Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650 ili Honda Transalp XL700

Recommended Posts

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pratim nekoliko različitih motorističkih foruma i skoro svi preporučuju da se u dilemi šta da se kupuje Kawasaki Versys 650 ili Honda Transalp XL700, nabavi Kawasaki. Zanima me, šta misle motoristi u Srbiji, jer znam da je kod vas Transalp mnogo popularna. Mada stariji model, ali ipak... Šta bi kupio prosječan motorista u Srbiji, da može da bira izmedju ta dva motora? Znači, da ima pare i da se kupuje nov ili polovan motor! Šta i zašto?

 

 

Lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S
  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Evo ti klasično poređenje u brojkama. http://www.google.rs...eZuETPXJhOCaRqw ili ovde http://www.google.rs...ZfDkdU7t3mKFiGQ

Ja kad bih kupovao, uzeo bih Versysa. Razlozi? Svako ima svoje. Neki od mojih bi bili: izgled (plavuša ili crnka), veličina prednjeg točka (sisata ili ne), 6 brzina (visoka ili niska)... Sto ljudi - sto ćudi, sto žena - dvesta sisa.

 

Pošteno! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kada bi mi trebao motor za dugačke ture i van asfalta uzeo bi hondu.A kao motor za univerzalno korišćenje i povremena duža putovanja uzeo bi Versysa.

Mada da mi treba za duga putovanja opet nebi gledao Transalpa.

Tako da između ova dva samo Versys

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Kod Versys-a jedina briga bi mi bila udobnost na dužim putovanjima. Nekako mi ne deluje baš udoban za nekih 500-800km dnevno!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

sediste je dobro versys-u , dobar je to motor a ako ti sediste smeta lako se preradi :) . inace samo pogleda review za njega i bilo koji uporedi na kraju uzmi sta ti vise odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Ja bi bez mnogo dvoumljenja uzeo xl700v,mislim da je kvalitetnije odrađen,prednja guma-konačno 19-tica,drug od koga sam kupio moj motor vozio xl700v i pravio mnogo lepe ture (Francuska,Alpi,Italija-Napoli...)bez i jednog problema,a nije se žalio ni na udobnost.Po meni lep motor,s proverenom mehanikom.Za Kawu od mnogih servisera na pitanje što su im modeli jeftiniji u odnosu na konkurenciju(po tipu motora)uvek isti odgovor-pa zato što je Kawasaki,kažu u principu par modela su baš ok ostalo :jok: .JeftaNs u 6.postu je dao možda pravi predlog za duge ture.Ali nije mi jasno što nisi uzeo u razmatranje i strom 650,u mnogo toga bolji od oba motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kawasaki je oduvek pruzao najvise za ulozeno/dobijeno. To sto je u Srba Golf 2 i Yamaha R6, itd. bozanstvo je druga prica. Razmisljajte malo racionalnije u skladu sa svojim ocekivanjima i zeljama a ne to tipa, kupicu nesto jer eto, prica se za to da je to do jaja.

http://www.motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T088/088UT_PutniEnduro.pdf

Procitaj lepo test, procitaj i druge testove, sta drugi pisu na drugim forumima pa odluci sta je najbolje za tebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Za Hondu nemogu nista da kazem, Versys vozim vec 2 godine i preko 10.000 km sam presao. Definitivno je sediste minus, ali ima da se kupi presvlaka ili moze i kod Bobana da se preradi celo sediste. Nije mu ni stran makadam ili neki blazi off, stavis mu TKC 80 120-70-17 napred i 150-70-17 nazad i nemas problema. imas na ADVrider forumu dosta Versysa koji su skoro ne preradjeni prelazili lepe distance po off-u sa ovim gumama.

Cena mu je definitivno veliki plus, tako da mozes da kupis i dosta opreme u odnosu na neki drugi slican motor, koji je skuplji.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja