Jump to content

Moto Zajednica

Honda TransAlp 700, problem sa zakasnelom varnicom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Kao sto u naslovu napisah, a mozda i nisam najbolje, imam problem na motoru koji se ne ponavlja tako cesto ili ucestalo, ali nazalost uvek u nezgodnom trenutku.

 

Odprilike se desava najcesce kada mu kratko dam medju gas, ne bitno da li je hladan ili zagrejan. Redovan servis je uradjen pre 100 km gde su zamenjene svecice (ako se ne varam) provereni i nastelovani ventili.

 

E sad, od nbekog sam cuo da je to relativno normalno kod dvo cilindrasa, ali ne kod elektronskog ubrizgavanja... Da li je problem ozbiljan ne znam, ali znam da mi ide na zivce.

 

Ima li leka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Niko... Samo nisam umeo bolje da prevedem. Rekao bih iz iskustva da je to u pitanju.

 

A iskustvo mi je sa recimo starih plinskih sistema gde se cesto desavala eksplozija u usisnoj grani. To mi slicno zvuci sa ovim mojim. Verovatno gresim, a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za pocetak mislim da si se pogresno izrazio, jer da se varnica ne pojavi u tacno odredjenom trenutku, nebi bilo ni paljenja, ni idenja ni nicega...

Ako imas problem sa povremenim pucanjem iz auspuha, problem treba traziti drugde.

Jesi li se igrao sa filterom vazduha ili sa auspuhom?

Ako jesi, poremetio si termicki ciklus u motoru koji senzori nisu u stanju da isprave (bez stelovanja putem kompjutera ili dodatnih komponenti tipa Power Comander)i dogadja se samopaljenje. Moze da se desi da ima viska vazduha (ili manje goriva), cije prisustvo dize temperaturu sagorevanja. Znaci tu pojavu ne izaziva iskra na svecici, vec (vrlo cesto) njena temperatura. Ono sto ostane neizgorelo u cilindru ili kasnije u grani ili auspuhu samo se upali zbog visoke temperature.

Skini svecice i pogledaj koje su boje. Ako su jako svetle, skoro bele znaci da u cilindru vlada mnogo veca temperatura nego ona za koju je taj tip svecice napravljen. Famozna toplotna vrednost.

Znaci bez obzira sta u katalogu pise...taj i taj tip i model...trebalo bi staviti svecicu vece toplotne vrednosti (kod nekih proizvodjaca je to manji broj), tj. onu koja je u stanju da se brze oslobodi sve te temperature i ne ostavlja uzarene elektrode, kako se nova smesa (ili ono sto eventualno ostane posle sagorevanja) ne bi sama palila pri kontaktu sa svecicom, bez obzira kada na njoj skoci varnica.

Ponekad se ovaj fenomen javlja i zbog loseg, aj' da ga nazovemo i drugacijeg goriva. Da bi sagorevanje u cilindru bilo kako treba potrebno je da gorivo ima odredjeni broj oktana. Zato cesto na rezervoarima pise da je apsolutni minimum (recimo) 91RON da bi ono sto je na njega montirano, tj. za sta je konstruisan radilo bez problema.

Ima sad tu price do sutra, ali s' obzirom da je to prilicno nov motor (i ipak Honda, pa nek kaze ko sta hoce) ne bih ja tu trazio velike probleme, kojih mozda i ima ali u to jako sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Ponekad se ovaj fenomen javlja i zbog loseg, aj' da ga nazovemo i drugacijeg goriva. Da bi sagorevanje u cilindru bilo kako treba potrebno je da gorivo ima odredjeni broj oktana. Zato cesto na rezervoarima pise da je apsolutni minimum (recimo) 91RON da bi ono sto je na njega montirano, tj. za sta je konstruisan radilo bez problema.

Ima sad tu price do sutra, ali s' obzirom da je to prilicno nov motor (i ipak Honda, pa nek kaze ko sta hoce) ne bih ja tu trazio velike probleme, kojih mozda i ima ali u to jako sumnjam.

 

E vidis, od svega sto si nabrojao jedino mi ima logike ovo. Apsolutno je na motoru sve original kako je honda fabrika stavila i tu nema dileme. Jedina stvar koja je i meni pala na pamet je staro gorivo, koje je tu jos od pocetka zime kada sam ga natankovao do vrha. Tako su mi preporucili da uradim zbog cuvanja rezervoara od korozije. Predpostavljam da to gorivo vise nema ni 85 oktana, pa ovo sto ti kazes pocinje da ima logike.

Jel se slazes samnom? Ako da, onda cu da ispraznim rezervoar i da probam sa svezim gorivom.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da je po sredi nesto ozbiljno, bio bi problem da se uopste vozis.

Probaj da malo osvezis corbu, mada mislim da ces na to morati da se naviknes :zvizduk:

Boli te uvo, ima likova koji jos i plate da im auspuh pravi te trikove :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja