Jump to content

Moto Zajednica

Skuter-trese pri polasku

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova

Zdravo svima i srecna voznja.....

Imam skuter YIYING 50 qt-10...negde ga zovu Falcon,uglavnom,jedna od kineskih modifikacija sa dobro poznatim motorom BZ139QMB...

Imam ga vec 4 sezonu i upravo sam presao 10.000 km...osim 2 pucanja kaisa nisam imao vecih problema....do sada

Naime pri polasku iz mesta,pri brzini 20-30 km/h i broju obrtaja 4000...skuter kao da malo protrese i to se izgubi u momentu kada dodam gas...sve sam pregledao i sve je OK,pa posle prelistanih foruma i Googla-pretpostavljam da je rec o kvacilu i federima u njemu....

Interesuje me ,dok ne nadjem pravog majstora-kakve su posledice voznje u ovom stanju.

Da li mogu da nastavim voziti,a da ne z...bem nesto vece na skuteru...pozdrav

post-7110-0-68255800-1364714376_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ciao,neces nista zajebati osim sto ces da se treses malo..skini kvacilo,odvoj ga od korektora,skini oprugice,segere pa izvuci lamele sa nosaca...sve to dobro operi o bez ikakvog podmazivanja vrati nazad po redu kako si i skidao..ako nastavi da trese,ili menjaj kvacilo ili dobos,mada je bolje oba dva istovremeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Čekaj....Pucao ti je kaiš 2 x, a prešao si 10000km ? To nešto nije u redu. A što se tiče vibracija, moje iskustvo na Kymco-u je sa vibracijama bilo zbog lošeg novog kaiša. Jednostavno nije iste širine po celom svom obimu. To je bilo dovodilo do vibracija. Kad kupiješ kajš ponesi i šubler. To su jeftini kaiševi i mogu imati i do 1 mm razliku. Neverovatno , ali istinito. Ja sam svoj ladno vratio i uzeo drugi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

pa koliko para,toliko i muzike jel...nevezano za skuter,za delove mislim...vidi jel ti je agregat kopija yamahe 50cc..ako jeste,imam ja sve delove koji ti trebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Помпониста, џабе се нудиш - то му је клон "Хондиног" GY-6 мотора. Какогод, се деловима неће да буде проблема.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

znam da ih ima nekih u yamaha verziji,kako se zovu,pojma nemam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Imao sam identicnu situaciju, doduse na apriliji a resio sam zamenom "okaljenog" dobosa...

Nisam dirao pakne, opruge a brzo se menja i netreba ti "majstor"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

ja mu napisah da bez kupovine bilo cega pokusa da otkloni to.zamena dela je neminovna ako nije resio nista ciscenjem....nisam znao da je to cetvorotaktna masina...ne poznajem kineze po imenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Nista od svega....Danas sam skinuo deklu i imao sta da vidim....kais samo sto nije pukao...nije izgurao ni 2.000 km....zamenio sam kais i promenio rolnice na 5.5 grama...i cini mi se da stoji do 4000 obrtaja a onda sevne ko metak(ove stare rolnice su imale 5.7 grama,pretpostavljam da kad su bile nove imale oko 6 grama)

Videcemo koliko ce ovaj kais da izdrzi.....(3. po redu za 10.000 km)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

ne poznajem kineze po imenu...

Има нас "кинеских фанатика", па се замлаћујемо тумачењима свих тих ознака ...

 

BZ139QMB

 

BZ - ознака фабрике "Бенжу"

1 - један цилиндар

39 - пречник цилиндра у мм

Q - форсирано ваздушно хлађење

M - мотор намењен употреби на мотоциклима

B - ознака радње запремине - 50 цм3

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

e hvala ti na obrazovanju,neznam da li ce mi ikada trebati ali ti ipak hvala,nisam to znao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

4-taktna masina koja se takodje ugradjuje u Peugeot V-clica.... kais pocne s raspadanjem vec posle 2K predjenih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

3 kajsa za 10000 km :staa:

Znam da je kinez i da je kvalitet diskutabilan, ali ovo je ipak previse.

Nagledao sam se raznih gluposti u kineskim motorima, ali isto tako znam da kada se sve to lepo slozi, moze i da potraje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Motocikl: Honda Cbr 900 RR

Sto se tice vibracija moguce da je istroseno kvacilo,a pucanje kaisa,proveri da zadnja remenica,ona koja se federom odbija od kvacila,nije odvarila od osovine..hoce da se odvari pa da iscepa kais posle 50km a kamoli posle 2000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Posle provere da nije nesto na remenicama puklo, ili zarisovano[pa kida kais] stavi kvalitetniji kais, naravno dimenzija po manualu. Kad se budzi prenos jedna od stavki su lakse rolnice! Za svaki slucaj proveri i potrosenost feroda kvacila, dobosa i oprugica. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Danas sam otvorio jednog takvog sa istim simptomima...problem je bio u varijatoru.

Znaci centralna biksna na varijatoru je dobila prilicno lufta i ne vozi lepo po bolcnu na kojem se jedva primete znaci ostecenja. Bolcn bi mozda i mogao da ostane, ali je svakako bolje zameniti ga...i varijator naravno.

Cuo sam da je problem prilicno rasprostranjen, ali u ovom konkretnom slucaju sve je bilo toliko suvo da nije ni cudo da je crklo. Ne kazu stari majstori za dzaba "vozio je ko je maz'o".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova

da dignem malo temu ,kopirao sam svoj tekst iz druge teme

On 29. 2. 2024. at 0:40, sasa ns 1 je napisao:

danas rasklopio sve ispod dekle varionata,čistio jedno sat ipo i podmazo gde treba sklopio i skuter se preporodio,više ne trza na kretanju :aha:

više ne trza prilikom kretanja znači uredno krene i posle par metara i ubrzanja na recimo 5 km na sat ima orednji  trzaj koji zatrese ceo skuter.

To do sad ni jedan put se nije desilo do mog čišćenja i podmazivanja svega .Jedino što sam promenuo je to da je mitsuboshi kaiš koji je iz prve ugradnje bio fabrički montiran u kontra smeru okretanja pa sam ga okrenuo i montirao kako treba.Kaiš je prešao 17000 km i nikad se do sad ta vrsta trešenja nije desilo. Kaiš se pojeo tačno 1 mm i do sad sa njim nije bilo problema.

Bio sam siguran da je kaiš bio kontra smera okrenut ali sam zvao jednog majstora za svaki slučaj i on mi kaže da ga okrenem u pravom smeru i tako sve sastavim.J sam ga upozorio da je kaiš pojeo sigurno na jedan način a ja sad ga okrećem kontra a on kaže da to nema nikave veze i da je bolje da ga okrenem u pravom smeru.

Da li je moguće da je to razlog ili može i da bude još nešto.

Znači nema ono zatrzavanje kod kretanja nego posle par metara i blagog ubrzanja samo jedan odsečni udar i nastavi dalje-Kad spuštam brzinu na nulu toga nikad nema

Promenio upravo sada član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Neki kaiševi nemaju oznaku u kom smeru se nameštaju, tako da mislim da to nema veze. Strelica je tu, kad servisiraš CVT, da ga vratiš kako je i bio, jer se vrv troši više sa jedne strane.

A za trzanje, zameni klizače na varijatoru ako već nisi, zna da bude i zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... slazem se, kais da se vrati kako je bio.

Sve polirane povrsine na koje kais naleze da se vrate u mat zelenim skoc brajt-om.

(polutke varijtora, zvono i lamele kvacila).

 

Iz mog iskustva, tresenje je skoro uvek zbog kvacila... Da ne nabrajam sada njegove komponente ali dovoljno je da jedna od lamela zakasni ili pozuri u kontaktu sa zvonom.

 

Sve navedene povrsine moraju biti masti bez!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam imao slučaj da je treskalo zbog klizača, stavio majstor drljavi RMS, koje se ''jedu''. Al sa malo iskustva, primeti se dal potiče od napred ili od pozadi.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja