Jump to content

Moto Zajednica

MZ - naši ljubimci

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Bio je jos jedan projekat ali je se izgubio po sa ulica.Pokusacu da nabavim neku fotku.

Komande na ovome su napravljene od prohroma kao i dve cevi koje zatvaraju ram.Nozice,poluge su od prohroma.Cela akcija, kupovina, varenje i strugarske usluge su znatno premasile 200 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

evo i mene da pridodam par fotkica i da vidite da sam ja usustini nizak i slabasan :P

evo mene i moje zene :D

ppq5x_img003qi1.jpg

i jos jedne opet nas dvoje

ElXSO_img017tn3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ma vidim ja da si žestoko napadao Čačanke tim motorom, kakvi slabašan...  :D

 

Dule, ima li nešto u ponudi u Čačku, tražimo za Floyda isti takav 125/150?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma vidim ja da si žestoko napadao Čačanke tim motorom, kakvi slabašan...  :D

 

Dule, ima li nešto u ponudi u Čačku, tražimo za Floyda isti takav 125/150?

Ima dečko sa vidikovca par komada, ali ne znam da li su 150 ili 251, pusti pp pa ti šaljem fon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

joooj... 125 slabije.... ovih ostalih ima... ovaj moj verovali ili ne vec mole da kupe 3 kupca... a i onaj sto mi je prodao (zamenio-long story) hoce nazad... sad vozi 250 lep crni, ja mu jednom reko lep ti motor a on ako budes teo da se menjamo javi...

rekao mi je jos i pre da na ovom motoru skoro sve fabricko i buksne za paljene :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Evo jos jednoga MZ projekta koji sam pominjao. I ovo je delo Bobana"Motomehanike"iz `90-te ili koja pre godine. Motor je nestao negde u Srbiji i nismo vise culi za njega.

 

post-3670-12878998026962_thumb.jpg

post-3670-12878998027672_thumb.jpg

post-3670-12878998028066_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Impresivno.

 

Boban kao majstor mi nije dovoljno poznat, čuli smo se nekoliko puta telefonom i mislim da je krajnje korektan tip. Uputio sam kod njega nekoliko ljudi i niko nije nezadovoljan. Ja lično ne verujem da bih mogao da ga nađem bez dodatnog objašnjenja.

 

Tih 80'-90' godina meni je motor održavao pokojni Voja Ivanišević iz Cara Uroša i Tale iz Strahinjića Bana, dok je još ova ulica bila kao i sve druge na Dorćolu, nisam imao potrebe da tražim majstora van tih okvira.

 

Bobana znam kao dobrog majstora koji nije probirač, radi šta mu ljudi donesu, radi dobro i nije skup. Nisam znao da je imao ovakva interesovanja za MZ, baš lepo od njega.  :)

 

Ako znaš još nešto o Bobanovim igrarijama sa MZ-om bilo bi mi drago da čujem, očigledno je da se baš bavio motorima koje je radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ovde su sve ljuti poznavaoci MZ masinerije pa sam hteo da vas pitam nesto:

Da li bi odgovarao neki od MZ motora za devojku 170cm/60kg i koji model, a da moze da se kupi (znaci ne neki raritet)?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa recimo :) dobar je i 150 i 125...makica prodaje odlicnog 125 pogledaj u oglasima,ili kontaktiraj njih dve pa neka ti prenesu iskustva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Mislim da bi joj 125 ili 150 vise odgovarao,laksi su od 250,lakse se voze.Kada treba negde da se isparkira u rikverc nece biti bas lako sa 250 a tek da ga postavi na stendere ako nema copu :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Impresivno.

 

Boban kao majstor mi nije dovoljno poznat, čuli smo se nekoliko puta telefonom i mislim da je krajnje korektan tip. Uputio sam kod njega nekoliko ljudi i niko nije nezadovoljan. Ja lično ne verujem da bih mogao da ga nađem bez dodatnog objašnjenja.

 

Tih 80'-90' godina meni je motor održavao pokojni Voja Ivanišević iz Cara Uroša i Tale iz Strahinjića Bana, dok je još ova ulica bila kao i sve druge na Dorćolu, nisam imao potrebe da tražim majstora van tih okvira.

 

Bobana znam kao dobrog majstora koji nije probirač, radi šta mu ljudi donesu, radi dobro i nije skup. Nisam znao da je imao ovakva interesovanja za MZ, baš lepo od njega.  :)

 

Ako znaš još nešto o Bobanovim igrarijama sa MZ-om bilo bi mi drago da čujem, očigledno je da se baš bavio motorima koje je radio.

Sto se tice Bobana kao majstora, imas na forumu gde su izneta misljenja o serviserima.Ja ovo sve iznosim sa strane radionickih prepravki i zahvata na motorciklima.Posto imam garazu koja je adekvatno opremljena za takve poduhvate , te se cesto kao pridruzeni clan ukljucujem u projekte mojih drugara.Sa Bobanom sam imao najvise takvih, od prepravki do kompletnog pravljenja "novog" motorcikla .Otvoricu temu pa cu polako o tome.

Cika Voje se secam iz `70-tih godina kada je i vozio svoj poslednji motor,CZ enduro u koznom odelu i svakodnevno prolazio pored I bgd. gimnazije.Cesto je sedeo sa nama na "zidicu" od Usca i komentarisao nove klince, ko  i kako vozi. Stalno je pricao da niko nece od njegove radionice praviti butik ili kafic...nazalost, radionica je upravo tako i zavrsila.

 

Nekada i sada.

 

 

post-3670-12878998078357_thumb.jpg

post-3670-12878998078808_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Mislim da bi joj 125 ili 150 vise odgovarao,laksi su od 250,lakse se voze.Kada treba negde da se isparkira u rikverc nece biti bas lako sa 250 a tek da ga postavi na stendere ako nema copu :o

Mmmm, ipak mislim da 250 ili 251 vise odgovara,ako su u pitanju neke duze ture, ne ono po gradu, treba odrzavati putnu brzinu, ako  se ide u grupi, malo je mucno vuci se 70-80km/h,  upravo sam se vratio iz Jagodine, pa bili neki kinezi od 150ccm, muka sa njima, nikako preko 80km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Imao sam nameru da pišem o Voji Ivaniševiću, dosta se sećam njegovih priča a nedostajale su mi fotografije pa sam svratio u frizerski salon koji drži njegov sin i ostavio vizit kartu. On se nažalost nije javio pa sam na tome stao ali nisam odustao, ovo je veliki forum, ima zaista mnogo informacija i mislim da nema razloga da se ne piše o starim moto asovima i njihovom osvajanju svetskih staza.

 

U delu o serviserima jedino Bobana pratim, nemam neki poseban razlog za to mada sa uživanjem pročitam svaki komentar jer su svi pozitivni, niko sa njim nema lošeg iskustva.

 

...od prepravki do kompletnog pravljenja "novog" motorcikla .Otvoricu temu pa cu polako o tome.

 

 

To je dobra ideja, unapred se radujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pokojni voja ivanisevic,,,jedno kratko vreme sam bio cest gost u njegovoj radnji na dorcolu,,,,,pravi motorista.....vozio je i trke i tako,,,,,

imao je motore u malom prstu,,,,,,,,,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@zec

Ja sam vislja i teza od nje(ne puno) i veruj mi sve je samo stvar navike.

Kad sam pocela da vozim 125 bio mi je taman a kad sam presla na 250 kao da sam tenk uzela,na nozice sam sa mukom podizala.

A sad sam se navikla tako da mi ni motor od 200 kg nije tezak. Ako je pocetnica predlazem 125 jer ipak treba da stekne rutinu a mali MZ

ti ni ne da da zaletis dok je 250 za njega sportsko vozilo. Ali kad jednom sedne na 250 nikad vise nece hteti 125 jer ce je smarati,da bi isao

stalno moras da ga izvlacis a na duze ture sa jacim motorima ne pomisljaj jer malo dune vetric tebi brzina pada!

A najbolje mi je kad odem na tehnicki i kad lik koji tamo radi ne moze da vlada MZ-om i da bi ga podigao na nozice zove kolegu u pomoc,

a onda pogleda mene pa ga bude sramota :D

 

@wice

hvala na preporuci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja