Jump to content

Moto Zajednica

Problem za trokiranjem motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova

Imam yamahu FZR 600 90 god. ali mi se desilo sledece:

Ne radi kako treba tj.na drugoj svjecici je bacilo previse goriva pa sam zamijenio svjecicu ali opet isto radi(ne ravnomjerno radi),cuje se gorivo na topu tj.osjeca se ko da zivo gorivo baca.Motorm mi se gusi kada radi na leru a kada ga vozim isto je ali kao da prokine malo kada dode do vecih obrtomjera ali nijt to taj rad koji bi trebao da bude.

Znali neko koliko kostaju ventili za njih ako budu oni u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

probaj prvo srediti karburatore...predaleko si otisao sa ventilima ;)

 

Meni motor cak bolje radi kad skinem sa 2 svjecice kablo barem mi se cini d amanje trokira i cesto mi presauga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Imao sam taj motor 7 godina, extra je, daleko ispred svoje konkurencije. Karburatori prelivaju 99%, nemoj tako da vozis, spustice ti benzin u karter i onda moze da napravi veliku havariju. probaj to da resis sa postojecim iglicama, a ako ne onda nove iglice i sedista(nosac plovka). Kod nje su sedista plasticna tako samo sa zamenom iglica ne dobijas nista. Meni je to drugar doneo iz Nemacke i kostalo je ravno 170 E, nije malo ali posle toga imas motor. Nemoj da uzimas Louis, Gericke, Polo. . . Svi delovi iz tih kataloga su Taiwan, ili . . . samo prodavnica Yamaha. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

A dali smijem preci sa njim oko 25 km da bi ga otjerao majstoru ili da ga natovarim na nesto i odvezem (samo mi je problem nac nesto da ga prevezem),pitam ovo iz razloga ako bi ga vozio nekih 25KM dali moze prouzrokovat veci kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

A dali smijem preci sa njim oko 25 km da bi ga otjerao majstoru ili da ga natovarim na nesto i odvezem (samo mi je problem nac nesto da ga prevezem),pitam ovo iz razloga ako bi ga vozio nekih 25KM dali moze prouzrokovat veci kvar.

Ne znam sta da ti kazem, najbolje bi bilo da ga prevezes. Vec bi mogao da proveris nivo ulja, jer FZR kad pocne da preliva to je mnogooo. Ako moras da ga vozis, cim osetis da pocinje da trokira zatvaraj slavinu, pa opet kad pocne da ostaje bez goriva pustis i tako. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

On meni trokira i na leru i u voznji isto tako reci,nivo ulja sam gledao kako treba je.Mene najvise buni sto je radio normalno i odjednom a nisam ga vozo vec pripremo za sesonu i radio normalno i ja ga koji put u mjestu turiro i od tada zeza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

On meni trokira i na leru i u voznji isto tako reci,nivo ulja sam gledao kako treba je.Mene najvise buni sto je radio normalno i odjednom a nisam ga vozo vec pripremo za sesonu i radio normalno i ja ga koji put u mjestu turiro i od tada zeza...

Mozes i ovako da probas sam. Odvi sva 4 srafceta na loncicima karbova, skini dovodno crevo goriva sa karburatora i duni kompresorom u ulaz u karbove, ne vise od 3-4 bara. Vrati crevo, zavi srafcice na loncicima i daj kontakt i neka ti neko pomogne, lupkaj plastikom srafcigera i sve loncice. Kad pumpa prestane da cakce pali. Resi te svecice, jer je neka sigurno probila, ili ih dobro osusi i promeni im mesta. Ovo ti je prva pomoc za slucaj prelivanja, ali nikad nisi siguran, ipak poseti majstora i nocu zatvaraj gorivo, pogotovo ako imas vise od pola rezervoara. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Pade mi nešto napamet.:Joska:

 

Reče da si ga pripremao za sezonu, a da je pre toga radio kako treba. Pa si onda napisao da kada skineš sa druge svećice kabel radi bolje .....hmmm :stabre:.

 

A da ti nisi pomešao drugi i treći kabel na svećicama? :zbunjen:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Pade mi nešto napamet.:Joska:

 

Reče da si ga pripremao za sezonu, a da je pre toga radio kako treba. Pa si onda napisao da kada skineš sa druge svećice kabel radi bolje .....hmmm :stabre:.

 

A da ti nisi pomešao drugi i treći kabel na svećicama? :zbunjen:

Drugi i trci kabl mozes slobodno izmesati, to je ista bobina i pali istovremeno. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Pade mi nešto napamet.:Joska:

 

Reče da si ga pripremao za sezonu, a da je pre toga radio kako treba. Pa si onda napisao da kada skineš sa druge svećice kabel radi bolje .....hmmm :stabre:.

 

A da ti nisi pomešao drugi i treći kabel na svećicama? :zbunjen:

Drugi i trci kabl mozes slobodno izmesati, to je ista bobina i pali istovremeno. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja