Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 180 2T - curi ulje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Došlo lepo vreme i sad su svi počeli da se žale na probleme sa motorima. Pa i ja 1oda.gif

 

Moj runner je 180cc, dvotaktni, 1998. godište. Dugo je u vlasništvu mene i mog brata, već nekih 7 godina. Duže vreme imam sledeći problem: u zadnjem delu, ispod filtera vazduha, posle duže vožnje pravi mi se mala barica ulja. Nalazi se tačno ispod one posude u koju se dosipa ulje za motor. Velika verovatnoća je da je neki problem sa mešačem, ali taj nov mešač je em teško naći, em nije ni jeftin itd. Tako da ja već neko vreme sam pravim mešavinu (premix) koju dodajem za svaki slučaj, ako mešač ne ubacuje dovoljnu količinu ulja u mašinu.

 

Znam da je ovo najgore rešenje - koristiti malo mešač a malo premix. Zato bih i pitao ljude sa iskustvom:

 

1. Da li je bolje da batalim mešač i predjem na premix i koliku razmeru da koristim (2%)?

2. Da li može da se sredi taj mešač, eventualno polovan koji radi, ali za relativno pristojnu cenu?

 

Inače, motor ide dobro, nema nikakvih problema, pali solidno ujutro itd. Mada, prošle godine počelo je da se čuje kao neko čangrljanje ujutro, ali samo na leru. A možda ja sve to tripujem1aha.gif

 

Hvala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

A koji procenat mesavine da koristim? Vidim da se pominju cifre od 2 do 4%, ali nisam nasao koliki razmer ide konkretno za runner-a.

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Evo možda malo bolje da objasnim situaciju, pošto vidim da nema baš pomoći 0tuzan.gif

 

Bio sam danas do Gilera servisa u Višnjičkoj ulici. Majstor je pogledao motor, i vidi se da ulje curi iz dela gde se nalazi filter za vazduh. I posle se to ulje sliva dole ka motoru. Majstor tvrdi da uljna pumpa ide direktno u karburator i uopšte nema nikakvih dodirnih tačaka sa mestom gde se meni nagomilava i curi ulje - a to je na donjem delu filtera za vazduh.

 

Ja povremeno skinem filter i očistim ga i u narednih 15-ak dana nema nikakvog curenja, ali zatim ponovo kreće. Majstor kaže da se meni ulje nagomilava usled povratnih gasova jer motor ipak ide na mešavinu. Rekao mi je da operem filter i malo da ga namažem mešavinom, da ne bude baš mokar filter, već da ga samo malo prekrijem uljem/mešavinom. I da, reč

e mi da odavno nije radio runner-a, jer je većina odavno umrla 1hej.gif

 

Znam da je taj mešač veliki problem, i zbog njega su stradali mnogi runneri. Hteo sam i da platim da majstor skine mešač i proveri sve to, ali izgleda da čovek nije imao vremena. Pun mu je plac motora, vidi se i da bez mene ima posla.

 

Jel može neko da pomogne. Meni curi na ovom mestu ispod već duže vreme, godinu dana. U zadnje vreme mu dospem malo ulja direktno u rezervoar, čisto da budem miran. Da li imate nekoga da preporučite da skine taj mešač i da proveri da li radi ili ne?

Nisam pobornik budženja, tako da bih radije da ga sredim, nego da sam pravim mešavinu. Motor inače ide super, ali mi se čini kao da ima neki metalni zvuk dok je hladan, možda i tripujem.

 

Evo slike. Ulje se sliva sa gornjeg filtera dole na motor, pa se čini kao da ulje dolazi iz motornog dela, a u stvaru kaplje odozgo.

 

Hvala svima unapred.

 

IMAG0513.jpg

 

IMAG0512.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja