Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Svi oni koji traže prvu kacigu...

 

Ja sam kupio HJC, model TR1 Rubbertone, integralna...

Preporuka za sve vozače enduro motora. Lijepo naliježe na glavu, pri brzinama oko 100-110 još uvijek okolina nije bučna :D , jednia mana je što u početku vožnje vizir zna da zamagli, ali ima tri usisnika vazduha,pa se da regulisati.

Plus, dodatna korisna stvar, bar za mene- integrisane naočari za sunce...

Dobre, bezbjedne kacige mogu da se uzmu u rangu od 100-120 evra, a ima 4-5 Sharp zvjezdica (ova, koliko čuh 4).

Još jednom, topla preporuka za HJC :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Da ne otvaram novu temu da pitam ovde, koju kacigu da kupim za suvozaca, da ne duva ispod nje?

 

 

nova za 3000din

 

 

 

 

Kaciga MDS, polovna 30E

 

 

 

Nova 3600din

 

 

 

 

 

 

Kaciga HJC ZF7 polovna 20e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

U principu,što se tiče flip up kacige ako je kvalitetna može da pruža bolju zaštitu od integralne,ali je rijetko kod nas naći za male pare.

Računaj,flip up za male pare da daje doooosta buke i dosta hladnog vazduha...

A što se tiče odnosa novo-polovno,dovoljno da je nekome ispala sa stola da više nema tu zaštitnu funkciju koju bi trebalo da ima. A rijetko neko prodaje kacigu što mu je dosadio raspored boja na njoj ;)

novo je novo. Zlu ne trebalo... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Kacige od 30 evra su obično jake koliko i ljuska od jajeta. Ne mogu da verujem da se prodaje, a ni da to ljudi kupuju! Razlika između života i smrti može da bude 100 evra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

banconi, о томе и ја причам...

Сретао сам људе који су живи само због тогашто су имали квалитетне кациге.Истина, има и оно- није им било писано, али има и она- ко се чува и Бог га чува...

Зато нова кацига, без малих, безначајних огреботина на заштитном дијелу или визиру...

Што ти рекао- разлика између живота и смрти може да буде 100 евра, али буквално...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kacige od 30 evra su obično jake koliko i ljuska od jajeta. Ne mogu da verujem da se prodaje, a ni da to ljudi kupuju! Razlika između života i smrti može da bude 100 evra.

Razlika nije ni 50€, vec za nekih 60-70 ima Lazer LZ6, nova, 5 zvjezdica na Sharp testu ako to nekome nesto znaci. A za 80€ da biras nove kacige koje ce te zastititi pri padu, mozda i budu malo bucne, ili imaju losu ventilaciju, ili nemoze blutut u njih, ali stite pri padu, 4 ili 5 zvjezdica na Sharpu.

 

Mada, svako razlicito cjeni svoju glavu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

gledao ja ove LS2, dobre su, 4 zvezdice na sharp testu, breath deflector, vech napravljene rupe za zvuchnike... ako bude love pashche jedna sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

druze,

 

kakva god da je kaciga ako ima homologaciju znaci da je testirana i dovoljno bezbedna. razlika u cenama je samo u dodatnoj opremi (bolja ventilacija, periva postava, laksi i tezi materijali....). ako neces da duva, a malo para hoces da das, obavezno uzmi i potkapu sa wind stoperom.

 

pozdrav,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Nije to nista cudno da ljudi uzimaju sta bilo, NEMA SE PARA NAZALOST.

 

Сви знамо да је ово скуп хоби (скуп спорт/љубав, како ко воли). Из тог разлога, не треба да се водимо том максимом- нема се пара. Онда, не треба сезону почињати у марту, већ штедити паре од марта, па до маја или којег већ мјесеца кад сконташ да си уштедио 100 евра на гориву. Нормално, те паре одвајаш и кад купиш кеш купиш квалитетну кацигу и онда, ако ништа друго, оно бар мирне савјести сједаш свог сувозача на мотор...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Svi kazemo nije problem buka, nije problem ako malo duva a onda posle kratkog vremena trazimo bolju kacigu a staru eventualno pokusavamo da prodamo ili ostavljamo kao drugu kacigu . U svakom slucaju bolje je malo jos pristedeti kao sto kaze kolega pa kupiti kvalitetniju kacigu jes se skoro uvek potvrdi ona stara nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ukljucujem se i ja u ovu temu:

Elem, planiram da se pocastim nekom NOVOM kacigom, u klasi od 100-tinak Evrica.

Prioritet mi je da je kaciga aerodinamicna-tiha u voznji do brzina od 120km/h, posto bas retko vozim brze. Ne robujem markama i zvucnim imenima, tako da sve dolazi u obzir.

Bilo bi POZELJNO da poseduje i integrisani suncani vizir, mada nije neophodan uslov.

Zbog osobina raznih tipova kaciga, prednost bih dao integrlnoj kacigi, posto iskreno sumnjam da se u tom cenovnom rangu moze naci ista pametno od Flip-up modela.

Zamolio bih za pretezno iznosenje licnih iskustava, posto su ona ipak najmerodavnija.

Hvala unapred i POZZZ!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Za 100 evra gledaj da bude bezbedna, pa makar imali i pet kila. Svi drugi kriterijumi neka ti budu u drugom planu.

 

Ja sam imao Marušin 888RS koja je u Luisu na akciji bila 79 evra, sada imam Scorpion od 300 evra. Isti djavo, dobre su obe. Hoću da kažem, može da se nađe dobra kaciga za 100 jura, ali uz malo sreće, i bez mnogo biranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Mene opet interesuje kako da provjerim da li je radjen atest ili ne,interesuje me zbog toga jer idem 4 puta godisnje u kinu i tamo sam vidjeo dobre kacige koje kostaju cak i do 250e pa bih sebi jednu uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

A je l` malo blesavo uzeti opet istu kacigu 1staa.gif? Zadnje dvije sezone imam Caberg Ego Brama i za te pare ja ne mogu da nadjem kacigu koja je kompletnija. Lagana, ima odlicnu ventilaciju, integrisane naocale, Pin Lock sistem protiv zamagljivanja, a meni cak i izgleda fantasticno1care.gif. Platio sam je oko 150 evrica i to preko ebaya 1oda.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

A je l` malo blesavo uzeti opet istu kacigu 1staa.gif? Zadnje dvije sezone imam Caberg Ego Brama i za te pare ja ne mogu da nadjem kacigu koja je kompletnija. Lagana, ima odlicnu ventilaciju, integrisane naocale, Pin Lock sistem protiv zamagljivanja, a meni cak i izgleda fantasticno1care.gif. Platio sam je oko 150 evrica i to preko ebaya 1oda.gif.

 

A kakva je sto se tice buke ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Probao sam juce caberg conda flip up,ima drug moj isto velicina L znaci ko salivena za mene,i svidja mi se,samo sto bi ja vise voleo integralku nego flip,juce mi ispred nosa promakne caberg v2 407 za 90 e nova na kupujemprodajem .. naravno da cu ici da probam,nego prvo reko daj da vidim sta valja za te par,svidja mi se isto ls2 ff 385 celtic,kosta 9500 tu sam prvu hteo da uzmem,pa sam se premisljao i na kraju odustao

Ja imam Caberg V2 407 i kaciga je najveci krs. Ja sam je kupio iskljucivo za grad, kao pomocnu kacigu (flipup nisu za moj oblik glave), jer je postava tanka i ima integrisane naocare. Za prvu kacigu savetujem sto kvalitetniju (skuplju) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

A je l` malo blesavo uzeti opet istu kacigu 1staa.gif? Zadnje dvije sezone imam Caberg Ego Brama i za te pare ja ne mogu da nadjem kacigu koja je kompletnija. Lagana, ima odlicnu ventilaciju, integrisane naocale, Pin Lock sistem protiv zamagljivanja, a meni cak i izgleda fantasticno1care.gif. Platio sam je oko 150 evrica i to preko ebaya 1oda.gif.

 

A kakva je sto se tice buke ?

 

Meni licno nije preglasna cak ni preko 120 km/h s tim sto kad se otvori "siber" na vrhu naravno da se buka pojaca ali cak ni tada nije toliko koliko se ocekuje jer ipak je otvor veliki. Ovdje mozes da procitas sta kazu o toj kacigi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

A kakva je sto se tice buke ?

 

Mene su odgovarali i odgovorili od te kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

A kakva je sto se tice buke ?

 

Mene su odgovarali i odgovorili od te kacige.

 

A koji je razlog odgovaranja od kacige, buka? Ja licno mislim da si pogresio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Ja baš ovih dana razmišljm o tom Cabergu. Nemam para za Shoi ili Schuberta, pa mi se čini da je Cabergodlična kao adekvatna zamena. Da li sam u pravu? Šta još kaže tvoje iskustvo? Svaka informacija mi je dobrodošla.0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

A koji je razlog odgovaranja od kacige, buka? Ja licno mislim da si pogresio.

Naravno da je moguće da sam pogrešio. Ali kada su mi rekli da je buka velika i pokazali kako se ugiba pod pritiskom u odnosu na druge kacige meni je to delovalo kao definitivan znak da odustanem od kupovine iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja