Jump to content

Moto Zajednica

......... problem sa moto guzzi-jem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

tuga pregolema, guzzi mi na leru pali lampicu od ulja a čim dignem obrtaje iznad 2000 gasi se. Ulje sam zamenio pre 1000km i sipao motulovo 7100 4T 10W60 koje odgovara specifikacijama. Tražio sam eror code na njegovom računaru u nadi da će mi dati informaciju da mi je crkao sensor pritiska ulja medjutim pise da nije. Ovo mi se nije dešavalo kad sam ga vozio po hladnijem vremenu već sad za vikend kad je bilo +17. 

 

treba mi pomoć šta sve da pogledam i istestiram dok mogu sa sigurnošću da kažem da je uljna pumpa otišla. inače u pitanju je norge 2006 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledajuci neke Guzzi forume, izasla je info...da im je to vrlo rasprostranjen defekt. Pati od toga kazu i Stelvio, narocito posle pranja ili kad ga vozis po kisi. Italijani :zbunjen:

Znaci vrlo je verovatno da je knorio davac, neki su ga menjali i nekoliko puta u garanciji. Ako mozes ti ipak proveri pritisak ulja, ali spremi lovu za davac, mozda i dva odma' ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako ti se to desava kad je motor na copavoj, moze da bude i malo ulja u karteru. Kod Guzzija se kao i kod japanaca ulje mari tako sto sipku samo vratis u jupicu bez zavijanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

jesi li ti siguran za 10W60 gradaciju ? malo mi mnogo.......na mom bmw-ju (isto uljno-vazdušno hlađen ) je najviša gradacija 15W50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

nije bio na copavoj, desilo mi se u vožnji nakon toga sam stao proverio nivo ulja i bio je u redu samo mi se činilo da je malko redje ,  nakon toga sam nastavio voznju i primetio da se gasi kada radi na leru... jel postoji neki drugi način da proverim sensor pritiska sem da ga skidam , mozda preko napona ili ? 

 

pise mu u uputstvu da se sipa 10:60 i to je dobio :-)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

druže, ne bih da te plašim, ali koliko sam pročitao na netu, to je više sindrom uljne pumpe....

Klik ovde

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Proveri ipak davač, imao sam isti problem na V35, i posle zamene davača je ubrzo opet počeo da pali lampicu, smnjao sam na pumpu, prelivni ventil, filter, ležajeve... a u pitanju je bio davač, problem rešen zauvek ugradnjom davča od

peglice ("veglia"). Jeste tvoj motor moderniji, ali je verovatno princip merenja pritiska isti- na uljnoj magistrali bregaste, izgleda da tu skuplja neku prljavštinu koja na kraju završi u davaču.

U svakom slučaju pumpu možeš da proveriš merenjem pritiska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

nabavio sam sve sta mi je potrebno, uzeo sam neki manuelni merač pritiska ulja sa nekog autobusa , unimer za akumulator ( sto je ssnupi  sugerisao ) pa da vidim sutra. Iskreno se nadam da je davač poludeo ali koliko sam i ja čitao po forumima 90% je uljna pumpa   1hmm.gif . Kukali su vlanici da su ti prvi modeli iz 2006 imali tu falinku al da neureknem .... i u svakom slučaju će mi trebati brojevi telefona od ljudi koji drže delove za guzzije pa ako imate nekog slobodno napišite ovde ili pustite na pp 

 

 

 

 

e da, nikako da iskopam koji pritisak je normalan za ovaj motor al mi mehaničar reče da nezavisno od motora treba da očekujem 1.7bar na leru ... jel to ima smisla ili ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

To što ti je mehaničar rekao nema smisla.....okreni "service manual" za tvoj motor gde ti tačno piše koji je pritisak kod kojih obrtaja i kako se testira uljna pumpa. Ako ne nazovi ovlaštenog servisera pa ga pitaj.....

Inače koliko se meni čini imaš samo dve mogučnosti....ili je pumpa "rika-vela" ili je sve OK sa motorom samo češ morati promeniti marku ulja. Baš kod jednog Guzzija smo imali taj problem...sa jednom markom ulja je palio lampicu, sa drugom ne...i interesantna stvar da je bila razlika u pritisku ulja velika kada se je motor ugrijao, a ulja su bila oba iste gradacije i istog tipa, samo različite marke.

ja navijam za ovu drugu opciju.....jeftinija je...1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

 

 

 

uf to bi voleo najviše , sa uljem kojim je došao i boga pitaj koliko prešao nije bilo nikakvih problema al zato čim sam hteo da ga počastim on krenuo da zaj*bava   :grr:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

ljudi de mogu da nadjem  radne pritiske ulja za motorcikle, prekopao sam user za moj motor forume wildgooos guzzitech i nema nikakva tabela već amo neke odokativne metode  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da nije toliko bitno koliko poznajes italijanski...vrednosti su u internacionalnim jedinicama :D

 

http://www.motoclub-tingavert.it/t711650s.html

 

Lik je sam merio, ali je u motoru imao Castrol 10w-50.

Na kraju teksta kaze da je ulje menjao i stavio isto to koje imas ti...i de je primetio porast pritiska za otprilike 0,7 kg/cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

 .... hvala pronto, ovo će mi pomoći . Preveo sam ceo tekst preko translate-a na engleski i lepo ga je preveo pa ako naletiš na još koji slobodno mi šibni link pa ću ih iščitavati 

 

Saluti a tutti :-)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja