Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga...

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '93-Otis`o za plocice, Yamaha TDM 900 `05

Ja baš ovih dana razmišljm o tom Cabergu. Nemam para za Shoi ili Schuberta, pa mi se čini da je Cabergodlična kao adekvatna zamena. Da li sam u pravu? Šta još kaže tvoje iskustvo? Svaka informacija mi je dobrodošla.0a-smiley.gif

 

Ono sto ja mogu da ti kazem vezano za ovu kacigu je da je vozim dvije sezone i savrseno sam zadovoljan sa njom. Meni licno nije bucna cak ni kada se siber otvori, a vozim TDM-a bez putnog vizira sto znaci da sam bas izlozen vjetru. Nikada mi nije zamaglila a vozio sam u februaru na -2 doduse moze se vidjeti koliko zamagli oko pin Lock-a ali vidno polje, tamo gdje je pin lock je savrseno suho. Isto tako sam u maju isao od Zadra do Umaga(oko 200 km) po kisi i buri, nije nigdje vodu propustila. Unutrasnji tamni vizir (naocale) su jako prakticne i poluga sa lijeve strane kacige za spustanje naocala je odlicno uradjena ali ako je malo hladnije napolju znaju da zamagle (na njima nema pin lock-a 1mda.gif). Jos jedna prednost kacige je da je teska svega 1560 gr. sto je poprilicno lagano ako se uzme u obzir oprema sto ima na sebi (unutrasnje naocale, pin lock, siber). Jedina zamjerka koju bih ja imao je losa izrada polugice na bradnoj ventilaciji tako da nemas osjecaj kada si je otvorio a kada zatvorio, a isto tako i ne osjetis neku razliku u ventilaciji.

 

E sad za to "uvijanje" kacige pod pritiskom sto bugsy govori 0stabre.gif.... nisam je "drobio" i na svu srecu nije "radila" ono za sta je namjenjena (pu pu 1bljak.gif daleko bilo) ali talijani kazu da je kaciga ECE 22.05 certifikovana (standard koji je zastupljen i na moto GP) pa ako oni lazu ja sam prevaren...

E, jos jedna stvar, kaciga je made in EU a mi u bosni nemamo carinu na robu iz eu pa samo narucim preko ebay-a i ljudi dostave na kucnu adresu 1jee1.gif pa me izadje povoljno.

 

Sve u svemu, kao sto sam naveo meni je kaciga funkcionalna a i u mat crnoj varijanti mi izgleda fantasticno. Ja cu sigurno uzeti jos jednu jer mi treba za saputnicu 1oda.gif, a u tom cjenovnom rangu nisam nasao ni jednu kacigu koja bi ispunila sve gore navedeno.

 

Nadam se da sam ti pomogao...

Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ја користим HJCRubbertone, интегрална кацига, што искрено,од срца препоручујем (од флип апа бјежим к'о ђаво од крста)., то је тај цјеновни ранг (између 100 и 120 евра, зависи гдје нађеш). До 100-110км/сат је прихватљиво тиха. Опет, све зависи шта возиш и који је децибелни опсег ауспуха :)

искрено, ја сам задовољан...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

E ljudi ,ja sam video u Mirijevu u jednoj radnji IXS hx2400 mislim ,model za 2013 godinu 120e ...pokazao mi zapravo covek ,nisam video ,kupovao sam jaknu .

Ovaj ,kaciga je mat crna ,vadi se postava ,u sustini je kul ...ja imam isti model ,neko starije godiste ,i kaciga je ok ,samo se na mojoj ne vadi postava i to bi mogao biti smor ...

IXS je swiss made ,pa kapiram da je dobro ...

 

Ne znam da li da reklamiram ili ne ,ako nekog interesuje na pp poslacu mu adresu i radnju ,pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja