Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DR650 RSE

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Pozdrav!

 

Skoro sam kupio ovaj motor, 95 godiste. I posto sam stedeo prilikom kupovine, sad treba nesto i da ulozim u njega. Cuo sam da treba da se naspanuje lanac bregaste na svakih 12 000, jel to neko od vas radio? Kako se to radi?

Da, i trosi mi malo ulje. Ne dimi, ne prosipa nigde, ali se za 200 km nivo spustio sa malo preko sredino do malo preko minimuma.

Cuo sam da imaju neki problem sa ventilima i bregastom. Moj je presao 45 000 i koliko sam shvatio, tad pocinju da se javljaju ti problemi. Za sad nema nicega, ali u slucaju da se nesto pojavi, koliki je problem da se to sanira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

i okači slike motora kada si već postavio temu ;)

postavi to pitanje i u Freewind topicu, možda oni znaju nešto pošto su to isti agregati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Mislim da je kod DR prelomna godina bas ta 95-96 i da Freewind nosi novi poboljsani agregat kao noviji 96+ DR-ovi kod kojih su bas ti neki problemi sa lancem i bregastom reseni i da kucnem u drvo niko se sa FW ne zali

Moraces da se obratis DR-ovcima jer ti mi ne mozemo mnogo pomoci :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

evo ja imam dr-a....38000 na satu ako je tacno,ja sam presao 4000 i menjao sam lamele ali to je druga prica!

tamo gde sam kupio pretegli su kvacilo i tako...

sto se tice potrosnje ulja i moj hoce da srkne kad ga cepam preko recimo 130,a isto ne dimi nigde ne curi!

sad sam sipao elf 15-50 pa cemo da vidimo,za sad je sve normalno!

sto se tice bregaste i ventila i ja sam cuo za to kod modela do 1995 ali mislim da redovnim servisima i kontrolom netreba da te brine toliko...sta drugo da ti kazem!

pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ne znam na šta tačno misliš pod španovanjem lanca? Na 12000 bi navodno trebalo da se radi provera i podešavanje zazora ventila. Ona se radi standardno, ali za to će ti verovatno trebati neki mehaničar ili neko iskusniji da postavi klip u odgovarajući položaj i neko ko ima set "špijuna" za ispitivanje zazora. A sam lanac se valjda zateže zatezačem čije podešavanje nije predviđeno u redovnom održavanju.

Ovo sve važi za freewind-ov agregat, a nisam siguran do koje mere je isti agregat na DR-u izuzev karburatora koji su sigurno različiti. Takođe mi je čudna i ta potrošnja ulja. Ja nisam primetio da agregat uopšte troši ulje na windu niti sam čuo da se neko od kolega žali na to uključujući ljude na nemačkom forumu kojima su mašina često prešle i dosta preko 100k km.

U svakom slučaju, na tvom mestu bih zamenio ulje i filter i uradio podešavanje ventila pa video kako se mašina posle toga ponaša.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Problem jeste do te 95, posle su ih totalno izmenili pa, kao i Freewind, ima neunistiv agregat. Ja to nisam znao dok nisam kupio jednog :) Za sada mi je u planu da menjam ulje i filtere, svecu, stelujem ventile pa da guram tako jedno mesec dana, dok ga ne registrujem, onda cu ga dovesti za BG pa kod nekog ko se dobro razume u Suzane. A ovo za ulje mi nikako nije jasno! Ne cepam ga, bas sam nezan :) a opet srkne. Kupio sam 15-50 motul pa cu sad to da sipam. Ne znam koje je u njemu, mozda je 10-40 pa zato. Bem li ga.

 

Colibri, koje je tvoj godiste?

 

VocnaTorto, cekam da sredim neke obaveze i da malo utegnem masinu pa da ga slikam u nekom boljem izdanju :) Kad ces da mi pokazes Afriku? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: suzuki dr 650

Problem jeste do te 95, posle su ih totalno izmenili pa, kao i Freewind, ima neunistiv agregat. Ja to nisam znao dok nisam kupio jednog :) Za sada mi je u planu da menjam ulje i filtere, svecu, stelujem ventile pa da guram tako jedno mesec dana, dok ga ne registrujem, onda cu ga dovesti za BG pa kod nekog ko se dobro razume u Suzane. A ovo za ulje mi nikako nije jasno! Ne cepam ga, bas sam nezan :) a opet srkne. Kupio sam 15-50 motul pa cu sad to da sipam. Ne znam koje je u njemu, mozda je 10-40 pa zato. Bem li ga.

 

Colibri, koje je tvoj godiste?

 

VocnaTorto, cekam da sredim neke obaveze i da malo utegnem masinu pa da ga slikam u nekom boljem izdanju :) Kad ces da mi pokazes Afriku? :)

moj je bas to...95 godiste :stabre::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoć. Da li postoji DR 650 RSE model sa 27 kw?

U pitanju je model  za CH tržište, čovek nezna da li je "zapušen", ili otvoren model !

U CH saobraćajnoj piše da je sa 27 kw. Godište 1995.

U slučaju da jeste, da li je to moguće otvoriti ga na svojih 34 kw?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja