Jump to content

Moto Zajednica

Dilema

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Neću da kupujem motor preko 700 kubika. Imao sam težak udes sa motorom i hoću sebe da ograničim sa što manjim motorom, inače će opet biti po gasu. Glupo bih mi bilo da kupujem jači motor, a da mu nikad ni blizu ne iskoristim njegov potencijal, samo troškovi veći. Meni treba motor za svaki dan, na posao i nazad(laganice), do Mostara, koja motorijada i mislim istražiti, za početak bespuća Hercegovine. Već sam napisao da mi se Strom ne sviđa. E sad, novo ili polovno ? Niko od nas ovdje nema para na bacanje. Ja hoću da riješim pitanje motora na duže vrijeme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ti da imas love na lopate, nebi ni otvarao ovu temu.

Racionalno gledano, dobro ocuvan polovan je rjesenje.

E sad, problem je u tome sto racio i motor cesto ne idu zajedno. :)

Daklem, uvrsti i sta ti srce "ishte" u proracun.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2545 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Jedina varijanta , po meni bar, je da naletiš na neki jako dobar popust kod dilera na nov motor pa ga voziš 2-3 godine i prilikom prodaje da ne izgubiš mnogo. Znači vozio se 2-3 sezone na novom motoru a gubitak minimalan.

 

Meni je drugar tako uzeo nov maxi skuter ubo neki extra popust - srećom imao pare na gomili jer je planirao da kupi skut i sad kad ga bude prodavao uzeće iste pare koliko ga je i platio a vozikao se na novom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Pozdrav druže, dugo se nismo videli.Drago mi je što čujem da si bolje.

Ja sam imao priliku prošle godine da vozim, potpuno nov, F 650 GS(jedan cilindar), doduše nije Sertao.

Motor me iznenadio koliko je povozan.

Ima oko 190 kg pun, 48 ks(ali veruj mi da izgleda dok ga voziš da je značajno jači).

Znaš da sam dugo vozio F 650 ST i da poznajem taj agregat, i baš zato mi se svideo najnoviji.

Ono što sam prvo primetio je da nema više onih jakih vibracija ispod 3000 obrtaja, mada se i dalje vidi da mu ne odgovara tako mali gas.

Stari je već na 120 km/h gubio ubrzanje a ovaj do 140 km/h prosto leti(u odnosu na stari) i na 170 km/h ulazi u crveno(lampica) ali i dalje vuče(preko 180 km/h).

Supruga i ja smo se vozili sa sva tri puna kofera i potrošnja je bila tačno 4,5 lit/100km, a nisam ga baš mazio.Rezervoar je, ispod sedišta, 14 litara pa možeš lako 250 km bez dopune.

Ne sviđa mi se što nema klasičan obrtomer već digitalni koji je skoro neupotrebljiv.

Takođe mi se ne sviđa sedište koje je odlično oblikovano ali je po meni mekše nego na starom pa posle sat-dva vožnje potoneš u njega i nije baš prijatno.

Mada možda je to zbog mojih 120 kg ili što sam se sada navikao na RT-a. :neznam:

Model koji sam ja vozio imao je manji vizir ali i na auto putu nije dozvolio vetru da pravi probleme do 140km/h.

Ako te još nešto zanima slobodno se javi pa da popričamo.

Moj glas ZA Sertao!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

cek, jel tebi prioritet offroad ili asfalt?! Mozda bi ti najbolje legao neki dominator ili suzuki dr650rs, i to opusteno neko starije godiste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

To Saleru brate. 0takoje.gif Nadam se da ćeš navratiti i ove godine... 1zdravo.gif

U vezi motora ne znam živ šta ću, za tu lovu mogu kupiti Varadera od godinu ili dvije, takođe mi se sviđa...

Čitam za Sertao, da mu dijelove mašine naprave u Njemačkoj, pa pošalju u Kinu na sklapanje i gotove mašine ponovo šalju u Berlin gdje sklapaju čitav motor. 1moto3.gif Ali bi me on stvarno zadovoljio sa svojim karakteristikama. Eto, ti si Saleru vozio 650 i zadovoljan si. 1neznam.gif

Ja sam smršao, sada imam 115kg. 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Naravno da dolazim druže moj :takoje: , ko može da odoli vožnji kroz Hercegovinu leti, a uz to i poseti drugara? :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Naravno da dolazim druže moj :takoje: , ko može da odoli vožnji kroz Hercegovinu leti, a uz to i poseti drugara? :zdravo:

 

Uh, radujem se susretu ! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ako ces oštar i jak enduro, a uz to i pouzdan onda ide KTM 690. Uz malu modifikaiju prednje maske da se bolje zastitis od vetra dobijas kompletan motor.

Evo kako izgleda sa novom maskom i rezervoarom.

Retko pouzdan KTM, a i dalje brutalan sa najboljim vesanjem. Na asfaltu odlican, na terenu odlican, ako zatreba ide 180kmh, lak, jak, pouzdan, sta ti treba vise.

Ako ces klasican enduro onda biraj neki japanac. Ovaj BMW Sertao je jako interesantan motor.

Mislim da nema potrebe da pucas lovu na nov motor. Na ovu krizu u inostranstvu imas da kupis povoljnih motora jos ne razradjenih. Tu razliku od 2000 eur ulozi u dodatnu opremu i fotoaparat. :D

Aj pa srecno sta god da odlucis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ako ces oštar i jak enduro, a uz to i pouzdan onda ide KTM 690. Uz malu modifikaiju prednje maske da se bolje zastitis od vetra dobijas kompletan motor.

Evo kako izgleda sa novom maskom i rezervoarom.

Retko pouzdan KTM, a i dalje brutalan sa najboljim vesanjem. Na asfaltu odlican, na terenu odlican, ako zatreba ide 180kmh, lak, jak, pouzdan, sta ti treba vise.

Ako ces klasican enduro onda biraj neki japanac. Ovaj BMW Sertao je jako interesantan motor.

Mislim da nema potrebe da pucas lovu na nov motor. Na ovu krizu u inostranstvu imas da kupis povoljnih motora jos ne razradjenih. Tu razliku od 2000 eur ulozi u dodatnu opremu i fotoaparat. :D

Aj pa srecno sta god da odlucis.

 

Hvala druže.0takoje.gif Pukao sam na Sertao ! 1moto3.gif Prava mjera, meni lijep, mali potrošač, mala registracija, održavanje, pouzdanost...0takoje.gif

Čitam temu na Adventure Rider, vlasnici prezadovoljni. 1zvizduk.gif

Gledam polovne motore kod nas i vani. Pratim, ali se vratim na Sertao. 1ooo.gif

 

 

261or.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

To je viljuška kao kod F 650 sa kojom niko nikada nije imao problema.

A što se tiče amortizacije ja sam ga(G 650 GS) vozio na, potpuno, soft režimu amortizera i niti jednom nije imao loš odziv istih.

Istina vozio sam samo po asfaltu, ali je bilo neravnina i nas dvoje sa puna tri kofera.

Mogu samo da zamislim kako bi munjevite bile reakcije amortizera na hard postavci.

Ako ga uzmeš javi, dolazim prvi da čestitam! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

To je viljuška kao kod F 650 sa kojom niko nikada nije imao problema.

A što se tiče amortizacije ja sam ga(G 650 GS) vozio na, potpuno, soft režimu amortizera i niti jednom nije imao loš odziv istih.

Istina vozio sam samo po asfaltu, ali je bilo neravnina i nas dvoje sa puna tri kofera.

Mogu samo da zamislim kako bi munjevite bile reakcije amortizera na hard postavci.

Ako ga uzmeš javi, dolazim prvi da čestitam! :zdravo:

 

Da, tako je. Vlasnici imaju samo riječi hvale na vješanje.

Kada (ako) ga kupim, znaće se na dugo i široko. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Hrabra odluka da se vratiš na jedan cilindar! Ne znam kako bih te savetovao, odluka je tvoja. Sertao je naslednik F650GS DAKAR, kao i novi G650GS koji je naslednik malog F650GS. Nisu Nemci bez veze krenuli da ga prave ponovo...

 

Mislim da možeš za pristojne pare da kupiš polovnog DAKARA, jer tu ti je najmanji gubitak ako ti se ne svidi sve ono što nudi jedan cilindar, veliki prednji točak (21), brembo ali ipak slabiji kočioni sistem u odnosu na ono na šta si navikao, nikakva zaštita od vetra i stalno ruka na kvačilu...

Godišnje 10-15.000km je dosta za enduro, i ta km mnogo više umara fizički nego nešto drugo. SaleR će ti najbolje reći kakva je razlika kad sidje sa RT-a u odnosu na ST-a koga je predhodno vozio. BMW enduro te ozbiljno stavlja u nedolumicu da li ćeš izdržati autonomiju rezervoara ili će ti pre utrnuti dupe ili pući bešika!

 

Kako god da se rešiš, odluka je tvoja! Želim ti puno bezbednih km i potpun oporavak (fotke se podrazumevaju)! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Svejedno šta uzme, ili Dakara ili Sertao. Na oko lepši mi je Dakar (iako nema više nov da se uzme). Nisam ljubitelj ovih BMW nesimetričnih farova kao što se nalazi na Sertao-u, ali bih mu i to oprostio. Verujem da je Sertao tehnički unapređen u odnosu na Dakar, koji se odlično pokazao, tako da se sigurno nećeš prevariti bilo šta da kupiš od pomenuta dva modela. Srećno sa kupovinom i da nam malo obogatiš fotografsku sekciju.0takoje.gif

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Što se tiče Duxill-ovog pitanja, ne mogu sada posle RT-a da odgovorim najobjektivnije ali mi se čini da je F 650 ST imao malo udobnije sedište od G 650 GS-a.

Ustvari kao da je na G 650 GS-u mekše i posle nekih sat vremena,imao sam utisak da počinjem da utanjam u njega a to ne prija.

A sa ST-om sam redovno stizao od Loznice do one pumpe na izlazu iz Gackog prema Avtovcu bez stajanja.

Izdrži rezervoar, zadnjica a bogme i prostata. :lol:

A ja bih rado posedovao jednog Rotax-a, ponovo! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5532 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nisam procitao bas sve postove, pa se ogradjujem...

Prokomentarisacu samo prvi post...

 

U 10000E se uklapa potpuno novi Triumph Tiger 800 XC, a bogami vrlo malo fali i za BMW F 800 GS.

U svakom slucaju za polovne sa opremom ima i vise nego dovoljno. Pored njih ne bi se uopste razmisljao o Sertau i slicnim jednocilindrasima (iako imam jednog pored Stroma). Na makadamu ne pruzaju gotovo nista vise od npr. F 800 GS, a na asfaltu dosta manje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

U Srbiji cena Sertao-a kreće od 8.500 eura, s'tim što se možeš cenkati sa njima za dodatnu opremu sigurno, a za F 800 GS(ruku na srce ozbiljniji motor) cena je od 11.400 što je razlika od skoro 3.000 eura a i kod Tomića je sigurno isto tako. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Pre par godina sam pitao naseg poznatog bivseg kosarkasa,zasto je kupio u Mercedesu polovni S600,rekao mi je da nema pare za novog (otprilike dobija od rentiranja nekretnina u Majamiju 5 mil dol godisnje) i da je kupovinom godinu dana starog auta koji je presao 18000(vozili nekog direktora u Merc.)ustedeo sebi i porodici skoro 60000 eur a vozi bas ono sta hoce...tako da verujem da bi moj izbor bio kupovina i carinjenje nekog polovnog motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Pa on zaradi 60.000 eura nedeljno :zbunjen: !

Dobro je kada je uspeo da nešto uštedi već sam se zabrinuo za njega. :lud:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Odosmo u off al kada bi svi bili ko on koji ima pare i koji je zaradio te pare, pogotovo ovi koji "nemaju" ali imaju od koga da uzmu {od nas (naroda)} bilo bi bolje nama, narodu...ovoj SRB....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Prvo da vas puno pozdravim iz banje Slatine kod B. Luke ! 1zdravo.gif

Triumph nema servisa, pa dijelovi... BMW mreža je najbolja. Tomić je od mene 35 km. Nisam odlučio još. Kod Tomića (pitao sam) u Mostaru 800 gs je 12.500e, a Sertao je 9.500e. Rekao mi je da ponuda podliježe popustu. Kako bilo, za razliku se može oprema uzeti.

Ozbiljno razmišljam, kada se oporavim da odem do Alpa, to mi je životna želja.

I polovan, dobar motor izađe blizu love...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja