Jump to content

Moto Zajednica

Dilema

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Šta kupiti do 10.000e ? Da li kupiti nov ili polovan motor ? Trenutno su mi u opciji novi Translap i BMW Sertao(oko 8-9000e)...Pročitah negdje da se Translap neće više proizvoditi... BMW Tomic ima u Mostaru, blizu mi... Ili da nešto polovno uvezem ili novo. Novo je novo, ali se puno izgubi na cijeni, ne znam... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: strom 650

Ma koliko ta dilema delovala teško ustvari nije.

Ako imate para i vremena da vozite po svetu dugačke ture i pravite puno kilometara.Kupite novo.

Ako ste ograničeni budžetom vremenom i svim ostalim i pravite prosečnih 5000 km godišnje.Dobro će vas služiti i neki polovnjak,samo dobro odabran.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ma neću voziti po svijetu, najviše regionalno, do posla, po koja motorijada, u svakom slučaju enduro motor. Godišnje od 10-15.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12380 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Rasmisli druže i o V-Stromu DL650, cena je tu negde oko 9000, dosta veliki motor, veoma malo troši... :neznam: I tačno je što Jevta kaže, ako dosta putuješ onda najbolje novo a za tvoje potrebe nešto polovno ali dobro očuvano i da uživaš :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Znam za Stroma, čitam non stop, dobar motor, ali mi se ne sviđa izgledom.

Da napomenem, sa motorom mislim da gazim i makadam, znaci veliki ne dolaze u obzir.

Za sada, ovaj Sertao mi najviše leži, lijep je, malo troši, mala registracija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12380 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...a kad si navikao na "čučavce" :D. Svaki enduro ili putni enduro nije naročito lep ali je pouzdan i univerzalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Nisam navikao, zadnja dva motora su mi bila R, sada idem u penziju, malo u prirodu, aparat preko ramena i gas u bespuća...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Svakako bolje ako nadjes neki da je star 1 godinu ili tako nesto...

 

Ovaj BMW Sertao mi nije lep ni malo.

 

Nije enduro ali je lep K1200 S a moze i R :)

V-Strom 650/1000 0takoje.gif

 

Transalp 700 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

OO Mediću brate... Želja mi je da kupim nov motor, ali... Kažu daTranslap mnogo troši, mana mu to, a ne ide dobro za svojih 700, nešto se i griju, čitam po forumima... Meni se Sertao dopada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

BMW F800, ili ako ces malo cesce voziti po losim terenima, onda KTM 990 Adventure. Naravno, govorimo o polovnim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Ne znam, nekako mi je taj BMW Sertao mnogo siromasan ovako na oko, puno mocnije izgleda F800 pa makar i da ima 2-3 godine..

 

1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1124 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

A da pogledas novi XT660Z...? 6500e u BG na sajmu.

122_0810_01_z+yamaha_xt660z_tenere+left_side_view.jpg

 

50konja...180kg...veoma pouzdana masina i malo trosi...po iskustvima vozaca sa foruma xt660.com motor je odlican pored toga sto im samo crkne sijalica tablice :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nisam navikao, zadnja dva motora su mi bila R, sada idem u penziju, malo u prirodu, aparat preko ramena i gas u bespuća...

 

... gdje nema tamića. ;):D

 

Mislim da ce forum mlogo da profitira od te tvoje odluke, pogotovo "Foto dana" tema. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Nisam navikao, zadnja dva motora su mi bila R, sada idem u penziju, malo u prirodu, aparat preko ramena i gas u bespuća...

 

... gdje nema tamića. ;):D

 

Mislim da ce forum mlogo da profitira od te tvoje odluke, pogotovo "Foto dana" tema. ;)

 

Hahaha, baš me nasmija, koja rima. 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

prijatelju po meni kupi polovan dobro ocuvan motor,ja sam kupio nov motor 2008.iskesirao 12500e

i sva sreca prodam ga posle par meseci i izvucem svoje pare...i od tada nikada nov motor..kupim motor u top stanju star godinu dve i stalno tako..

e sad znas kako se kaze sto ljudi sto cudi,tvoje pare tvoj izbor...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

moj glas ide za F800GS, i mislim da bi ti svakako treba da kupis motor sa zicanim felnama i prednjim tockom od 21' :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2591 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ko ima para na bacanje,tj ima viška keša može i da kupi nov a da ga ne zaboli ni malo a mi drugi imamo drugu varijantu. Po meni ja da kupujem pre bih kupio dobro očuvan 2-3 god. star motor i uštedeo na razlici u ceni. Onog momenta kad ga isteraš iz salona ti si u minusu - što skuplji motor to veći minus. Sa svakom godinom gubiš lepu cifru dok ne napuni nekih 4-5 godina. Evo i ja planiram kupovinu, Strom 650 ali nema se za nov već jurim 2009/10 u dobrom stanju. Mogao bih da se nategnem i za nov ali mi žao toliku razliku da dam jer ima boljih načina da potrošim to što mi ostaje. Da sam pun verovatno bih jurio nov ali ovako dobar je i polovan a dobro očuvan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Pozdrav druže i moj glas ide za polovan motor ,ali"dobar" a za ostatak para benzin i gaaaaaaas. Pozdrav vidimo se za 1 maj.:zdravo::takoje::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa koliko trosi taj Transalp, kada te to brine, a 'oces da se iskesiras za nov motor? :stabre:

Nov motor nikada ne bih kupovao, narocito ne na kredit ili tako nesto i nikada za sve pare (kojih ionako nema), ali ako lova nije problem...ne bi trebalo da je problem ni potrosnja.

Kad bi moglo novo onako opusteno...za tu lovu (ako se ne varam 10000)ja bih pazario Triumph Tigar 800, moze i polovan sa jako malo kilometara da se nadje u Italiji za mnogo manje od 10K. Super sprava koja ce vise od svih da ocuva svoju vrednost kao polovnjak (i BMW je tu u igri).

VStrom je definitivno dobar izbor i to onaj nazovimo ga stariji. Za daleke pute stiti od vazduha mnogo bolje od novijeg. Oprobana sprava koja dugo vozi bez problema uz to sa jednim punim rezervoarom predje mnogo vise od svoje konkurencije. Koliko je za off, to je pitanje, ali neki fini makadam nije nikakav problem. Polovan prilicno ocuvan, neka je i stariji (K4,K5 pa i K6) moze da se nadje i za trecinu od te cifre (preko).

 

U zabariji se zna da motor cim mu se stavi tablica gubi i do 20% od vrednosti (narocito japanac). Na nasim prostorima su pravila nesto drugacija, pa mi je logicno da ljudi kupuju sprave koje ce se lakse prodati kasnije, ali opet kada bi svi tako radili samo bi se par tipova motora vozilo, a novi modeli bi bili prakticno nepotrebni.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja