljenje kakav je sveobuhvatno Hornet

 

Ako ima neko neki Hornet do 2000e neka kaze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja od nedavno imam 900tku iz 2005, mogu samo da kažem reči hvale. Veoma lako upravljiv motor, ali bukvalno posle 10 minuta vožnje sam stekao utisak kao da ga godinama vozim. Moje mišljenje da kupovinom Horneta nikako nećeš pogrešiti. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: FZ6N

Ja vozim Hornet 600, 2002. god. Da mogu stupio bih u brak sa njom koliko je gotivim (Hondu).

Doduse, polozaj sedenja je takav da si malo nagnut napred pa me malo bole ruke posle duze voznje ili ako ti pozadi nalegne neka cica na ledja.

Resenje jednostavno, vise teretane i samo vozim cice do 52kg :).

 

Iako ima vec preko deceniju nema nekih problema, sad mi crkao cajger ali desi se.

Poteze ok, na 10k totalno odlepi i drzim se da ne odletim tako da je pametno imati neki vizir u šteku.

Nisam iskusan vozač (3. sezona) i OK se snalazim sa Hornetom, samo jednom sam ga slučajno greškom popeo na zadnji.

 

Meni je vrh, i da uzimam nov motor uzeo bih Hormeta....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ja sam ga imao. Perfektan motor. Laksi od konkurencije za 20 i vise kilograma. Zadnja guma 180, lepse izgleda od 160-ice koju uglavnom ima konkurencija i normalno bolje zbog ubrzanja. Ipak i pored siroke zadnje gume, bez naglog dodavanja gasa (recimo kod skretanja u sporedne ulice), hoce neprijatno da iznenadi proklizavanjem.

Najveca mana je sto je nemoguce voziti ga duze na vecim brzinama jer vetar bukvalno skida sa motora,vozio sam i CBR koji je tu daleko bolji, ali to je NAKED, pa ko voli...

Potrosnja je oko 6, i nemoj da te foliraju da moze manje. Moze, ako ces da ga vozis do 5000 obrtaja i koristis nizbrdice da vozis na leru...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja sam problem sa vetrom u prsa donekle rešio sa malim vizirom, svakako je malo lakše. Što se tiče servisa to ti je kao i za svaki drugi bike. Ja radim sam znači pazariš ulje i filtere i zameniš. Vazdušni je čini mi se oko 20-25€, a ulje zavisi šta sipaš sve u svemu oko 70-75€, i tvoje ruke. Ništa posebno kao i na drugim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

otprilike na koliko se menja ulje,i koja je sijalica u faru posto imam u planu bi xenon.

 

Pa valjda je na S verziji malo lakse nego na obicnom Hornetu po pitanju vetra.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Trebao bi da ga menjaš na 5000 mislim da vazdušni ne moraš na 5 ali to proveriš vidiš koliko je zaprljan ali ulje menjaj to je najmanje što možeš da uradiš a da pomogneš mašini koja će te ipak dobro služiti, e sad ima dosta ljudi koji ne pređu 5000 za sezonu, onda bi trebao da menjaš na početku sezone jer ulje gubi viskozitet posle neih 6 meseci a posebno ako ti stoji, a stoji preko zime. Što se tiče xenona ja sam čuo od nekih drugara da xenon pali far tako da ti sočivo fara kraće traje, nisam siguran da to stoji ali sam imao priliku da se vozim u automobilu sa xenonom koji ima slabija svetla nego da ima obične sijalice. Čovek kaže da je manjao i sijalice ali mu nije pomoglo i da su svetla bila bolja kad je stavio xenone. Da li je xenon spalio sočivo ili ne to je sad za razmatranje ali sam ja odustao od ugradnje enona i na autu i na motoru. Možda neko ima drugačija iskustva voleo bi da čujem. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

Pa ja koliko znam Xenon mnogo bolje svetli od obicnih sijalica i puno manje struje vuce posto ima 35w,ja do sad nzm nikog da mu se istopio far ili da je imao problema sa xenonom,pod uslovom da je lepo namontiran.

 

Koje ulje sipate jel valja Motul 5100 10 w40,ili preporuka za neko drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Nije istopio far već mu se sočiva sjb. Nemam pojma ali mu je definitivno bolje sijalo kad je tek stavio xenone, mislio da su sijelice posle stradala pa ih menjao nvima ali nikakvog pomaka. Sad planira da menja kompletne farove. Doduše prešao od ugradnje dosta kilometara ali opet. Motul ti je ok jedino vodi računa jer ima puno divljaka kupiš u nekoj proverenoj prodavnici i ne brineš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Yamaha tdr 125r, Honda Hornet S

Za neki dan idem da gledam(kupim) jednog Horneta,neka preporuka na sta najvise obratiti paznju.

Neka ti je sa srećom, druže. Ja sam ga kupio u prošlu nedelju i super je. Mislim da nećeš pogrešiti sa izborom.

Sve najbolje, pa kada kupiš očekujemo slike... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Za neki dan idem da gledam(kupim) jednog Horneta,neka preporuka na sta najvise obratiti paznju.

 

sto rece neko od forumasa,obrati paznju da te ne zaebu.0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

Za neki dan idem da gledam(kupim) jednog Horneta,neka preporuka na sta najvise obratiti paznju.

Neka ti je sa srećom, druže. Ja sam ga kupio u prošlu nedelju i super je. Mislim da nećeš pogrešiti sa izborom.

Sve najbolje, pa kada kupiš očekujemo slike... :moto3:

i kakvi su utisci do sada na motoru,koliko je presao tvoj Hornet.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Horneti koji se kod nas najcesce voze imaju vec sigurno 10 godina, pa i vise.

To je jako jednostavan motocikl i nema sta tu posebno da se pokvari, medjutim na neke stvari ipak treba obratiti paznju.

Ono sto se sigurno zna da na Hornetu pre ili kasnije pocne da pravi probleme je...slavina goriva i lanac u motoru koji kao i CBR pocinje da bude bucan na oko 50 hiljada (zaboravi na kilometrazu na satu to se otvara i namesta u sat vremena).

Ko je tockario ili padao mozda mu je polomio i nosace na bloku motora, pa je dobro gledati tragove varenja.

Generalno Hornet se jako malo kvari, ali ume da "jede" svecice kada se zapusti. Tome jos doprinosi i cesto paljenje za kratke destinacije (motor ne uspe posteno ni da se zagreje), dug rad na leru ili rad pod sauhom. Desi se i fals svecica, ali prvo treba biti siguran u neke druge stvari.

Ja sam se slatko navozao i siguran sam da ce to i svako drugi ko izabere pravu spravu i adekvatno je tretira.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Yamaha tdr 125r, Honda Hornet S

Za neki dan idem da gledam(kupim) jednog Horneta,neka preporuka na sta najvise obratiti paznju.

Neka ti je sa srećom, druže. Ja sam ga kupio u prošlu nedelju i super je. Mislim da nećeš pogrešiti sa izborom.

Sve najbolje, pa kada kupiš očekujemo slike... :moto3:

i kakvi su utisci do sada na motoru,koliko je presao tvoj Hornet.

 

 

 

 

Extra je, ide extra i lak je za vožnju. 28 000km, što bi se po stanju reklo i da jeste prava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

Horneti koji se kod nas najcesce voze imaju vec sigurno 10 godina, pa i vise.

To je jako jednostavan motocikl i nema sta tu posebno da se pokvari, medjutim na neke stvari ipak treba obratiti paznju.

Ono sto se sigurno zna da na Hornetu pre ili kasnije pocne da pravi probleme je...slavina goriva i lanac u motoru koji kao i CBR pocinje da bude bucan na oko 50 hiljada (zaboravi na kilometrazu na satu to se otvara i namesta u sat vremena).

Ko je tockario ili padao mozda mu je polomio i nosace na bloku motora, pa je dobro gledati tragove varenja.

Generalno Hornet se jako malo kvari, ali ume da "jede" svecice kada se zapusti. Tome jos doprinosi i cesto paljenje za kratke destinacije (motor ne uspe posteno ni da se zagreje), dug rad na leru ili rad pod sauhom. Desi se i fals svecica, ali prvo treba biti siguran u neke druge stvari.

Ja sam se slatko navozao i siguran sam da ce to i svako drugi ko izabere pravu spravu i adekvatno je tretira.

jel bas crkava na 50000 ili preko 50k,nece valjda da mi se sjebe cim ga kupim nesto me odvraca kilometraza koja je 40k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ih sad i ti...

To je eto nesto sto se desava i pravila nema. Taj je Hondin agregat prilicno dobar i moze da izdrzi dosta maltretiranja, ali ako se onako po srpski u tome pretera moze svemu pa i ovome da se dodje glave i mnogo pre.

Opet s'druge strane malo paznje i elementarnog odrzavanja sigurno omogucava duze uzivanje bez velike glavobolje. U Srbiji je praksa da se za motor da poslednji dinar, a o odrzavanju niko uopste ne razmislja. Popravlja se, tek kada se nesto pokvari i to obicno uz maksimalno budzenje i minimalni trosak.

 

Dobro da ja sada ne raspredam vec poznatu pricu...sto bolje kupis i bolje odrzavas, duze ces se i lepse voziti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Šalji bato mada slike ne govore ništa tek kad ga vidiš možeš i nešto da zaključiš. Ja kad sam kupovao na slikama video dosta prelepih a kad sam ih video LIVE ono puklo ovo ogrebano ono. Sve je to relativno. Povedi nekog iz društva ko ga je vozio ili ako si imao sreće da ga voziš obratiš malo pažnju i biće sve ok. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja